Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Przypadek Hasła


Najlepsza odpowiedź Scottie , 07 lipiec 2016 - 14:04

W przypadku takich problemów dokładnie wytłumacz sytuację i wyślij nowe zgłoszenie tutaj: http://support.herozerogame.com/

 

Od siebie mogę dodać, że posiadanie więcej niż jedno konto na tym samym serwerze jest niezgodne z regulaminem ;)

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 RaiczuxP

RaiczuxP

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 0

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:46

Witam!.Chciałbym się zapytać czy jest możliwość odzyskania mojego hasła.Gdyż chciałem grać z kolegą na PL.15 i miałem założyć nowe konto.Lecz złożyło się że moje konto RaiczuPL było już zalogowane.Więc gram, gram aż do wtedy gdy czytałem swoje wysłane wiadomości i były tam pasy mojego starego konta.Wiec chciałem zobaczyć co tam u niego jest :mysli: .Lecz gdy nie chciałem wylogowywać sie z mojego konta otworzyłem drugą kartę na której miałem się wylogować.Wylogowałem się i na tej poprzedniej karcie wyskoczyło mi ''Jednoczesne Logowanie'' no i kliknąłem i zostałem wylogowany na obydwóch kartach :O .A że dawno założyłem moje konto to nie pamiętam hasła.A E-maila też.I chciałbym się zapytać czy mógłbym mi Pan czy Pani wysłać na skrzynkę pocztową hasło?.Konto nazywa się RaiczuPL. :smilue:



#2 Scottie

Scottie

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów






Reputacja: 895

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:04   Najlepsza odpowiedź

W przypadku takich problemów dokładnie wytłumacz sytuację i wyślij nowe zgłoszenie tutaj: http://support.herozerogame.com/

 

Od siebie mogę dodać, że posiadanie więcej niż jedno konto na tym samym serwerze jest niezgodne z regulaminem ;)



#3 RaiczuxP

RaiczuxP

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 0

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:07

A gdzie mogę tą wiadomość dostać od supportu?



#4 Menes

Menes

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 49 postów
Reputacja: 22

Napisano 07 lipiec 2016 - 15:59

Odpowiedź od supportu otrzymasz zarówno na maila, jak i ticketa przydzielonego do Twojego problemu ;)


<p>Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych