Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Trofea a walki drużynowe


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Posted 22 March 2016 - 12:34

Witajcie,


Chciałbym przedstawić dzisiaj pomysł dotyczący dość kontrowersyjnego tematy, szczególnie związanego z nowszymi serwerami gry. Mnianowicie chodzi tutaj o wychodzenie w środku dnia do innych drużyn, w których za chwilę ma się pojawić trofeum - najczęściej na treningi. Po tym jak się pojawi tam ów trofka, każdemu z obecnych tam graczy przydzielane jest 5 treningów. I w tym miejscu jest już gra popsuta. Wielw drużyn wychodzi tak 4-5 razy w ciągu dnia, a dodatkowo do tego mają jeszcze trofea na treningi w swojej "głównej" drużynie. To sprawia, że są w stanie zrobić lepsze statystyki od innych, którzy nie wychodzą do takich drużyn, a co za tym idzie nie mają szans na zajmowanie wysokich pozycji. To odbiera wg mnie całą zabawę z gry.

Do czego zmierzam. Pomysł jest dosyć prosty. Przy zdobywaniu przez drużynę jakichkolwiek trofeów na treningi, bądź też na energię, profity z nich otrzymają tylko osoby zgłoszone do ataku, bądź też obrony.

Swój pomysł motywuję właśnie tym, iż irytują mnie tacy ludzie, którzy postępują wedle wytyczonego tematu wyżej.

Osoby, które się ze mną nie zgodzą, zapewne sami korzystają z tego typu wspomagaczy.

To tyle.

Pozdrawiam,
Owsim

Edited by Owsik, 22 March 2016 - 12:36.

  • oski, anna950115, ToMójNick and 11 others like this

#2 ™THINKER™

™THINKER™

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 posts
  • Serwer:PL16
  • Postać:PlayMaster
  • Drużyna:PackOfDeath
Reputacja: 47

Posted 22 March 2016 - 13:01

zmienił bym tylko, żeby energia lub treningi przydzielane były od następnego dnia, nie korzystam, nie wiedzialem oczyms takim ale niech to zniknie bo topka pewno korzystala na poczatku serwera


  • Nieważne likes this

                                               4dnt.jpg


#3 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Posted 22 March 2016 - 13:37

zmienił bym tylko, żeby energia lub treningi przydzielane były od następnego dnia, nie korzystam, nie wiedzialem oczyms takim ale niech to zniknie bo topka pewno korzystala na poczatku serwera



I korzysta nadal na serwerach m.in. PL12, PL14, PL15 i PL16
  • lynnski and Nieważne like this

#4 NeoZero

NeoZero

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts
  • Miejscowość:ZG
  • Serwer:PL16
  • Postać:NeoZero
  • Drużyna:Angeli Vindictae
Reputacja: 186

Posted 22 March 2016 - 13:59

Na NIE!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisałem ten temat nie jednokrotnie i nic nikt nie zmienił. A czemu? Na niemieckich serwerach praktycznie tego nie ma wiec ich, to nie interesuje.


  • Ceealek likes this

e19387b0a7f662e88dda6d9187c7afca94273602


#5 Deanerys

Deanerys

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 13 posts
Reputacja: 10

Posted 22 March 2016 - 18:45

więc może trzeba do niemieckiego napisać? :P na szczęście u mnie problemu z lataniem nie ma .... ale problem znam i szczerze współczuje graczom, których ten temat bezpośrednio dotyczy :/ 


  • Heretyk, twistzzz and Nieważne like this

#6 XxxHipoxxX

XxxHipoxxX

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • Serwer:PL1
  • Postać:XxxHipoxxX



Reputacja: 47

Posted 22 March 2016 - 19:10

A jak jakiś inny doradca zrobić atak na drużynę z trofeum to ta osoba co by się nie zgłosiła to by nie mogła wykorzystać np. 5 treningów ?


XxxHipoxxX król nad królami :D

Teraz proszę o LAJKA :D


#7 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Posted 22 March 2016 - 19:25

A jak jakiś inny doradca zrobić atak na drużynę z trofeum to ta osoba co by się nie zgłosiła to by nie mogła wykorzystać np. 5 treningów ?



Ogólnie w zamyśle pomysłu chodzi o to, iż osoby które bezpośrednio nie mogą wziąć udziału w walce (pobiewaz dołączyli po jej zatwierdzeniu) trenów nie otrzymają.
  • twistzzz likes this

#8 Nieważne

Nieważne

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
Reputacja: 4

Posted 22 March 2016 - 19:32

Ja jestem na tak , ponieważ jak gra ktos juz na pl16 to wie jaka druzyna tak robi , w ten sposób inni gracze nie maja z nimi szans ,w ciągu miesiąca dwuch przez to będą mieli 2 razy większe statystyki.
Ewentualnie , można by było zrobić tak aby , druzyna ktora wygra trofeum dostawała by treningi / energie / odwagę w następny dzień , tak by bylo sprawiedliwe , moze i by bylo trochę trudniej ale pewne druzyny już nie mogły by robic takich trików na statystyki

Edited by Nieważne, 22 March 2016 - 19:38.

  • CDO, OliHZ, Skartepa and 1 other like this

#9 Skartepa

Skartepa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
Reputacja: 10

Posted 22 March 2016 - 20:27

Witam,

Zdecydowanie zgadzam się z założycielem tematu.

Wnioski moje mogę wysnuć na podstawie obserwacji działań drużyn na pl12, oraz pl16, gdzie sama gram, w ramach relaksu (można układać puzzle, ale znudziło mi się, bo są za mało rozmowne).

Znany jest tam proceder "przerzucania" trofeów (treningowych) z drużyny A(matka) do drużyny B(podlegająca) i z powrotem, lub nawet przerzucania z drużyny B do drużyny C, a nawet D, itp. Gracze drużyny A, wędrując na chwilę przed zaplanowaną walką do drużyny B, korzystają z przywilejów, które daje zdobycie trofeum w drużynie B...

Skutkuje to tym, że gracze korzystający z "przerzucanych" trofeów znacznie przewyższają umiejętnościami graczy, którzy na ten pomysł nie wpadli (albo chcieli uczciwie pograć...). Trofea pozostają jedynie w określonym "towarzystwie". Walka z drużynami A staje się bezsensowna, ze względu na brak jakiejkolwiek równowagi w umiejętnościach graczy, nawet jeśli mają podobny level.

Zabawa fair play tutaj się kończy, i (z mojego punktu widzenia) nie widzę sensu kupować oponek (a tym samym dać zarobić właścicielowi gry), dopóki ten proceder nie zostanie ukrócony.

Pogram sobie, dopóki kilka fantastycznych osób nie stwierdzi, że "this is the end", ale opon więcej nie kupię (:

Oprócz zaproponowanego, przez Owiska, rozwiązania można również ograniczyć wędrówki graczy, poprzez wprowadzenie limitu wychodzenia z jednej drużyny do 3 razy (jakby się ktoś rozmyślił i chciał wrócić, dajmy szansę, ale są granice... :P). W takim przypadku wędrówka z drużyny A do drużyny B (C, D, E, itp.) nie byłaby sensowna, w przypadku, gdy drużyna A posiadałaby komplet trofeów (kto chciałby opuszczać taką rewelacyjną drużynę?).

Pozdrawiam współgraczy, oraz szczególne podziękowania dla Majhiroła, który mnię tę genialną pomysłę przekazał (:


Edited by Skartepa, 22 March 2016 - 20:32.

  • CDO, Owsik, twistzzz and 1 other like this

#10 ala1212

ala1212

    Była Seniorka

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 964 posts
  • Miejscowość:Gorzów






Reputacja: 1,184

Posted 22 March 2016 - 21:11

Proszę pamiętać, że temat dotyczy wprowadzenia czegoś nowego do gry, a nie tego co dzieje się na serverach. Nie odbiegajcie zbytnio od tematu :)


  • Owsik likes this

#11 Skartepa

Skartepa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
Reputacja: 10

Posted 22 March 2016 - 21:28

Proszę pamiętać, że temat dotyczy wprowadzenia czegoś nowego do gry, a nie tego co dzieje się na serverach. Nie odbiegajcie zbytnio od tematu :)

Właśnie taki jest pomysł, wprowadzenie ograniczenia opuszczania jednej drużyny.


Edited by ala1212, 23 March 2016 - 15:05.

  • CDO and Nieważne like this

#12 Lodovica

Lodovica

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
Reputacja: 5

Posted 23 March 2016 - 20:35

Wspaniały pomysł, Owsiku.

Tak klarownie czysta i pełna humanitaryzmu postać jak Ty na pewno nigdy nie parałaby się tego rodzaju procederem...

Popieram pomysł... i wiem, że pochodzi od osoby, która nigdy by nie nadużyła tego rodzaju "niedociągnięć w grze"... a już na pewno sama by nie organizowała skoków...



#13 ToMójNick

ToMójNick

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 387 posts
  • Miejscowość:Legionowo
  • Serwer:PL5
  • Postać:ToMójNick
  • Drużyna:Never Back Down






Reputacja: 625

Posted 23 March 2016 - 23:01

Skutkiem tego syfu i zarazy blokowania się kasowanymi drużynami i tworzenie codziennie nowych, który jest na nowszych polskich serwerach, a pewnie z czasem przeniesie się na starsze, będzie skasowanie kont przez graczy z topowych drużyn.

Perspektywa "walki" o 10 odwag i energii jest mało zachęcająca. Gdy dla, hm... "elity" zostaje 10 trenów w 1 drużynie.

Także serdecznie zapraszam osoby będące moderatorami tego forum o opisanie sytuacji i wysłanie WSPÓLNEGO listu do Pana Supa za zachodnią granicą i podpisanie się wszystkich pod nim w celu ukrócenia tego "sprytnego" procederu.

Zanim będzie za późno.


  • Fikuś, Skartepa and Owsik like this

#14 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Posted 24 March 2016 - 19:13

Witam

Dobrym pomysłem była by aktualizacja gry:

- za wyrzucenie z drużyny przez władzę, dostaje się bana na 24 godziny,

który daje brak dostępu z zaproszeń do tej i innych drużyn

- za opuszczenie drużyny dobrowolnie, dostaje się bana na 24 godziny,

który daje brak dostępu z zaproszeń do innych drużyn ale można wrócić z powrotem

 

Na pewno ukróciło by to poczynania, niektórych "spryciarzy" i tak zwane "skakanie" po swoich blokach, a drużyna stała by się szanowanym miejscem pobytu.

 

 

pozdrawiam serdecznie ;)


Edited by znazko, 24 March 2016 - 19:23.

  • Fikuś and Skartepa like this

#15 Fikuś

Fikuś

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • Miejscowość:moje GG: 58228961
  • Serwer:PL13
  • Postać:dmntr
Reputacja: 108

Posted 24 March 2016 - 19:48

Tbh(?)... mi to obojętne. Mam gdzieś, że komuś się to nie podoba, że to nie jest "ferplej" itp., itd.

Jeżeli komuś AŻ TAK zależy na przeklętych trofkach - sposzko, skaczcie sobie do woli, w zadzie to mam. Mi to rybka. 

Ale serio trzeba mieć coś nie halo i w końcu ustawić sobie priorytety życiowe, bo żeby dla jakiegoś tam hero zero uciekać się do marnego oszustwa... tak potrafią tylko mugole.


  • Ziomalens and Owsik like this

supi fajna sygnatura


#16 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Posted 27 March 2016 - 19:38

Jak teraz patrzę na pl16 to 4 drużyny dominują i wszystkie sobie wychodzą poskakać, przecież to jest jawna dyskryminacja ze strony tworcow...
Totalne nieporozumienie
  • Skartepa likes this

#17 Skartepa

Skartepa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
Reputacja: 10

Posted 27 March 2016 - 20:12

Gdzieś przeczytałam, że takie postępowanie można uznać za "taktykę"...

Durna ja :D


  • Owsik likes this

#18 Heretyk

Heretyk

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Serwer:PL8
  • Postać:Suvariti
  • Drużyna:Lecimy Tutaj
Reputacja: 25

Posted 30 March 2016 - 20:02

był juz podobny temat tzn. ludzie się skarżyli na takie praktyki tutaj: 

#http://forum.pl.herozerogame.com/index.php?/topic/23164-tsunami-team-razy-dwa/

(podobną luźną propozycję zamieścił Elbandito, polecam doczytać temat powyżej do końca zaproponował kilka innych elementów do poprawy)

jak dla mnie bardzo dobry pomysł :) takie skoczki nie dostawałyby trenów po wyjściu ze swojej druzyny i dołączeniu do innej, bonus z trofy mogłyby dostać dopiero po 24h od dołączenia wtedy siedzieli by wszyscy grzecznie na tyłeczku i zajeli sie pilnowaniem jednej druzyny :)


Edited by Heretyk, 30 March 2016 - 20:08.

  • Skartepa likes this

#19 JpNa100%

JpNa100%

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 posts
  • Serwer:PL1
Reputacja: 5

Posted 31 March 2016 - 21:47

Jestem na nie  :Ninja:



#20 Heretyk

Heretyk

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Serwer:PL8
  • Postać:Suvariti
  • Drużyna:Lecimy Tutaj
Reputacja: 25

Posted 31 March 2016 - 22:19

Jestem na nie  :Ninja:

jestes na nie bo korzystasz z tego proste :) 


  • Skartepa and Owsik like this




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users