Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[FAQ]Jak napisać reklamę swojej drużyny.


 • Please log in to reply
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Rei

Rei

  Były moderator

 • Members
 • PipPipPip
 • 102 postówReputacja: 59

Napisano 23 listopad 2020 - 19:32

Witam

 

Chciałbym skupić uwagę na dość ważnym aspekcie, zarówno w grze jak i na forum. Mianowicie - prezentacja drużyny. Jest to jedna z podstawowych rzeczy z którą każdy powinien się zapoznać, a na pewno przyciągnie oko nie jednego gracza. Dotychczas wiele postów z zaprezentowanymi drużynami jest kiepsko; nieczytelnie; nieetycznie napisane. Dlatego przychodzę do wszystkich z pomocą. Cały poradnik zapiszę w poszczególnych punktach, aby każdemu ułatwić zadanie.

 

 1. Stosowanie się do zasad reklamowania drużyn (formalność)

​Podstawowa i najważniejsza rzecz z którą każdy powinien się zapoznać przed utworzeniem swojego tematu. Zasady są proste i zrozumiałe, mimo to wiele osób się do nich nie stosuje. Więc pierwszorzędnie zadbaj o to, aby spełnić wszystkie zasady. 

 

Zasady funkcjonowania  reklam drużynowych.

1. Każdy temat musi zawierać nazwę drużyny 
2. W przypadku usunięcia drużyny lub zmiany przywódcy należy zaraportować to używając opcji "zgłoś"
3. W temacie może wypowiadać się wyłącznie autor oraz osoby zainteresowane dołączeniem do drużyny.
4. Wszystkie posty które nie będą mieć powiązania z tematem dołączenia do drużyny zostaną usunięte, a osoby, które dopuszczą się wykroczenia ukarane.
5. Tematy można odświeżać raz dziennie.
 

       

       2. Estetyka tematu.

 

Estetyka inaczej wygląd danego tematu. Koniecznie zadbaj o to aby temat był:

 • przejrzysty;
 • czytelny;
 • napisany prostym i zrozumiałym językiem.

Postaraj się również zachować odpowiednie odstępy i dbaj o interpunkcje. To jest pierwszy krok do sukcesu! Jeżeli już to zrobisz to staraj się nie przesadzać z kolorystyką. Kolory są ładne i każdy je lubi, ale co za dużo to nie zdrowo. Jeżeli koniecznie chcesz użyć kolorów to poszukaj ich fajnych połączeń, które dodadzą uroku twojej prezentacji. Ale pamiętaj: czasami najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi! i uwierzcie mi kolor czarny też jest spoko :) Forum nam daje mnóstwo możliwości, aby temat był estetyczny i formalny, w końcu wszystko jest zrobione z myślą o graczu.

 

 

       3. Zawartość tematu.

 

Po zadbaniu o całą estetykę tematu, przychodzi czas na zawartość. A więc pytanie brzmi co napisać i jak napisać? Pamiętaj, musisz przekonać do siebie gracza - a to nie lada wyczyn ;) Zacznij pisać temat wg. tej kolejności:

 

1) Przedstawienie drużyny: napisz tutaj wszystko o swojej drużynie; kiedy powstała, obecny zakres jej ulepszenia, wygrane i przegrane walki drużynowe, walki band oraz opcjonalnie trofea jeżeli występują bądź nie.

 

2) Zasady: Każda drużyna ma swoje zasady, dobrze kiedy w swoim temacie nie zapomnisz ich wspomnieć. Dlaczego to jest takie ważne? Każdy gracz oprócz informacji o drużynie, kieruje się też jej zasadami. Daje mu to obraz z jakimi członkami ma do czynienia, jaki przywódca jest na codzień, w  jakim stopniu drużyna stawia na rozwój oraz jakie zachowania narzuca swoim członkom.

 

3) Wymagania: Bardzo ważna pozycja, nie można jej pomijać, aby później w grze nie wystąpiły niejasności. W tym punkcie musisz opisać czego wymagasz od nowych użytkowników. Najczęściej są to wpisowe w postaci monet lub oponek, lvl użytkownika, statystki, aktywność oraz przestrzeganie zasad. Nie zapomnij o tym!

 

4) Krótkie zakończenie: Na koniec swojej wspaniałej reklamy, warto napisać ostatnie zdanie zachęcające gracza do dołączenia i zapewnienia go o wyjątkowej atmosferze; pożegnanie czytelnika na koniec z tematem.

 

 

        4. Podsumowanie dla leniuchów.

 • Zachowanie estetyki (wyglądu tematu) jest bardzo ważne.
 • Nie używaj zbyt wielu kolorów, najprostsze rozwiązania są najlepszymi.
 • Stosuj się do zasad interpunkcji.
 • Pisz prostym i zrozumiałym dla każdego językiem
 • Zamieść wszystkie informacje o swojej drużynie na samym początku.
 • Napisz zasady jakie występują, bądź chcesz aby występowały w twojej drużynie.
 • Wymagania drużynowe są bardzo ważne aby nie wystąpiły nieporozumienia, nie zapomnij o nich.
 • Na końcu tematu zamieść ładne pożegnanie dla jego czytelników.
 • Ciesz się ciekawymi ludźmi i nowymi znajomościami w swojej drużynie.

 

Jeżeli zastosujesz się do poradnika to gwarantuję ci, że przyciągniesz większą ilość użytkowników naszej wspaniałej społeczności na forum. Jeżeli potrzebowałbyś pomocy zapraszam do mnie osobiście na wiadomość prywatną Rei. Pomogę, udzielę wskazówek jak najszybciej :)

Przed napisaniem reklamy drużyny polecam również do zapoznania się z tematem przejrzystości postu: https://forum.pl.her...-tematu/  oraz dla niewtajemniczonych i nowych użytkowników na forum zachęcam do przeczytania: https://forum.pl.her...orumowiczów/   mam nadzieję, że wielu z was pomogłem, a ten krótki poradnik okaże się przydatny. 


Użytkownik Rei edytował ten post 23 listopad 2020 - 20:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych