Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kupony i kryjówka - pomysł na ulepszenie!

kupony kryjówka hero zero pomysł ulepszenie amelinium oponki taczka

  • Please log in to reply
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kupony i kryjówka (20 użytkowników oddało głos)

Chcielibyście, aby pomysł wszedł w życie?

  1. Tak (18 głosów [90.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 90.00%

  2. Nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie wiem (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  4. Nie stać mnie na oponki :( (2 głosów [10.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 29 sierpień 2020 - 16:09

Witam! :D

 

Ostatnio moja głowa jest pełna abstrakcyjnych i "oryginalnych" pomysłów na ulepszenie nie tylko naszego forum, ale także Hero Zero. Na forum siedzę już prawię sześć lat, wiele widziałem i wiele przeczytałem, natomiast problem, z którym usiłują sobie poradzić gracze są kupony i koszty oraz czas oczekiwania w kryjówce, dlatego wychodzę naprzeciw z propozycją wprowadzenia pewnych udogodnień odnośnie organizacji kuponów oraz czasu oczekiwania na zakończenie rozbudowy pomieszczenia. Najpierw zacznę od kuponów, był już pomysł zakładający dodanie filtru, aby wybierać te kupony, które potrzebujemy, ja poszedłem o krok dalej i wymyśliłem coś w stylu "scalania kuponów". Sam pomysł zakłada, że nie musimy klikać każdego kuponu oddzielnie, ale zaakceptować wszystkie jednocześnie. :smug:

 

 

kupony1pn_qqxnarh.png

 

kupony2pn_qqxnarr.png

 

Już tłumaczę jakby miało to działać, otóż jak pewnie widzicie pewne części tej "scalarki" oznaczyłem numerkami, aby wyjaśnić działanie poszczególnych funkcji:

 

1. To pole służy do zaznaczenia wszystkich kuponów danego rodzaju w jeden (czas przydatności do użycia będzie zależny od kuponu, który wygasa najpóźniej).

2. Tutaj zaznaczamy poszczególne kupony, jeżeli nie chcemy scalić wszystkich i zachować je na później.

3. Przycisk służący do scalenia kuponów (!!! po scaleniu kuponów nie można ich rozdzielić).

 

Natomiast, jeśli zastanawiacie się co oznaczają te przekreślone ikonki to odpowiedź jest bardzo prosta, symbolizują one brak danych kuponów, np. z zeronitem do scalenia. :P

 

Dobrze, skoro pierwszą część mamy już omówioną to pora na Bohaterską Kryjówkę! :D

Jak dobrze wszyscy wiemy oczekiwanie, aż wykopie się nam kolejne pomieszczenie jest nudne i zajmuje strasznie dużo, np. musimy czekać 21 dni, aby coś wykopać mimo ulepszonych robotów w kryjówce, a nie każdy z nas jest na tyle bogaty żeby kupować 200 lub 300 oponek na pominięcie tego czasu, dlatego proponuję dodanie Wehikułu czasu! "Ale jak on będzie działał Derpciu?" Otóż już tłumaczę, zasada działania jest dość prosta, obok rozbudowywanego pomieszczenia pojawia się taka ikonka:

 

wehikulpn_qqxnars.png

 

Po kliknięciu w nią ukazuje się nam takie oto okno:

 

wehikul2p_qqxnarq.png

 

Działa to w ten sposób, że rozbudowując pomieszczenie możemy pominąć czas rozbudowy o 50%, ale możemy z tego skorzystać tylko kilka razy dziennie (o tym za chwilę) oraz jeden raz na jedno pomieszczenie, zatem nie możemy, np. czasu rozbudowy Centrali skrócić dwukrotnie. "Ale jaki jest drugi haczyk Derpciu?". Drugim haczykiem jest to, że po skorzystaniu z Wehikułu musimy odczekać 24 godziny lub odnowić go za 3 oponki (koszt jest kwestią otwartą do dyskusji), natomiast, aby nie nadużywać tego wehikuły to możemy go odnowić 5/10 razy dziennie.

 

Owszem zdaję sobie sprawę z tego, że mogły wcześniej pojawiać się pomysły typu "używania baterii lub telewizorka do skracania czasu rozbudowy pomieszczenia", ale ja proponuję coś podobnego, a jednak nieco innego w wyglądzie i po części w działaniu. No to tyle ode mnie*, zapraszam do wyrażania swojej opinii na ten temat, oczywiście liczę na kulturalne posty z odpowiednią argumentacją swoich stanowisk.

 

Dziękuję bardzo za uwagę i trzymajcie się w tym Hero Zero! :D

 

 

Pozdrawiam! :papa:

 

*Jeżeli zapomniałem czegoś dopisać to pewnie wyjdzie w praniu, bo ja to straszna gapa jestem, nie bijcie proszę.


05a5fb1ed4e64.gif


#2 Adi69

Adi69

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Serwer:PL6
  • Postać:Xenyfobia
Reputacja: 44

Napisano 29 sierpień 2020 - 16:46

Bardzo ciekawy pomysł ze scalaniem kuponów :super: .

3. Przycisk służący do scalenia kuponów (!!! po scaleniu kuponów nie można ich rozdzielić).

 

W takim przypadku powinien być komunikat: ,,Czy na pewno chcesz scalić wszystkie/wybrane kupony?".


  • TheDerpciakPL lubi to

#3 Brzoza1945

Brzoza1945

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 36 postów
  • Miejscowość:Gliwice
  • Serwer:PL27
  • Postać:Brzozaa1945
  • Drużyna:Pompa Team



Reputacja: 77

Napisano 29 sierpień 2020 - 16:50

Bardzo podobają mi się Twoje pomysły. Oczywiście jestem ZA! :D 


  • TheDerpciakPL lubi to
     :super:Brzoza1945 :super:  Never Give Up!!! 
 

#4 HeR0MAN

HeR0MAN

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:deleted
Reputacja: 9

Napisano 29 sierpień 2020 - 18:44

Jestem jak najbardziej za! W kuponach się to bardzo przyda, bo przeszukiwanie trenków gdy mamy pełne zapasy jest troszke męczące.

Także przyda się takie scalanie o jakim wspomniałeś, nie będzie zajmowało mi to więcej czasu gdy będe chciał szybko aktywować kolejne ulepszenie pomieszczenia. Pomysł 10/10


  • TheDerpciakPL lubi to

#5 Bartek261

Bartek261

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:bartek26
  • Drużyna:CHILLWAGON
Reputacja: 6

Napisano 29 sierpień 2020 - 22:49

Jestem za scalaniem kuponów to dużo pomoże w grze. Ale skracanie czasu rozbudowy pomieszczenia w kryjówce jest nie potrzebne , dłużej zbiera się zasoby na rozbudowe pomieszczenia niż czas jego ulepszenia.


  • TheDerpciakPL lubi to

#6 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 30 sierpień 2020 - 07:25

Jestem za scalaniem kuponów to dużo pomoże w grze. Ale skracanie czasu rozbudowy pomieszczenia w kryjówce jest nie potrzebne , dłużej zbiera się zasoby na rozbudowe pomieszczenia niż czas jego ulepszenia.

To zależy na jakim etapie gry, ja, np. mam Centralę na 15 czy 16 poziomie, pełny magazyn, ale jak zacznę kopać kolejne pomieszczenie to muszę czekać 21 dni, a drugiego bota nie mam, więc i tak zeronit i superklej idzie na stracenie.


  • Bartek261 lubi to

05a5fb1ed4e64.gif


#7 PaniK

PaniK

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Miejscowość:Pomorze albo nie pomoże
  • Serwer:PL25
  • Postać:HaVanya
  • Drużyna:Invictus






Reputacja: 344

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:39

Możliwość sortowania kuponów jest jednym z najbardziej oczywistych potrzeb gracza obecnie. Przedstawiona powyżej opcja graficzna bardzo przypadła mi do gustu.

Co do samej funkcji scalania kuponów widzę pewien problem. Kupony na przykład za treningi dostajemy pojedyncze kulki motywacji. Dostajemy je w ciągu dnia o różnych godzinach, dzięki czemu poszczególne kupony maja różny czas ich odebrania. Jak po scaleniu ujednolicić czas odbioru tego kuponu? Przecież niektóre z nich musiały by mieć przez to albo wydłużony czas jego odbioru, albo skrócony. 

Po drugie, czy można by było scalać kupony które już wcześniej były scalone w jedno? Bo to by prowadziło do kolejnych nadużyć w grze, gdzie np. codziennie można by było scalać do siebie coraz więcej i więcej treningów aby nie przepadły aż nie będziemy mieli na niego na przykład Herocoina albo czasu. 

Jeżeli źle zrozumiałam funkcję scalania to mi to wytłumacz Deprciu ale na razie w formie jakiej to widzę jest kilka ważnych dziur. 


  • TheDerpciakPL lubi to

Ciekawi mnie twoje zaciekawienie.


#8 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:55

Możliwość sortowania kuponów jest jednym z najbardziej oczywistych potrzeb gracza obecnie. Przedstawiona powyżej opcja graficzna bardzo przypadła mi do gustu.

Co do samej funkcji scalania kuponów widzę pewien problem. Kupony na przykład za treningi dostajemy pojedyncze kulki motywacji. Dostajemy je w ciągu dnia o różnych godzinach, dzięki czemu poszczególne kupony maja różny czas ich odebrania. Jak po scaleniu ujednolicić czas odbioru tego kuponu? Przecież niektóre z nich musiały by mieć przez to albo wydłużony czas jego odbioru, albo skrócony. 

Po drugie, czy można by było scalać kupony które już wcześniej były scalone w jedno? Bo to by prowadziło do kolejnych nadużyć w grze, gdzie np. codziennie można by było scalać do siebie coraz więcej i więcej treningów aby nie przepadły aż nie będziemy mieli na niego na przykład Herocoina albo czasu. 

Jeżeli źle zrozumiałam funkcję scalania to mi to wytłumacz Deprciu ale na razie w formie jakiej to widzę jest kilka ważnych dziur. 

Po scaleniu kuponu czas będzie ujednolicony w taki sposób, że czas odbioru będzie uzależniony od tego kuponu, który kończy się najpóźniej. Nie jestem pewien, czy jak ci wygasa kupon to on się przypadkiem nie aktywuje automatycznie, ale mogę się mylić.

 

Co do scalania dużych ilości kuponów, owszem, zawsze jest ryzyko, że gracze wykorzystają to na swoją korzyść,  chociaż w przypadku zeronitu i superkleju i tak nadmiar po użyciu przepadnie, natomiast, jeżeli chodzi o energię lub punkty motywacji to można rozwiązać w dość prosty, lecz "chamski" sposób, mianowicie punkty motywacji oraz energii, które uzyskaliśmy po scaleniu nie będą brane pod uwagę w HC, w ten sposób nie byłoby sensu, aby przedłużać okres ważności kuponu, bo i tak nie wliczałyby się do HC, natomiast wciąż mogłyby być wykorzystane podczas normalnej rozgrywki.

 

@Edit: Poza tym można trzymać nagrody, np. za Bohaterskie Czyny i je później wykorzystać (nazbierać ponad 100 jednostek motywacji czy kilkaset punktów energii), co prawda dłużej by to zajęło, ale efekt byłby ten sam, ponieważ nieodebrane nagrody mają nieokreślony termin do zużycia.


Użytkownik TheDerpciakPL edytował ten post 30 sierpień 2020 - 11:59

  • PaniK lubi to

05a5fb1ed4e64.gif


#9 ZmusiliMnie

ZmusiliMnie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Serwer:PL23
  • Postać:Velusia
  • Drużyna:Unknown Squirrels






Reputacja: 272

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:11

Scalarka jest fajnie przemyślana ale mam pewną wątpliwość. Głównym problemem tych kuponów jest konieczność klikania w nieskończoność by dokopać się do tego odpowiedniego a Twój pomysł zmniejsza ich obiętość poprzez zaznaczanie czyli znów setki kliknięć. Jako osoba grająca na telefonie już czuję nadciągający przypływ wkurzenia, że nie mogę trafić w ten malutki kwadrat.

Natomiast poropozycją do kryjówki jestem zachwycona  :hlehle: nawet jeśli ilość oponek potrzebna do odświeżenia byłaby większa to i tak czułabym się jak w raju  :super:


  • TheDerpciakPL lubi to

(-(-(-(-  -)-)-)-)   <-------- ja i moi ludzie  :haha: 


#10 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:13

Scalarka jest fajnie przemyślana ale mam pewną wątpliwość. Głównym problemem tych kuponów jest konieczność klikania w nieskończoność by dokopać się do tego odpowiedniego a Twój pomysł zmniejsza ich obiętość poprzez zaznaczanie czyli znów setki kliknięć. Jako osoba grająca na telefonie już czuję nadciągający przypływ wkurzenia, że nie mogę trafić w ten malutki kwadrat.

Natomiast poropozycją do kryjówki jestem zachwycona  :hlehle: nawet jeśli ilość oponek potrzebna do odświeżenia byłaby większa to i tak czułabym się jak w raju  :super:

Zawsze możesz zaznaczyć wszystkie danego typu :D


05a5fb1ed4e64.gif


#11 ZmusiliMnie

ZmusiliMnie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Serwer:PL23
  • Postać:Velusia
  • Drużyna:Unknown Squirrels






Reputacja: 272

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:17

Zawsze możesz zaznaczyć wszystkie danego typu :D

A to zwracam honor bo tego nie załapałam. W takim razie całkowicie popieram oba pomysły  :kwiat:  :kwiat:  :kwiat:


(-(-(-(-  -)-)-)-)   <-------- ja i moi ludzie  :haha: 


#12 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:23

A to zwracam honor bo tego nie załapałam. W takim razie całkowicie popieram oba pomysły  :kwiat:  :kwiat:  :kwiat:

Było to opisane w pierwszym punkcie, o tutaj (teraz jak patrzę to popełniłem błąd, powinno być "danego rodzaju do scalenia w jeden"):

 

1. To pole służy do zaznaczenia wszystkich kuponów danego rodzaju w jeden (czas przydatności do użycia będzie zależny od kuponu, który wygasa najpóźniej).
 

05a5fb1ed4e64.gif


#13 PaniK

PaniK

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Miejscowość:Pomorze albo nie pomoże
  • Serwer:PL25
  • Postać:HaVanya
  • Drużyna:Invictus






Reputacja: 344

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:31

Po scaleniu kuponu czas będzie ujednolicony w taki sposób, że czas odbioru będzie uzależniony od tego kuponu, który kończy się najpóźniej. Nie jestem pewien, czy jak ci wygasa kupon to on się przypadkiem nie aktywuje automatycznie, ale mogę się mylić.

 

Co do scalania dużych ilości kuponów, owszem, zawsze jest ryzyko, że gracze wykorzystają to na swoją korzyść,  chociaż w przypadku zeronitu i superkleju i tak nadmiar po użyciu przepadnie, natomiast, jeżeli chodzi o energię lub punkty motywacji to można rozwiązać w dość prosty, lecz "chamski" sposób, mianowicie punkty motywacji oraz energii, które uzyskaliśmy po scaleniu nie będą brane pod uwagę w HC, w ten sposób nie byłoby sensu, aby przedłużać okres ważności kuponu, bo i tak nie wliczałyby się do HC, natomiast wciąż mogłyby być wykorzystane podczas normalnej rozgrywki.

 

@Edit: Poza tym można trzymać nagrody, np. za Bohaterskie Czyny i je później wykorzystać (nazbierać ponad 100 jednostek motywacji czy kilkaset punktów energii), co prawda dłużej by to zajęło, ale efekt byłby ten sam, ponieważ nieodebrane nagrody mają nieokreślony termin do zużycia.

 

Będę się czepiać XD

1. Tak kupon aktywuje się automatycznie jak minie czas jego przechowywania. 

2. Uważam, że skoro dzisiaj pojedyncze kupony zdobyte mogą być wykorzystywane w HC do nadal powinny być dostępne w turnieju. Chociaż osobiście uważam, że scalanie kuponów powinno być dostępne tylko do kuponów których data wykorzystania jest tego samego dnia. A i to by już ułatwiło grę i nie prowadziło do niesprawiedliwości. 

3. To, że można trzymać nagrody z Bohaterskich Czynów albo z maszyny do szycia nie ma znaczenia. Kupony są jednostką nagrody która ma ograniczony czas zużycia i powinna taka pozostać. 

 

Poza tym już mi wszystko inne by grało :D 


Ciekawi mnie twoje zaciekawienie.


#14 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 30 sierpień 2020 - 12:37


2. Uważam, że skoro dzisiaj pojedyncze kupony zdobyte mogą być wykorzystywane w HC do nadal powinny być dostępne w turnieju. Chociaż osobiście uważam, że scalanie kuponów powinno być dostępne tylko do kuponów których data wykorzystania jest tego samego dnia. A i to by już ułatwiło grę i nie prowadziło do niesprawiedliwości. 

 

Ty to masz głowę na karku, następnym razem jak będę tworzył pomysł będę cię musiał zaprosić, abyś przeanalizowała pomysł od strony logicznej :D. Pomysł z tym scalaniem kuponów  z danego dnia jest dobry, podoba mi się. :D
 


  • PaniK lubi to

05a5fb1ed4e64.gif


#15 ιм тнє вєѕт

ιм тнє вєѕт

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Miejscowość:Gdzieś Daleko i Bardzo Wysoko
  • Serwer:PL32
  • Postać:Kurier
  • Drużyna:Yakuza






Reputacja: 108

Napisano 12 wrzesień 2020 - 14:23

Podoba mi się ten pomysł 


Jeśli ci pomogłem lub zgadzasz się z moim zdaniem to daj lajka :)






Also tagged with one or more of these keywords: kupony, kryjówka, hero zero, pomysł, ulepszenie, amelinium, oponki, taczka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych