Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Na granicy, czyli słów kilka o wygrywaniu i byciu w top 10 w turnieju tygodniowym.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mayday

mayday

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Mayday
  • Drużyna:Strażnicy Pierścienia
Reputacja: 14

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:40

Witam!  :)

 

Chciałbym poruszyć temat, który osobiście mnie bardzo bulwersuje i wydaje mi się, że zasada "po trupach do celu" bądź "cel uświęca środki" nie jest najlepszym sposobem na dobrą grę. 

Ale o co chodzi... 

Chodzi mi o łatwy i sprytny sposób na top 10 w turnieju tyg. 

 

Aby być w top 10 turnieju tyg w honorze czy też honorze drużyny gracze obniżają swój honor jak najniżej się da, aby w kolejnym tygodniu z łatwością znów go nabić (np. na kolegach ze zdjętym eq z drużyny) taką ilość, której grając normalnie nie da się dogonić. 

 

O co chodzi. Czyli, krótki przepis na top 10 turnieju tygodniowego:

 

Jeśli chcę wygrać turniej tygodniowym co mam zrobić? Bić się z silnymi graczami czy też może pokombinować? 

Jeśli mam np. 20 000 honoru to aby zdobyć honor muszę bić się z graczami, którzy mają więcej honoru, a to może być trudne (ja np mam samych gracy o lv sporo wyższych; mam najwięcej honoru na swoim lv) 

 

Krok 1. Zdejmuje więc eq i atakuje graczy z drużyny bądź, a oni mnie.

Krok 2. Mam teraz powiedzmy 1000 honoru i czekam na rozpoczęcie turnieju tygodniowego. 

Krok 3. Atakuje graczy z drużny, albo słabszych z dużą ilością honoru albo lepszych bez eq. 

Krok 3,5 Gracze z drużyny zdejmują eq i atakują mnie .

Krok 4 Bez problemu nabijam 20 000 honoru i tu już muszę nabić trochę normalnie, ale i tak konkurencje zostawiam w tyle... 

 

Zasadę tą można zastosować, też w walkach drużynowych.... Popatrzcie na topki turnieju tyg jak mało mają honoru drużyny z top 10; właściwie tylko to co zdobyły w tym tyg.... 

 

 

Wydaje mi się, że zasada "co nie zabronione, to dozwolone", którą kierują się gracze tak grający nie jest najlepsza. 

 

Wiem, że Polacy lubią kombinować, ale wydaje mi się, że to kombinowanie psuje radość z gry i obecna sytuacja promuje właśnie kombinatorstwo a nie normalną grę. 

To tak samo jak z atakowaniem graczy co maja więcej honoru a dużo słabszy lv. Jest to proste, fajne i skuteczne. Ale czy o to chodzi??? "Po trupach do celu?" :mysli: 

 

Zostawiam do przemyślenia i było by mi bardzo miło jakby proceder ten został ukrócony 

Pozdrawiam  :papa:  


  • Roronoa Zoro, The Joker, Ciemnytyp i 1 inna osoba lubią to

"veni vidi vici"


#2 Roronoa Zoro

Roronoa Zoro

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
  • Drużyna:MVND
Reputacja: 85

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:51

Znam osoby co robiły to specjalnie ale szkoda mi takich osób bo mnie stań na zakup oponek a nie na takie dziecinne zagrywki "i masz racje po trupach ale byle do celu" moim zdanie tylko dzieci tak robią z tym honorem albo osoby mało myślące lub pazerne na oponki bo normalny gracz gra uczciwie nie patrząc na nagrody tylko na dobrą zabawę :) Pozdro dla tych co grają dla zabawy i nie kombinują z turniejem


  • Wars11 i mayday lubią to

#3 Terjo

Terjo

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 561 postów
  • Serwer:PL31
  • Postać:Terjo






Reputacja: 280

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:59

Wątpię aby to było zabronione bo ktoś straci dużo honoru to ma być zbanowany? Bezsens ty tez możesz zbijać honor a potem go zyskiwać .Co do atakowania  dużo  niższych lvl .Tobie się nie zdarzyło?Wątpię .



#4 mayday

mayday

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Mayday
  • Drużyna:Strażnicy Pierścienia
Reputacja: 14

Napisano 12 wrzesień 2013 - 12:03

Wątpię aby to było zabronione bo ktoś straci dużo honoru to ma być zbanowany? Bezsens ty tez możesz zbijać honor a potem go zyskiwać .Co do atakowania  dużo  niższych lvl .Tobie się nie zdarzyło?Wątpię .

 Najlepiej było by zrobić, coś aby ten proceder zablokować. 

Co do atakowania ja zawsze atakuje graczy o tym samym lv, bądź podobnym honorze i statach (wybieram obie czasem silniejszych ze słabszymi statami jak znajdę) ale niższych lv nie atakuje... Co za sens w biciu słabszych? Lepiej bić tych co mają wyższy lv a nie dorastają Ci do pięt ;] 


  • Wars11 lubi to

"veni vidi vici"


#5 Matars

Matars

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Miejscowość:Barcin (Kujawsko-Pomorskie)
  • Serwer:PL19
  • Postać:Matars
  • Drużyna:Szukam 40%+ bez wpłat opon
Reputacja: 754

Napisano 12 wrzesień 2013 - 14:19

haha :haha:

Kto umie kombinować zawsze wygra...

Sam tak robię i jestem w top10....

To niezostanie zabronione...

Tak samo jakby tobie zabronić dorobić parę groszy...

Nie chce mi się pisać bo tak mod zamknie ten temat z przyczyny jego bezsensu...

Pomyśl logicznie np zostaje to zakazane a ty jesteś na tyle słaby ze każdy pojedynek przegrywasz i co bana miałbyś za to dostać??

Bezsens totalny...

Tyle odemnie


  • Terjo lubi to

Ale Tu Zielono sick.gif hahahahaha

Ja wciąż pale, pale... nie ograniczam się wcale


#6 Bitman

Bitman

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:bit
  • Drużyna:HycOPodłogę
Reputacja: 325

Napisano 12 wrzesień 2013 - 14:25

Masz rację, mnie też to trochę denerwuje... ja z reguły staram się takich graczy nie atakować, bo atakując ich na dobrą sprawę im pomagam... ale w takim razie proszę bardzo, wymyśl coś, jak taki mądry. To nie takie łatwe ;)

 

A co do atakowania słabszych lvli...

Kiedy grałem na pl3, miałem strasznie słabe staty, więc miałem do wyboru albo w ogóle nikogo nie atakować, albo atakować wyższe lvle z lepszymi statami, czyli przegraną, albo atakowanie mniejszych lvli. Lvl nie liczy się w pojedynku ;)


  • mayday lubi to

#7 Pulsarmen

Pulsarmen

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 10

Napisano 12 wrzesień 2013 - 15:04

Jedyny pomysł na zlikwidowanie tego procederu to zlikwidowanie turnieju tygodniowego w honorze (dla pojedynczego gracza). Ja bym jednak nie przesadzał, oponek wygranych w turnieju i tak nie można wpłacić na drużynę. Poza tym, atakowanie graczy zbijających honor przynosi wymierne zyski finansowe. 


  • Bitman lubi to

#8 wojekxd

wojekxd

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Serwer:PL10
  • Postać:wojekxd
Reputacja: 409

Napisano 12 wrzesień 2013 - 16:36

Buahaha, szczerze rozbawiłeś mnie komentarzem, o tym że Polacy kombinują, nawet nie wiesz co Niemcy swoją kombinatorką w tej grze dawali radę zrobić, oni też zbijają honor, zresztą na każdym serwerze to się robi bo jest to logiczne :). Ja nigdy w honor się nie bawiłem, aczkolwiek jest wielu co bawi się co 2 tygodnie, uważasz, że w expie się nie kombinuje? Może to nie jest tak jak w honorze widoczne, ale bez zostawionej energii w niedzielę nie da się wygrać TT w expie, dodatkowo tricki z czynami do ostatniej chwili, które wykorzystuje się jak ma się stratę niewielką, to co, też trzeba ukrócić ten proceder, żeby wszyscy mieli po równo? No tak ogólnie jest jeszcze jedna opcja, żeby ukrócić ten proceder honoru, nie jest ona wcale tak idiotyczna moim zdaniem, osoby, które były na minusie w honorze w zeszłym tygodniu nie mogą w przyszłym startować, ale to tylko zlikwiduje zbijanie i znowu TT będą wygrywać nowi gracze, którzy szybko wbijają lv, a co za tym idzie honor, jak taki dobrze zagra to wygra :). No i czy to na pewno o to chodzi, żeby lepsi gracze, którzy trochę już w to grają nie mieli żadnych szans? Może wróćmy jeszcze do ilości zdobytych poziomów, żeby tylko nowi gracze mogli coś robić w TT? :) Jest to czysta logika, a nie cwaniactwo. 

Pozdrawiam. 


  • Terjo, Bitman i Fikuś lubią to

#9 mayday

mayday

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Mayday
  • Drużyna:Strażnicy Pierścienia
Reputacja: 14

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:04

Buahaha, szczerze rozbawiłeś mnie komentarzem, o tym że Polacy kombinują, nawet nie wiesz co Niemcy swoją kombinatorką w tej grze dawali radę zrobić, oni też zbijają honor, zresztą na każdym serwerze to się robi bo jest to logiczne :). Ja nigdy w honor się nie bawiłem, aczkolwiek jest wielu co bawi się co 2 tygodnie, uważasz, że w expie się nie kombinuje? Może to nie jest tak jak w honorze widoczne, ale bez zostawionej energii w niedzielę nie da się wygrać TT w expie, dodatkowo tricki z czynami do ostatniej chwili, które wykorzystuje się jak ma się stratę niewielką, to co, też trzeba ukrócić ten proceder, żeby wszyscy mieli po równo? No tak ogólnie jest jeszcze jedna opcja, żeby ukrócić ten proceder honoru, nie jest ona wcale tak idiotyczna moim zdaniem, osoby, które były na minusie w honorze w zeszłym tygodniu nie mogą w przyszłym startować, ale to tylko zlikwiduje zbijanie i znowu TT będą wygrywać nowi gracze, którzy szybko wbijają lv, a co za tym idzie honor, jak taki dobrze zagra to wygra :). No i czy to na pewno o to chodzi, żeby lepsi gracze, którzy trochę już w to grają nie mieli żadnych szans? Może wróćmy jeszcze do ilości zdobytych poziomów, żeby tylko nowi gracze mogli coś robić w TT? :) Jest to czysta logika, a nie cwaniactwo. 

Pozdrawiam. 

Nie chcę tutaj podawać gotowych rozwiązań ale zgłosić, że jest coś co bardo psuje grę. Jak dla mnie cały system pojedynków jest do zmiany a przynajmniej modyfikacji. 

Pomysł z blokowaniem osób na minusie jest ok, ale trzeba zadać sobie pytanie jak sprawić aby opłacało się mieć jak najwięcej honoru. Być może warto by zrobić tak jak spotyka się w innych grach czyli im więcej masz honoru tym więcej zdobywasz i zarazem tracisz. Np. Mając 20k honoru za wygraną z graczem który też ma 20k dostajesz 600 honoru a nie 100 (nie pamiętam dokładnej liczby) a mając 40k honoru za pokonanie gracza mającego 40k dostajesz 1000 honoru.  

 

Tylko, że wtedy trzeba by ukrócić nabijanie honoru na niższych lv. 

 

Chciałbym aby wprowadzono system, który sprawi, że takie oszustwa będą po prostu nie opłacalne. Być może poruszone kwesitie w tym poście ku temu się przysłużą. 

Btw trochę związane z tematem jestem za możliwością blokady ataku graczy z drużyny. 

 

P.S. Taka mała aluzja niby nie na temat a może troszkę przez analogie ; "wszyscy kradną"  nie jest argumentem, że ja mam kraść... 


  • Wars11 lubi to

"veni vidi vici"


#10 wojekxd

wojekxd

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Serwer:PL10
  • Postać:wojekxd
Reputacja: 409

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:25

Nie chcę tutaj podawać gotowych rozwiązań ale zgłosić, że jest coś co bardo psuje grę. Jak dla mnie cały system pojedynków jest do zmiany a przynajmniej modyfikacji. 

Pomysł z blokowaniem osób na minusie jest ok, ale trzeba zadać sobie pytanie jak sprawić aby opłacało się mieć jak najwięcej honoru. Być może warto by zrobić tak jak spotyka się w innych grach czyli im więcej masz honoru tym więcej zdobywasz i zarazem tracisz. Np. Mając 20k honoru za wygraną z graczem który też ma 20k dostajesz 600 honoru a nie 100 (nie pamiętam dokładnej liczby) a mając 40k honoru za pokonanie gracza mającego 40k dostajesz 1000 honoru.  

 

Tylko, że wtedy trzeba by ukrócić nabijanie honoru na niższych lv. 

 

Chciałbym aby wprowadzono system, który sprawi, że takie oszustwa będą po prostu nie opłacalne. Być może poruszone kwesitie w tym poście ku temu się przysłużą. 

Btw trochę związane z tematem jestem za możliwością blokady ataku graczy z drużyny. 

 

P.S. Taka mała aluzja niby nie na temat a może troszkę przez analogie ; "wszyscy kradną"  nie jest argumentem, że ja mam kraść... 

Racja, jak się chce rozwiązać problem naprawdę to w końcu się go rozwiąże, nie jest to zły pomysł z tym honorem, tylko, że wtedy np. osoby na PL1 walcząc ze sobą, nabijałyby honor mega szybko, skoro walczą na poziomie 450 tys. honoru i ogólnie honor leciałby na każdym serwie niesamowicie szybko w górę, i czyny z honorem związane byłyby szybko wykonane :). Nie wiem czy to psuje grę, moim zdaniem jest tak dużo osób zbijających honor, że to nie jest proste, żeby wygrać mimo wszystko ;). 

 

P.S. Niestety, jeżeli wszyscy kradną to uważam, że daje się tylko robić w konia, jeśli ja tego nie robię, cwaniactwo jest wpisane w moją naturę chyba, chociaż nie brzmi to fajnie :). Poza tym zadaj sobie pytanie czy na pewno nigdy nic nie ukradłeś świadomie? Szczególnie w internecie :). 



#11 mayday

mayday

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Mayday
  • Drużyna:Strażnicy Pierścienia
Reputacja: 14

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:29

Opcja do dopracowania. Chodzi o to aby było jak najbardziej sprawiedliwie. 

Gracz grający w HZ powinien starać się mieć jak najlepsze staty aby wygrywać pojedynki, a nie cfaniakować jak sobie nabić honor, jak tu troszkę spuścić, tu przycfaniakować i top1 w tyg. NIE O TO CHODZI W GRZE !!! 


  • Wars11 lubi to

"veni vidi vici"


#12 Roronoa Zoro

Roronoa Zoro

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
  • Drużyna:MVND
Reputacja: 85

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:32

Najlepiej jakby turniej skasowali i nie było by tego problemu bo zaczęło się to całe cwaniarstwo odkąd powstał turniej



#13 Wars11

Wars11

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL5
  • Postać:Wars11
  • Drużyna:Strażnicy Perścienia
Reputacja: 3

Napisano 12 wrzesień 2013 - 21:03

Opcja do dopracowania. Chodzi o to aby było jak najbardziej sprawiedliwie. 

Gracz grający w HZ powinien starać się mieć jak najlepsze staty aby wygrywać pojedynki, a nie cfaniakować jak sobie nabić honor, jak tu troszkę spuścić, tu przycfaniakować i top1 w tyg. NIE O TO CHODZI W GRZE !!! 

Zgadzam się w 100%. To powinna być gra dla zabawy, bez żadnych mocnych ciśnień i cwaniakowania. Po prostu niech gra będzie na wyrównanym poziomie. 


  • Ciemnytyp i mayday lubią to

#14 The Joker

The Joker

    Były moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Miejscowość:97-500
  • Serwer:PL3
  • Postać:Mateusz169
  • Drużyna:The Expendables
Reputacja: 1535

Napisano 12 wrzesień 2013 - 21:51

Kilka zdań końcowych...

 

Zgadzam się w zupełności z autorem tematu. Konkurs jest po poprawkach i z tego co mi wiadomo, zostanie bez zmian. Wszystko, nawet prawo ma swoje luki, co niektórzy to wykorzystują.

 

Co do forum, regulamin punkt 2, podpunkt "c", oszustwem to wielkim nie jest, ale ja tak to traktuje. 

 

Wszyscy, którzy zakładają temat/posty/wpisy z informacją, że zbijają honor na danym serwerze, będą ukarani przynajmniej ostrzeżeniem słownym z wpisaniem do statusu ostrzeżeń, przeze mnie. 

 

Zamykam...


  • Roronoa Zoro lubi to
7Lb6LsB.gif




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych