Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kantyna, czyli stołówka dla bohaterów (MAX)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kantyna (20 użytkowników oddało głos)

Podoba Ci się?

  1. tak (20 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

  2. nie (dlaczego?) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. dopracuj (jak?) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1 JustynaJażyna

JustynaJażyna

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL4
  • Postać:JustynaJażyna
  • Drużyna:Dolina Klaunoow
Reputacja: 67

Napisano 06 listopad 2013 - 18:54

Witajcie, 
 
Bez zbędnych komentarzy udostępniamy wam kolejny pomysł dopracowany, przy pomocy MAX, a mianowicie kantynę...
 
Wyobraźcie sobie zupełnie nowe miejsce w bohaterskim świecie - kantynę (bufet) . Jako bohaterowie, (zwykli bądź niezwykli) możemy bardzo wiele, jednak tak jak wszyscy musimy jeść… Powszechnie wiadomo, iż zasadniczą funkcją żywności (zarówno jedzenia, jak i picia), jest dostarczanie organizmowi niezbędnej do życia energii. Możemy z tego wyciągnąć następujący wniosek- bez jedzenia nasze umiejętności na niewiele się zdadzą, jednak po nim… to już zupełnie inna historia :) Nasz pomysł polega na otwarciu stołówki, w której posilać się będą wszyscy bohaterowie. Z grubsza wyglądałoby to tak- miedzy zakładką lumpeksu, i pojedynku pojawiła by się zupełnie nowa (zakładka) “ kantyna “. Po kliknięciu w nią znaleźlibyśmy się w niewielkim pomieszczeniu, przypominającym lumpeks. To właśnie w nim zobaczylibyśmy zmorę naszego dzieciństwa- gburowatą bufetową w siatce na włosach i poplamionym fartuchu o bardzo groźnym spojrzeniu, która nakładałaby na talerz zawiedzionego bohatera nieatrakcyjnie wyglądającą breję.  Lewa strona zbytnio nie różniła by się od tej tak dobre nam znanej-czyli umiejętności i ekwipunku. Za to po prawej stronie widniałaby “oferta” z dostępnymi aktualnie potrawami- dodajemy grafikę, aby łatwiej wam było to sobie wyobrazić:
 
Cafeterias.jpg
 
Jak widzicie wszystko działałoby na zasadzie lumpeksu, tyle, że dawało by nam zupełnie nowe funkcje…
 
Zapewne teraz powiecie… Wszystko fajnie, świetnie, ale po co nam to? 
Nadeszła wreszcie pora na kilka kwestii “technicznych”...
 Wspomnieliśmy już, że w kantynie można kupować jedzenie (jest to raczej oczywiste)... Ale samo jedzenie… Trochę nudne nie uważacie? Chyba każdemu nasuwa się teraz pytanie...co ono by nam dawało? 
Oczywiście nie byłyby to tylko jałowe posiłki na miarę zwykłych ludzi… Nie- bohaterom pozwalałyby one na znacznie więcej. Zakup każdej potrawy wiązałby się z bonusem, którego czas trwania (w zależności od rodzaju potrawy- normalna, rzadka, epicka) wynosiłby godzinę, dwie lub trzy. Bonusy nie sumowały by się- za jednym razem bohater mógłby zjeść tylko i wyłącznie jedną potrawę… Jedzenie kupowałoby się poprzez przeciągnięcie go do ekwipunku (tak jakby lodówki), gdzie można by je przechowywać przez 24 h- po tym czacie potrawy psułyby się- nie nadawały do jedzenia.. Aby spożyć daną potrawę wystarczyłoby  kliknąć  na nią dwa razy… Jedzenie moglibyśmy kupować zarówno za monety  jak i za oponki. 
Bonusy występowały by w trzech wartościach 5%, 10% i 15% w zależności od  tego czy potrawa jest zwykła, rzadka, czy epicka. Potrawy podwyższałby by nam czasowo umiejętności, zwiększały exp z misji, zwiększały ilość zarobionych monet itd. Ofertę w kantynie odnawiało by się tak jak w lumpeksie- czyli jedno darmowe odnowienie dziennie, a za każde kolejne płacilibyśmy jedną oponkę. 
 
Pod stołami z jedzeniem możecie zobaczyć trzy ikonki, a mianowicie kasę, służącą do sprzedawania jedzenia, mikrofalówkę oraz  gar do farbowania. Do mikrofalówki można by było wkładać jedzenie, ta zaś; za pomocą super fal zmieniałaby siłę otrzymaną z bonusu. Oczywiście bez ryzyka nie ma zabawy więc mikrofalówka mogła by zarówno zmniejszyć jak i  zwiększyć korzyści jakie otrzymujemy-byłoby to ryzyko mieszczące się w przedziale od  3% do -3% . Użycie jej  raz dziennie nie obciążałoby nas kosztami, natomiast każde kolejne wynosiłoby jedną oponkę..
 
Ostatnią funkcją proponowaną przez nas jest gar do farbowania. Wiemy, że istnieje ograniczona ilość przedmiotów, a każdy z nas chce by jego bohater wyglądał oryginalnie. Jak działałby gar do farbowania? Podobnie jak maszyna do szycia ale zamiast zmieniać krój ubrania zmieniało by on jego kolor. Funkcjonowało by to tak: przeciągamy przedmiot do gara, a następnie wybieramy kolor z dostępnej palety i farbujemy przedmiot. Jeśli chodzi o cenę była by uzależniona od wybranego koloru- im intensywniejszy tym cena wyższa (oczywiście w monetach), ale żeby i twórcy gry coś z tego mieli za oponki można było by kupić tekstury (kolory tęczy, lamparcie cętki, płynąca lawa  itd), którymi kolorowało by się nasze stroje. 
 
Zarówno gar jak i miktofalówka byłby dostępny dla graczy z levelem 25 up ;)
 
KILKA PRZYKŁADÓW POTRAW I BONUSÓW
 
Wielki stek niedźwiedziej siły - +10% siły od wartości podstawowej
Zupa ze 100 letniego żółwia - + 5% kondycji od wartości podstawowej
Strusie jajko wielkiej mądrości - + 15% inteligencji  od wartości podstawowej
Panierowana ryba małpiej zwinności - +10 % do intuicji od wartości podstawowej
Sałatka zeskrobana z bohaterskiej peleryny - + 15% do umiejętności dawanej przez buty
Stare pączki z dna pudełka - + 10% do obrażeni zadawanych bronią rzucaną
Gęsty kisiel niezwykłego doświadczenia - + 10% do zdobytego doświadczenia z misji.
Sok ze stęchłych sardynek- + 15% zdobytych monet
 
KILKA PRZYKŁADÓW NOWYCH BOHATERSKICH CZYNÓW
 
Wielki żarłok:
-odśwież ofertę kantyny 1, 5, 10, 20, 50 razy itd. (nagrody takie same jak przy lumpeksie).
Głodomór:
- zjedz jedną potrawę z kantyny
-zjedz jedną rzadką potrawę z kantyny
- zjedz jedną epicką potrawę z kantyny
Władca mikrofali:
-użyj mikrofali 1, 5, 10, 20, 50 razy” (nagrody takie same jak z pralką)
- użyj 5, 10, 25, 50 razy na dobę itd.… (wersja dla oponkowiczów)
Władca barw:
-pofarbuj przedmioty1, 5, 10, 25 razy (itd)…( nagrody jak przy maszynie do szycia).
 
 
PS.
Niektórzy z was pewnie uznają, że w menu jest już i tak za dużo zakładek. Jesteśmy przewidujący dlatego wymyśliliśmy alternatywę.Jak zapewne zauważyliście między lumpeksem, a kantyną jest wiele podobieństw, toteż uważamy, że może być ona częścią lumpeksu. Po wejściu do niego obok notesu z bohaterskimi czynami pojawiałaby się ikonka z garnkiem po jej kliknięciu przenosilibyśmy się do kantyny:
 
Nowy_obraz_mapy_bitowej_2.png
 
 
Grafika: JustynaJażyna
Opis: JustynaJażyna, StarsWoman
Najaktywniejsi pomysłodawcy:
-JustynaJażyna
-StarsWoman
-Batmen
-Kopciuszek


#2 filek

filek

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Miejscowość:Białystok
  • Serwer:PL17
Reputacja: 10

Napisano 06 listopad 2013 - 18:57

ale wiecie że tu nie ma grafy (możliwe, że tylko dla mnie) bez urazy ale pomysł super mega


S.T.R.A.C.H. Kiedy widzisz swój problem, ale przed nim uciekasz!


#3 Megtor

Megtor

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 postów



Reputacja: 193

Napisano 06 listopad 2013 - 18:59

Według mnie pomysł jest epicki. Bardzo mi się podoba, byłoby to fajne urozmaicenie gry. Wiem,  że w grze są wspomagacze, ale ta "kantyna" dawałaby miły bonusik do umiejętności i innych. :)



#4 lola22

lola22

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów
Reputacja: 254

Napisano 06 listopad 2013 - 19:17

Fajne. Aczkolwiek co do "garu farbowania" jestem na nie. Po za tym 100% na tak. Fajne urozmaicenie :)



#5 Michuu

Michuu

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 53 postów
  • Miejscowość:London
  • Serwer:PL5
  • Postać:StendelPL
  • Drużyna:Ostatni Bastion
Reputacja: 5

Napisano 06 listopad 2013 - 19:26

Jestem na tak przechodzicie do finału  :super:  :)  :D


Żyję będę żył, i nie umrę!!! Ciuchy mam z lumpeksu a honor z areny!

Aktualnie jestem   :oponka: Aktualnie wydaje   :moneta: 


#6 grzechos

grzechos

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów
Reputacja: 566

Napisano 06 listopad 2013 - 19:27

1.

Trochę to takie.

Taki kolejny wspomagacz..

Ale.

Muszę przyznać że to dość.. interesujące.

 

Trzy godziny ?

Z jednej strony mało, bo dość często będzie trzeba to kupować;  z drugiej dużo, bo nie każdy będzie tyle siedział przed HZ.

Ale wszystkim nie da się dogodzić.

 

 

I proponuję usunąć wszystkie sugestie z czymś takim:

 

KILKA PRZYKŁADÓW POTRAW I BONUSÓW

 
Wielki stek niedźwiedziej siły - +10% siły od wartości podstawowej
Zupa ze 100 letniego żółwia - + 5% kondycji od wartości podstawowej
Strusie jajko wielkiej mądrości - + 15% inteligencji  od wartości podstawowej
Panierowana ryba małpiej zwinności - +10 % do intuicji od wartości podstawowej
Sałatka zeskrobana z bohaterskiej peleryny - + 15% do umiejętności dawanej przez buty
Stare pączki z dna pudełka - + 10% do obrażeni zadawanych bronią rzucaną
Gęsty kisiel niezwykłego doświadczenia - + 10% do zdobytego doświadczenia z misji.
Sok ze stęchłych sardynek- + 15% zdobytych monet
 

 

-Bo to po prostu już zbytnie nawiązanie do działania wspomagaczy.

 

 

 

Niech będzie, ale pamiętajmy:

Zbytnim ułatwieniom stanowczo mówimy: NIE !

 

 

 

2.

Mikrofalówka - j/w

 

Gar - Nie wiem czemu dodaliście (MAX) to akurat do bufetu, gdyż to z bufetem nie ma za dużo wspólnego..

Ale - Był taki (czy podobny) pomysł, dotyczący zmiany koloru przedmiotów.

 

Ogółem, nie licząc gara, który jest po prostu nie trafiony - 4/5


  • IronMen3neMnorI i Matars lubią to

.


#7 JustynaJażyna

JustynaJażyna

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL4
  • Postać:JustynaJażyna
  • Drużyna:Dolina Klaunoow
Reputacja: 67

Napisano 06 listopad 2013 - 19:43

 

 

Gar - Nie wiem czemu dodaliście (MAX) to akurat do bufetu, gdyż to z bufetem nie ma za dużo wspólnego..

Ale - Był taki (czy podobny) pomysł, dotyczący zmiany koloru przedmiotów.

 

Ogółem, nie licząc gara, który jest po prostu nie trafiony - 4/5

 

Ponieważ w latach 90tych była taka moda, że farbowało się ubrania robiło się to w kuchni bo wymagało to gotowania ubrań przez ponad godzinę w wodzie z barwnikiem (były też inne sposoby ale ten był najskuteczniejszy)to wspomnienia z mojego dzieciństwa dlatego do końca życia farbowanie ubrań będzie mi się kojarzyło z kuchnią i jedzeniem :)


  • StarsWoman, grzechos i GrubSonXD lubią to

#8 Not4You

Not4You

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 26 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:вσнαтєя
Reputacja: 22

Napisano 06 listopad 2013 - 20:12

Jestem na TAK!

Świetny pomysł...

W sklepie można by było kupować opony (takie do jedzenia) za dużą ilość monet.

I był by to jeden z najlepszych posiłków,który dawał by 10% do każdej umiujętnośći którą by się wylosowało


                                                     :super:   Pleas... nie dawaj layka     :super:

                                                                     bo zgłupieje ze szczęścia, i cię dopadnę                                                  


#9 Herts

Herts

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów
Reputacja: 50

Napisano 06 listopad 2013 - 20:33


W sklepie można by było kupować opony (takie do jedzenia) za dużą ilość monet.

I był by to jeden z najlepszych posiłków,który dawał by 10% do każdej umiujętnośći którą by się wylosowało

W 100% popieram tą wypowiedz ,a w sprawie pomysłu jestem na TAK wypowiedz @up to uzasadnia.



#10 Konradzik

Konradzik

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1158 postów
Reputacja: 494

Napisano 06 listopad 2013 - 21:32

Co do pomysłu Grupy MAX, to ten jest chyba najlepszy.
byłoby wielkie urozmaicenie, gdyby ten pomysł wszedł w życie naszych bohaterów.
Jestem na TAK.


  • JustynaJażyna i MiłoszGame lubią to

#11 plemiona3449

plemiona3449

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Dawid551k
Reputacja: 16

Napisano 06 listopad 2013 - 21:46

Pomysł ciekwy lecz nie zabardzo psuje do Hero Zero :0


2s9zms6_th.jpg Masz chęć daj like 


#12 Matars

Matars

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Miejscowość:Barcin (Kujawsko-Pomorskie)
  • Serwer:PL19
  • Postać:Matars
  • Drużyna:Szukam 40%+ bez wpłat opon
Reputacja: 754

Napisano 06 listopad 2013 - 22:23

Hmmmmmm....

Pomysł fajny muszę przyznać ale tez zgadzam się z opinią grzechos'a  (dodatkowych % do zarabianych monet i doświadczenia)

No bez przesady ile ja razy musiał bym odnowić ofertę aby taki bonus mieć ciągle aktywny?

Już nawet nie chodzi mi o te durne monety tylko o expa...

Wbijam dziennie 300 expa + trofy to sobie policzcie 300min + Trofki (zawszę praktycznie mam 1-4 na ene) + czas miedzy misjami (bo wiadomo czasem gdzieś można wyskoczyć czy nawet sam fakt że nie siedzę i nie patrzę się sekunda po sekundzie aż misja się skończy aby w tej samej sekundzie co się kończy ją aktywować ) = 300min + 20 do 40 min + czas 60min (tak jakoś mniej więcej bym to liczył) = 460min=7h i 40min 

To są aż 3 te wspomagacze....

Jeśli by ktoś miał szczęście to by poświecił na nie tylko 2 opony (zakładając ze będą za monety + z każdym odnowieniem się trafią)

ale jeśli ktoś by miał pecha to nawet musiał by wydać z 15-20 opon....

Czyli tak średnio na dzień tracili byśmy z  5oponek+ na te wspomagacze....

To mi się mega nie podoba i nie chciał bym aby zostało to wprowadzone....

Ja też rozumiem że gra zarabia sama na siebie i my możemy grać za darmo....

No ale takimi pomysłami gdzie osoba walcząca o top (która niema w portfelu 5milionów (hahah :D )) niema szans ponieważ w dalszej rozgrywce osoba która miała by ten wspomagacz aktywny dogoniła by spokojnie gracza nie kupującego opon....

Hmmmm.... Myślę co tu jeszcze napisać o tym^^

Może coś źle zrozumiałem no ale takie jest moje zdania na ten temat (próbowałem nie szpamić wpisem "Jestem na tak" ; " Jestem na nie" wiec się troszkę rozpisałem....)

Podobało by mi się to tylko wtedy gdyby choć o 50% podnieśli szanse na zdobycie darmowej oponki (z misji,pojedynku itp)

 

Co do dalszej części hmmm grafika mnie nie interesuje ale to miły dodatek (mimo tego żę jest troszkę nie bardzo no ale sam bym lepszej nie zrobił na pewno ^^)

Dalsza część może zostać, a nawet mi się podoba....

Ankietę sobie daruje narazie...

Dla autorki i Grześka po like


  • StarsWoman, grzechos i Roronoa Zoro lubią to

Ale Tu Zielono sick.gif hahahahaha

Ja wciąż pale, pale... nie ograniczam się wcale


#13 patrykos131

patrykos131

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Miejscowość:K-ce
  • Serwer:PL3
  • Drużyna:Nie umiem napisać nazwy ...
Reputacja: 135

Napisano 08 listopad 2013 - 19:05

Mi też się podoba :D


Daj laika zią : D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych