Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadszedł czas się wykazać!

zagadka konkurs zabawa event eventy pomysł pomysły forum

  • Please log in to reply
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katika

Katika

    Była moderatorka

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów
Reputacja: 463

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:29

Witajcie drodzy bohaterowie!

 

Pewnie każdy z Was lubi jak coś się dzieje na forum, jak pojawiają się konkursy, zagadki czy tego typu zabawy. Możliwe, że macie również swoje pomysły i przemyślenia, coś co może Waszym zdaniem wydać się idealnym sposobem na spędzenie wspólnie czasu. Jeśli tak jest, to własnie ten temat temu służy!

 

Podziel się z nami swoimi pomysłami na "eventy forumowe"!  

 

Uwaga! Wszelki spam, treści odbiegające od tematu, zostaną usuwane!

 

Pozdrawiam i liczę na Was  :balon:


  • CDO, MrBrownstone i TREBUSH II lubią to

#2 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:12

Najlepszym "eventem forumowym" który najlepiej wpłyną na rozwój forum i bardzo polepszył atrakcyjność

gry był kalendarz adwentowy. Nic przez ostatnie 2 lata nie nakręciło tylu ludzi co właśnie wspomniany wyżej

kalendarz adwentowy (a w nim były nagrody mega super typu: rzucanka + 55, broń ok + 85, oponki, jednostki

treningowe, energia). 

 

Nic nie przebije kalendarza adwentowego :D

 

Reasumując:

rozwój gry + rozwój forum = kalendarz adwentowy

 

[ + do popularności twórców gry, bo ludzie zaczeli myśleć, że twórcy troszczą się o graczy bo dają coś za

darmo, bezinteresownie i nie patrzą na koszty - bo liczy się gracz a nie kasa ] 

 

Nie muszą to być kalendarze mające 24 paczki (24 dni), mogą mieć 7 paczek (7 dni). 



#3 MrBrownstone

MrBrownstone

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 554

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:40

A może krzyżówki? Co tydzień pojawiałaby się krzyżówka, a nagroda w postaci kuponu wędrowałaby do pięciu losowych osób, które rozwiązały ją prawidłowo.



#4 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:43

Mam  XD  Kasia studiuje matematykę :D 

 

To Kasia będzie zadawała jakieś potężne zadania matematyczne : DDDDDDD 

A osoba która pierwsza je rozwiąże dostaje nagrodę.



#5 Megtor

Megtor

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 postów



Reputacja: 193

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:00

Kiedyś miałem pomysł odnośnie konkursu, który był bardzo rozbudowany i nie wiem czy byłoby realne wprowadzić go w życie, ale skoro to ma być propozycja to zaryzykuję i krótko go opiszę :) Gracze mogliby wykazać się w nim kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Załóżmy, że tematem przewodnim konkursu są np. Święta Bożego Narodzenia i do wykonania jest ozdoba świąteczna. Po wykonaniu ozdóbki gracze musieliby wysłać ją pocztą na adres firmy Hero Zero znajdującej się w Polsce (nie wiem czy istnieje jakiś adres). Prace zwycięzców byłyby wystawiane na forum w formie zdjęcia zrobionego przez administrację, do której dotarła paczka z wykonanym przedmiotem. Nagrodą w takim konkursie mogłyby być przedmioty ze sklepu Hero Zero (koszulki, kubki itp.) lub oponki (więcej niż zwykle) :)

 

Po co tak rozbudowany konkurs?

Tak jak napisałem. Gracze mogliby się wykazać kreatywnością. Uważam również, że miło by było administracji gry posiadać bohaterskie gadżety wykonane przez graczy. Wiadomo łatwiej jest zrobić i po prostu wstawić zdjęcie wykonanego dzieła, ale sądzę, że namacalne efekty pracy graczy są świetną pamiątką :)

 

Pozdrawiam ;)



#6 miluski

miluski

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Serwer:PL15
  • Postać:SZYBKIMAKS1
  • Drużyna:Brak
Reputacja: 371

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:28

Dobziu jak chcesz :P

 

Event mi na głowie wisi :D Kombinuje , kombinuje no i wykombinowałem :D

 

Osobiście lubię eventy forumowe , która mają w sobie zagadki albo w których można sie rozpisać. No ale czemu by tych 2 cech nie połączyć? Dla mnie idealnym eventem bylby taki , w którym moderatorzy dawaliby zagadki , których rozwiązaniem jest temat na napisanie opowiadania. Poniewą również doceniam ciezką pracę userów ,to pomyślałem ,żeby w takim evencie w kkażdej zagadce wybrano 2 najlepsze opowiadania na odpowiedni temat , ktory został prawidłowo odgadnięty. Oczywiście gracz , który miałby 1 miejsce za napisane opowiadania dostalby troszku lepsza nagrodkę od tamtego drugiego. Ilośc zagadek pozostaje do decyzji modkow :D . Pozdro joł , odmeldowuje się illuminatowy piesz miluski :P


Użytkownik miluski edytował ten post 24 styczeń 2016 - 21:28

  • GeroPL2345 lubi to

#7 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 25 styczeń 2016 - 00:23

Podstawa to nagrody za odwiedzanie forum typu kalendarz adwentowy. (√ dla Trebusza) Bez niego nic ciekawego się nie wydarzy, bo nie będzie tylu ludzi. Dopiero gdy zbierzecie na to forum jakąś większą sumę użytkowników, można zastanowić się nad pomysłem Batmena dt. Lig Forumowych. Ale to trzeba wtedy dobrze wykombinować, żeby były to zawody sprawiedliwe. Sam wyraziłem swoją opinię o tym pomyśle pod jego tematem, a właściwie przedstawiłem sytuacje, które mogą mieć miejsce po wprowadzeniu tego w życie.

 

Mam również pomysł na urozmaicenie dotychczasowych konkursów, mianowicie konkurs na opowiadanie, rysunek lub wiersz, wszystko na jeden temat. W przypadku rysunku, raczej z wysyłką, choć można to zweryfikować przy użyciu Google'a (Oglądało się Overwatch Hajsowników :D)

 

Moim zdaniem warto by również nagradzać same konta na forum. Pomysł jest taki, że w zależności od polubień (Dobrze, Wspaniale, Niesamowicie, Niewiarygodnie, 1000, 2000 itd)  Można wprowadzić odznaczenia. Mogłaby być to np. modyfikacja ramki wokół awatara, albo oficjalne odznaki w profilu, nie tylko za polubienia, ale także za takie małe bzetki, np. były moderator, przez ileś osób lubiany temat, pierwszy post, gorący temat, odwiedzany temat, wpisy na SB itp. Moim zdaniem byłoby to coś wprost zarąbistego, a najbardziej dla tych osób, które wkładają masę pracy na forum. Nowi pisarze także byliby łatwo motywowani do dalszego działania, widząc na swoim profilu tyle odznaczeń i pragnąc zdobyć ich jak najwięcej, pisząc i rozwijając tym samym swój talent i kreatywność.

 

Liczę na to, że moje propozycje zostaną rozpatrzone ;)

Pozdrawiam, KK :papa:



#8 SoldierWujek

SoldierWujek

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 13

Napisano 25 styczeń 2016 - 01:31

Konkurs na najlepszego użytkownika forum danego miesiąca; w nagrodę punkty reputacji, płatna waluta w grze. Poprawiłoby to poziom wypowiedzi na forum, bo użytkownicy mieliby motywacje do przykładania się do własnych postów.



#9 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 25 styczeń 2016 - 01:54

Konkurs na najlepszego użytkownika forum danego miesiąca; w nagrodę punkty reputacji, płatna waluta w grze. Poprawiłoby to poziom wypowiedzi na forum, bo użytkownicy mieliby motywacje do przykładania się do własnych postów.

 

Zerknij czy to nie chodziło o taką formę nagradzania forumowiczów za ich ogromny wkład w forum

[aby za to, że tworzą najlepsze tematy (np: poradniki, pomysły), piszą mądre posty, udzielają

najlepszych odpowiedzi dostawali symboliczne pare oponek]:

 

http://forum.pl.hero...forumowiczów/

 

Wówczas mnie pojechali gracze :D 

 

Edit:

i ww. temat z linka nadal otwarty i można w nim dyskutować :)


Użytkownik TREBUSH II edytował ten post 25 styczeń 2016 - 02:01

  • GeroPL2345 lubi to

#10 TheSheeba

TheSheeba

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 46

Napisano 25 styczeń 2016 - 15:40

Kalendarz ADWENTOWY .. dokładnie !

Nic go nie przebije , wiele osób to nakręciło do gry :)

 

Ogólnie jestem za tym co powiedział TREBUSH II :P


                Potrzebujesz pomocy?   TheSheeba        Postaram się pomóc !:)


#11 Guest_Sluu_*

Guest_Sluu_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 26 styczeń 2016 - 16:02

Kalendarz adwentowy, coś w tym stylu...



#12 Guest_Duży Naganiacz_*

Guest_Duży Naganiacz_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 28 styczeń 2016 - 18:15

Ja proponuje szczęśliwy los.

Polega to na tym, że każdego dnia, losowo jeden user, jeden raz w miesiącu otrzyma kupon do wykorzystania w grze, coś podobnego do kalendarza

 

mozna by np stworzyc jakis quiz, zwyciezca otrzymywałby rangę np QUIZOMANIAK na okres powiedzmy dwóchtygodni lub 10 oponek w grze


Użytkownik oski edytował ten post 28 styczeń 2016 - 20:34

  • Carlla lubi to

#13 Carlla

Carlla

    Była Moderatorka

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
Reputacja: 163

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:29

I pomysł - A może by zrobić po prostu konkurs wiedzy na temat gry i funkcjonowania forum? :>

Łatwe i trudniejsze pytanka z tym związane. No i jakieś skromne nagrody jak zawsze. 

 

 

II pomysl - Albo zrobić jakiś konkurs fotograficzny związany z konkretną tematyką, np. wiosna, wielkanoc... gdzie warunkiem zaliczenia takiego zdjęcia będzie wkomponowane logo HeroZero (nie wklejone graficznie na sam koniec).


  • Katika lubi to

buzGhUK.png


#14 sarkazm

sarkazm

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 117

Napisano 15 luty 2016 - 22:56

Ja proponuję, abyście rozpatrzyli konkursy o tematyce LITERACKIEJ, bądź PLASTYCZNEJ.

 

* LITERACKI - do podanego tematu, uczestnicy nawiązywaliby w opowiadaniach do gry HeroZero,

* PLASTYCZNY -  wymyślona zostaje kategoria i gracze mogliby narysować rysunek na ten temat, wplatając w to logo HeroZero :)

 

Przemyślcie to, bo to jest naprawdę dobry pomysł, ludzie utalentowani lub próbujący się sprawdzić mogliby zaznać zdrowej rywalizacji, a przy okazji zgarnęliby drobne nagrody.



#15 taka jedna

taka jedna

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1259 postów
  • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
  • Serwer:PL9
  • Postać:MichaelJordan






Reputacja: 256

Napisano 08 grudzień 2016 - 05:16

Było już dużo tego typu konkursów, sarkazm.


nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 


#16 GeroPL2345

GeroPL2345

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejscowość:Tam gdzieś za rogiem
  • Serwer:PL16
  • Postać:JakiśJanusz
  • Drużyna:Oponkowe Świry
Reputacja: 0

Napisano 10 czerwiec 2017 - 08:04

A ja mam pomysła, zróbmy rebusy!!! Nagroda to 5 oponek za 1 poprawną odpowiedz!!!



#17 mania10xd

mania10xd

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:mania10xd
  • Drużyna:The Versager
Reputacja: 601

Napisano 29 maj 2018 - 16:58

A ja mam pomysła, zróbmy rebusy!!! Nagroda to 5 oponek za 1 poprawną odpowiedz!!!

 

Twórcy by zbankrutowali dając aż 5 oponek każdemu  :haha:


  • ιм тнє вєѕт lubi to

:serce:★·.·´¯`·.·★Mania★·.·´¯`·.·★:serce:

The Versager :*






Also tagged with one or more of these keywords: zagadka, konkurs, zabawa, event, eventy, pomysł, pomysły, forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych