Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Gazetka Forumowa 7/2023


  • Please log in to reply
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1075

Napisano 03 lipiec 2023 - 06:40

3e23dba4d9890.jpg

 

 

 

Witajcie kochani forumowicze :serce:  Czy to aby sen...? WAKACJE! Wyczekane, wypatrywane przez uczniów z tęsknotą nadeszły!!! Jak tam rok szkolny minął? Udało się zdać bez problemów, a wręcz z paskiem na świadectwie? U nas nie ma wolnego, mamy mnóstwo treści do przekazania, także zapraszamy uczniów, przyszłych i obecnych, nauczycieli, czy jakiekolwiek inne zawody do chwili relaksu z Gazetką Forumową. Na dziś mamy dla Was odświeżający, odprężający numer, który ani przez chwile nie wieje nudą, chodźcie chodźcie   :*

 

 

 

984925e60f627.jpg

 

 

 

Newsy

 

Forum

 

Team Hero Zero poszukuje odważnego, przebojowego forumowicza do swojego zespołu!

 

Gra

 

3 czerwiec 2023 - Rozpoczął się Tydzień Ochrony Środowiska. Od 3 do 9 czerwca trwał tydzień w którym można było się wykazać poszukując specjalnych przedmiotów, wykonując wyjątkowe misję. Udało Wam się ewent ukończyć?

 

3 czerwiec 2023 - Zdobądź super nagrody podczas polowania na krety: Bawół! Od 3 do 5 czerwca mogliście wyłapać wszystkie krety, zdobywając przy tym nagrody za powodzenia. Czy złapaliście je wszystkie? 

 

10 czerwiec 2023 - Racz się teraz przez dziesięć dni codziennie świeżymi owocami! Od 10 do 16 czerwca można było sobie wykupić abonament na oponki, skorzystaliście?

 

10 czerwca 2023 - Zgarnij wszystko w piramidzie szczęścia Dzika! Od 10 do 12 czerwca piramida rzucała odrobiną szczęścia. Korzystaliście z opcji płatnej? 

 

14 czerwiec 2023 - Bohater Miesiąca. Skafander czeka na szczęśliwca na Instagramie.

 

17 czerwiec 2023 - Zdobądź teraz niesamowite nagrody podczas polowania na krety: Zemsta! Od 17 do 19 czerwca po raz kolejny można było wyłapać te wszystkie niedobre krety. Opłacalny interes, bo każdy krok do przodu przybliża Was do kolejnych nagród.

 

17 czerwiec 2023 - Akcja specjalna "Mierzenia Sił! w Hero Zero! Od 17 do 23 czerwca każdy bohatera przez tydzień czasu miał zwiększony poziom odwagi, przez co codzienne ataki smakowały lepiej!

 

20 czerwiec 2023 - Wiosna zbliża się ku końcowi! Do 22 czerwca czekały na superbohaterów egzemplarze wiosenne.

 

21 czerwiec 2023 - Nadszedł sezon letni w Hero Zero! Do upiększenia Waszej kryjówki przygotowano 5 elementów z akcentami letnimi.

 

22 czerwiec 2023 - Zarejestruj się już teraz na pierwszy międzynarodowy serwer Jumpstart! Okazja na zajęcie obecnej nazwy bohatera, waaarto zawsze z takiej opcji skorzystać, by nikt się pod nas nie podszył. 

 

24 czerwiec 2023 - Zgarnij wszystko w piramidzie szczęścia: Powietrze! Od 24 do 26 czerwca można było zdobyć extra nagrody, pierwsza jest zawsze darmowa. 

 

24 czerwiec 2023 - Uzupełnij swoje zbiory podczas "Collector's Special"! Przez tydzień czasu bohaterowie mogli skorzystać z podwójnego doświadczenia w misjach, by jeszcze szybciej wbić poziom. W sklepie z oponkami specjalna oferta oponek oraz epicki przedmiot, którego jeszcze nie macie.

 

27 czerwiec 2023 - Do gry wprowadzono następujące zmiany:

 

Nowe funkcje
Serwer Jumpstart
• Pierwszy międzynarodowy serwer Jumpstart wystartuje 30 czerwca 2023! Wskocz na najwyższe stopnie z prędkością błyskawicy podczas fazy szybkiego startu dzięki dostosowanym zasadom szybkiego serwera, zdobądź fajne nagrody i kontynuuj grę swoją postacią w trybie normalnym po zakończeniu fazy szybkiego startu!
• Zabezpiecz swoją nazwę postaci już dziś, korzystając z wiadomości o wstępnej rejestracji w grze!
• Wraz ze startem serwera Jumpstart rozpoczyna się faza szybkiego startu, podczas której obowiązują zmodyfikowane zasady speedservera. 31 lipca 2023 r. o godzinie 23:59:59 UTC faza szybkiego startu dobiegnie końca, a serwer zostanie tymczasowo wyłączony. Nagrody za szybki start będą oparte na rankingach w tym czasie.
• 1 sierpnia 2023 r., prawdopodobnie około południa, serwer zostanie ponownie uruchomiony na normalnych zasadach. Najlepsza część: Twoja postać, Twoje postępy, a także wszystkie przedmioty, oponki, monety itp. zostaną zachowane i będziesz mógł normalnie grać!
• Następnie możesz odebrać swoje nagrody w postaci kuponów za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości i wymienić je na wybranym przez siebie serwerze.

 

Ogólne
• Fajny Zestaw Bohatera Wojownika Przyszłości wraz z pomocnikiem „Colonel Flocky O'Hare” jest teraz dostępny w ofertach Spod Lady

 

1 lipiec 2023 - Rozpoczęło się polowanie na krety: Sokół! Od 1 do 3 lipca można łapać krety. Złapcie je wszystkie i zgarnijcie super nagrody.

 

1 lipiec 2023 - Zaczynają się Bonusowe Dni Kasyna i Modyfikacji. Od 1 do 7 lipca możecie kręcić w kasynie, aż Wam zabraknie sił. Dodatkowo podwojona energia pozwala na zdobycie większej ilości krążków do kasyna i darmowych nagród. 

 

1 lipiec 2023 - Dostępne teraz: przedmioty z Sezonu Kosmitów! Do końca miesiąca możecie w sklepie z oponkami nabyć interesujące przedmioty, których na pewno jeszcze nie macie. 

 

1 lipiec 2023 - Sezon: Pool Party. Twoja podstawowa siła wzrasta o 10 procent i przez miesiąc czasu możesz zdobywać extra dodatkowe nagrody praktycznie za darmo. Możecie zwiększyć ich wartość dokupując specjalną przepustkę! 

 

 

 

Lipiec pełen niespodzianek

 

 

 

Lipiec jest 31 dniowym miesiącem, w którym każdy dzień wydaje się wyjątkowy. Macie ochotę zapoznać się z każdym po kolei? Nic prostszego, przewijajcie dalej! Specjalnie dla Was cały miesiąc w pigułce.

 

 

 

86520e4a715de.jpg

 

 

 

Wywiad

 

 

 

Co by się na tym forum działo gdyby nie praca dzielnych moderatorów, którzy cały dzień i całą noc pilnują by panował tu ład i porządek. Dzisiaj na chwilę oderwiemy od codziennych zajęć jednego z nich, by opowiedział Nam jakie sekrety czają się za drzwiami prowadzącymi do kryjówki moderatorów.

 

 

Gluptas31 - Cześć, witam Cię Kaskader, ostatnio Twój kolorek zmienił kolor, zostałeś Cordynatorem, trudna to była droga do tego awansu, dużo trzeba było poświęcić na to czasu?

 

Kaskader - Witam serdecznie Szanowną Redakcję oraz wszystkich Czytelników i dziękuję za zaproszenie do tej rozmowy.

Sekretów wiele nie ujawnię, no może kilka malutkich sekrecików ;) ale mam nadzieję że kilka osób zainteresuje, a być może nawet zachęcę do tego aby sami spróbowali się o tym sami przekonać ;) 

Droga do awansu nie była długa, co pewnie kilku z Was (a nawet ja sam) z lekkim zdziwieniem zauważyło. Bardzo się cieszę że zostałem w ten sposób wyróżniony oraz doceniony przez “decyzyjną” część naszego zespołu. 

 

Czy trudna była do tego droga? Myślę że o wiele trudniej jest odpowiedzieć na to pytanie   :D Ja bym ją bardziej określił jako “interesująca”. To było dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Pomijając fakt że uczymy się tutaj tzw “obsługi technicznej” uczymy się również pewnych relacji o których w dzisiejszym zabieganym świecie, niestety często zapominamy. Jako członek zespołu praktycznie codziennie moje odczucia takie jak empatia, komunikatywność, obiektywność, ciekawość, asertywność, a często bezradność czy irytacja zostały wystawiane na próbę. Myślę że jestem tu gdzie jestem bo tą próbę przeszedłem ;) Co do czasu, niestety każdy z nas ma go teraz niewiele, ale mały sekrecik jest taki że wcale nie trzeba go dużo żeby móc zostać moderatorem. W zależności od predyspozycji jedni spędzają go więcej, inni troszkę mniej. Tak czy inaczej uważam że nie ważne ile wolnego czasu możesz poświęcić ale jak wykorzystujesz ten, który poświęcasz.

 

 

Gluptas31 - Jak bardzo różni się praca Cordynatora od moderatora, spoczywa na Ciebie więcej obowiązków, masz możliwość banowania na dłużej łobiuzaków forumowych?

 

Kaskader - Koordynator jak sama nazwa wskazuje skupia się bardziej na koordynowaniu pracy reszty zespołu i z racji tego otrzymuje również wiele dodatkowych obowiązków, nie zwalnia go to jednak z dotychczasowych zadań jako moderatora forum. Co do zasad dyscyplinowania forumowiczów nie zmieniają się one na rzecz koordynatorów, co się jednak nie przedkłada na moderatorów, bo to tutaj głównie uprawnienia ulegają zmianie.

 

Gluptas31 - Ktoś kiedyś powiedział, że praca ta polega głównie na pomaganiu innym graczom zagubionym w grze, zgadzasz się z tym stwierdzeniem, czy może masz jakiś inny punkt widzenia, a pomaganie to tylko wierzchołek góry lodowej w obowiązkach moderatora?

 

Kaskader - Praca moderatora forum dotyczy obsługi forum, moderator musi czuwać nad tym żeby gracze mogli się na tej platformie odnaleźć. Niestety wielu graczy nie rozumie że moderatorzy na forum nie mogą udzielić im wsparcia technicznego w grze i szuka na forum takiej pomocy. Dlatego bardzo dziękuję Ci za to pytanie i skorzystam z sytuacji żeby wyjaśnić wszystkim użytkownikom forum jak to działa. Moderatorzy zajmują się tylko i wyłącznie obsługą forum i ich pomoc ogranicza się do tego aby wskazać każdemu z jakim problemem i gdzie mogą się zwrócić, jeśli mogą oni na forum znaleźć odpowiedź na pytania związane z grą, rolą moderatora jest przekierować takiego gracza do odpowiedniego działu lub nawet konkretnego tematu, jeśli jednak gracz ma problemy techniczne w grze, moderator nie może udzielić mu pomocy. Oczywiście tajemnicą poliszynela jest to, że moderatorzy mogą zgłosić problemy techniczne do obsługi gry jeśli gracze zgłaszają taki problem na forum i to robią, wiadomo ;) Jednak zawsze w takim przypadku problem powinien być zgłoszony przede wszystkim do supportu, w przeciwnym razie obsługa techniczna nie może się tym zająć.

 

Gluptas31 - Kto był Twoim mentorem i udzielał wskazówek na początku Twojej przygody z moderatorowaniem, jest to skomplikowana czynność, myślisz że każdy mając w sobie odpowiednią dawkę zapału poradziłby sobie jako stróż porządku?

 

Kaskader - Zostałem bardzo ciepło przyjęty przez cały zespół. Byłem zaskoczony jak sympatyczne i otwarte są osoby, które wcześniej (z pozycji gracza i użytkownika forum) wydawały mi się zdystansowane i nieprzystępne. Jednego mentora nie jestem w stanie wskazać, myślę że każdy nim dla mnie jest, każdy pod innym względem, od każdego się czegoś nauczyłem i nadal uczę. Oczywiście nie każdy ma szansę zostać moderatorem, ale wierzę w to że odsetek graczy z genem “No fair play” jest bardzo niewielki. Myślę że dla pozostałych jedynym ograniczeniem są ich własne wątpliwości ;) 

 

Gluptas31 - Jeśli miałbyś możliwość zmieniłbyś coś w Naszym forum, czy zostawił wszystko tak jak jest?

 

Kaskader - Jest kilka niedociągnięć technicznych oczywiście (sekrecik: nieustannie walczymy o poprawę tego stanu rzeczy)   :wink: Ale mimo tego uważam że nasze forum nieźle wypada na tle pozostałych marketów. Tysiące osób/graczy tworzyło tę społeczność przez wiele lat, a efektem tego jest obecny kształt tej platformy. Ja mam do tego wielki szacunek i moje wymarzone forum to takie, z którego chętnie będą korzystać gracze i na którym nikt nie będzie czuł się nieswojo. Mam nadzieję że nasze forum, właśnie takie jest.

 

Gluptas31 - Na zakończenie pytanie o sam początek, co Ciebie skłoniło do wysłania podania?

 

Kaskader - No cóż, prawda jest taka że od jakiegoś czasu podczas rekrutacji, korciło mnie żeby wysłać podanie, ale trochę się bałem. W końcu zebrałem się na odwagę i zdecydowałem żeby napisać, mimo że nie odbywała się żadna rekrutacja. I ku mojemu zdziwieniu zostałem zaproszony na rozmowę i teraz jestem tutaj z Wami ;) Mam nadzieję że jeszcze chwilkę zostanę i kto wie, może z jednym z Was, który to czyta, niebawem się spotkamy ;)

 

Gazetka Forumowa - Dziękujemy Ci za wzięcie udziału w wywiadzie i rozbudowane odpowiedzi prosto od serca, życzymy dalszych sukcesów na drodze forumowej, jak i w życiu prywatnym! :)

 

 

 

Suchary

 

 

 

Dlaczego szkielety nie mogą grać muzyki kościelnej?

Spoiler

 

Jak po japońsku nazywa się buzia Kasi?

Spoiler

 

Dlaczego proboszcz kupił koparkę?

Spoiler

 

Jak szybko przemieszcza się burza?

Spoiler

 

Jak nazywa się koza zamoczona w kleju?

Spoiler

 

Jak nazywa się tajemnicza tarka?

Spoiler

 

 

 

Tajemny szyfr

 

 

 

Dla każdego lubiącego zagadki logiczne, serwujemy dziś mała łamigłówkę, czy uda Wam się odgadnąć trzy cyfrowy kod na podstawie poniższych instrukcji? Powodzenia dzielni wojownicy! 

 

???

 

147 - jedna cyfra jest poprawna, ale nie na swoim miejscu

189 - jedna cyfra jest poprawna i jest na swoim miejscu

964 - dwie cyfry są poprawne, ale nie są na swoich miejscach

523 - wszystkie cyfry są nieprawidłowe

286 - jedna cyfra jest poprawna, ale nie na swoim miejscu

 

 

 

Warto zobaczyć

 

 

 

Poprzedni numer Gazetki Forumowej 

 

Innowacje w grze

 

Dyskusja notatek konserwacyjnych 

 

Towarzysz, cenna wiedza

 

Ludzie listy piszą

 

Wiadomości systemowe

 

Rekrutacja do Zespołu Moderacyjnego

 

 

 

Kim jestem?

 

 

 

To już ostatnie wydanie pod tytułem: "Kim jestem?". Zapowiadamy z kolejnym numerem nową zabawę, która mamy nadzieje, że - tak jak i ta - przypadnie Wam do gustu... ale zanim przyszły numer, prosimy o zgadywanie tu i teraz! Dacie radę trafić? Zagadka tylko dla wtajemniczonych.

 

 

 

64e7df49600e2.jpg

 

 

 

Zakończenie

 

 

 

To już wszystko w dzisiejszym numerze. Mamy nadzieje, że ciekawostki, które dla Was przygotowaliśmy, wywiad, którego dawno nie było i wiadomości z gry zaciekawiły Was na tyle, że jeszcze do Nas wrócicie nie raz! Do zobaczenia w kolejnym numerze, a!!! I nie zapomnijcie wziąć udziału w Naszych numerowych łamigłówkach, dacie rade...?


Użytkownik michael007 edytował ten post 03 lipiec 2023 - 06:42

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#2 Danielo

Danielo

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 postów
  • Postać:Odeszła w zapomnienie, skończyłem grę na ok. 450 poziomie.
  • Drużyna:Znudziło mi się, ale nie jest powiedziane, że już nie wrócę.






Reputacja: 121

Napisano 03 lipiec 2023 - 07:56

Chodzi o gracza taka jedna.

Rozwiązanie szyfru brzmi: 679   :confused:


Użytkownik Danielo edytował ten post 03 lipiec 2023 - 08:02

  • michael007, Gluptas31 i Kinia1 lubią to

Cześć! Jeśli uznasz, że moja wypowiedź okazała się dla Ciebie pomocna, nie zapomnij o zostawieniu gwiazdki na moim profilu i o symbolicznym lajku. Dziękuję! :super:


#3 Kinia1

Kinia1

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Miejscowość:MAZURY
  • Serwer:PL26
  • Postać:Kinia1
  • Drużyna:KIKIGANG






Reputacja: 203

Napisano 03 lipiec 2023 - 11:29

Jej.... nowa gazetka  :lol: w końcu się doczekałam i jak zawsze ciekawa, pełna całusów , uścisków i newsów a wszystko dla Nas 

:hlehle:   w końcu się  też dowiedziałam że mam ur. w Dzień Policjanta  :haha: co do zagadki i szyfru to nie bd się powtarzać tym razem spóźniłam się i "Pan Nauczyciel" :smile:(alias Danielo ) stwierdzi ,że powielam odpowiedź ;) Pozdrawiam  :papa: .Pozdrawiam również  naszych cudownych pisarzy : Michaela  i Głuptaska  :*  :hlehle: .


  • Danielo, michael007 i Gluptas31 lubią to

#4 Danielo

Danielo

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 postów
  • Postać:Odeszła w zapomnienie, skończyłem grę na ok. 450 poziomie.
  • Drużyna:Znudziło mi się, ale nie jest powiedziane, że już nie wrócę.






Reputacja: 121

Napisano 03 lipiec 2023 - 11:53

co do zagadki i szyfru to nie bd się powtarzać tym razem spóźniłam się i "Pan Nauczyciel" :smile:(alias Danielo ) stwierdzi ,że powielam odpowiedź ;)

 

Przecież to, że odpowiedziałem pierwszy nie oznacza, że inni już nie mogą udzielić swojej odpowiedzi. 

P.S. Gdybyś chciała jakieś lekcje ode mnie, np. ortografii to zapraszam  :haha:


  • michael007 i Kinia1 lubią to

Cześć! Jeśli uznasz, że moja wypowiedź okazała się dla Ciebie pomocna, nie zapomnij o zostawieniu gwiazdki na moim profilu i o symbolicznym lajku. Dziękuję! :super:


#5 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 03 lipiec 2023 - 13:56

Rozwiązanie szyfru to: 679 i wcale nie podpatrzyłem tego od Danielo. Ani trochę.  :Ninja: 


05a5fb1ed4e64.gif


#6 Danielo

Danielo

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 postów
  • Postać:Odeszła w zapomnienie, skończyłem grę na ok. 450 poziomie.
  • Drużyna:Znudziło mi się, ale nie jest powiedziane, że już nie wrócę.






Reputacja: 121

Napisano 03 lipiec 2023 - 14:07

Rozwiązanie szyfru to: 679 i wcale nie podpatrzyłem tego od Danielo. Ani trochę.  :Ninja: 

Wierzę. To świetny sposób na chwilę relaksu! Czyż nie? :super:


  • michael007 i TheDerpciakPL lubią to

Cześć! Jeśli uznasz, że moja wypowiedź okazała się dla Ciebie pomocna, nie zapomnij o zostawieniu gwiazdki na moim profilu i o symbolicznym lajku. Dziękuję! :super:


#7 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1075

Napisano 05 lipiec 2023 - 06:41

Chodzi o gracza taka jedna.

Rozwiązanie szyfru brzmi: 679   :confused:

 

Bardzo ładnie, siadaj 5!  :* 


  • Kinia1 lubi to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#8 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1075

Napisano 05 lipiec 2023 - 06:42

Rozwiązanie szyfru to: 679 i wcale nie podpatrzyłem tego od Danielo. Ani trochę.  :Ninja: 

 

My wierzymy iiiii... gratulujemy poprawnej odpowiedzi!  :Laughing:


  • Kinia1 lubi to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#9 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1075

Napisano 05 lipiec 2023 - 06:43

Jej.... nowa gazetka  :lol: w końcu się doczekałam i jak zawsze ciekawa, pełna całusów , uścisków i newsów a wszystko dla Nas 

:hlehle:   w końcu się  też dowiedziałam że mam ur. w Dzień Policjanta  :haha: co do zagadki i szyfru to nie bd się powtarzać tym razem spóźniłam się i "Pan Nauczyciel" :smile:(alias Danielo ) stwierdzi ,że powielam odpowiedź ;) Pozdrawiam  :papa: .Pozdrawiam również  naszych cudownych pisarzy : Michaela  i Głuptaska  :*  :hlehle: .

 

Zapraszamy na kolejny numer Gazetki Forumowej  :Laughing:  Tam również będą zagadki, które czekać będą na rozwiązanie... może tym razem to Ty będziesz pierwsza?  :confused:


  • Kinia1 lubi to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych