Skocz do zawartości


Zdjęcie

King Kuba - Rozdział 1 - Życzenie


  • Please log in to reply
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 06 luty 2015 - 15:25

Witajcie! :D

 

 

Zanim spytacie się, co to jest, chciałbym podkreślić to, co napisałem w tym oto temacie, a dokładniej przy końcówce tematu: http://forum.pl.herozerogame.com/index.php?/topic/17794-200-lajk%C3%B3w-%CB%98%E2%96%BE%CB%98%CB%98%E2%96%BE%CB%98%CB%98%E2%96%BE%CB%98%CB%98%E2%96%BE%CB%98/#entry145731

 

Jak już zauważyliście - Będę tworzyć dla was opowiadanie ;) Pokładam wielkie nadzieje, że się wam spodoba :) Pisałem to i wymyślałem kilkanaście godzin, więc jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak rozwiążą się wszystkie wątki, albo jeżeli wam się podobało, byłbym naprawdę wdzięczny za like :super:

Bez zbędnego owijania w bawełnę zapraszam :)

 

 

ldopua4b3aa.png

Rozdział 1 - Życzenie.

 

 

 

    Rok 2012.

 

 

    "Jestem Kuba. Chodzę do piątej klasy, miałem wielu kolegów i dobrze się uczyłem. Cały czas spędzałem spokojnie... Jadłem śniadanie, jechałem do szkoły, rozmawiałem z przyjaciółmi, uczyłem się, by wrócić do cieplutkiego domku z powrotem, zjeść pożywny obiad, odrobić zadanie domowe, powygłupiać się z młodszą siostrą i na końcu dnia zmówić pacierz, wejść pod kołdrę i pooglądać coś na telefonie przed snem. Jednak nastał ten dzień, kiedy przez jedno wydarzenie w moim życiu rozpętało się piekło i wieczna walka... 

 

    Do moich najlepszych przyjaciół należał między innymi Mateusz - chłopak, któremu cały czas wierciły się ręce, nie mógł opanować ruchów i bił kogo popadnie. Jednak się nieźle dogadywaliśmy, więc nasza przyjaźń nie ustała. Mateusz był średniej sylwetki i wysokości blondynem i uwielbiał samochody. Drugim był Dawid - straszna chuchra i dzieciak, lecz miał w sobie coś wyjątkowego, bo w wielu sytuacjach jest w stanie stanąć przede mną, pomóc mi. Trzecim z przyjaciół był Paweł. Mądry chłopak i pies na laski. Bardzo chętnie ze sobą rozmawialiśmy i współpracowaliśmy w wielu projektach. Wszyscy byli zgraną paczką, którą zaczynał potępiać Igor - Chłopak, z którym nieustannie się kłóciłem... Aż wkrótce doszło do solówy, w której okazało się coś, co odmieniło moje życie. Z moich kończyn wypływa jakaś tajemnicza energia, przypominająca ogień, tylko w kolorze złotym, nie zadająca mi żadnych obrażeń, przez co Igorowi moja pięść wypaliła brzuch. Chciałem mu pomóc, jednak on zaczął się śmiać ze łzami w oczach. 

- Nie musisz mi pomagać zbrodniarzu, sam wrócę do domu... - Odrzekł.

 

   Gdy wróciłem do domu, rodziców jeszcze nie było, nie wrócili z pracy. Byłem przerażony tym, co mu zrobiłem. Zastanawiałem się po co żyję, czym jestem. Bałem się, że ta rana będzie śmiertelna, że pójdę siedzieć, a potem będą mnie wytykać palcami. Uświadomiłem sobie, że już nie ma sensu żyć, jednak wtedy rodzice wrócili. Postanowiłem nie mówić im o mojej mocy, ale powiedziałem o swoich uczuciach i o pojedynku. Mimo iż spalony brzuch i cios w orzeszki to nie ten sam ból (choć podobny) rodzice postawili mnie głęboko na duchu. Lecz nazajutrz czekało mnie kolejne niebezpieczeństwo, Igor postanowił nic nie mówić o brzuchu i się zemścić. Po szkole zapędzili mnie w kozi róg - On i jego trzech wspólników, z nożami, posadzili mnie i związali mi ręce do wyrzuconego fotelu.

-Co ty planujesz, Igor? Czemu to robisz? Błagam cię, nie chciej zrobić tego o czym myślę!!! - Wrzeszczałem z przerażeniem.

-Spokojnie.. Nie zamierzam odebrać ci życia, tylko pięść, którą odebrałeś mi skórę! Jakiś ostatni ruch, upamiętnienie twojej ukochanej lewej ręki?!

 

   Wtem zjawił się czwarty z przyjaciół, o którym jeszcze nie wspomniałem. Na imię mu było Jacek. Był to dwumetrowy, potężny chłopak, który siał niesamowity respekt wśród każdego, w tym kluskowatego Igora i jego szajkę. Stał się moim najlepszym przyjacielem. Nie tylko dlatego, że wtedy uratował mnie przed utratą ręki. Był niesamowitym człowiekiem o dobrym sercu i jak się później okazało, posiadał moc podobną do mnie, z jego kończyn wytryskiwała energia koloru błękitnego.

Lecz pewnego razu doszło do tego, co wtoczyło mnie na wieczną walkę.  Oglądając wiadomości usłyszałem o jakiś dwóch mocach, które oddziaływając na siebie roztrzaskują pobliskie bloki mieszkalne, a jedyne co widzą ludzie to masę dymu, krwi i... niebieskich płomieni. Wtedy oczy otworzyły mi się z ogromnego przerażenia, nic nie mówiąc rodzicom ubrałem się i wybiegłem na zewnątrz. Tajemnicza energia znalazła się między dwoma blokami w ciasnym miejscu i zaczęła powoli gasnąć. Znalazłem Jacka przebitego czymś w rodzaju macki zrobionej z krwi.

 

- Jacek, Jacek!!!

- Uciekaj stąd, Kuba... On.. On cię dorwie...

- Nie mogę ciebie opuścić! Zawsze się wspieraliśmy, mamy te same problemy, JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI, JACEK, WSTAWAJ, BŁAGAM CIĘ !

- Mamo... niedługo do ciebie dołączę...

- Daj mi chociaż jakieś zadanie, coś powiedz, jakąś prośbę, cokolwiek by cię uszczęśliwić, błagam!!!!!

 

I wtem zabrzmiały jego ostatnie słowa:

http://screenshooter...1961493/ikjwwlp(Wejdź w link)

 

 

 

- JACEK!!! JACEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Krzyczałem, ale niestety na darmo.

- Wyczuwam moc... - Powiedział przerażający głos przeciwnika Jacka.

Masz szczęście, że jesteśmy na nagraniach, młody. Jakbym zabił cywila publicznie, szef zamordowałby mnie... Masz czas do wieczora, żegnaj...

 

Po czym nagle tajemniczy morderca jakby zapadł się pod ziemię... Uciekł niezauważony. Jedyne co pamiętam to płytka rana przechodząca po jego ciele, którą zrobił mu Jacek podczas walki. Jego słowa mocno mnie przeraziły, wiedziałem jedno - chciał mnie zabić jeszcze przed zachodem słońca, jednak nie spodziewałem się po nim, że napisze do mnie... list.

 

 

Widzimy się na krańcu miasta, na suchej łące blisko granicy. Masz czas do zachodu słońca.

   Tajemniczy Morderca    

 

Mimo wszystko, postanowiłem tam pójść. Nic mi nie pozostało, więc początkowo myślałem tylko i wyłącznie o pewnej śmierci. Jednak zmobilizował mnie dopisek:

 

 

PS: Kojarzysz może twojego kolegę, Dawida? On też na ciebie czeka...

 

- JUŻ NIKT NIE UCIERPI Z MOJEGO POWODU!!! - Krzyknąłem.

 

Znalazłem parę fajnych ciuchów, zabrałem na wszelki wypadek nożyk i potrenowałem trochę. Zostało niewiele do zachodu słońca, więc gotowy biegłem ile sił w nogach, po czym zamiast tego mordercy, spotkałem grupę gangsterów mających Dawida.

 

http://screenshooter...1961493/siymhwd

 

- Gdzie jest Dawid? - Spytałem.

- Jest tutaj, najlepszy przyjacielu - Krzyknął najsilniejszy z nich śmiejąc się.

- Pomóż! Kuba! - Słyszałem ciche jęki Dawida.

- O co chodzi z tym mordercą? Kto to jest?

Wtem ten sam zbrodniarz zaczął opowiadać:

 

- Pozwól, że cię naprostuję, mały. Zostałeś obdarzony Płomieniem Mocy. Na tym świecie znajduje się mnóstwo takich jak ty, których nieustannie zabija najpotężniejszy z nich wszystkich. Niestety, po pewnej walce został strasznie ranny i chwilowo stracił swoje zdolności, przez co zastępują go Łowcy Nagród, którzy za zabijanie osób z tą zdolnością dostają grube pieniądze. Twój zmarły kolega był jednym z potężniejszych użytkowników Płomienia Mocy.

 

- Ale nie rozumiem, dlaczego on to robi?

 

- Stawką w tym wszystkim są Cztery Katany Żywiołu, które po złączeniu przez cztery osoby przywołają potężnego anioła, a wtedy osoba dowodząca czwórką może wypowiedzieć jedno życzenie i zdobyć wszystko, co chce. Wszystko toczy się wokół tego życzenia, bo są osoby, które mogą zbawić świat, i osoby, które mogą go zniszczyć, a Katany mogą być złączone tylko przez osoby obdarzone Płomieniem Mocy.

 

Po chwili zbrodniarz kontynuował.

 

- Jeżeli odejdziesz, twój przyjaciel zginie, a ty zostaniesz odkryty. Jeśli pójdziesz naprzód, ogromna bezlitosność przejmie nad tobą kontrolę. Twoje życie zmieni się w nieskończone piekło, które zakończy się klęską, albo rajem. Przelejesz hektolitry krwi albo zbawiając świat, albo umierając pod koniec samemu. Wybór należy do ciebie. Akceptujesz wyzwanie? A może wolisz si-

- OCZYWIŚCIE ŻE AKCEPUJĘ!!! - Powiedziałem pokonując pierwszego bandytę.

- HA, HA, HAHA!!! TAKIEJ ODPOWIEDZI PRAGNĄŁEM! PODAJ SWOJE IMIĘ, PRZECIWNIKU!!!

- NAZYWAM SIĘ KING KUBA!!!!!!"

 

I tak zaczęła się przygoda młodego chłopaka, który przechodząc przez wylaną krew wszystkich swoich przeciwników, dążył do celu, który cechuje go bohaterem. Postanowił utworzyć drużynę czterech przyjaciół, zebrać wszystkie Katany Żywiołu, zemścić się na tajemniczym mordercy i użyć życzenia, aby świat żył w wiecznym pokoju, a jego nowy przydomek to King Kuba!

 

Ciąg dalszy nastąpi...     



#2 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 06 luty 2015 - 15:37

Napiszcie jak oceniacie ten rozdział i co waszym zdaniem wydarzy się w kolejnym :) Bardzo lubię zaskakiwać ludzi :*Wszelkie like mile widziane, będę wiedział czy warto kontynuować moją małą "pasję" :)

 

Pozdrawiam :papa:


  • marcello234 lubi to

#3 Davcio999

Davcio999

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
  • Miejscowość:Woj.. Lubelskie
  • Serwer:PL13
  • Postać:arturzynek
  • Drużyna:Nowa prawica
Reputacja: 1

Napisano 06 luty 2015 - 15:50

Powiem tylko jedno( super ) czekam na cdn...



#4 Sztilek12

Sztilek12

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:Ne0n
Reputacja: 116

Napisano 06 luty 2015 - 15:54

Fajne podoba mi się czekam na dalsze rozdzialy
Dołączona grafika

#5 nighting

nighting

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Serwer:PL15
  • Postać:nighting
Reputacja: 342

Napisano 06 luty 2015 - 16:17

fajne  masz talent ;) 


  • MilkyVay lubi to

                                                              937ca8091728952d65f9ccfa0bcf9f0d9d74e6fc


#6 hot

hot

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Miejscowość:Radom
  • Serwer:PL25
  • Postać:glop
  • Drużyna:Złoty Krąg
Reputacja: 326

Napisano 06 luty 2015 - 16:34

Wymusza like,ale opowiadanie dobre ;)


HOT


#7 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 06 luty 2015 - 16:38

Wymusza like,ale opowiadanie dobre ;)

Nie uważam tego za wadę, to dla mnie wynagrodzenie o którym nie wszyscy wiedzą / pamiętają :)

 

Wiesz, taka pociecha dla serduszka :)


  • marcello234 lubi to

#8 MDFKKS

MDFKKS

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • Serwer:PL6
  • Postać:SUPERjUREK
Reputacja: 7

Napisano 06 luty 2015 - 16:52

Super !!! leci like


 

 


#9 BohaterHZ

BohaterHZ

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • Miejscowość:Kujawsko - Pomorskie
  • Serwer:PL19
  • Postać:LuxoS
  • Drużyna:Nietyk4lniii
Reputacja: 67

Napisano 06 luty 2015 - 19:51

Bardzo ciekawe! Więcej rozdziałów! Wszyscy dawajcie Kubie lajki!!!


Chcesz Like'a? b21fc41bf6a0b9ac974890d244dcc254a3d2349b Napisz sensowny post, lub temat

Masz jakiś problem/pomysł? Napisz do Support. Bądź wzorowym użytkownikiem! Przeczytaj REGULAMIN!


#10 Król Julian

Król Julian

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 536 postów
Reputacja: 523

Napisano 08 luty 2015 - 01:19

Opowiadanie nie powala. Wręcz przeciwnie jest zwyczajnie słabe. Składnia zdań troszkę kuleje, ale poprawisz się z czasem. Początek nudny, reszta opowiadania również. Oklepany schemat. Młodzieniec płci męskiej albo żeńskiej odnajduje w sobie dziwną umiejętność/moc/chęć dążenia do czegoś (niepotrzebne skreślić). Ktoś na kim mu zależy zostaje porwany/zabity/jest zły (niepotrzebne skreślić) po czym główny bohater (tutaj o dwuczłonowym imieniu) postanawia go pomścić wyruszając we własną podróż. Podczas której czeka go niezliczona ilość niebezpieczeństw, nowych przyjaźni oraz miłości.
  • Fikuś i SkazanyNaHeroZero lubią to

5AJWLJQ.png


#11 Gimbus :D

Gimbus :D

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 42

Napisano 09 luty 2015 - 21:11

Opowiadanie nie powala. Wręcz przeciwnie jest zwyczajnie słabe. Składnia zdań troszkę kuleje, ale poprawisz się z czasem. Początek nudny, reszta opowiadania również. Oklepany schemat. Młodzieniec płci męskiej albo żeńskiej odnajduje w sobie dziwną umiejętność/moc/chęć dążenia do czegoś (niepotrzebne skreślić). Ktoś na kim mu zależy zostaje porwany/zabity/jest zły (niepotrzebne skreślić) po czym główny bohater (tutaj o dwuczłonowym imieniu) postanawia go pomścić wyruszając we własną podróż. Podczas której czeka go niezliczona ilość niebezpieczeństw, nowych przyjaźni oraz miłości.

Eee tam :P To, że jest tam typowy dla przygodówek/shonenów schemat, nie oznacza, że jest to kiepskie.

 

Mnie osobiście ciekawi z kim lub z czym będzie walczyć główny bohater, jak się rozwiążą wszystkie wątki, jakie będzie miał nowe moce (on i jego przyszli kompani)

 

6eaf481c7ff6.jpg

 

Dam lajksa i czekam na cdn, pozdro :)


  • xXxKing KubaxXx i OliHZ lubią to

Post ci się podoba? Strzel like! :super:


#12 RconGra

RconGra

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Miejscowość:Cieszyn
  • Serwer:PL10
  • Postać:PolskiRecon
  • Drużyna:SenioR
Reputacja: 6

Napisano 10 luty 2015 - 02:39

Kuba, kawał, dobrej roboty ;)

 

Zerkać też na moje opowiadanie ;D


Jeżeli ten post który napisałem, spodobał ci się

zostaw ,Lubię To' ! Dzięki i PJONA!  :super: 


#13 RconGra

RconGra

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Miejscowość:Cieszyn
  • Serwer:PL10
  • Postać:PolskiRecon
  • Drużyna:SenioR
Reputacja: 6

Napisano 10 luty 2015 - 13:04

Tylko żebyś tą fabułe dopracował...


Jeżeli ten post który napisałem, spodobał ci się

zostaw ,Lubię To' ! Dzięki i PJONA!  :super: 


#14 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 10 luty 2015 - 17:29

Tylko żebyś tą fabułe dopracował...

Zrobię co w mojej mocy ;)



#15 RconGra

RconGra

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Miejscowość:Cieszyn
  • Serwer:PL10
  • Postać:PolskiRecon
  • Drużyna:SenioR
Reputacja: 6

Napisano 11 luty 2015 - 01:00

Spoczko ;3


Jeżeli ten post który napisałem, spodobał ci się

zostaw ,Lubię To' ! Dzięki i PJONA!  :super: 


#16 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:25

Dobre opowiadanie.



#17 AlterPL

AlterPL

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Miejscowość:Alterolandia.
  • Postać:Kiedyś piękna i sławna jak ja - dziś ukryta w moim cieniu.
Reputacja: 92

Napisano 07 lipiec 2015 - 20:28

Ja mam wrażenie, że ją coś już podobnego czytałem.

Nie wiem czy mam przeczucie, dobre, aczkolwiek poszukać bo mi plagiatem pachnie

#18 MARUDER17

MARUDER17

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:MARUDER17
  • Drużyna:RED FIGHTRS
Reputacja: 0

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:36

Koleś ty powinienłeś książki pisac !!!



#19 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:44

Koleś ty powinienłeś książki pisac !!!

:happy:

 

Ja mam wrażenie, że ją coś już podobnego czytałem.

Nie wiem czy mam przeczucie, dobre, aczkolwiek poszukać bo mi plagiatem pachnie

Na forum jest to prawdopodobnie drugie opowiadanie, jakie powstało. Pierwsze napisał Batmen, jednak od mojego znacznie się różni. Pisząc zaczerpywałem niektóre schematy pojawiające się w anime (a w zasadzie normalnie też bardzo często występujące.)

Dlatego może się tak wydawać, ale to dopiero przedstawienie fabuły, ono zawsze jest proste ;)

 

Pozdrawiam! 



#20 Forumowy Troll Hero Zero

Forumowy Troll Hero Zero

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 0 postów
Reputacja: 0

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:48

Dobre jak moje trolle, podziwiam i pozdrawiam :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych