Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Gazetka Forumowa 2/2023


  • Please log in to reply
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gluptas31

Gluptas31

    Ekspert

  • Journalists
  • 352 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Gluptas31
  • Drużyna:Gluptasolandia






Reputacja: 1694

Napisano 14 luty 2023 - 20:45

Naglowek.jpg

 

Witajcie  :hlehle:  wyjątkowo w inny dzień, niż Nas się spodziewaliście, czyli wtorek DZIEŃ ZAKOCHANYCH! Chcieliśmy Wam zrobić miła niespodziankę, urozmaicić jeszcze bardziej ten dzień i natchnąć do ich hucznego świętowania   :* Co dla Was przygotowaliśmy? Mieszankę słodko gorzką, przewijająca się między serduszkami, kwiatkami i dużą dawką miłości! Kochajcie siebie, kochajcie Nas i zapraszamy do dzisiejszej walentynkowej przygody z Gazetką Forumową   :super:

karta-z-kalendarza-14-luty.jpg

 

NEWSY

 

Forum:

 

Stan głównodowodzących naszych krajan na forum na dzień 14 luty 2023 w kolejności alfabetycznej:
 

Chimera i kotka38 Coordinators.

 

KaneKaskaderMankanMrOverlokNieuczesanyPawel106Rudik04Target - Moderators.

 

Gra:

 

21 stycznia 2023 - Hero Zero świętuję urodziny! Od 21 do 26 stycznia gracze mogli wziąć udział w evencie urodzinowym. Specjalne zadania do zrobienia i nagrody do wygrania. Coś co tygryski lubią najbardziej.

 

21 stycznia 2023 - Piramida szczęścia. Od 21 do 22 stycznia gracze mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród z Sezonu Ziemi. Coś tam mówili, że drogo, ale... dla kolekcjonera nigdy nic nie jest za drogie. 

 

27 stycznia 2023 - Bohaterskie oferty w sklepie z oponkami! 

 

27 stycznia 2023 - Morsy w potrzebie. Tradycyjny tygodniowy już - dla stałych graczy - rytuał szukania przedmiotów - w tym przypadku piłek - które de facto nie było trudno znaleźć, bo podpowiedzi o ich miejscu ukrycia były prezentowane na forum... Punkty, oponka, a na końcu zwierzak do zdobycia.\

 

28 stycznia 2023 - Piramida szczęścia: Kreatywność. Od 28 do 29 stycznia można było wylosować sobie bohaterską nagrodę z Sezonu Kreatywności. Fajnie fajnie.

 

1 luty 2023 - Zdobądź je teraz: przedmioty z Sezonu Gier Video! Od 1 do 28 lutego w sklepie z oponkami każdy gracz może zafundować sobie Set Bohatera Mistrza RPG oraz słodziutkiego towarzysza "Króla Wobbel"!

 

1 luty 2023 - Sezon Dzikiego Zachodu. Czas, w którym wszyscy bohaterowie na każdym z serwerów mają 100% szanse na to, że trafienie krytyczne zadadzą o 30% więcej obrażeń.

 

3 luty 2023 - Racz się teraz przez dziesięć dni codziennymi świeżymi oponkami! Czyli od 3 do 8 lutego gracze mogli zaszaleć w sklepie z oponkami.

 

4 luty 2023 - Piramida szczęścia: Dawni Bogowie. Od 4 do 5 lutego można było wylosować sobie bohaterskie nagrody z Sezonu Dawnych Bogów. 

 

7 luty 2023 - Do gry wprowadzono następujące zmiany:
 

Nowe funkcje
Ogólne

• Bardzo szybkie klikanie w opcje dostosowywania postaci lub częste otwieranie sklepu z oponkami mogło spowodować zawieszenie się gry. Ten problem został rozwiązany.
• Wybór serwera nie zawsze był w pełni widoczny, np. w rankingach. Ten problem został rozwiązany.
• Jeśli do wykonania bohaterskiego czynu wymagany jest minimalny poziom, będzie on teraz wyświetlany.

 

Wersja mobilna
• Możliwe było klikanie za opcjami menu. Ten problem został rozwiązany.
• Możliwe było, że do usunięcia znaku w tekście potrzebne było drugie kliknięcie przycisku Backspace. Ten problem został rozwiązany.

 

Pozdrowienia,
Twój Zespół Hero Zero

 

Bujna - jak zawsze - dyskusja trwa na utworzonym specjalnie temacie, na forum.

 

8 luty 2023 - Losowanie Bohatera Miesiąca, do wygrania "Skafander z Podbitką z Para-Aramidu Bohatera Miesiąca". 

 

9 luty 2023 - Romantyczne przedmioty na Walentynki! Od 9 do 14 lutego w sklepie z oponkami gracze mogą wyrwać coś romantycznego... oraz w grze czekają na nich 4 stosowne przedmioty i 3 przedmioty setowe.

 

11 luty 2023 - Piramida szczęścia: Świat Cieni. Od 11 do 12 lutego gracze mogli wylosować sobie coś z Sezonu Świata Cieni. Jedno kręcenie zawsze przy tej okazji jest darmowe, a potem... trzeba płacić. 

 

WALENTYNKI

 

Walentynki co roku wypadają tego samego dnia i miesiąca. Od wieków zakochani tego dnia obdarowują się wzajemnie upominkami i wyznają miłość.

Walentynki od lat przypadają na 14 lutego. W 2023 roku dzień św. Walentego wypada we wtorek.

 

Kim był św. Walenty?

 

Święty Walenty był rzymskim kapłanem. Udzielał on ślubów zakochanym parom. Władający wtedy cesarz Klaudiusz II wprowadził zakaz udzielania ślubów, gdyż uważał on, że najlepszym żołnierzem jest samotny mężczyzna w przedziale wiekowym od 18 do 35 lat. Ksiądz Walenty nie dostosował się do zakazu władcy i praktykował udzielanie sakramentu ślubu. W konsekwencji swoich poczynań został wtrącony do więzienia. Podaje się, że zadurzył się tam w niewidomej dziewczynie - córce swojego stróża więziennego. Jak głoszą legendy - dziewczyna pod wpływem uczuć Walentego odzyskała wzrok. Gdy cesarz dowiedział się o tym fakcie, wydał rozkaz ścięcia kapłanowi głowy. Od tej pory kapłan Walenty został patronem zakochanych.

 

Jak obchodzimy walentynki?

 

Tradycja uroczystych obchodów dnia św. Walentego sięga dziesiątek lat wstecz. To właśnie na ten dzień planuje się romantyczne kolacje lub wyjazdy. Ale to nie wszystko! Często tego dnia zakochani obdarowują się drobnymi upominkami, kartkami czy listami, w których wyznają swoje uczucia. Wśród najczęstszych prezentów należy wymienić kwiaty i czekoladki. Niektórzy tego dnia wybierają się do kina, teatru lub innego ośrodka kultury, a inni spędzają czas we dwoje w zaciszu domowym. Są jeszcze tacy, którzy nie przywiązują wagi do tego święta. Są oni zdania, że miłość należy okazywać codziennie, a nie jednego dnia w roku. Jednakże... czy nie jest to miła perspektywa, aby spędzić chociaż jeden dzień w roku wyłącznie ze swoją drugą połówką i sprawić jej/jemu przyjemność jakimś drobnym upominkiem? Pamiętajmy, że nie liczy się ilość wydanych pieniędzy, a gest i pamięć! Jeśli nie dysponujesz nadmierną gotówką to zastanów się nad własnoręcznym upominkiem albo upichceniem domowej kolacji. Dla chcącego nic trudnego!

 

WYWIAD

Miłość miłość w Hero Zero... Wydająca się na pierwszy rzut oka przeznaczona dla młodszego odbiorcy gra jest jedynie zabijaczem czasu, dobrym sposobem na zajęcie czymś palców. Nic bardziej mylnego mówi bohater dzisiejszego wywiadu, którego to owa gra połączyła w związek miłosny z wybranką jego serca. Powitajmy Romea, szczęśliwego zakochanego, którego to znajomość z Julią została zapoczątkowana właśnie dzięki Hero Zero.

Gluptas31 - Witaj mój drogi, nie mogę zacząć wywiadu od pominięcia najważniejszego pytania. Jak to się stało, że poprzez Hero Zero tworzysz z Julią szczęśliwy związek?

Romeo - Cześć Gluptas i cześć wszystkim. By odpowiedzieć na te pytanie musimy cofnąć się o kilka lat wcześniej. Ja jako osiemnastoletni chłopak, z trądzikiem na twarzy i z niewidocznymi mięśniami borykałam się z niską samooceną. W szkole na przerwach stałem sam w kącie bojąc się odezwać do rówieśników, podczas lekcji znając odpowiedź na pytanie zadane przez nauczyciela unikałem podniesienia ręki, by móc dalej pozostać w cieniu. Moją jedyną odskocznią od szarej rzeczywistości było zanurzenie się w świecie Hero Zero. Tworząc swoją postać, zupełne przeciwieństwo siebie samego czułem, że jestem zupełnie kimś innym, otwartym na wszystko, towarzyski, czułem się dobrze w tej grze.

Gluptas31 - Rozumiem, że bariera uniemożliwiająca nawiązywanie Ci kontaktów międzyludzkich w grze praktycznie nie istniała?

Romeo - Tak, to prawda, na czacie wiodłem prym, pisząc tak wiele wiadomości, że kompani w drużynie nie mogli nadążyć z odpisywaniem. Byłem duszą towarzystwa.

Gluptas31 - No dobrze, ale co z Julią, może opowiesz teraz o Waszym pierwszym spotkaniu?

Romeo - Pamiętam doskonale ten dzień w którym to Julia dołączyła do naszej drużyny. Była to pierwsza osoba poznana w grze, która jako jedyna dorównywała mi(a czasem nawet prześcigała) w ilości pisanych wiadomości. Minęło kilka dni, a już doskonale znaliśmy imiona swoich pupilów, ulubione fast foody, czy inne ciekawostki dotyczące naszego życia. Pewnego dnia opowiadała mi, że wybiera się na koncert zespołu muzycznego, który akurat będzie w jej mieście. Słyszałem o tym wydarzeniu, odbywał się on zaledwie kilka kilometrów od mojego domu. Wtedy zdałem sobie sprawę, że Julia mieszka być może kilka przecznic ode mnie i istnieje szansa, że już kiedyś minęliśmy się na ulicy nie zdając sobie o tym sprawy.

Gluptas31 - I co zrobiłeś Romeo, opowiedziałeś Julii o swoim odkryciu i zaproponowałeś, że moglibyście się spotkać?

Romeo - Z początku miałem to w głowie, ale wychodząc poza obramówki gry stawałem się gorszą wersją siebie, chłopakiem, któremu brak odwagi. Nie chciałem aby Julia poznała prawdziwego mnie, prawdziwe zero, jeżeli w wirtualnym świecie miała mnie za Hero.

Gluptas31- Nie towarzyszyło Ci uczucie, że prawdziwa szansa uciekała Ci właśnie przed nosem?

Romeo - Tak, dobrze ująłeś to w słowa, ból, który doświadczałem tamtych dni i tamtych nocy będę pamiętał do końca swojego życia, ale jak to czasem bywa ślepy los przygotował dla mnie inny scenariusz. Po kilku tygodniach chęć poznania w realu Julii powoli opuszczało moją duszę, z powrotem wróciłem do regularnego grania, bo od ostatniej rozmowy na temat koncertu zrobiłem sobie przerwę od Hero Zero. Jak zwykle o siódmej jechałem do szkoły autobusem, o tej godzinie większość miejsc była już zajęta, ale udało mi się wypatrzeć jedno wolne obok drobnej, blond włosej dziewczyny. Zająłem miejsce i wyjąłem telefon włączając gierkę, by przed pierwszą lekcją poklikać kilka misji

Gluptas31 - Coś czuję, że zaraz dojdziemy do niesamowitego zwrotu akcji!

Romeo - Zgadza się Gluptasie, zamyślony i trochę nieco śpiący nagle usłyszałem obok głos, "ojej Hero Zero, ja też w to gram". Odwróciłem wzrok i ujrzałem, że moja współpasażerka do mnie mówi pokazując palcem w ekran telefonu. Tak, to była Julia, z którą to z początku nieśmiałe rozmowy przerodziły się w prawdziwą miłość.

Gluptas31 - Bardzo Ci dziękuję za tę wspaniałą historię, mam nadzieję, że tak jak i ja, Nasi czytelnicy będą nią zachwyceni i będzie ona motywacją, dla każdego, kto cały czas szuka swojej drugiej połówki, że należy mieć cały czas oczy dookoła głowy, bo być może miłość czeka tuż za rogiem.

 

 

POPRAWA SYTUACJI

 

Liga-poprawa.jpg

 

Jak każdy dobrze wie, jeśli ktoś postanowi nie kontynuować dalszej przygody z Hero Zero i usuwa się z gry w pojedynku jest nietykalny, zaś liga? Jak widać rządzi się swoimi prawami. Przez cały okres sezonu ligowego, w którym gracz wziął udział śmiało inni mogą z zimną krwią zarabiać na koncie, które już nie gra, które nie będzie się bronić i przez chociażby brak drużyny statystyki ma obniżone. Krótko mówiąc zostaje dobrym celem   :( Podsuwamy nieśmiało pomysł na kosmetyczną poprawkę do kolejnych innowacji   :super:

 

KĄCIK DLA SPOSTRZEGAWCZYCH

 

Znikajaca-kropka.jpg

 

 

Tego kwiatu to pół światu - tak się mawia w troszkę innych okolicznościach, ale musicie przyznać, że świat Hero Zero idealnie wpisuje się w tą maksymę   :O  W każdym numerze wrzucamy Wam wizualne potknięcia twórców gry, które Naszymi bystrymi spojrzeniami jesteśmy w stanie wyłapać. Dzisiaj mamy dla Was znikająca kropkę, w jednym miejscu jest, zaś w drugim jej nie ma. Czyżby nie mogli się zdecydować? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć   :haha:   :haha:   :haha:

 

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

Coś dla Was chłopaki. Chcecie zaimponować swojej piękniejszej połówce w ten szczególny dzień, ale nie wiecie czym?  :D Przedstawiamy szybki instruktaż po najbardziej tajemniczych nazwach kolorów, abyście mogli swobodnie nazywać poszczególne odcienie w sposób profesjonalny. Nie jednej kobiecie tym zaimponujecie.

 

kolorki.md.jpg

 

 

SUCHARY

 

Co mówi piłkarz, gdy przychodzi do fryzjera?

Spoiler

 

Jaka porę pszczoły lubią najbardziej?

Spoiler

 

Dlaczego pingwiny lubią piłkę nożną?

Spoiler

 

Jak nazywa się rozmowa wędkarzy?

Spoiler

 

W co gra śmieciarz?

Spoiler

 

Co mówi podłoga po remoncie?

Spoiler

 

QUIZ

 

Ile pojedynków dziennie można wykonać?

  1. 30
  2. 20
  3. Nieskończenie

Jakie misje kończą się walką ze złoczyńcą?

  1. Misje czasowe
  2. Misje walki
  3. Żadna z nich

 

Ile czasu trzeba czekać po wygranym ataku na inna drużynę?

  1. Można atakować od razu
  2. Trzeba odczekać 20 min
  3. Trzeba odczekać 30 min

Jakie przedmioty są najbardziej wartościowe podczas HeroCon na sprzedawanie rzeczy?

  1. Rzeczy epickie
  2. Rzeczy rzadkie
  3. Rzeczy epickie w złotej ramce

Ile trwa turniej „Punkty umiejętności?

  1. Tydzień
  2. 160 godzin
  3. 2 tygodnie

Ile ataków możemy wykonać na inna kryjówkę?

  1. 30 dziennie
  2. Nieskończenie
  3. 10 dziennie

Pozyskiwanie zasobów kopalni zeronitu na 26 poziomie rozwinięcia maksymalnie wynosi?

  1. 31680
  2. 29680
  3. 67520

Drużyna posiadająca 5 trofeów treningu dziennie może wykonać… jednostek motywacji.

  1. 35
  2. 39
  3. 40

 

WARTO ZOBACZYĆ

 

Newsy na forum

 

Następne wyzwania w Hero Con

 

Zdobądź dla siebie błyszczącą odznakę

 

Dokończ słowo, porusz wyobraźnię

 

Poprzednie wydanie GF

 

ZAKOŃCZENIE

 

Zakonczenie.jpg

 

Nasi Kochani, zakochani i zakochujący się to wszystko w dzisiejszym numerze. Jak wrażenia po kolejnej dawce nowinek, ciekawostek ze świata wirtualnego oraz realnego? Nie wstydźcie się i naskrobcie parę słów w komentarzach, obiecujemy, że nie będziemy za nie bić   :haha:  Kiedy się znowu zobaczymy? A no wrócimy do tradycji i planujemy w niedzielę tygodnia, w którym zostaną wprowadzone innowację do Naszej ukochanej gry Hero Zero. Spokojnego dnia, popołudnia, czy wieczoru - w zależności kiedy to czytacie   :* Trzymajcie się ciepło i do szybkiego zobaczenia!   :hlehle:


gluptas1.gif


#2 ewa47

ewa47

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 414 postów
  • Miejscowość:Ionia
  • Postać:Irelia Xan
  • Drużyna:Placidium Navori






Reputacja: 1702

Napisano 06 marzec 2023 - 13:11

Gazetka :O nadałeś sens mojemu zalogowaniu się na forum, Królu Gluptasie
  • michael007 i Gluptas31 lubią to

           Irelia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych