Jump to content


Photo
* * * * - 3 votes

Turniej Tygodniowy


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 rek

rek

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 20 posts
  • Serwer:PL2
  • Postać:rek
  • Drużyna:Święci z Bostonu
Reputacja: 8

Posted 05 April 2014 - 11:08

Witam,

Chodzi mi o turniej tygodniowy, jako że nie przeglądam dość często forum

nie wiem czy był już taki pomysł. A mianowicie mam jedno małe zastrzeżenie

co do turnieju tygodniowego. Jak wiadomo w praktyczniej każdej grze ludzie

dzielą się na takich co "expia" i takich co leca na "skille". Więc dziwi mnie dlaczego

w turnieju jest tylko liczone doświadczenie? Jest to dobre dla ludzi, którzy wbijają

sobie lvle. Ja np wole sobie dużo monet zgarnąć żeby mieć więcej kasy na skille:)

(i nie zrezygnuje z tego). Więc uważam, żeby szanse były rowne dla każdego w turnieju

powinna być nowa zakładka podliczająca zdobyte monety w tygodniu.

Chociaż jestem prawie przekonany, że tego nie zrobią...

Mam nadzieje, że dużo ludzi się pod tym pomysłem podpisze :)

(o ile tego pomysłu jeszcze nie było)

I że kiedyś dożyje tego, że takie coś wprowadzą... bo każdy mógł grać

swoim "trybem" gry, który uważa za sensowny, a nie zmuszać się do grania

na doświadczenie, żeby starać się wygrać jakieś oponki.

Pozdrawiam i życzę miłej gry:)

rek


  • Klozet and Fikuś like this

#2 Kopciuszek

Kopciuszek

    ...

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 797 posts
  • Miejscowość:Cracov
  • Serwer:PL1
  • Postać:Kopciuszek
Reputacja: 677

Posted 05 April 2014 - 11:23

Naturalnie że jest to niemożliwe. Wyobraź sobie że turniej jest dla każdego nie tylko dla wybranej ilości osób.

 

Zauważ , że np 200lvl zarabia 10x tyle co 1 lvl więc gdzie byłaby tu sprawiedliwość ? Tylko topowe lvlele by wygrywały ten turniej.

 

 

Dodam jeszcze bo tutaj mnie zapytano " Czy z expem jest to samo ?"

 

Nie doświadczenie na 1lvlu i na 350 lvlu zdobywane jest tak samo.

 

Pierwszy lvl dostanie tyle samo doświadczenie za misje jak i level 350.. dlatego też turniej na doświadczenie jest dla każdego równy. 

 

 

Temat uważam za zamknięty.

 

Otwieram na prośbę autora.


  • StarsWoman, NouSSi, Damikkos and 1 other like this

9uci.png


#3 StayTheNight

StayTheNight

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Serwer:PL2
  • Postać:StayTheNight
  • Drużyna:Klub Smakosza
Reputacja: 0

Posted 05 April 2014 - 12:09

 Niestety jak się chce  być top 1! .  Trzeba płacić nie ma wyjścia :P

 

NO PAY NO GAME  

 

POZDRAWIAM!



#4 bladykiel

bladykiel

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 22 posts
Reputacja: 13

Posted 05 April 2014 - 12:58

 

 

Zauważ , że np 200lvl zarabia 10x tyle co 1 lvl więc gdzie byłaby tu sprawiedliwość ? Tylko topowe lvlele by wygrywały ten turniej.

 

Zanim zaczniesz się wypowiadać, proszę zapoznaj się z systemem obliczającym "maksymalna ilosc monet na minute pracy względem lvla", bo za przeproszeniem wypowiadasz same farmazony :)

 

Tak gwoli ścisłości, nawet jeśli różnica lvlowa w zarabianiu jest ZNACZĄCA nic nie stoi na przeszkodzie napisania skryptu obliczającego ilość pieniążków względem lvla, gdzie wygrywała by osoba, która rzeczywiście szuka najbardziej optymalnej drogi do ulepszania skilli (a co za tym idzie spora część osób kupiła by "zmył bohatera").

 

Niestety, osoby zatrudnione w HZ nie potrafią stworzyć "sprawiedliwego" systemu turniejowego, a przykładem może być "turniej odnośnie ilości honoru". Osoby w topce (te najbardziej aktywne) nie mają żadnej możliwości wygrania ów turnieju, chyba  że specjalnie zbiją sobie honor (przez co spadną znacząco w topce honoru).

 

 

Żeby tego było mało, bohaterskie zadania również są "niesprawiedliwe" i zbyt łatwe do obejścia :) Pominę już inne bugi, które bardzo przeszkadzają lub "ułatwiają" zabawę :)

 

 

Co do samego tematu, samymi tematami nic nie wskórasz. Jak to powiadają "z pustego i Salomon nie naleje", a niestety developerzy nie zamierzają wprowadzać sprawiedliwego traktowania graczy, gdyż nie jest to im na rękę.


  • rek, oski, Aduś07 and 2 others like this

#5 InTeLigĘtnY

InTeLigĘtnY

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 20 posts
  • Miejscowość:Kostrzyn
  • Serwer:PL2
  • Postać:Ni Mom Postaci
  • Drużyna:invinciable
Reputacja: 0

Posted 05 April 2014 - 14:45

Hm, pomysł ogólnie cienki, i nie ma sensu :) Bo, np. 10lvl za prace 12h dostaje 150monet, a ty bys dostawal jakies 150tys, i jaka jest przewaga? Ogromna. A pozatym 10lvl za misje 10min moze dostac 253monety, a ty za 3min jakies 43tys.

Temat uważam za zamkiętny.



#6 Klozet

Klozet

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Serwer:PL2
  • Postać:Klozet
  • Drużyna:Pandemonium
Reputacja: 5

Posted 05 April 2014 - 14:50

Absolutnie zgadzam się z rekiem.
Ma bardzo dobry pomysł co do turnieju.
Aczkolwiek minie pewnie sporo czasu jak administratorzy się pofatygują i zrobią to. :(
Mam nadzieje że za jakiś czas będą wprowadzone jakieś zmiany.
  • rek likes this

#7 goHa

goHa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Serwer:PL19
  • Postać:Niunia
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 1

Posted 05 April 2014 - 17:35

Pomysł ma szansę na wejście wg tego jak to przedstawia bladykiel. Taki skrypt jak najbardziej może wyrównać szanse wśród różnych leveli.

Sama idea może uczynić grę ciekawszą, jako że... wiadomo jak się zbija i nabija honor ;) Nie każdego taka gra interesuje.Co do wbijania expa - wiele osób powyżej pewnego poziomu nie jest już tym zainteresowana i liczą się wtedy już tylko umiejętności. Mając na uwadze jak najlepszy rozwój swojej postaci, nie ma szans na dołączenie do tego turnieju, ponieważ możliwość na kilka cennych punktów ucieka (a wyżej są na wagę dużej ilości złota  ;) ) 

 

Wprowadzenie tego pomysłu może sprawić tyle, że w końcu każdy może znaleźć "konkurencję" dla siebie  :D


  • rek likes this

#8 Aduś07

Aduś07

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
Reputacja: 139

Posted 05 April 2014 - 18:12

( rek ) Twój pomysł według mnie jest ''trochę'' nierealny.Większe szanse ma już pomysł bladykiel...

 

 

 

Dodam jeszcze bo tutaj mnie zapytano " Czy z expem jest to samo ?"

 

Nie doświadczenie na 1lvlu i na 350 lvlu zdobywane jest tak samo.

 

Pierwszy lvl dostanie tyle samo doświadczenie za misje jak i level 350.. dlatego też turniej na doświadczenie jest dla każdego równy. 

 

 

 

 

 Baju, baju jestem w raju...! Nie prawda... Osoby z około 1 lvl mogą dostać 200 expa, a 350 mogą dostać 3400 : -) Nawet można wejść sobie na TT- Doświadczenia i będą osoby (np. na serwie jest max 220 lvl ) 200 lvl, 210lvl, itp... - ale nie 30,40 lvl : ) 

Jedynie równy jest TT Honor.

 

Jeszcze tak myślę, według mnie tego nie da się rozwiązać w jednym temacie... DUŻO było o tym tematów, nawet jeden w moim wykonaniu, no , ale tu trzeba trochę popisać z Zarządem, czy im się to ''opłaca'', może z innych krajów ludzie mają jakieś pomysły ? 

- Tu trzeba myśleć i myśleć według mnie... Bo, żeby TT powstał musi być opłacalny i nie chamski...

 

Pozdrawiam,

Aduś07!


hero.gif W POGONI NA POMOC!    PROBLEM?! -->  SUPPORT C E N T E R 


#9 TheNieznanyCOOKIE

TheNieznanyCOOKIE

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Miejscowość:Okolice Przemyśla
  • Serwer:PL22
Reputacja: 39

Posted 06 April 2014 - 13:16

Absolutnie zgadzam się z rekiem.
Ma bardzo dobry pomysł co do turnieju.
Aczkolwiek minie pewnie sporo czasu jak administratorzy się pofatygują i zrobią to. :(
Mam nadzieje że za jakiś czas będą wprowadzone jakieś zmiany.

Chyba żartujesz 1lvl zarabia około 10 monet za misję a 300 lvl zarabia około 30000 monet to jest różnica.


                                              ne6s.png


#10 rek

rek

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 20 posts
  • Serwer:PL2
  • Postać:rek
  • Drużyna:Święci z Bostonu
Reputacja: 8

Posted 06 April 2014 - 19:35

Ludzie to jest pomysł na dodatkowy turniej ;)
Zeby byli brani pod uwagę gracze którzy zbierają
Monety a nie expia lvle... Założyłem ten temat z myślą
Zeby kazdy podsunął jakis pomysł jak to zrobic
Zeby kazdy był zadowolony ;) wiec prosze pomóżcie a
Nie tylko bez sensu bez sensu ;) moze wspólnymi siłami
Cos sie wymyśli ;) wkoncu ta gra jest dla nas ;)
A fajnie by było zeby reszta mogła tez walczyć w turnieju
Pozdro ;)
  • goHa likes this

#11 Mr_Master

Mr_Master

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 posts
Reputacja: 55

Posted 07 April 2014 - 21:24

Rek. Gram z Tobą na serwie. I zresztą nie tylko na tym pl-u. Chce powiedzieć, że gdy na jeszcze innym pl-u nabijałem 30 lev koledZe to po jednym dniu (pon) byłem w top 100 expa. I to wysoko. Ale z kasą jest inaczej. Nie bez powodu rosną ceny ubrań, wspomek itd. Dlatego, aby mieć na to kasę, trzeba zarabiać jej więcej.
Jesteś najlepszy na pl2, wiem, i szukasz sposobu jak urozmaicić grę dla mocnych. Ale to nierealne do wejścia. Przepraszam za krytykę, bo wiem jak monotonną masz grę.
Pzdr.

srmv.jpg


#12 zOnq

zOnq

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 posts
  • Miejscowość:Kraków
  • Serwer:PL19
  • Postać:zOnq
  • Drużyna:Patology Squad
Reputacja: 420

Posted 08 April 2014 - 06:37

Pomysl powinien miec przedzialy poziomowe.
Lecz gdyby nawet to dodano to 20lv mialby miec 75oponrk ale jakby w monetach dodali cos takiego jak przedzial w ktorym najnirzsze levle by dostaly tyle samo oponek co ci 300lv.

Sory za bledy pisalem na komorce.

DmEhsF.png

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users