Skocz do zawartości


- - - - -

[Dyskusje] Innowacje w grze - 2013-03-13.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 Darrrio

Darrrio

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 14

Napisano 12 marzec 2013 - 16:56

A uczciwi, długotrwali gracze widzą takie jazdy i tracą chęć do gry, bo studio śmieje im się w nos. Po jakiego gada męczysz się, człowieku, ładując realną kasę w wirtualne oponki, skoro teraz przychodzi świeżak i na dzień dobry dostaje to wszystko w prezencie za byle udział w skrojonym pod niego turnieju? Śmieszne jest porównywanie poziomu wysokiego gracza z poziomem takiego noobka, skoro on nabije ze 20 leveli na dzień, a ja jeden, ale zdobędę więcej xp niż ten mały. Śmieszne jest porównywanie rozwoju drużyny świeżej z rozwojem sporej ekipy, skoro na 1 poziom ja potrzebuję dobrze ponad 100 oponek, a te tysiące przeznaczone już na rozwój były kupione. Kiedy teraz przychodzi sobie jakiś frajer z multikontem i dostaje 500 oponek na rozwój za to, że od zera łatwiej się szybciej rozwinąć, to czuję się, jakby mi dano w pysk. Przy takiej organizacji wrzucanie tego typu turnieju na stary już świat jest jednym wielkim nieporozumieniem. Gdyby chociaż był faktyczny podział pod względem poziomu - na 113 lvl mogę rywalizować w kwestii zdobytego honoru czy szybkości rozwoju z levelami 100-150, ale z dużo większymi lub dużo mniejszymi to już nie bardzo.



#42 Smokem

Smokem

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Smokem
  • Drużyna:BohaterzyPL
Reputacja: 255

Napisano 12 marzec 2013 - 17:22

Powiem jak te turnieje wyglądają z mojej strony:

Poziomy: absolutnie nie możliwe do wykonania. Na 333 poziomie zdobywam jeden poziom co 5 dni.

A tu od wprowadzenia aktualizacji (od kilku godzin) ktoś już wbił ich 17. Z doświadczenia wiem, ze 60 w tydzień da się zrobić.

 

Honor: Jedyny turniej, w którym szanse mam więcej niż tylko teoretyczne, ale mimo to musiałbym wydać niebywałą ilość oponek, żeby załapać się do top 10, a co dopiero top 3. Słabsi mają większe szanse bo zawsze mają w swojej okolicy kogoś słabszego, ale z większą ilością honoru. Jeżeli ktoś chce kombinować, zawsze pozostaje downfighting (zbijanie punktów).

 

Bohaterskie czyny: Nie ma mowy. To co mam do zrobienia wymaga dalszego poświęcania dużej ilości czasu albo wydania dużej ilości oponek. Nowych nie dogonię.

 

Honor drużyny: Tak wysoko w rankingu raczej nie ma szans, żeby dało się szybko zdobywać honor. Nie tak szybko jak dla młodych drużyn. To by się dało zdominować tylko, gdyby założyć nową drużynę, i obecnych członków z silniej przenieść do tej nowej, rozwinąć ja na maksa (zdobywając na bank 1sze miejsce w rankingu rozwoju drużyny, o którym niżej), przy okazji wydając 2000 zł, i atakować jak najsilniejszych drużyn się da.

 

Rozwój drużyny: Moja drużyna ma 100% rozwój, więc nie ma czego rozwijać. Można zawsze opuścić swoją drużynę, stworzyć własną i rozwinąć ją jak się da, wydając przy tym oponki. Ale gdzie w tym sens?

 

Nie mówię, że te wszystkie turnieje powinny mi pasować, ale jednak powinno być fair dla wszystkich.

 

Dla przykładu wywalić w cholerę turniej Poziomów i zrobić z tego turniej na zdobyte doświadczenie. Jako, ze każdy dostaje taką samą ilość doświadczenia niezależnie od poziomu (nie licząc rozwoju drużyny, do którejgo pewnie by ten turniej zachęcił), będzie to wtedy sprawiedliwe.



#43 VincePL

VincePL

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Serwer:PL8
  • Postać:VincePL
  • Drużyna:Great Team
Reputacja: 5

Napisano 12 marzec 2013 - 17:37

To z wywaleniem rankingu poziomu i wprowadzeniem rankingu na doświadczenie jest bardzo dobrym pomysłem :)


vincesygnapomniejszona.png


#44 Dragus

Dragus

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:Dragun
Reputacja: 34

Napisano 12 marzec 2013 - 17:48

Teraz każdy będzie tworzyć multi konta by wygrać ten ranking. Tak jak mówili poprzednicy, jak na wysokim poziomie ktoś ma być w rankingu lvl? Pierwszy lepszy 20 lvl, w jeden dzień w dobrej drużynie wbije 5-6 lvl. Pasowały by do tego jakieś ograniczenia lvl typu:

 

1-50

50-70

70-100

 

 

I tak dalej. Bohaterskie czynny, tak samo. Lekko mówiąc, ten ranking był niepotrzebny. 


10885994707860560392.jpg


#45 Sunya

Sunya

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Miejscowość:Humphreydale
  • Serwer:PL4
  • Postać:Sunya
  • Drużyna:Sympatyczni
Reputacja: 81

Napisano 12 marzec 2013 - 17:59

Każda zmiana jakakolwiek by teraz nie była jednemu da drugiemu zabierze. Poziom, a doświadczenie - wygrana wg. zdobytego poziomu daje szanse nowym aktywnym graczom na zdobycie nagrody, zamiana ich na doświadczenie oznaczałaby znaczne zwiększenie szans dla poziomów wyższch, gdzie swoją drogą otrzymują oni znacznie więcej doświadczenia - kolosalna przewaga zwłaszcza że sam bonus oscyluje już do 100% za drużyne na maksymalnym poziomie gdzie niszowy poziom zazwyczaj jej nie ma.

Z tego co widzę, wysokie lvl mogą wykazać swoje aspiracje w turnieju indywidualnie zdobytego honoru czy to przez oponki, kontrataki lub też same ataki, mają tam większe pole do popisu.

Absurdalną rzeczą natomiast są "bohaterskie czyny", gdzie nie sposób jest konkurować z nowicjuszami.

Turniej honoru drużynowego jest już bardziej wypośrodkowany, głównie opierajaćy się na pracy zespołowej i wkładu w daną drużynę, tak myślę.

Natomiast co do rozwoju drużyny także szanse największe mają sami początkujący, a jakoby pokrzywdzone zostają drużyny maksymalnie rozwinięte. :P


  • Alonse lubi to

merry_cry_small.jpg


#46 Alonse

Alonse

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Jak powiem to pewienie i tak zapytasz "A gdzie to".
  • Serwer:PL16
  • Postać:Kurokami
Reputacja: 21

Napisano 12 marzec 2013 - 21:33

W kwestii Honoru nie widzę większych problemów. Każdy ma równe szanse bo każdy od przeciwnika może wygrać max 200.

 

Co do poziomu to największe szanse mają puki co najmłotrze poziomy co nawet jeśli wygrają z oczywistych powodów do top 10 rankingu raczej się nie dostaną, a dobrze by mieli jakieś szanse z innymi na start.

 

Co do drużynowych spraw też zastrzeżeń nie widzę jest jak najbardziej sprawiedliwy. Przecież tu nawet 30 osób na różnych poziomach i z zzróżnicowanymi statystykami walczy ramię w ramię.

 

Moim zdaniem ten system zmien nie wymaga.



#47 Karpik25

Karpik25

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 1

Napisano 13 marzec 2013 - 00:18

Rozumiem że te turnieje mają za zadanie przyciągnąć nowych graczy. Może szanowny support zastanowi się na jakimś turniejem dla starych wyżeraczy ? Jestem na 4 miejscu w ranku na PL3 i nie widzę możliwości wygrania w kategorii honor. W kategorii poziom już w ogóle skoro 1 lvl dobijam 2-3 dni. Bohaterskie czyny ? Również odpada tak samo jak rozwój i honor drużyny. Więc szanowna administracja niech pomyśli nad jakimś turniejem bo przez takie coś co wprowadziliście potracicie starych graczy którzy włożyli nie małe pieniądze w rozwój tej gry (kupno opon). Pozdrawiam.


  • aguskaa lubi to

#48 UPSIDlDl0DIT

UPSIDlDl0DIT

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 0

Napisano 13 marzec 2013 - 08:56

Gram tu od kilku miesięcy no ale nie byłem zmuszony konta robić póki nie wprowadzono tego śmiesznego turnieju.

Czytałem wszystkie posty i tylko mogę jedno stwierdzić ze to wszystko jest zrobione po to aby zachęcić nowych graczy do gry a wy tego nie zrozumieliście piszecie ze z takim i takim poziomem nie macie szans na nagrody! No pewnie ze nie macie bo nagrody bedą ściagać niskie lvl zawsze. Administracja oparła się na takiej taktyce aby przyciągnąć graczy no i to się im udało. Stary ( z kilkumiesięczna praktyką ) jest jak zwykle pomijany! W niczym nie ma szans Smokem wam wszystko ładnie przedstawił i opisał więc nie bede się powtarzać tylko jestem tego samego zdania. Co tu dużo pisać Państwo w Państwie.

Pzdr.



#49 Beneksz

Beneksz

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 0

Napisano 13 marzec 2013 - 13:36

Zgadzam sie z moimi przedmowcami, od tworcow gry dostalem ze tak brzydko powiem w pysk. Czlowiek zaczynal gre bez zadnej pomocy i meczyl sie zeby wbic ten wysoki lvl a teraz jakis turniej jest gdzie nawet w nim nie mam szans zeby wygrac. Nowi gracze oczywiscie juz sa wszedzie na pierwszym miejscu a my starzy gracze co ? Szkoda slow az mi sie odechcialo grac.



#50 Alonse

Alonse

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Jak powiem to pewienie i tak zapytasz "A gdzie to".
  • Serwer:PL16
  • Postać:Kurokami
Reputacja: 21

Napisano 13 marzec 2013 - 17:40

W kwesti poziomów raczej bardziej sprawiedliwa by była zamiana tego na exp. W tym każy miałby w miarę równe szanse.



#51 about

about

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
Reputacja: 33

Napisano 14 marzec 2013 - 09:27

ale o co chodzi z ta aktualizacja?



#52 Nikes

Nikes

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Po powrocie drużyny nie ma ! xDD
Reputacja: 115

Napisano 14 marzec 2013 - 19:34

About jeśli nie wiesz to czytaj dokładnie... A wgl to twój kolejny bezsensowny post

A co do turnieju

 

Kategoria Lv- Hmm szanse mam tylko 1 mały problem ? Musiał bym odpuścić sobie treningi i opadły, by statystyki. Osobiście mam 34 poziom i jakoś 1 lv wbijam długo, gdyż wbijam, robie treningi i 5/6 misji max na kase i daje prace...

 

Honor- Może nie odpada, ale już dzisiaj Top1 na pl4 zdobył 13 tys. honoru... A mnie atakuje co chwile jakiś gracz i trace na tym tak -50 honoru.. A wgl Top1 już to ma max 50 honoru... a poza tym na pl4 większość graczy w Top10 jest w tej samej drużynie,a graczy w swojej drużynie nie powinno się atakować

 

Bohaterskie czyny- Hmm niby moze być, ale już patrząc na Top1 już jest ciężko ... A co dopiero jak nie mam robić żadnych bohaterskich czynów... Ciężko o 1 bohaterski czyn na dzień (Powód: Nie przejmuję się zbytnio nimi, gdyż wole robić misje na kase lub treningi, a ciężej jest znaleźć misje do czynu)

 

Honor drużynowy- To jest tak 50/50, gdyż drużyna Top1 ma bardzo małe szanse na wygranie tej kategorii ;p

 

Rozwinięcie drużynowe- No cóż na nie... Wiem, że trzeba i tak kase (prawdziwą) na rozwinięcie, ale tutaj się liczą pkt rozwinięcia, a za monety możesz mieć ich aż 60, a jeszcze niektóre drużyny poprzez multikonta dołączą 2 postacią do drużyny (postać oponkarz) ... Więc ;p

 

 

Zamienienie lv na expa- Hmm nie ? Powód: Czym większy poziom tym więcej doświadczenia mają misje.. A pozatym im lepsza postać tym ma lepszą drużynę, a ta ma więcej % do doświadczenia na misjach ..

 

Podsumowanie... Byłbym za tym aby dodać przedział lv w Kategorii lv  Wgl... Ten turniej to zły pomysł... MASA multikont będzie ... Zresztą już są

 

To Tyle z mojej strony

 

Pozdrawiam,

Kornel11


Użytkownik Kornel11 edytował ten post 18 marzec 2013 - 14:03


#53 XxSoWaXx

XxSoWaXx

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 43 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL9
  • Postać:xSowax
  • Drużyna:Dark Angels
Reputacja: 1

Napisano 15 marzec 2013 - 14:59

Mam pytanie: trochę nie zrozumiałem o co chodzi z tym turniejem, mianowicie: On będzie tylko i wyłącznie raz?



#54 Matrixx

Matrixx

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 25 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 35

Napisano 15 marzec 2013 - 16:25

 

Mam pytanie: trochę nie zrozumiałem o co chodzi z tym turniejem, mianowicie: On będzie tylko i wyłącznie raz? 

 

 

 

Każdy gracz oraz drużyna automatycznie startuje w turnieju. Jest 5 hmm..kategorii?Mianowicie:Honor,poziom,rozwój drużyny,honor drużyny oraz bohaterskie czyny. Gracz lub drużyna dostaną nagrody(pierwsza dziesiątka) Najlepsza nagroda jest za 1 miejsce,potem za 2,za 3,następnie nagrody są identyczne za miejsca 4-10.


  • Lawender lubi to

268b339a2ef610b3m.jpg


#55 KinderWafel

KinderWafel

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 2

Napisano 16 marzec 2013 - 01:03

Przy okazji wyrażę swoje zdanie nt. turnieju. Cóż, ja nie mam szans w żadnej z kategorii tak indywidualnie jak i drużynowo. Odpuściłem go sobie całkowicie nie licząc na zdobycie premiowanego miejsca. Mimo tego żalu do twórców gry nie mam, bo rozumiem że muszą przyciągać nowych graczy. To się nazywa marketing i jest on rozpowszechniony wszędzie gdzie zachodzi relacja sprzedawca - klient. Podam przykład z innej beczki: kupiłem urządzenie wielofunkcyjne (drukarka ze skanerem) za 300zł, niecały miesiąc później zrobili na nie promocję: 259zł + dodatkowy tusz gratis. Niby straciłem ale czy mogę mieć pretensję do sklepu?



#56 XxSoWaXx

XxSoWaXx

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 43 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL9
  • Postać:xSowax
  • Drużyna:Dark Angels
Reputacja: 1

Napisano 16 marzec 2013 - 08:01

Każdy gracz oraz drużyna automatycznie startuje w turnieju. Jest 5 hmm..kategorii?Mianowicie:Honor,poziom,rozwój drużyny,honor drużyny oraz bohaterskie czyny. Gracz lub drużyna dostaną nagrody(pierwsza dziesiątka) Najlepsza nagroda jest za 1 miejsce,potem za 2,za 3,następnie nagrody są identyczne za miejsca 4-10.

 

To to ja wiem, tylko chodzi mi o to, czy on jest TYLKO RAZ W GRZE ? Czy co jakiś czas będzie znowu  ?



#57 CichyZabójca

CichyZabójca

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Serwer:PL4
  • Postać:CichyZabójca
  • Drużyna:Legion Terroru
Reputacja: 203

Napisano 16 marzec 2013 - 08:06

To to ja wiem, tylko chodzi mi o to, czy on jest TYLKO RAZ W GRZE ? Czy co jakiś czas będzie znowu  ?

Turniej będzie organizowany co jakiś czas.


Dołączona grafika


#58 dawidek7003

dawidek7003

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:dawidek7003
  • Drużyna:Pepsi
Reputacja: 48

Napisano 16 marzec 2013 - 19:03

Fajnie hehe :haha:



#59 Sebul

Sebul

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:Sebul
  • Drużyna:Bójcie Się Nas
Reputacja: 21

Napisano 17 marzec 2013 - 16:13

Zgadzam sie z moimi przedmowcami, od tworcow gry dostalem ze tak brzydko powiem w pysk. Czlowiek zaczynal gre bez zadnej pomocy i meczyl sie zeby wbic ten wysoki lvl a teraz jakis turniej jest gdzie nawet w nim nie mam szans zeby wygrac. Nowi gracze oczywiscie juz sa wszedzie na pierwszym miejscu a my starzy gracze co ? Szkoda slow az mi sie odechcialo grac.

Grasz tylko dla oponek ? To ze male lv dostana oponki to nie znaczy bede cie w stanie pokonac, pozostaje jeszcze kwestia leveli i statystyk.

 

Co do turnieju, Widze ze tylko 'mlodym' gracza pasuje ten turniej natmiast wyzsze poziomu musza radzic sobie same, Turniej moim zdaniem nie jest do konca przemyslany, mogliby dodac przedzial doswiadczenie, chociaz i tak wtedy srenie lv ktore dostaja po 2000-4000 i tak by wtredy nie mala szans. Ja uwazam ten turniej jako niepotrzeby.


Może będziesz tak miły i dasz Lajka  


#60 kHRYSTAL

kHRYSTAL

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL4
  • Postać:kHRYSTAL
  • Drużyna:Cosa Nostra
Reputacja: 753

Napisano 17 marzec 2013 - 20:33

Dla ciekawskich, nagrody wyglądają w ten sposób:

 

211jnmf.jpg


  • QQrydziany i kamilomp24 lubią to

SUPPORT TICKET SYSTEM
logo2.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych