Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Gazetka Forumowa 2/2021


 • Please log in to reply
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 353 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1696

Napisano 14 marzec 2021 - 17:24

36365829eb98a.png

 

 

Witajcie zniecierpliwieni czytelnicy  :papa: Śnieg nas zasypał, nie mieliśmy jak do Was dojechać z nową gazetką  :D nieźle w tym roku napadało, co. Nikt się nie spodziewał takich opadów. Tak samo jak nikt się nie spodziewa tego co kryje w sobie dzisiejsza Gazetka. Jedynie możemy uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, iż z racji że tyle musieliście czekać, to czeka na Was podwójna dawka pozytywnej energii, dwa razy tyle newsów co zazwyczaj, dwa razy więcej atrakcji niż zazwyczaj, dwa razy wszystkiego więcej   :huhu:

93294ae021f9c.png

 

 

Newsy

 

Forum

 

29 styczeń - Assuano Zakończył pracę jako Moderator. Serdecznie dziękujemy, za poświęcony projektowi czas i całe zaangażowanie. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w życiu realnym.

 

20 luty - Moderatorzy wydali Garażowy Przegląd. 

 

2 marzec - Alfheim awansuje na stanowisko Moderatora Forum. Serdecznie gratulujemy.   :smile:

 

6 marzec - Krisss zakończył pracę jako Moderator Forum Dziękujemy za poświęcony czas, życzymy powodzenia.

 

 

Gra

 

29 stycznia - Racz się teraz dziesięć dni codziennie świeżymi oponkami!

 

30 styczeń - Sezon Sokoła! Do 22 lutego.

 

7 luty - Romantyczne przedmioty na Walentynki! Pakiet Walentynkowy.

 

9 luty - Innowacja w grze:

 

"Nowe funkcje
Ogólne
• Dodaliśmy 29 nowych tytułów, które można odblokować przez Bohaterskie Czyny i Sezony.
• Dodaliśmy 4 nowe Heroiczne Czyny, każdy z nich odblokowuje nowy tytuł.
• W Kryjówce bohatera można teraz zbudować nową Fabrykę Superkleju, Kopalnię Zeronitu i Generatorownię.
• Wszystkie tła zostały zaktualizowane do nowego systemu animacji. Tak więc wersja HTML5 ma teraz również animowane tła.

 

Konserwacja
Ogólne
• Podczas walki, zdolności Towarzyszy mogą teraz aktywować się, aby ogłuszyć atakującego, nawet jeśli sam jesteś ogłuszony."

 

Dyskusja na temat innowacji.

 

10 luty - Bohater miesiąca!

 

15 luty - Hero Zero świętuję karnawał - świętuj z nami! Pochód karnawałowy.

 

16 luty - Nowy Świat gry Hero Zero!

 

20 luty - Mega dużo dobrej zabawy podczas bonusowych dni "Chwalebne misje!" Sławne bonusowe dni! Chwalebne Pakiety Oponek.

 

23 luty - Sezon Mrówki! 

 

26 luty - Uzupełnij swoje zbiory podczas "Collector's Special"! Bonusowe dnia. Limitowany pakiet kolekcjonera.

 

5 marzec - Świętujemy na część krajów tego świata akcją specjalną narodów! Duże pudełko "Dookoła Świata". Pudełko "Dookoła Świata".

 

9 marzec - Innowacja w grze:

 

"Nowe funkcje
Ogólnie
• Dodaliśmy 10 nowych poziomów dla każdego z następujących Heroicznych Czynów:
- Kolekcjoner
- Opryszek rzadko przebywa sam
- Superduper, bohaterze!
- Bohater Sezonu

 

• Możesz teraz kupować kompletne zestawy przedmiotów w Ofertach Spod Lady, w tym towarzysza, jeżeli jest on dostępny w danym zestawie.
• Aby efektywniej ustawiać stroje (Outfit) strój do misji został podzielony na strój do misji walk i strój do misji czasowych.
• Jest teraz bardziej widoczne, że modyfikacje znikają w procesie uczenia Towarzysza nowej umiejętności.

 

Konserwacja
Ogólnie
• W oknie pojedynku wartości powyżej 1 miliona nie były w całości wyświetlone. Zostało to naprawione.
• Jeśli Pudełka z Niespodziankami lub Młotek Amnezji zostaną przeciągnięte na postać ze sklepu, ikony nie znikają już.
• Jeśli przedmiot jest używany w wielu strojach, wszystkie stroje będą teraz wyświetlane w podpowiedzi."

 

Dyskusja na temat innowacji.

 

10 marzec Bohater Miesiąca!

 

11 marzec - Świętuj z Hero Zero Dzień Św. Patryka! 

 

 

New Serwers

 

23 lutego wzbogacono Naszą ulubioną grę o kilka dodatkowych światów. Poniżej w dwóch tabelkach zamieściliśmy zestawienie wszystkich serwerów, tak aby porównać rozwój każdego z krajów na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, miłego oglądania ;)

 

8c9471b934164.jpg

 

Pierwszy dzień wiosny 2021
 
Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej i astronomicznej nie zawsze przypada na ten sam termin. Kalendarzowa wiosna 2021 zaczyna się 21 marca i jest to termin stały. W tym roku będzie to niedziela. Tego dnia bardzo często przez uczniów obchodzony jest również tak zwany Dzień Wagarowicza. 
 
Dlaczego występują różnice między pierwszym dniem wiosny kalendarzowej, a astronomicznej?
 
Jest to związane z ruchem słońca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się zawsze w momencie równonocy wiosennej, inaczej przesilenia wiosennego (dzień i noc mają dokładnie taki sam czas trwania - po 12 godzin) i trwa aż do przesilenia letniego (najdłuższego dnia w roku).
 
Astronomiczny początek wiosny - kiedy wypada pierwszy dzień wiosny 2021?
 
Astronomiczna wiosna może zaczynać się 20 lub 21 marca. W 2021 roku pierwszy dzień wiosny astronomicznej wypada w sobotę, 20 marca. Co ciekawe, z biegiem lat astronomiczny początek wiosny będzie wypadał coraz wcześniej. W 2048 roku prawdopodobnie termin ten przypadnie już na 18.03. Z kolei za niecałe 100 lat, dokładnie w 2102 roku, pierwszy dzień wiosny może wypaść nawet 13 marca.
 
Jednym z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny. Kukła - marzanna, którą robi się ze słony i różnych tkanin na podobiznę kobiety, a następnie topi, ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny. Obecnie zwyczaj ten traktowany jest jak forma zabawy, jednak w czasach słowiańskich rytuał ten traktowano bardzo poważnie.  
 
 

Wielkanoc 2021

 

Wielkanoc 2021 coraz bliżej. Jest to wyjątkowy moment, który możemy spędzić w gronie swojej rodziny oraz najbliższych, choć w Polsce wciąż panuje pandemia koronawirusa. Kiedy Wielkanoc wypada w tym roku? Które dni są wolne od pracy? Jakie tradycje funkcjonują w naszej kulturze?

 

Wielkanoc tradycyjnie poprzedzą inne święta: Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota (Stanowiące tzw. Triduum Paschalne). Z kolei dzień po Wielkiej Niedzieli, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus.

 

Święta Wielkanocne - czym są te święta? Jakie mają znaczenie?

 

Wielkanoc upamiętnia misterium paschalne, na które składa się męka, śmierć oraz zmartwychwstanie Chrystusa. Poprzedza ją 40-dniowy post i Triduum Paschalne, w którego czasie wspomina się wydarzenia czasu przed Niedzielą Zmartwychwstania. Wielkanoc jest bardzo istotna w polskiej kulturze i tradycji.

 

Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się już w sobotę po zapadnięciu zmroku. Jej początkiem jest Wigilia Paschalna, podczas której zapalany jest paschał, świeca symbolizująca zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to jednocześnie ostatni dzień Triduum Paschalnego. Celebrowanie Wielkanocy rozłożone jest na kolejne osiem dni, tzw. oktawę wielkanocną. Cały okres wielkanocny trwa 50 dni, jego zwieńczeniem jest dzień pięćdziesiątnicy – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

 

Kiedy wypada Wielkanoc?

 

Wielkanoc wypada dwa dni po rozpoczęciu żydowskich świąt paschalnych, w których czasie zmarł Jezus. Święta Wielkanocy obchodzi się zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Oznacza to, że jest to święto ruchome. Dlaczego jest ono ustalane w ten sposób? Wynika z chęci pogodzenia tradycyjnego hebrajskiego kalendarza lunarno-solarnego z używanym we wczesnym Kościele kalendarzem juliańskim. 

 

Kiedy więc w 2021 r. wypada Wielkanoc? Święto to będzie dokładnie 4 kwietnia. Dzień Wielkanocy to określenie niedzieli zmartwychwstania pańskiego. Jednak w Kościele Katolickim istotny jest cały okres wokół tego dnia.

 

Kalendarz Świąt Wielkanocnych i Triduum Paschalnego

 

1.04 - Wielki Czwartek - Obchodzony jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

 

2.04 - Wielki Piątek - Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego, upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jeden z nielicznych dni w roku dla katolików, w którym nie sprawuje się Eucharystii.

 

3.04 - Wielka Sobota - To ostatni z trzech dni przygotowujących chrześcijan do święta Zmartwychwstania. To nadal moment zadumy, wyciszenia i pokornego oczekiwania na ponowne nadejście Chrystusa.

 

4.04 - Wielkanoc. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dzień zmartwychwstania Pańskiego i najważniejszy dzień w kalendarzu Kościoła Katolickiego. Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się od mszy rezurekcyjnej, celebrowanej we wczesnych godzinach. Zanim jednak rozpocznie się msza św., organizowana jest uroczysta procesja.

 

5.04 - Poniedziałek Wielkanocny i zarazem Lany Poniedziałek - również dzień ustawowo wolny od pracy. Obchodzony jest wtedy Lany Poniedziałek, czyli tzw. Śmigus Dyngus, inaczej Poniedziałek Wielkanocny związany jest z tradycją oblewania wodą, obecnie głównie praktykowaną przez dzieci.

 

Wielkanoc - tradycja i potrawy

 

Jest to również okres z wieloma tradycjami, które sięgają stuleci i które kultywowane są na polskich ziemiach od pokoleń. Należą do nich m.in. Tworzenie palm, pisanek czy palenie Judasza. Wiele tradycji obchodzone jest lokalnie i odnosi się do lokalnych wierzeń i zwyczajów.

 

Wielkanoc w tradycyjnej polskiej kuchni to czas, w którym na stołach królują przede wszystkim najpopularniejsze tradycyjne świąteczne potrawy, takie jak gęsty żur, kiełbasa (zwykle biała) na ciepło, szynka wędzona w jałowcowym dymie, ćwikła z chrzanem, pieczone mięso, wędliny, lukrowane baby wielkanocne, mazurki, pascha, kołacze i serniki (przekładańce).

 

 

Prognoza pogody na cały rok - odc. 2

 

Największe znaczenie ma kierunek wiatru w okolicach 21 marca. zapowiada on kierunek wiatrów na wiosnę i lato.

 

Zmienne wiatry w marcu zwiastują zmienna pogodę. Jeśli marzec jest suchy i zimny, można spodziewać się dobrego roku w ogrodzie.

 

Ciepłe, lekkie opady w kwietniu są korzystne dla roślin. Jeżeli w kwietniu nie ma zmiennej pogody jest to wysoce prawdopodobne, że wystąpi ona w maju.

 

 

Pogodne przysłowia

 

Kiedy styczeń najmroźniejszy,

wtedy roczek najpłodniejszy.

 

Jak styczeń zachlapany,

to lipiec zapłakany.

 

Gdy w styczniu woda huczy,

to na wiosnę mróz dokuczy.

 

Gdy w styczniu pszczoły się ruszają,

to mokrą wiosnę zapowiadają.

 

Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje,

rzadko pomyślny rok nam obiecuje.

 

Gdy na Wicka i Pawła słonko podśwituje,

dobre lato obiecuje.

 

 

Humor ogrodniczy

 

Młody ogrodnik mówi do doświadczonego ogrodnika:

- Będę zdziwiony, jeśli z tego drzewa uda się panu zebrać chociaż dziewięć kilogramów jabłek.

- Ja także będę zdziwiony, gdyż zawsze zabierałem z tego drzewa

Spoiler

 

Ogrodnik widzi, jak jego synek pije dużą ilość wody.

Pyta go:

- Jasiu, dlaczego pijesz tak dużo wody?

- Byłem w ogrodzie i zjadłem cały kilogram truskawek.

- A co to ma do rzeczy?

-

Spoiler

 

Co mówi ogrodnik do ogrodnika?

Spoiler

 

- Czym zajmujesz się zawodowo?

- Jestem architektem krajobrazu.

- O, a na czym to polega?

Spoiler

 

 

Masa fajnych tematów: 

 

Garażowy przegląd z TriX

 

Jak usunąć flasha

 

Poprzednia Gazetka Forumowa

 

Przegląd 2020 roku

 

Wojna słów

 

4cc7dadd60e7d.jpg

 

Niestety, tak wyszło, że nie widzieliśmy się z Wami w Walentynki, ale to nie oznacza, że ominie Was jakiś akcent miłosny   :serce:  Zapraszamy do udziału w Walentynkowej wersji Waszego ulubionego teleturnieju, Oponkerzy. Tym razem do wygrania buziak od wybranego przez Ciebie redaktora Gazetki. Całus od Michała, Kasi, Gluptasa, Ty decydujesz, wystarczy, że rozwiążesz prawidłowo poniższe zadanie, do dzieła   :*

 

 

aa461f67a4413.jpg

 

6 stref, 5 nazw stref, co to za strefa, na pewno sobie poradzisz, zadanie z gatunku łatwych :)

 

 

Zakończenie

 

 

Dzięki Kochani za cierpliwość, że mimo, iż nie było Nas po ostatniej aktualizacji jesteście z Nami dzisiaj!!! Trzymajcie się w zdrowiu, w spokoju ducha i czerpcie z każdej chwili maksimum, bo nie wiadomo co będzie jutro... Do zobaczenia kolejnym razem   :*   :hlehle:  

 

Psssssss Cały czas szukamy kogoś do Gazetki, wiec jeśli myślisz, że na Ciebie czekamy, napisz do któregoś z Redaktorów   :papa:

 

Autorzy: Gluptas31, Katika, michael007

 


gluptas1.gif


#2 Kinia1

Kinia1

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 52 postów
 • Miejscowość:MAZURY
 • Serwer:PL26
 • Postać:Kinia1
 • Drużyna:KIKIGANG


Reputacja: 203

Napisano 14 marzec 2021 - 17:56

5. Wyspa Yoyo  6. Humphreydale     :smile:  1, Szwajcaria  2. Yokio   3. Centrum Granbury  4, Paryż


Użytkownik Kinia1 edytował ten post 14 marzec 2021 - 18:08

 • michael007 i Gluptas31 lubią to

#3 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 353 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1696

Napisano 14 marzec 2021 - 18:11

5. Wyspa Yoyo  6. Humphreydale     :smile:  1, Szwajcaria  2. Yokio   3. Centrum Granbury  4, ParyżGratulacje, bezbłędna odpowiedź, widać hero zero to całe Twoje życie :D :*
 • michael007 i ewa47 lubią to

gluptas1.gif


#4 Kinia1

Kinia1

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 52 postów
 • Miejscowość:MAZURY
 • Serwer:PL26
 • Postać:Kinia1
 • Drużyna:KIKIGANG


Reputacja: 203

Napisano 14 marzec 2021 - 18:24

Życie to ja mam  w realu, choć lubię grać w  HZ , ale zdradzę Ci tajemnicę  robiąc codziennie  zadania i latając z miasta do miasta opatrzyły mi się  widoki  :smile: zresztą jak każdemu , tyle że  inni woleli by  lepszą nagrodę  :huhu: .POZDRAWIAM WSZYSTKICH  i czekam na nagrodę  :P


 • michael007 i Gluptas31 lubią to

#5 Adam131

Adam131

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 324 postów
 • Miejscowość:Kielce
 • Serwer:PL23
 • Postać:KurumiTokisaki
 • Drużyna:Unknown Squirrels


Reputacja: 301

Napisano 14 marzec 2021 - 23:35

Uwielbiam te gazetki :D Zróbcie kiedy stan każdego pl :D Fajnie by było zobaczyć jak się inne serwery trzymają :3


"Byłeś gotowy zabić inną istotę, a teraz boisz się zginąć. Nie sądzisz, że to dziwne? Kiedy bierzesz na cel inne życie... to się właśnie dzieje."


#6 ewa47

ewa47

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 414 postów
 • Miejscowość:Ionia
 • Postać:Irelia Xan
 • Drużyna:Placidium Navori


Reputacja: 1702

Napisano 14 marzec 2021 - 23:57

oo gazetka :O warto się było logować...

           Irelia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych