Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

PROBLEM HEROZERO - PETY

herozero pety problem gra

  • Please log in to reply
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 VeneAC

VeneAC

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Serwer:PL30
  • Postać:VeneAC
  • Drużyna:Dynamo
Reputacja: 0

Napisano 17 październik 2022 - 14:00

Witam. Piszę tutaj w dosyć prostej sprawie, która dotyczy petów w grze.Aktualnie kierunek w którym ta gra się toczy mocno mnie przeraża. Kiedyś HZ bylo trudniejsze teraz wszystko poszło w stronę casualowej gierki i z tym nie mam problemu bo fajnie się klika. Natomiast zauważyłem ogromną bolączkę tej gry - Umiejętności petów

 

Z każdym nowym sezonem wprowadzacie kolejne nowe pety z coraz bardziej BROKEN umiejętnościami. Ogłuszenie 40% / Ogłuszenie 30% / Podwójny atak 27%  itp itd. Nie wprowadzacie ŻADNYCH petów, które blokują dane umiejętności i to prowadzi do sytuacji gdzie mając +800 z przeciwnikiem i dominując go na każdym aspekcie statystyk to i tak umka która posiada CZTERDZIEŚCI % na ogłuszenie powoduje że przegrywasz z nim nawet nie zbijając mu połowy życia...

 

Proszę ekipę aby przyjrzała się problemowi bo naprawdę to idzie w złym kierunki. Co kolejne? Pet z szansą na ogłoszenie 60% ??



#2 NajwiększySuperBohater

NajwiększySuperBohater

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL25
  • Postać:Drukus
Reputacja: 0

Napisano 17 październik 2022 - 17:10

Co do petów z umiejętnością blokowania umiejętności dających szansę na dwa ataki/oszołomienie przeciwnika to takie istnieją. Trochę niefortunnie przetłumaczone na język polski umiejętności ze zwrotem "gdy ktoś cię napadnie" (uważam, że bardziej odpowiednie byłoby "gdy ktoś cię zaatakuje") czyli pety takie jak: bell, casimir, flerky, klaus, nuki, rudi, rudy, shelldon, wobble (nie mam pewności czy wymieniłem wszystkie). Fakt, że większość z nich pochodzi z sezonów, jednak każdym ma jakąś szansę (25%/27%/30% zależnie od konkretnego zwierzaka) na przerwanie serii dwóch ataków/oszołomienia ze strony przeciwnika, dając nam szansę na zaatakowanie go. 



#3 VeneAC

VeneAC

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Serwer:PL30
  • Postać:VeneAC
  • Drużyna:Dynamo
Reputacja: 0

Napisano 17 październik 2022 - 21:46


 

Co do petów z umiejętnością blokowania umiejętności dających szansę na dwa ataki/oszołomienie przeciwnika to takie istnieją. Trochę niefortunnie przetłumaczone na język polski umiejętności ze zwrotem "gdy ktoś cię napadnie" (uważam, że bardziej odpowiednie byłoby "gdy ktoś cię zaatakuje") czyli pety takie jak: bell, casimir, flerky, klaus, nuki, rudi, rudy, shelldon, wobble (nie mam pewności czy wymieniłem wszystkie). Fakt, że większość z nich pochodzi z sezonów, jednak każdym ma jakąś szansę (25%/27%/30% zależnie od konkretnego zwierzaka) na przerwanie serii dwóch ataków/oszołomienia ze strony przeciwnika, dając nam szansę na zaatakowanie go.

 

I widzisz tutaj tkwi diabeł bo te pety są z sezonów. Bardzo ciężko zdobyć takiego peta normalnie gdzie na przykład teraz na pl.30 każdy ma tego kota co daje ogłuszenie na 30% "gdy zostanie napadnięty" (Dlatego tak to opisałem bo tak w HZ widnieje umka ale fakt chodziło mi o zaatakowanie) a petów, które dają blokade podwójnych ataków / ogłuszeń to nie ma jak zdobyć bo tych petów z sezonów juz nie otrzymamy.

 

Dodatkowo jednak to daje kwestie tego że różnica % jest ogromna. 40% na ogłuszenie z peta co był 2 sezony temu, a 25% na te które wymieniłeś. Nie zmienia to też kwesti że to dalej prowadzi to kuriozalnych sytuacji gdzie osoba mająca +500/800 statystyk i tak potrafi przegrać bo nie ma CAŁKOWITEJ blokady x2 atk lub ogłuszenia


Użytkownik Pawel106 edytował ten post 18 październik 2022 - 18:23
Merge posts


#4 NajwiększySuperBohater

NajwiększySuperBohater

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL25
  • Postać:Drukus
Reputacja: 0

Napisano 18 październik 2022 - 10:46

Dodatkowo jednak to daje kwestie tego że różnica % jest ogromna. 40% na ogłuszenie z peta co był 2 sezony temu, a 25% na te które wymieniłeś. Nie zmienia to też kwesti że to dalej prowadzi to kuriozalnych sytuacji gdzie osoba mająca +500/800 statystyk i tak potrafi przegrać bo nie ma CAŁKOWITEJ blokady x2 atk lub ogłuszenia

Od razu powiem, że zgadzam się z tym co w pierwszym poście pisałeś (a o umkach pisałem bardziej jako ciekawostka), balans umiejek petów praktycznie nie istnieje. A problem z przegrywaniem mimo przewagi zaczynał się już w momencie gdy pierwsze zwierzaki z podwójnym atakiem wchodziły. Wtedy też ludzie się skarżyli, że mechanika mocno ingeruje w podstawowe zasady gry i jest niesprawiedliwa, jednak wtedy skończyło się tylko na niezadowoleniu graczy, ze strony twórców nic się nie pojawiło. Teraz tylko jeszcze bardziej się zakopaliśmy w ten problem bo umiejek pojawiło się bardzo dużo. Sam pomysł z całkowitą blokadą nie jest zły, jeśli umka nie dawałby graczowi posiadającemu żadnej przewagi sama w sobie (np dodatkowych bonusów oprócz blokady) to idea jest bardzo słuszna. Skoro istnieją umiejętności zmniejszające np unik przeciwnika to czemu nie miałaby istnieć umka wpływająca na pety, tym bardziej, że sam koncept mógłby być w przyszłości rozwijany o inny wpływ a nie tylko blok umiejek. Jestem ciekaw co inni powiedzą. Teraz jesteśmy w nieco patowej sytuacji bo nawet tworzenie sobie petów z tymi umiejętnościami nie jest dobrym rozwiązaniem problemu bo gra zaczyna się opierać o to komu lepiej procentowa szansa na atak wejdzie. 



#5 KoronoŚwirus

KoronoŚwirus

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Serwer:PL28
  • Postać:KoronoŚwirus
Reputacja: 0

Napisano 08 grudzień 2022 - 12:46

A mnie bardzo ciekawi skąd gracze na s30 mają pety z sezonów np błyskawicy i potwora



#6 Agawa

Agawa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL19
Reputacja: 2

Napisano 08 grudzień 2022 - 21:10

A mnie bardzo ciekawi skąd gracze na s30 mają pety z sezonów np błyskawicy i potwora

 

 

Można kupić pakiet sezonu oraz wylosować w piramidzie szczęścia (co tydzień jest inny set oraz towarzysz z sezonu )


Użytkownik Agawa edytował ten post 08 grudzień 2022 - 21:17






Also tagged with one or more of these keywords: herozero, pety, problem, gra

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych