Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Akcja Charytatywna.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankietaaaaa... (4 użytkowników oddało głos)

Czy to dobry pomysł?

  1. Tak. (4 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

  2. Nie. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Czy Playata byłaby na tyle dobroduszna, aby zorganizować coś takiego?

  1. Tak. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Może. (1 głosów [25.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.00%

  3. Wątpię. (3 głosów [75.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 75.00%

Czy wziąłbyś udział w takiej akcji?

  1. Tak. (2 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

  2. Raczej Tak. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Może. (2 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

  4. Raczej Nie. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  5. NIE. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1 Batmen

Batmen

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów
  • Serwer:PL19
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 1162

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:22

Witajcie,

 

‘’Hero Zero’’ - Gra o zwykłym człowieku który staje się swoistym bohaterem. Gra która ‘’z Zera, robi Bohatera.’’. Dzięki niej, każdy może zostać bohaterem choć w wirtualnym świecie. Niestety tylko w wirtualnym. Myśląc o tym, wpadłem na pewien pomysł.

 

Akcja Charytatywna

 

                Według mnie każdy może zostać prawdziwym bohaterem. Nie zależne od płci, wieku, czy pochodzenia. Wystarczy pomagać. Pomagać osobom, które naprawdę tego potrzebują. Wokół nas jest wiele takich osób – ale nie zawsze zwracamy uwagę na ich problemy.

 

                Jeśli chodzi o pomaganie, kieruję się prostą zasadą – Pomagam gdy mogę, bo wiem że nawet małe gesty, są bardzo ważne. Ale w taki sposób pomogę może kilku osobom? Dlatego też biorę udział w typowych akcjach społecznych. Zbiórki pieniędzy i.t.p. Wspólnie – można osiągnąć więcej. Załóżmy że jedna osoba da 5 zł. Na co to starczy? No właściwie na nic. Może na 2 bochenki chleba. Ale niech 100 tysięcy osób da te 5 zł. Wtedy pomogą na znacznie większą skalę.

 

                Playata jest zamożną firmą. W HeroZero gra ok. 1.5 miliona osób. Obstawiam że tyle, ponieważ wiele osób ma więcej niż jedno konto. Na czym polega mój pomysł? Już tłumaczę.

 

                Chciałbym zasugerować, aby Playata raz do roku organizowała Akcję Charytatywną pod prostym hasłem – ‘’I ty możesz zostać bohaterem’’. Przez tydzień w grze – w sklepie z oponkami – dostępna byłaby nowa zakładka – ‘’Dotacje’’. W niej można byłoby kupić specjalne pakiety oponek. Nie za pełną ilość oponek – liczyłaby się kwota, a oponki byłyby w symbolicznych kwotach.

Na tabelkach poniżej przedstawiam sugerowaną przeze mnie kwotę i ilość oponek którą za nią otrzymamy.

 

y71k.png

 

Zanim przejdę do innych metod płatności, wyjaśnię skąd te ceny.

 

Normalnie za taką sumę, kupilibyśmy 2 razy więcej oponek, ale jak już pisałem – te sumy są symboliczne.

 

Dlaczego nie otrzymamy pełnej ilości oponek? Ponieważ cały zysk ze sprzedaży tych oponek, przekazany zostałby na Akcje Charytatywne. Gdybyśmy otrzymali tyle samo oponek co za typowe pakiety, Playacie całkowicie by się to nie opłacało. Zwłaszcza przez to co napiszę za chwilę.

 

Poza dotacjami ofiarowanymi właściwie przez graczy, firma też przekazałaby pewną kwotę. Jaką?

Kolejna zakładka związana z akcją umieszczona byłaby w Lumpeksie. Zakładka, a dokładniej średniej wielkości przycisk – słoik. Wygląd mniej więcej jak na obrazku. Po kliknięciu wyświetlałaby się nam zakładka, w której moglibyśmy wpłacić na akcję monety i oponki z gry. Teraz prosty przelicznik.

 

500 tysięcy monet = 1 zł.

5 oponek = 1 zł.

 

Według was to dużo?

 

Więc teraz wytłumaczę szybko skąd te kwoty.

 

Niech sama Polska wpłaci 20 miliardów monet ( w przeliczeniu na jednego gracza, to pewnie ok. 100 tysięcy monet. Czyli jest to bardzo mała kwota. ) i 10 tysięcy oponek. Wtedy Playata, ‘’zamieniłaby’’ te monety i oponki na pieniądze na akcje ( wpłaciliby od siebie ). Wtedy z monet wyszłoby 40 tysięcy złotych, a z oponek 2 tysiące złotych. Łącznie 42 tysiące.

 

Załóżmy że z ‘’Dotacji’’ od graczy, przekazanych dzięki kupowaniu oponek doszłoby ok. dodatkowych 20-30 tysięcy.

 

Wtedy ogólnie Playata i gracze przekazaliby na akcję 62-72 tysięcy zł (!) – a to tylko Polska.

Polskie serwery są jednymi z najbardziej zaludnionych. Niech osoby z każdego innego serwera zbiorą dodatkowo ŚREDNIO 50 tysięcy zł ( w przeliczeniu ). Łącznie zebraliby ok. 500 tysięcy. (!!!)

Taka kwota zdecydowanie pomogłaby wielu osobom.

 

Nie lubię zmieniać wcześniejszych zapisów, ale nie będę pisał innych cenników. Tamto było tylko przykładem, a i tak te cenniki będą ustalone przez Playate, więc…. ;)

 

Co taka akcja da Grze i firmie?

 

Po pierwsze – reklama. Bardzo pozytywna. Jeśli przekazałoby dużą kwotę na tą akcję, prawdopodobnie mówiono by o tym w telewizji. PRAWDOPODOBNIE. Nie znam się na tym ^^

Poza tym, nie przypominam sobie, aby w jakakolwiek innej grze została przeprowadzona podobna akcja. To byłoby coś nowego. Coś co prawdopodobnie przyciągnęłoby wiele osób.

Nie wiem ile kosztuje jedna reklama w telewizji ( jedno puszczenie ).

Załóżmy że 20 tysięcy zł ( na polsacie :D ).

Reklamy w Polsce ogląda pewnie kilkadziesiąt tysięcy osób - reszta woli przełączyć na inny kanał.

Wiadomości, oglądają miliony

Więc gdyby informacja o tej akcji dostała się do wiadomości, gra miała by BARDZO dużą, darmową reklamę ;)

Oczywiście aby Playata nie zbankrutowała, wyznaczyłaby jakiś limit sumy którą ona wpłaci. 

 

Coś dla graczy.

 

Bohaterskie czyny :)

 

''Zostań prawdziwym Bohaterem'' - Kup jeden ''dotacyjny'' pakiet oponek.

Nagroda: Specjalny strój - coś by się wymyśliło ^^

''Zostań prawdziwym Bohaterem II'' - Kup ''dotacyjne'' pakiety oponek za łączną kwotę 30zł.

Nagroda: 40 tysięcy doświadczenia 

''Zostań prawdziwym Bohaterem III'' - Kup ''dotacyjne'' pakiety oponek za łączną kwotę 200zł.

Nagrody:

1. 100 tysięcy doświadczenia.

2. Twój nick w grze, lub twoje prawdziwe imię i nazwisko, zostałyby wpisane na jakąś ''specjalną listę'', która zostałaby podarowana wraz z czekiem dzieciom ^^

 

''Honorowy dawca Oponek'' - Przekaż na cele charytatywne 10 oponek.

Nagroda: Losowy Epicki przedmiot.

 

''Dawca Monet'' - Przekaż na cele charytatywne 500 tysięcy monet.

Nagroda: Losowy Epicki przedmiot.

 

10 osób które wpłaciłyby najwięcej pieniędzy ( poprzez dotacje ) mogłoby zaprojektować swój własny strój, który zostałby dodany do gry.

 

Chciałem napisać coś jeszcze - ale na pomysł wpadłem wczoraj i już zapomniałem co to było ._.

Może jeszcze potem dopiszę ^^

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii ;)

 

Pozdrawiam :)

 

PS: Nie widziałem podobnego pomysłu.

Jak wpisałem ''Akcja Charytatywna'', wyświetliło mi się tylko to - Bohaterskie Pomysł... - więc raczej nie było jeszcze takiego.


QWsKv4x.png

(obrazek powyżej to link ^_^)


#2 Johncena

Johncena

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Serwer:PL6
  • Postać:EwenemenT2k
Reputacja: 6

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:26

No . No Naprocowałęś  się trochę w sumie to dobry pomysł ale PayPal tego nie zrobi :[ Ale jak najbardziej jestem na TAAKKK leci Likee ;]


Pomogłem ? ? ? Daj Likee .>3

#3 Mαятιиιo

Mαятιиιo

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Yollywood
  • Serwer:PL5
  • Postać:Martinio
  • Drużyna:Cold Coffee
Reputacja: 276

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:28

Świetny pomysł, tylko aż 200 zł za SMS? O.o

 

Masz "+"


 c8in.png


#4 Batmen

Batmen

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów
  • Serwer:PL19
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 1162

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:32

@up

Tzn, to jest ten bardziej ogólny cennik.

Sms jest chyba do 24,60 :/

A po prostu chciałem dać wszystkie ceny + oponki ^^


QWsKv4x.png

(obrazek powyżej to link ^_^)


#5 Terjo

Terjo

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 561 postów
  • Serwer:PL31
  • Postać:Terjo






Reputacja: 280

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:34

Nie chce wyjść na tego złego ale to nie zostanie wprowadzone wątpię aby gracze byli chętni to kupowania tego.Znalazła by się jaka grupa ale za bardzo liczna  by nie była.Co do reklamy lub bo wspomnieniu  jakimś  programie informacyjnym nie wiem czy to było gdyż  jest wiele akcji charytatywnych  a  stalszym o nie wielu.Pomysł fany ale raczej nie przejdzie. A co to słoika to nie .Z własnej kieszeni musieli by dawać wątpię czy jakakolwiek firma by na takie coś się zgodziła .Poza tym to nie było by tylko w Polsce wiec do jakiego kraju i dla kogo by to trafiało zdobyte pieniądze ?



#6 WujElmon

WujElmon

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 544 postów
  • Miejscowość:88-100
Reputacja: 431

Napisano 14 wrzesień 2013 - 09:47

Playata nie jest właścicielem wyłącznie jednej gry. Posiada ona o ich więcej, a co za tym idzie? Na każdym musiałaby zorganizować taką akcje. Jeśli chcesz, wyślij propozycje na Support.

 

 

Temat zamykam. 


SUPPORT TICKET SYSTEM

logo2.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych