Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Ewolucja ceny statystyk by Sapin

python coding code statystyki policz statystyki obliczenia umiejetnosci ewolucja ceny staty

  • Please log in to reply
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Plazmix

Plazmix

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:Plazmix



Reputacja: 557

Napisano 20 listopad 2021 - 15:47

Cześć wszystkim!
 
Jakiś czas temu zacząłem się interesować zmianami cen monet, więc zacząłem ankietować graczy na discordzie, w grze i na forum ( wielkie podziękowania dla Plazmixa, który dał mi wiele danych i pozwolił mi pójść dalej w moich badaniach ).
 
Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że nie jest możliwe, aby znaleźć dokładnie funkcję, która podąża za tą ewolucją, celem jest, aby uzyskać tak blisko, jak to możliwe.
 
Ale w takim razie, można zapytać, co zrobić z tymi danymi? W matematyce istnieje coś, co nazywa się interpolacją, zasada jest prosta: obliczyć ręcznie lub numerycznie funkcję, która przechodzi przez wszystkie punkty serii danych doświadczalnych, w naszym przypadku funkcja, którą próbowałem obliczyć, to ta określająca cenę umiejętności w zależności od liczby razy została zwiększona. 
 
Jedna z istniejących technik interpolacji nazywa się wielomianowa interpolacja Lagrangiana, pominę szczegóły dla dobra każdego, kogo rozbolała głowa od samego czytania nazwy :D .
 
Ta technika, którą zakodowałem w Pythonie, pozwoliła mi znaleźć tę funkcję, oto wykres:
dmdu.png
 
 
Pierwsze zastosowanie:
 
Wychodząc od ceny umiejętności, możemy z mniejszą lub większą dokładnością (w zależności od zastosowanych technik) znaleźć liczbę razy, o jaką została ona zwiększona. Po raz kolejny pominę szczegóły, ale zakodowałem w Pythonie algorytm, który będzie dostępny dla każdego i który pozwala poznać tę liczbę.
 
Mały przykład, na FR11 mój stan kosztuje 2,907,402 monet, moja funkcja pythona zwraca 3200, to jest dokładnie tyle, ile razy nacisnąłem plus, aby zwiększyć swój stan i to jest według mnie dość interesująca informacja do poznania!
 
Drugie zastosowanie: 
 
Można zadać pytanie, czy można wiedzieć, ile kosztowałoby mnie X moich statystyk? Odpowiedź brzmi: tak! Celem jest zsumowanie obrazów mojej funkcji wszystkich wartości począwszy od aktualnej liczby do liczby, którą chcę osiągnąć. Bardzo prosty sposób na zrobienie tego, jeśli zanotuję A moją aktualną liczbę zakupionych zdolności produkcyjnych to zrobienie całki z mojej funkcji pomiędzy A i A+X. 
 
Mały przykład, wciąż na FR11 z moją kondycją, ile kosztowałoby mnie 100 ulepszeń mojej kondycji? Mój kod python daje mi przybliżoną wartość 300,620,128 sztuk.
 
Może to być wykorzystane do obliczenia liczby monet wydanych w jego możliwościach od początku gry! Należy uważać na tę liczbę, ponieważ jest ona obliczana bez uwzględnienia obniżenia ceny zdolności uzyskanej w siłowni.
 
Trzecie zastosowanie:
 
Bardzo dobrze jest wiedzieć, ile kosztuje 100 ulepszeń, ale jeszcze bardziej interesująca byłaby możliwość przeprowadzenia odwrotnej kalkulacji! Mianowicie, Bardzo przydatne, aby wiedzieć czy wyprzedzę mojego przeciwnika w cotygodniowym turnieju czy nie!
 
Przykład: Za pomocą mojego kodu mogę określić, że wydając 2,147,483,647 monet na 4 umiejętności, które kosztują 5 monet, zdobędę 1,862 statystyki w każdej umiejętności, czyli w sumie 7,448.
 
Zbierając wszystkie te informacje, wymyśliłem i zakodowałem program w Pythonie na kompilatorze online, z którego możesz korzystać od teraz, mały minus, linki są zabronione na forum, konieczne będzie wysłanie do mnie prywatnej wiadomości na discordzie lub na forum, aby uzyskać ten link.
 
Nie panikuj, nie musisz wiedzieć nic o programowaniu, aby użyć mojego kodu, wytłumaczę Ci jak to zrobić:


 
Po otrzymaniu mojego linku, zostaniesz przeniesiony na taką stronę:


edjy.png
 

Aby uruchomić program należy wcisnąć zielony przycisk "Run" znajdujący się w lewym górnym rogu.
 
Następnie otworzy się okno z prośbą o wprowadzenie ceny siły, następnie kondycji, mózgu i intuicji, zobaczysz kilka informacji wyświetlanych w następujący sposób:
1ihg.png

Na koniec algorytm zapyta Cię o liczbę monet, które chcesz wydać, a następnie o liczbę od 1 do 4, która wskazuje, w jakie umiejętności chcesz je wydać, i wyświetli to:

izx4.png
 
Program jest zakończony i temat też!
 
Zapraszam do przekazywania mi informacji zwrotnych, pomysłów do dodania w moim kodzie na temat tego, co chcielibyście wiedzieć o swoich umiejętnościach (jeśli to możliwe), ewentualnych błędów i niespójności w wynikach, które dostajecie, to może się zdarzyć, mogą być błędy w moim kodzie, które mogę spróbować rozwiązać.
 
Możesz również podzielić się zrzutem ekranu z ilością monet, które wydałeś w swoich umiejętnościach na ten temat, uważam, że to bardzo interesujące, naprawdę nie spodziewałem się, że wydałem prawie 10 miliardów monet na moim koncie.
 
Dzięki za przeczytanie.

Udostępnione za zgodą: https://forum.fr.her...ser/3949-sapin/   :smug:
 

Link do głównego postu: https://forum.fr.her...prix-des-stats/  :smug: 
Skript , Treść By Sapin    :papa:
       Spolszczone by Plazmix   :ph34r: 


Użytkownik Plazmix edytował ten post 20 listopad 2021 - 16:00

  • Gluptas31, PanPrzelew i BarteczeKKK23 lubią to

#2 Harold

Harold

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Serwer:PL25
Reputacja: 29

Napisano 20 listopad 2021 - 17:08

co?


100.gif


#3 Plazmix

Plazmix

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:Plazmix



Reputacja: 557

Napisano 20 listopad 2021 - 17:44

co?

Widzę że kolega nie przeczytał nawet postu lub go nie zrozumiał więc w skrócie Sapin napisał skript z moich danych który powie ci ile dostaniesz statystyk umiejętności jeśli np. wydasz 100mln monet w kondycje również skript podaje ci ile wydałeś monet w statystyki od początku gry  :Ninja: 

1ihg.png

izx4.png


Pozdrawiam Plazmix  :smug: 


Użytkownik Plazmix edytował ten post 20 listopad 2021 - 17:56


#4 Harold

Harold

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Serwer:PL25
Reputacja: 29

Napisano 20 listopad 2021 - 19:10

Widzę że kolega nie przeczytał nawet postu lub go nie zrozumiał więc w skrócie Sapin napisał skript z moich danych który powie ci ile dostaniesz statystyk umiejętności jeśli np. wydasz 100mln monet w kondycje również skript podaje ci ile wydałeś monet w statystyki od początku gry  :Ninja: 

1ihg.png

izx4.png


Pozdrawiam Plazmix  :smug: 

Teraz jest to jasne. Niezły pomysł, dobrze byłoby wiedzieć ile statystyk kupię, kiedy wydam większą ilość monet  :super:


  • Plazmix lubi to

100.gif


#5 VikseR

VikseR

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:VikseR
  • Drużyna:BRAVEHEART
Reputacja: 0

Napisano 21 listopad 2021 - 17:15

moglbym prosic o skrypt:)



#6 Holadola0

Holadola0

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 0

Napisano 17 czerwiec 2023 - 00:08

Skrypt u góry



#7 Holadola0

Holadola0

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 0

Napisano 20 czerwiec 2023 - 19:43

Dobry pomysł



#8 Holadola0

Holadola0

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 0

Napisano 21 czerwiec 2023 - 08:03

Rozumiem, że interesujesz się analizą zmian cen monet w grze i próbujesz zastosować interpolację Lagrangiana do tych danych. Wielomianowa interpolacja Lagrangiana jest jedną z metod interpolacji, która pozwala na znalezienie funkcji, która przechodzi przez wszystkie punkty danych.
W przypadku Twojego badania, wydaje się, że próbujesz znaleźć funkcję, która opisuje cenę umiejętności w zależności od liczby razy, jakie została zwiększona. Interpolacja może pomóc w znalezieniu przybliżonej funkcji, która odzwierciedla te dane.
W interpolacji Lagrangiana, używa się wielomianu, który przechodzi przez wszystkie punkty danych. W przypadku Twoich danych, punkty to pary (liczba razy zwiększenia, cena umiejętności). Na podstawie tych punktów można obliczyć wielomian, który będzie przybliżał tę relację.
Warto jednak zaznaczyć, że interpolacja jest jedynie przybliżeniem, a otrzymana funkcja może być dokładna tylko w punktach, w których były dostępne dane. Poza tymi punktami, funkcja może dawać wyniki mniej dokładne.
Jeśli chcesz zastosować interpolację Lagrangiana do swoich danych, musisz obliczyć współczynniki wielomianu na podstawie dostępnych punktów. Istnieje wiele narzędzi i bibliotek matematycznych, które mogą pomóc w obliczeniach numerycznych, jeśli chcesz uniknąć ręcznych obliczeń.
Pamiętaj jednak, że analiza cen monet w grze może być bardziej skomplikowana, a inne czynniki mogą wpływać na ich zmiany. Interpolacja Lagrangiana może być tylko jednym z narzędzi, które pomogą w analizie danych, ale należy zachować ostrożność i uwzględnić inne czynniki, które mogą mieć wpływ na ceny. Przeczytaj także, jak działać na XXX//Ch 

Użytkownik Chimera edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 14:40


#9 Holadola0

Holadola0

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 0

Napisano 04 lipiec 2023 - 14:08

 

Rozumiem, że interesujesz się analizą zmian cen monet w grze i próbujesz zastosować interpolację Lagrangiana do tych danych. Wielomianowa interpolacja Lagrangiana jest jedną z metod interpolacji, która pozwala na znalezienie funkcji, która przechodzi przez wszystkie punkty danych.
W przypadku Twojego badania, wydaje się, że próbujesz znaleźć funkcję, która opisuje cenę umiejętności w zależności od liczby razy, jakie została zwiększona. Interpolacja może pomóc w znalezieniu przybliżonej funkcji, która odzwierciedla te dane.
W interpolacji Lagrangiana, używa się wielomianu, który przechodzi przez wszystkie punkty danych. W przypadku Twoich danych, punkty to pary (liczba razy zwiększenia, cena umiejętności). Na podstawie tych punktów można obliczyć wielomian, który będzie przybliżał tę relację.
Warto jednak zaznaczyć, że interpolacja jest jedynie przybliżeniem, a otrzymana funkcja może być dokładna tylko w punktach, w których były dostępne dane. Poza tymi punktami, funkcja może dawać wyniki mniej dokładne.
Jeśli chcesz zastosować interpolację Lagrangiana do swoich danych, musisz obliczyć współczynniki wielomianu na podstawie dostępnych punktów. Istnieje wiele narzędzi i bibliotek matematycznych, które mogą pomóc w obliczeniach numerycznych, jeśli chcesz uniknąć ręcznych obliczeń.
Pamiętaj jednak, że analiza cen monet w grze może być bardziej skomplikowana, a inne czynniki mogą wpływać na ich zmiany. Interpolacja Lagrangiana może być tylko jednym z narzędzi, które pomogą w analizie danych, ale należy zachować ostrożność i uwzględnić inne czynniki, które mogą mieć wpływ na ceny. Przeczytaj także, jak działać na https://goit.global/pl/blog/networking-w-it/ 

 

To naprawdę jest







Also tagged with one or more of these keywords: python, coding, code, statystyki, policz statystyki, obliczenia, umiejetnosci, ewolucja, ceny, staty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych