Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Sugestia - nowa maszyna w lumpeksie - Transformator.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: 'Transformator' (22 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o tym pomyśle?

  1. Jestem na tak! (17 głosów [77.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 77.27%

  2. Jestem na nie. (5 głosów [22.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 22.73%

Głosuj

#1 KaimTG

KaimTG

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:GigaBoy
  • Drużyna:Flaming Rocks
Reputacja: 17

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:09

Dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby umieścić w lumpeksie maszynę, którą można by używać raz dziennie jak pralki, a kolejne użycia kosztowałyby oponki.

 

Co robiłaby maszyna?

 

Zamieniałaby przedmiot jednego typu w drugi typ. 

np. pelerynę w buty, maskę/kapelusz itp. w ubranie.

 

Po co?

 

Często trafiają nam się przedmioty z dobrymi statystykami, ale dają nam taki sam, lub podobny bonus do umiejętności. A jednocześnie brakuje nam innego dobrego itemu. 

 

Jak?

 

Niektóre przedmioty dają charakterystyczne plusy do umiejętności (jak np. inteligencja od gadżetu czy obrażenia od broni). 'Transformator' działałby dosyć podobnie do pralki, miksowałby jednak umiejętności tak, by przedmiot zyskał cechy charakterystyczne dla przedmioty którym się stanie. Oczywiście otrzymywalibyśmy losowy przedmiot innego typu, a niekoniecznie taki, jaki chcemy, ale po kilku próbach moglibyśmy uzyskać np. pelerynę, której potrzebujemy. 

 

Co sądzicie?



#2 Raf99

Raf99

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • Miejscowość:Łódzkie
  • Serwer:PL4
  • Postać:Raf99
  • Drużyna:FightersSwords
Reputacja: 57

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:21

Bez sensu. Jestem na nie.

 

Ostrzeżenie słowne


Użytkownik Wódka edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 01:09

Hero Zero - Gra której nie da się ukończyć


#3 Jamaros

Jamaros

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 38 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Bajmaros
  • Drużyna:Japan Team
Reputacja: 10

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:25

do bani -.- NIE !

 

Ostrzeżenie słowne


Użytkownik Wódka edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 01:09

Szukam dziewczyny <3 chętne pisac xd

 


#4 KaimTG

KaimTG

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:GigaBoy
  • Drużyna:Flaming Rocks
Reputacja: 17

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:37

Bez sensu. Jestem na nie.

 

 

do bani -.- NIE !

 

A możecie uargumentować dlaczego nie? To tylko luźna koncepcja, wymagająca dopracowania, ale myślę, że przydatna. 



#5 Gosposia

Gosposia

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Allu1337
  • Drużyna:Utracone Skrupuły
Reputacja: 15

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:48

Jestem na NIE ... uwzględnić ... ? Okej ... ten pomysł nie ma sensu, gdyż po :
1.był już taki temat
2.Nie myślę, aby się to komuś przydało.



#6 bobi200163

bobi200163

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 40 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:radek200163
  • Drużyna:MojżeszToJA
Reputacja: 3

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:53

Moim zdaniem Spoko pomysł :-)


  • KaimTG lubi to

#7 The Joker

The Joker

    Były moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Miejscowość:97-500
  • Serwer:PL3
  • Postać:Mateusz169
  • Drużyna:The Expendables
Reputacja: 1535

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:55

Jestem na NIE ... uwzględnić ... ? Okej ... ten pomysł nie ma sensu, gdyż po :
1.był już taki temat
2.Nie myślę, aby się to komuś przydało.

 

 

Skoro pomysł takowy był to daj linka, ja sobie nie przypominam.

 

 Co do pomysłu, wyważony. Dobry dla graczy jak i dla Zarządu Gry. Często na pewno mamy tak, że dostajemy itemka na małym plusie w stosunku do itemka tego samego rodzaju. Przydałby się jego staty w zupełnie innym rodzaju. 

 

Zacny pomysł. 


  • KaimTG lubi to
7Lb6LsB.gif

#8 Nikes

Nikes

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Po powrocie drużyny nie ma ! xDD
Reputacja: 115

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:56

Czemu od razu piszecie " Nie do Bani" Pomysł ma swoje pozytywne strony... Ja sam miałem często taką sytuację :) Ale niestety pomysł działa na zasadzie pralki, gdyż zmienia podział umiejętności. Pomysł przydałby się, ale musiałby nie zmieniać atrybutów przedmiotu i działać na zasadzie maszyny do szycia (Lepiej by było) Myślę, że pomysł ma niewielkie szanse, aby przejść z powodu już istniejących "Pralki" i "Maszyny do szycia". Ale pomysł jest trafny :) Zrób ankietę :P Masz moje poparcie..

Pamiętajcie to tylko moja wypowiedź :)

 

Pozdrawiam,

Kornel


  • KaimTG lubi to

#9 KaimTG

KaimTG

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:GigaBoy
  • Drużyna:Flaming Rocks
Reputacja: 17

Napisano 11 czerwiec 2013 - 17:03

Skoro pomysł takowy był to daj linka, ja sobie nie przypominam.

 

 Co do pomysłu, wyważony. Dobry dla graczy jak i dla Zarządu Gry. Często na pewno mamy tak, że dostajemy itemka na małym plusie w stosunku do itemka tego samego rodzaju. Przydałby się jego staty w zupełnie innym rodzaju. 

 

Zacny pomysł. 

 

Mój pomysł wziął się właśnie z sytuacji, gdzie pojawiło mi się w zasobniku parę itemków, które albo zmieniały staty umiejętności nieznacznie, albo wcale, a dawały dość duże bonusy. Z drugiej strony brakowało mi itemów innych typów dla wyważenia umiejętności. Nazwa jest wstępna, może to się nazywać jakkolwiek inaczej. 

Czemu od razu piszecie " Nie do Bani" Pomysł ma swoje pozytywne strony... Ja sam miałem często taką sytuację :) Ale niestety pomysł działa na zasadzie pralki, gdyż zmienia podział umiejętności. Pomysł przydałby się, ale musiałby nie zmieniać atrybutów przedmiotu i działać na zasadzie maszyny do szycia (Lepiej by było) Myślę, że pomysł ma niewielkie szanse, aby przejść z powodu już istniejących "Pralki" i "Maszyny do szycia". Ale pomysł jest trafny :) Zrób ankietę :P Masz moje poparcie..

Pamiętajcie to tylko moja wypowiedź :)

 

Pozdrawiam,

Kornel


To miałoby działaś na zasadzie takiego mixu pralki z maszyną do szycia. Zmieniałoby przedmiot w inny, jednocześnie tasując umiejętności (ale nie tak mocno jak pralka), by dostosować je pod nowy typ przedmiotu. 
 


Użytkownik KaimTG edytował ten post 11 czerwiec 2013 - 17:05


#10 Rockness

Rockness

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:Fajna
  • Serwer:PL3
Reputacja: 1

Napisano 11 czerwiec 2013 - 19:03

Jestem na tak, pomysł jest udany, mam nadzieję, że uda się go wprowadzić w życie ;))


  • KaimTG lubi to

#11 Wiktord1

Wiktord1

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Serwer:PL2
  • Postać:wiktord1
  • Drużyna:Sprawdź
Reputacja: 40

Napisano 11 czerwiec 2013 - 20:04

bez tego efektu tasowania umiejętności byłoby dobrze, bo wielokrotnie gdy coś prałem zmieniał się podział statystyk na (jak dla mnie) duży minus :(. w tej chwili przez to mam inteligencje i intuicje na poniżej 200  :(, a kondycje i siłe ~500. 

 

 

@edit: wyrzuciłem większość wypranych przedmiotów i już nie mam tego problemu. wszystko ~300-400


Mapostać Hero-Zero!

Bo ja wiem że nie wiesz że wiesz bo nie wiesz że ja wiem że wiem że nie wiesz tego co ja wiem że nie wiesz... To mogłoby się ciągnąć w nieskończoność, wiem...


#12 KaimTG

KaimTG

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:GigaBoy
  • Drużyna:Flaming Rocks
Reputacja: 17

Napisano 23 czerwiec 2013 - 17:14

Chciałbym odświeżyć temat, ze względu na to, że ciągle pojawiają się nowe i wiele osób mogło nie zauważyć tego tematu. 

 

Taki jeden przykład by uzmysłowić działanie 'Transformatora': 

Mamy "Całkiem Przyjemny Nanokombinezon w Kolorze Kruczoczarnym", który daje nam 463 intuicji. W sklepie pojawia się taki sam, ale dający nam również 463 intuicji (lub +/- 1). Z drugiej strony mamy "Komórkę Dzwoniącego Dzwonka", która daje nam tylko 300 kondycji i od dłuższego czasu nie potrafimy trafić na item, który da nam więcej. Wrzucamy więc kupiony kombinezon do Transformatora (raz dziennie za darmo, kolejne próby za 1 oponkę) i mamy niecałe 17% szans, że przedmiot zamieni się ze stroju w Gadżet (zawsze zamieni się w przedmiot innego typu, nigdy nie zamieni się w broń rzucaną, więc mamy 100% / 6 pozostałych typów przedmiotów = 16,(6) % szans na to, że otrzymamy to co chcemy. W przypadku szczęścia otrzymamy gadżet dający nam 463 kondycji. Oczywiście to prosty przykład, który pokazuje dwa itemy o jednej statystyce (intuicja / kondycja) w przypadku przedmiotów z większą ilością statystyk, problem byłby bardziej zawiły. 

 

Głosujcie! :)



#13 WoooCash

WoooCash

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 405 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:WoooCash
  • Drużyna:Ankor
Reputacja: 227

Napisano 23 czerwiec 2013 - 18:04

myślę, że to by było w porządku, jakby znalazło się w grze. Jednak bez zmian statów to raczej to by nie przeszło, bo jak zmienić przedmiot z 4 statami (zwykle broń) na przedmiot z 2 (np. pasek). ? Lub też jak zmienić cokolwiek na broń, skąd się wezmą obrażenia? Co z rzucanymi? Upgrejdnij troszkę temat...


  • KaimTG lubi to

#14 KaimTG

KaimTG

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:GigaBoy
  • Drużyna:Flaming Rocks
Reputacja: 17

Napisano 23 czerwiec 2013 - 22:09

myślę, że to by było w porządku, jakby znalazło się w grze. Jednak bez zmian statów to raczej to by nie przeszło, bo jak zmienić przedmiot z 4 statami (zwykle broń) na przedmiot z 2 (np. pasek). ? Lub też jak zmienić cokolwiek na broń, skąd się wezmą obrażenia? Co z rzucanymi? Upgrejdnij troszkę temat...

 

Myślę, że to trzeba zostawić twórcom gry, ja mogę jedynie coś zasugerować. Jak wspomniałem we wcześniejszym poście, broń rzucana nie wchodzi w grę. Pozostałe typy przedmiotów owszem. 

 

Co z przedmiotem z 4 statami przemienianego w przedmiot z 2? 

 

Przykład: 

 

Staty broni: 430/420/300/310

Po przemianie w pasek: 425/305 <- jak widzisz uśredniłem wartości (430+420)/2 i (300+310)/2. Oczywiście to tylko przykład, a 'Transformator' mieszałby te wartości losowo. Myślę, że to nie problem z 4 stat zrobić 2 i na odwrót. Kwestia wyobraźni i odpowiednich algorytmów przeliczających to w taki sposób, żeby wszyscy byli zadowoleni. 

 

Co do zmiany w broń i obrażenia. 'Obrażenia' to tylko jedna z wielu statystyk, więc nie byłoby problemu przeliczenie tej statystyki np. o wartości 420 na jakąś inną przy innym przedmiocie. 



#15 Matars

Matars

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Miejscowość:Barcin (Kujawsko-Pomorskie)
  • Serwer:PL19
  • Postać:Matars
  • Drużyna:Szukam 40%+ bez wpłat opon
Reputacja: 754

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:15

Fajny pomysł:D

Myśle ze było by to dość przydatne:D


Ale Tu Zielono sick.gif hahahahaha

Ja wciąż pale, pale... nie ograniczam się wcale


#16 erwin2002

erwin2002

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Serwer:PL4
  • Postać:erwinek2002
Reputacja: 6

Napisano 28 czerwiec 2013 - 19:24

co do broni mormalnej i rzucanej obrażenia można zrobić w siłę



#17 Danio XXL Zabijam głoda

Danio XXL Zabijam głoda

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 42 postów
  • Miejscowość:BOLECHOWICE
  • Serwer:PL3
  • Postać:danio14
  • Drużyna:Best of The Best
Reputacja: 27

Napisano 28 czerwiec 2013 - 19:49

Fajny pomysł  ;)

Leci like  :super:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych