Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bonus za wykonanie Bohaterskich Czynów


  • Please log in to reply
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Bonus do Bohaterskich Czynów (23 użytkowników oddało głos)

czy podoba Ci się mój pomysł?

  1. Głosowano TAK (20 głosów [86.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 86.96%

  2. NIE (3 głosów [13.04%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.04%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 ANNIHILATOR

ANNIHILATOR

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Serwer:PL2
Reputacja: 112

Napisano 06 luty 2014 - 20:41

Witam,

 

Jako że, moim zdaniem, nagrody za czyny są niewspółmiernie niskie do nakładu czasu i/lub oponek jaki należy poświęcić na ich zdobycie wymyśliłem dodatkowy bonus dla najlepszych graczy (posiadających dużo lub bardzo dużo wykonanych czynów). Najlepsze przykłady to Nowe używane VII – 2500 ściągniętych ofert czyli odnawianie sklepu za darmo przez 7 lat raz dziennie albo wydanie na to 2500 opon za nagrodę 4 opon. Bez pracy nie ma kołaczy XI – 8 oponek nagrody za przepracowanie 10000h (prawie 60 tygodni non stop w pracy). Przykłady można by mnożyć.

 

Proponowane przeze mnie bonusy:

 

60% wykonanych czynów +10% do doświadczenia i złota

70% wykonanych czynów +20% do doświadczenia i złota

80% wykonanych czynów +30% do doświadczenia i złota

85% wykonanych czynów +40% do doświadczenia i złota

90% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +5% do podstawy siły

92% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +5% do podstawy siły i kondycji

94% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +5% do podstawy siły, kondycji i inteligencji

96% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +5% do podstawy wszystkich statystyk

98% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +7% do podstawy wszystkich statystyk

100% wykonanych czynów +50% do doświadczenia i złota +10% do podstawy wszystkich statystyk



#2 Yukio

Yukio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 28 postów
  • Serwer:PL8
  • Postać:Yukio
  • Drużyna:Gimbaza
Reputacja: 5

Napisano 06 luty 2014 - 20:56

dobry pomysł,dużo graczy posiada :moneta: a mało :oponka: a przez podanie twojego pomysłu gracze będą mogli :zarabiać oponki: poprzez naprzykład wydanie te 2500.Moim Zdaniem Tak



#3 Drakus

Drakus

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL12
  • Postać:Nexxurio
Reputacja: 0

Napisano 06 luty 2014 - 21:31

dobry pomysł,dużo graczy posiada :moneta: a mało :oponka: a przez podanie twojego pomysłu gracze będą mogli :zarabiać oponki: poprzez naprzykład wydanie te 2500.Moim Zdaniem Tak

Gdzie ty w tych bonusach widzisz oponki?



#4 IronMen3neMnorI

IronMen3neMnorI

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 202 postów
  • Miejscowość:Gdzieś we Wszechświecie.
  • Serwer:PL6
  • Postać:ADOLFIK
  • Drużyna:Drużyna A
Reputacja: 408

Napisano 06 luty 2014 - 22:29

Siemson..

Pomysł godny uwagi.

Podoba mi się.

Dobrze byłoby gdyby weszło to do gry..

Nagrody-okej nawet nieźle..

Btw, 100% to chyba nikt nie zdobyłby, ponieważ pojawiają się innowacje.. lipne, ale jednak pojawiają się

Pisz do Supportu.

Mam nadzieję, iż to wejdzie do gry.

Jak najbardziej na T A K.

Pozdrawiam iRonek :)


4rlwfq.jpg
iRonek/iRoniush to niepoprawny optymista, wyposażony w bidon i niezwykłą, nadludzką głupotę,
którą zaraża otaczające go Marionetki. Strzeżcie się, albowiem jestem Waszym koszmarem!
 

#5 Guest_TREBUSH_*

Guest_TREBUSH_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 06 luty 2014 - 23:35

NIe ulega wątplikoci, że przedmioty za bohaterskie czyny sa traficzne,

często na ostrym minusie (nieraz i  -70).

 

Dlatego taki temat jest potrzebny, i każda zmiana będzie na plus.



#6 Damikkos

Damikkos

    Były Senior Moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 653 postów
Reputacja: 502

Napisano 06 luty 2014 - 23:36

Hm...

Pomysł bardzo dobry, tylko zmniejszyłbym bonusy do złota i expa odpowiednio do +4%, +9%, +15%, +22% i +30%, a bony statek podstawowych zmieniłbym z 5% samej siłki na 1% wszystkiego, 5% siłki i kondy na 2% wszystkiego, 5% siłki, kondy i inte na 3% wszystkiego.

Dodanie tych bonusów urozmaiciłoby grę i zachęcało graczy do wykonywania bohaterskich czynów, których wykonywanie - jak sam wspomniałeś - jest bardzo mozolne i w wielu przypadkach nieopłacalne.

Chociaż z drugiej strony... +4% expa daje jednak tą przewagę w turnieju tygodniowym expa (nie mówiąc już o +30%), przez co słabsi gracze (z mniejszą ilością czynów) szans nie będą mieli na oponki z tt ^^
To może zamiast extra expa 4/9/15/22/30% większa szansa na oponki z misji/pojedynku? ^^

Ewentualnie można by zmienić wyświetlany exp przy misjach oraz doliczany exp do tt expa, np. z 1000 doświadczenia zrobi się 1000+40 doświadczenia (1000 będzie zaliczone do turnieju expa, natomiast gracz otrzyma 1040 doświadczenia).

Jestem na tak, o ile będziesz w stanie to odpowiednio wybalansować.

PS. Sam mam 70%, tak z ciekawości powiem ;)

Support Regulamin forum Warunki użytkowania

Administracja Hero Zero NIGDY nie poprosi cię o twoje dane logowania.


#7 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 07 luty 2014 - 17:58

Witam serdecznie :)

 

Nie ma to jak zrobić koksa na mega koksa, bo przecież na tym polega gra bohaterem by być najlepszym okazem, kto skorzysta z takich bonusów ? Oczywiście, że Ci którzy grają najdłużej w tę grę. Czyli jednym słowem pomysł tyczy się małej garstki graczy i to tych już wykoksowanych, żeby dać im możliwość jeszcze większej zachęty bycia mega koksem ? Stanowcze NIE, jest to ułatwianie gry najlepszym gdzie Ci co się starają lub też rozpoczynają przygodę w HZ nie moga skorzystać z danego bonusu, z którego garściami czerpią koksy.

Jest to zwykła niesprawiedliwość, nierówność i dyskryminacja większości graczy. Co do samej mechaniki pomysłu też bym się przyczepił... bo po pierwsze jest wygórowany, że heeej, po drugie nie wiem mogę się mylić czy ktoś osiągnął 100% czynów ? to chyba nie realne bo ciągle są dodawane nowe czyny bohaterskie, po trzecie już sam czyn powinien zostać nagrodą za to osiągnięcie, gdyż czas spędzany w grze i praca nad grą w każdy możliwy sposób by osiągać jak najwięcej i jak najlepiej są same w sobie nagrodą, więc dodatkowe bonusy są nadwyraz przesadzone a moim zdaniem niepotrzebne, jestem zwolennikiem zaprzestania "kokszenia koksów" a bardziej skupić się na całej społeczności HZ czyli od 0 do bohatera. Jedyną możliwą opcją do przyjęcia jest zwiększenie ilościowe czy jakościowe za "długie lub trudne" czyny bohaterskie.

 

pozdrawiam


  • Mr_Master lubi to

#8 ANNIHILATOR

ANNIHILATOR

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Serwer:PL2
Reputacja: 112

Napisano 07 luty 2014 - 18:45

Hej, mój pomysł ma raczej na celu zmobilizowanie 'ogona' by gonili czołówkę - dzieki nagrodom za czyny, nie jak myślisz, 'kokszenia koksów'. No ale każdy widzi co chce wiedzieć...

 

pozdrówka, ANNI...

 

 

PS. co do ilości czynów, brak mi 33 czynów do 100% więc nie jest to takie niemożliwe...



#9 hot

hot

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Miejscowość:Radom
  • Serwer:PL25
  • Postać:glop
  • Drużyna:Złoty Krąg
Reputacja: 326

Napisano 09 luty 2014 - 10:56

Zdecydowanie na tak. Czemu? Za zrobienie dużo bohaterskich czynów jest dużo męki i to by zachęciło wielu graczy do gry w hero zero więc były by zyski.


HOT


#10 darus0612

darus0612

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Serwer:PL26
  • Postać:dar0



Reputacja: 2

Napisano 09 luty 2014 - 12:27

Na TAK, ŚLIJ DO SUPPORTU ;D



#11 Destroyed

Destroyed

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów
  • Miejscowość:Yokio na șląsku
  • Postać:mati z PL4
  • Drużyna:Reborn team
Reputacja: 140

Napisano 10 luty 2014 - 21:19

Na samym końcu bezsens, na co komu +50% do doświadczenia i złota +10% do podstawy wszystkich statystyk skoro już wszystko zrobił i nie potrzebuję więcej statystyk, a w sumie nikt nie będzie miał 100% gry bo gra się nigdy nie skończy, zawsze będzie coś do zrobienia. Jestem na nie


Nagrywam na YT kanał:
RChomik13


#12 ANNIHILATOR

ANNIHILATOR

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Serwer:PL2
Reputacja: 112

Napisano 11 luty 2014 - 23:43

 Hej, Pozwolę sobie zanaczyć część Twojej wypowiedzi by podkreślić jej sens i twórczy wkład w ten wątek...

[...] skoro już wszystko zrobił i nie potrzebuję więcej statystyk, [...] gra się nigdy nie skończy, zawsze będzie coś do zrobienia.[...]

 

Pozdrówka



#13 Pomocny

Pomocny

    Nowicjusz

  • Banned
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 0

Napisano 12 luty 2014 - 08:48

Moim zdaniem to super pomysł :D



#14 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 13 luty 2014 - 20:37

Zdecydowanie na tak. Czemu? Za zrobienie dużo bohaterskich czynów jest dużo męki i to by zachęciło wielu graczy do gry w hero zero więc były by zyski.

 

 

Witam, sama koncepcja Czynów Bohaterskich jest w grze małym dodatkiem, który ma już mobilizować poprzez dokonywanie przydzielonych nam zadań, dawać w pewnych punktach czasowych gry radość spełnienia się w jakimś osiągnięciu, lecz to nie ma prowadzić gry, sprowadzać się do dokonywania 'czynu', nie może Czyn Bohaterski nadawać sens grze, nie może się stać głównym powodem stawania się coraz to lepszym bohaterem. Sensownym jest gdy Czyn jest malutkim dodatkiem dającym z pracy nad grą odpowiednie małe "nagródki", które cieszą nawet jak są małe, pomysł gracza Annihilator jest czymś odwrotnym, narzędziem własnie kokszenia tych którzy nie dość, że spędzając na grze mnóstwo i sporą ilość czasu samym takim aktywnym i zaangażowanym graniem doprowadzają swoich bohaterów do poziomu "koksa" dlatego jestem przeciwny wprowadzaniu dodatkowych narzędzi, które "koszką tego koksa" jeszcze bardziej.

 

pozdrawiam



#15 Heliors

Heliors

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Królik1
  • Drużyna:Alkomisie
Reputacja: 38

Napisano 14 luty 2014 - 04:19

hmm. Dla mnie bomba.. Tylko za chęci daję na tak. Jednak nie podoba mi się, że nagrody są od 60% Czyżbyś przekroczył te 60% i miał gdzieś, tych co zdobyli np 30%/40%/50%? Na to wychodzi że tak...

 

Jestem na Tak, ale jak pisałem... Nie podoba mi się to, że od 60%






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych