Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Towarzysze i ich potomstwo


  • Please log in to reply
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muffcio

Muffcio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:PanParówka
  • Drużyna:Słodkie Lenistwo
Reputacja: 5

Napisano 21 marzec 2018 - 15:17

Witam. Proponuję wprowadzić lokalizację w bohaterskiej kryjówce która miałaby na celu krzyżowanie towarzyszy.

 

Wsadzasz dwa pety (rodziców) dostajesz jednego nowego. Byłby to alternatywny sposób na przenoszenie umiejętności peta. Jedna, losowa umiejętność od każdego z rodziców a trzecia zupełnie nowa (taka, której nie posiadali rodzice).

 

Poza tym można w przyszłości wprowadzić kolejne poziomy rozwinięcia towarzysza – coś jak w znanej grze farmerskiej (nie podam tytułu ale był tam event BabyBoom kto grał ten wie o co chodzi). Z połączenia dwóch towarzyszy jednego rodzaju (np. dwóch Watsonów) mamy prawdopodobieństwo uzyskania lepszego Watsona np. „pro-Watsona” czy „mega-Watsona”. Czym wyższy poziom rozbudowy lokalizacji tym większa szansa na otrzymanie tego „mega-/pro-” czy jak go nie nazwiecie.  Później z dwóch „mega” można próbować robić jednego „hiper-”. Oczywiście czym dalej z takimi krzyżówkami tym silniejsi towarzysze (wyższe staty, dodatkowy % przy umiejętnościach specjalnych).

 

Ewentualnie można zaprojektować „mutanty” – czyli towarzyszy, którzy są wynikiem połączenia zupełnie różnych petów. (kot z kameleonem, pies z kurczakiem itd). Ich staty będą standardowe (dopasowane do poziomu) ale będą miały kosmiczny wygląd (mix rodziców).

 

Oczywiście wiek rozrodczy towarzysz osiąga z lvl 30.

 

Rzucam pomysł, do rozważenia… do rozwinięcia. Nie pisać, że brak szczegółów.

 

Uważam, że pomysł wprowadziłby bardzo duże urozmaicenie do gry. Poza tym, zmotywowałby do szukania nowych towarzyszy i wprowadziłby atrakcję dla wysokolevelowych graczy.

 


  • taka jedna i Starlet lubią to

#2 Kraz

Kraz

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Serwer:PL6
  • Postać:Destiny
  • Drużyna:Dark Side
Reputacja: 89

Napisano 21 marzec 2018 - 15:27

obecnie towarzysze nie maja określonej płci, a ja nie jestem zwolennikiem związków homo i  posiadaniem  przez takie związki potomstwa


  • gosia19, Zeejsky i Starlet lubią to

#3 PanZero

PanZero

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 513 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Postać:NeoZero
Reputacja: 478

Napisano 21 marzec 2018 - 15:41

Obojętne. :D



#4 Muffcio

Muffcio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:PanParówka
  • Drużyna:Słodkie Lenistwo
Reputacja: 5

Napisano 21 marzec 2018 - 15:43

obecnie towarzysze nie maja określonej płci, a ja nie jestem zwolennikiem związków homo i  posiadaniem  przez takie związki potomstwa

 

to, że płać nie jest wyraźnie wskazywana nie znaczy wcale, że w grę wchodzą związki homoseksualne...

myślę, że troszkę za bardzo dajesz się ponieść trendom kreowanym przez media... trochę dystansu i zdrowego rozsądku... pozostawmy walkę o lewą lub prawą stronę poza grą w HZ. Pozdrawiam.


  • "Dubi" i PanZero lubią to

#5 KAMA0289

KAMA0289

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • Miejscowość:Jarocin
  • Serwer:PL21
  • Postać:kamZi93
Reputacja: 101

Napisano 21 marzec 2018 - 15:47

do dopracowania ale pomysł nie jest zły :) mutacja coś


Nagrywam na Youtube

Nazwa : kama0289


#6 Assuano

Assuano

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • Miejscowość:Far, far away
  • Serwer:PL14
  • Drużyna:Demoniczny Psychiatryk






Reputacja: 1374

Napisano 21 marzec 2018 - 19:37

Czy to czasem już trochę nie za dużo? Może jeszcze zbudujmy domek dla lalek i produkujmy tam ubranka :P



#7 Lola1972

Lola1972

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 49 postów
  • Serwer:PL14



Reputacja: 6

Napisano 21 marzec 2018 - 19:50

spoko pomysł - jestem za :super:



#8 Muffcio

Muffcio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:PanParówka
  • Drużyna:Słodkie Lenistwo
Reputacja: 5

Napisano 21 marzec 2018 - 21:15

Czy to czasem już trochę nie za dużo? Może jeszcze zbudujmy domek dla lalek i produkujmy tam ubranka :P

Rozumiem Twój tok myślenia i doceniam dowcip wypowiedzi. Super.

 

Myślę jednak, że podobnie mógłbyś pisać przed wprowadzeniem do gry modyfikacji przedmiotów...

Poza tym w grze mamy już pralkę... maszynę do szycia... to może faktycznie jakiś domek dla lalek... ?  ;)

Gra bez "nowości" obumiera więc wg mnie nigdy nie będzie "za dużo". Pozdrawiam.


  • Assuano lubi to

#9 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 21 marzec 2018 - 21:22

Jestem przeciwko temu pomysłowi. Dzieci towarzyszy nie tak dawno było dzieci bohaterów pomysł. Masz przecież nauczanie towarzyszy, a po pierwsze kryjówka jest dla bohaterów, a nie dla towarzyszy. Nie zgadzam się że w grze nie ma podziału na płeć towarzyszy bo jest, oczywiście jest nie oznaczona w grze. Dzieci towarzyszy by mieli jedną nową umiejętność, to nie jest ta gra i nawet napiszę że jest taka gra gdzie takie towarzysze się rodzą i z tego ten twój pomysł. A poza tym nie mogli by mieć nowej umiejętności, bo jego rodzice nie miały a wiadomo że jacy rodzice takie potomki. To tak jakby dziecko narodzone było inne od swoich prawdziwych rodziców. Nie jeszcze raz nie, to nie ta gra.
  • "Dubi" i mama7890 lubią to

#10 Pablo Escobar

Pablo Escobar

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Respect Team






Reputacja: 291

Napisano 21 marzec 2018 - 22:19

XD

 

już nie róbmy z tej gry nie wiadomo czego



#11 Muffcio

Muffcio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:PanParówka
  • Drużyna:Słodkie Lenistwo
Reputacja: 5

Napisano 21 marzec 2018 - 22:49

Widzę, że tu jednak trzeba pisać drukowanymi literami albo pokazywać obrazki, bo ludzie biorą wszystko zbyt dosłownie...

 

Więc tak:

1. W pomyśle chodzi o znalezienie sposobu na wykorzystanie przestarzałych towarzyszy.

2. Zapomnijcie o rodzicach i dzieciaczkach - to było ubarwienie pomysłu, ale ludzie tu mają z tym jakiś problem.

3. Po prostu wymieniamy dwa pety na jednego nowego - Gackowi już nawet nie próbuję tłumaczyć jakie umiejętności otrzymuje nowy pet... nie mam tylu kredek

4. Co fajnego w pomyśle:

- mutanty (pewna forma indywidualizacji peta) {indywidualizacji czyli że można zrobić innego niż ma kolega w drużynie - przepraszam za dłuuugie słowo}

- ewentualnie stopniowanie rozwoju petów czyli tworzenie trochę lepszych wersji posiadanych petów (warunek - muszą być zużyte dwa takie same pety i jest tylko jakiś % szans, że wyjdzie lepsza wersja)

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę. Jeśli nie, to można zamknąć temat.



#12 Jiraiya

Jiraiya

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 448 postów
  • Serwer:PL12
  • Postać:DeanAmbrose2






Reputacja: 213

Napisano 22 marzec 2018 - 00:43

Jak dla mnie pomysł beznadziejny ponieważ:

1. Starych towarzyszy można albo wypuścić albo przekazać nową umiejętność "odświeżając" takiego towarzysza.

2. To by zaczęło jeszcze bardziej przypominać pewną grę [już wprowadzenie dekoracji to uczyniło].

3. Od tego już jest przekazywanie umiejętności więc druga praktycznie identyczna funkcja mija się z celem.

4a. Tacy towarzysz by wyglądali komicznie [ np. zmutowanie psa z kurczakiem dałoby psa w piórach albo kurczaka z sierścią].

4b. Tak jak na początku wspominałem jest już funkcja wymiany umiejętności dzięki której towarzysz który dostanie nową umiejętność ma dostosowywane do poziomu postaci więc żadne pro/super/mega/hiper po tym mutowaniu o którym pisałeś jest kompletnie niepotrzebne.



#13 Buldun

Buldun

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL6
  • Postać:Buldun
  • Drużyna:Hooligans
Reputacja: 46

Napisano 22 marzec 2018 - 10:30

Jestem zdecydowanie na tak. Pomysł na pewno do dopracowania ale sama idea moim zdaniem jest zacna. Rozwiązałoby to problem z zalegającymi petami, którym owszem, można zmienić umiejętność ale za oponki.W przypadku kryjówki byłaby to darmowa opcja (ewentualnie za monety). Jeżeli chodzi o mnie to wprowadziłbym jeszcze większe er en dżi (losowość) i dał możliwość na przykład "spalenia" dwóch petów i nie dostania nic w zamian. Kto by chciał mógłby ryzykować a kto nie to nie.

 

I tak już poza protokołem .Jak czytam wypowiedzi w stylu " nie bo nie, bo  za dużo, bez przesady, nie róbmy z tej gry nie wiem czego, mój mózg nie da rady ogarnąć dwóch czynności na raz" to ŻENUA.

 

Będzie super jak będą ciągle wprowadzane zmiany, nawet i takie, które są już gdzieś indziej zastosowane. Bo co jak tam jest i zadziałało to już tu nie można tego wykorzystać? To wymyśl coś innego, coś nowatorskiego a nie tylko krytykujesz.

 

Jestem na tak



#14 Assuano

Assuano

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • Miejscowość:Far, far away
  • Serwer:PL14
  • Drużyna:Demoniczny Psychiatryk






Reputacja: 1374

Napisano 23 marzec 2018 - 18:41

Rozumiem Twój tok myślenia i doceniam dowcip wypowiedzi. Super.

 

Myślę jednak, że podobnie mógłbyś pisać przed wprowadzeniem do gry modyfikacji przedmiotów...

Poza tym w grze mamy już pralkę... maszynę do szycia... to może faktycznie jakiś domek dla lalek... ?  ;)

Gra bez "nowości" obumiera więc wg mnie nigdy nie będzie "za dużo". Pozdrawiam.

Nie mówię że jest to pomysł do bani ale nie zapominajmy co w hero zero jest najważniejsze. Jest to nasza postać a pozostałe rzeczy to tylko dodatki które nie mogą przyćmić naszego bohatera ;)


  • Victoria19 lubi to

#15 Sansara

Sansara

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Najlepsza !
Reputacja: 95

Napisano 24 marzec 2018 - 14:43

Takie pytanie: po co? Przekazywanie umki wiąże się ze stratą towarzysza, któremu się ją zabiera, więc w tym przypadku musiałoby to wyglądać tak samo - robiąc jednego towarzysza tracisz 2 inne. Raczej nikt by się nie zdecydował na stratę przykładowo lawiny na rzecz strzału w dziesiątkę, a według twojego pomysłu było by to bardzo prawdopodobne. 3 umka nie mogłaby być z towarzyszy eventowych, to by było zbyt proste. Zostają więc podstawowe umki, a to raczej słaba opcja. Co do dalszej części pomysłów to nie skomentuję - nie jestem za związkami kurczaków z psami, przyroda chyba też nie  :mysli:

Prawdziwa wiedza to świadomość rozmiarów własnej ignorancji 1f984.png


#16 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 24 marzec 2018 - 23:43

Mi to pachnie niejawnym plagiatem cudzego pomysłu ale ja nic nie sugeruje.

Tak, czy siak, ja jestem na N I E!



#17 Muffcio

Muffcio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:PanParówka
  • Drużyna:Słodkie Lenistwo
Reputacja: 5

Napisano 26 marzec 2018 - 09:25

Co do dalszej części pomysłów to nie skomentuję - nie jestem za związkami kurczaków z psami, przyroda chyba też nie :mysli:


Jak by nie patrzeć to jednak komentarz jest, niestety nic on nie wnosi bo co ma do powiedzenia "przyroda" w grze komputerowej ? Zastanów się, co "przyroda", "fizyka", czy "logika" powie na to, że twoja kryjówka może stać na polu ławy...
Poza tym spoko komentarz, przekazywanie umiejętności musiałyby przemyśleć mądre głowy, może faktycznie pod tym względem pomysł traci sens. Pozdrawiam.
 

Mi to pachnie niejawnym plagiatem cudzego pomysłu ale ja nic nie sugeruje.
Tak, czy siak, ja jestem na N I E!


Co za bełkot... To co robisz jak właśnie nie sugerujesz ?!? Konkretnie, link do pomysłu który podkradane.
"Tak, czy siak" durny komentarz.

Użytkownik m0ntanq edytował ten post 26 marzec 2018 - 11:36
Double-Post


#18 taka jedna

taka jedna

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 postów
  • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
  • Serwer:PL9
  • Postać:MichaelJordan






Reputacja: 261

Napisano 09 kwiecień 2024 - 14:44

Potomkowie rzeczywiście są tacy jak przodkowie ale to nie oznacza że tacy jak rodzice bo tych przodków jest więcej. A w ogóle to zastanawianie się nad czymś takim w grze w której wrzuca się do pralki rzeczy których normalnie byśmy tam nie wsadzili nie ma sensu. Mój post też nie ma sensu ale gdy widzę co się dzieje na forum to mnie coś bierze.

Użytkownik taka jedna edytował ten post 09 kwiecień 2024 - 15:07

  • Danielo lubi to

nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych