Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Gazetka Forumowa 5/2023


 • Please log in to reply
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 353 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1696

Napisano 08 maj 2023 - 13:52

ef2915feeeb8f.jpg

 

Witajcie czytelnicy. Jesteśmy już po majówce, a to znaczy, że z napełnionymi od kiełbasek brzuchami zabieramy się do zanurzenia się w świecie Hero Zero i wyszukanie w nim jak najciekawszych wieści, byście cały czas byli na bieżąco z innowacjami. Mamy nadzieję, że i Wy odpoczęliście sobie podczas długiego weekendu i macie nadmiar energii, który to najlepiej spożytkować właśnie na czytanie gazetki. Czas zaczynać!  :smug: 

 

 

Newsy

 

Forum

 

Gra:

 

12 kwiecień 2023 – Bohater Miesiąca. Do wygrania „Skafander z Podbitką z Para-Armidu ‘Bohater Miesiąca’”.

 

14 kwiecień 2023 – Zaczynają się Bonusowe Dni Kasyna i Modyfikacji. Od 14 do 17 kwietnia promocja była aktualna.  Monety, punkty doświadczenia, przedmioty, towarzysze to tylko część nagród jakie można było zdobyć.  Dodatkowo podwójna energia królowała przez te dni.

 

15 kwiecień 2023 – Zgarnij wszystko w piramidzie szczęścia Chrząszcza! Od 15 do 16 kwietnia można było sobie coś wylosować. Pierwsze darmowe, potem płać i płacz.

 

18 kwiecień 2023 – Poznaj Hanka Kałamarnicę podczas Akcji Specjalnej Towarzyszy! Od 18 do 24 kwietnia była możliwość na powiększenie kolekcji towarzyszy Twojego bohatera. Ekstra pakiety były dostępne w sklepie z oponkami.

 

22 kwiecień 2023 – Zgarnij wszystko w piramidzie szczęścia Niedźwiedzia! Od 23 do 24 kwietnia można było pomóc szczęściu i wylosować coś wystrzałowego. Raz za darmo lub wiele razy po zapłacie.

 

25 kwietnia 2023 – Noc Walpurgii w Hero Zero. Od 25 do 30 kwietnia można było trafić na 3 przedmioty specjalnie przygotowane na tą okazję plus specjalne pakiety w sklepie z oponkami.

 

29 kwietnia 2023 – Piramida szczęścia: Wulkan. Od 29 do 30 kwietnia można było sobie coś wylosować ekstra dla swojej postaci.

 

1 maj 2023 – Sezon Flower Power. Podstawowe umiejętności zwiększone o 10% na miesiąc czasu!

 

1 maj 2023 – Rozpoczął się tydzień SciFi! Od 1 do 7 maja można nabyć ekstra set, elementy wyposażenia w grze, a w lumpeksie czeka specjalny towarzysz oraz pudełka niespodzianki.

 

1 maj 2023 – Zdobądź je teraz: przedmioty z Sezonu Wulkanu! Od 1 do 31 maja można nabyć w sklepie z oponkami brakujące elementy objechanego setu.

 

2 maj 2023 - Wprowadzono następujące zmiany do gry:

 

Konserwacja
Ogólne

• Bohaterski czyn „Dorwij ich wszystkich!” został rozszerzony. Dla nowego najwyższego poziomu w nagrodę dostępny jest teraz wyjątkowy towarzysz!
• Po raz pierwszy 06-05-2023 rozpocznie się nowy typ wydarzenia! Uratuj krety podczas wielkiego polowania na krety i zdobądź heroiczne nagrody!
• Jeśli misje są odnawiane za pomocą oponek, zwiększa to teraz szansę na otrzymanie specjalnych nagród, takich jak przedmioty kolekcjonerskie za zadania związane z wydarzeniami, zadania związane z heroizmem lub telefonami alarmowymi, a także żetony do kasyna i nie tylko.

 

Poprawki błędów
• Niektóre bohaterskie czyny można teraz uzyskać na niższym poziomie.

 

Dyskusja na temat nowości prowadzona jest tutaj.

 

6 maj 2023 - Rozpoczęło się polowanie na krety: Lodowe Królestwo! Od 6 maja do 8 maja jest możliwość sobie pokopać. Nagrody w postaci chociażby doświadczenia, czy punktów umiejętności zostały ukryte pod ziemią. 

 

8 maj 2023 - Przygotuj się i "napchaj"! Od 8 do 14 maja trwać będą bonusowe dni, a w lumpeksie czekają na bohaterów specjalne pudełka niespodzianki oraz oferta w sklepie z oponkami. 

 

Co właściwie świętujemy 1, 2 i 3 maja?

 

 

1 maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

 

Międzynarodowe święto pracy obchodzone jest co roku 1 maja, a jego historia sięga końca XIX wieku. W 1884 roku w Chicago miała miejsce wielka manifestacja robotników, którzy domagali się skrócenia dnia pracy do 8 godzin. Demonstracja ta zakończyła się brutalnymi represjami ze strony policji, która otworzyła ogień do tłumu, zabijając kilku protestujących.

 

W odpowiedzi na to wydarzenie w 1889 roku zorganizowano w Paryżu Kongres Międzynarodówki II, podczas którego uchwalono rezolucję wzywającą do ustanowienia międzynarodowego święta pracy, które miałoby upamiętniać walkę robotników o prawa pracownicze.

 

Święto Pracy w Polsce jest obchodzone od 1890 r., jednak świętem państwowym stało się w roku 1950. W czasach PRL-u w tym terminie organizowano liczne pochody z obowiązkowymi "szturmówkami". 

 

2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

 

Dzień Flagi 2 maja to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowiono je bowiem w roku 2004, a upamiętnia historię polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych. Święto przypomina również o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. 

 

Polskie barwy narodowe mają swoje źródło w herbie Królestwa Polskiego i herbie Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel polskiej flagi pochodzi od bieli orła stanowiącego godło Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, czyli godła Litwy. Oba godła widnieją na czerwonych tłach tarcz herbowych.

 

Na polskiej fladze biel znajduje się u góry, gdyż w naszej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Specjalną ustawę, dotyczącą barw polskiej flagi, podjął Sejm Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 r.

 

 

3 maja – święto uchwalenia Konstytucji 3 maja

 

Oficjalna nazwa brzmi: Święto Narodowe Trzeciego Maja (zgodnie z  ustawą sejmową z 6 kwietnia 1990 r.). Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt narodowych w Polsce.

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Czteroletni. Na jej podstawie doszło do wielu zmian w ustroju politycznym i społecznym kraju. Konstytucja wprowadziła zasadę równości przed prawem, wolności osobistej i prawo do własności, a także wprowadzała system trójpodziału władzy.

 

Była ona pierwszą w Europie, a drugą – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – spisaną ustawą zasadniczą na świecie. 11 artykułów tego dokumentu wprowadzało trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiło liberum veto. 

 

Kretomania

 

 
Słów kilka o nowym evencie, polegających na szukaniu kretów. Zabawa przypominająca nieco klasycznego sapera, z tą różnicą, że tutaj w pełni spokoju możemy rozbrajać kolejne pola nie mając z tyłu głowy, że jeden niewłaściwy ruch skończyć się może wybuchem bomby oznaczającym koniec gry. Tutaj co jedynie złego może nas spotkać, to koniec łopat potrzebnych do odkrywania kolejnych pól. Łopaty generują się same co 3 godziny, po tym czasie oczekiwania można wejść do gry i odebrać 20 sztuk ciesząc się dalszą grą. Kolejny sposób na dostanie kilku dodatkowych szpadelków wiąże się z wizytą w sklepie i wydaniu kilku złotych. Czy jest warto? Każdy decyduje samemu  :moneta: Jest kilkanaście etapów, każdy kolejny zawiera więcej pól, więcej kretów do znalezienia i ukrytych nagród, takich jak punkty doświadczenia czy monety. W odnajdywaniu nagród pomagają cyferki oznaczające ile skarbów kryje się bezpośrednio obok tego pola z cyferką. 
 
Dodatkowo, by zachęcić Nas do przekopywania ogródków za znalezienie odpowiedniej ilości kretów przewidziane są nagrody znajdujące się w pasku postępu. Set z magicznego królestwa lodu, oraz towarzysz Roy czekają. Zatem łopaty w dłoń poszukiwacze  :D
1100x800_cropped.gif
 
 
1100x800_cropped.jpg

Opowieści zen - Sztuka władania mieczem

 

Pewien młodzieniec udał się do mistrza sztuk walki i zwrócił się do niego z prośbą: - "Mistrzu, chciałbym uczyć się sztuki władania mieczem. Ile czasu będę musiał na to poświęcić? "

- Dziesięć lat.

- Ależ to za długo! Nie będę miał tyle czasu, aby...

- A zatem dwadzieścia lat

- Ależ to o wiele za długo!

- A zatem trzydzieści lat!

 

Morał

Spoiler

 

 

Nierówne szanse

 

Trening u super bohatera to podstawa, aby utrzymać się w dobrej formie, bez przeszkód wykonywać misje i zbawiać nasz świat Hero Zero. Jednak jak tu trenować, jak osiągać najlepsze wyniki jak gra gasi bohaterski zapał... Odnowienie treningów za darmo dzięki reklamom jest ograniczone ilościowo, a potem już trzeba zjadać oponki, które wbrew pozorom nie wpadają z łatwością, tylko trzeba się mocno nagimnastykować, a czasem zainwestować, by je mieć. Zdarzyła się komu kiedyś taka sytuacja jak na grafice?

 

 

6782e0dc9e055.jpg

 

 

Kim jestem?

 

Trzecia z serii zagadek ukrytych postaci z forum. Czy dacie radę i tym razem z łatwością odgadnąć kto ukrył się na załączonym zdjęciu? Powodzenia detektywi!

 

a5a304a0b79d2.jpg

 

 

Suchary

 

Dlaczego szkielet nie mogą grać muzyki KOŚCIelnej?

Spoiler

 

Jakiego psa ma mieszkaniec Majorki?

Spoiler

 

Jak nazywa się siostra Kasi?

Spoiler

 

Co robi detektyw podczas czytania książki?

Spoiler

 

Jak nazywa się krótkofalówka?

Spoiler

 

Co robi krowa na budowie?

Spoiler

 

Warto zobaczyć

 

Wiadomości systemowe

 

Pojedyncze pytania o rozkładanie statystyk

 

Świat 31

 

Spis sezonów

 

Odznaki

 

Zabawa - napisz jakie zdanie Ci wyszło!

 

Poprzedni numer Gazetki Forumowej

 

 

Zakończenie
Byśmy zostali z Wami dłużej, ale już ręce bolą od pisania, także w tym momencie trzeba zakończyć. Palce drętwieją, lecz ostatkami sił zapytamy się jeszcze, czy się podobało, może czegoś zabrakło, czegoś było za dużo? Śmiało opowiadajcie w komentarzach jakich emocji doświadczyliście czytając Gazetkę. Obiecujemy wszelkie poprawki wcielić w życie na następny raz i za miesiąc wrócić w jeszcze lepszym stylu!  :papa:  :clown:  :*

 

e3be504bdac58.jpg


Użytkownik Gluptas31 edytował ten post 08 maj 2023 - 13:54

gluptas1.gif


#2 Kinia1

Kinia1

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 52 postów
 • Miejscowość:MAZURY
 • Serwer:PL26
 • Postać:Kinia1
 • Drużyna:KIKIGANG


Reputacja: 203

Napisano 08 maj 2023 - 21:35

Gazetka jak zawsze  ciekawa  :smile: ,a  co do pytania to  prześwietliłam  i postacią z naszego   forum jest   Chimera    :confused:#3 taka jedna

taka jedna

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 1275 postów
 • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
 • Serwer:PL9
 • Postać:MichaelJordan


Reputacja: 261

Napisano 08 maj 2023 - 22:36

Kim jestem? Chimerą.


Użytkownik taka jedna edytował ten post 08 maj 2023 - 22:57

nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 


#4 michael007

michael007

  Były moderator

 • Journalists
 • 855 postów
 • Miejscowość:Olsztyn
 • Serwer:PL7
 • Drużyna:SS


Reputacja: 1075

Napisano 09 maj 2023 - 06:14

Gazetka jak zawsze  ciekawa  :smile: ,a  co do pytania to  prześwietliłam  i postacią z naszego   forum jest   Chimera    :confused:

 

[/color]

 

Brawo! Bardzo dobra odpowiedź  :puchar: 


 • Kinia1 lubi to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#5 taka jedna

taka jedna

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 1275 postów
 • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
 • Serwer:PL9
 • Postać:MichaelJordan


Reputacja: 261

Napisano 09 maj 2023 - 11:40

Gazetka została wydana w Dzień Zwycięstwa w Polsce. Szkoda że nie zawsze potraficie napisać kartkę z kalendarza ale jeśli mielibyście je pisać na ochrzan to rzeczywiście lepiej byście tego nie robili.

nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 


#6 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 353 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1696

Napisano 09 maj 2023 - 15:22

Gazetka została wydana w Dzień Zwycięstwa w Polsce. Szkoda że nie zawsze potraficie napisać kartkę z kalendarza ale jeśli mielibyście je pisać na ochrzan to rzeczywiście lepiej byście tego nie robili.

 
Witam serdecznie, w Gazetce staramy się skupić przede wszystkim na tym wszystkim co działo się w grze. Informacje nie dotyczące Hero Zero wybieramy, tak aby były tylko dodatkiem, a nie główną treścią, co w praktyce mogą pojawić się sytuacje gdzie w jednym wydaniu pojawi się kartka z kalendarza, w następnym może jej zabraknąć, a w to miejsce pojawi się inna informacja. Nawet sama nazwa wskazuje, "Gazetka Forumowa", a nie "Gazeta Polska" zawierająca od góry do dołu informajce dotyczące Naszego państwa. Oczywiście dziękujemy za komentarz i zachęcamy do rozwinięcia swojej mysli w komentarzu, w tak zwanej sekcji dodatkowej, gdzie każdy może dopowiedzieć coś od siebie, by było więcej treści nie tylko wychodzącej od Nas. Bo celem Gazetki Forumowej jest zaangażowanie całego forum do dyskusji na wszelakie tematy.  :papa:

gluptas1.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych