Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[Dyskusje Ogólne] Notatki konserwacyjne 20-10-2020


  • Please log in to reply
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 -Rose-

-Rose-

    Była Moderatorka

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Serwer:PL19
  • Drużyna:The Versager



Reputacja: 372

Napisano 20 październik 2020 - 07:23

Witajcie!
Co myślicie o dzisiejszej aktualizacji? https://forum.pl.her...20/#entry291295

#2 Boorystg

Boorystg

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 39 postów
  • Serwer:PL26
  • Postać:AFX
  • Drużyna:WATAHA
Reputacja: 8

Napisano 20 październik 2020 - 07:27

Co aktualizacja gorzej , zamiast dodać do kryjówki coś lub nowe strefy to nie ...
  • HeR0MAN lubi to

#3 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 20 październik 2020 - 07:33

Ponownie szału nie ma, drobne zmiany, które nie wnoszą za wiele do gry, mogliby w końcu dodać jakieś nowe strefy, zadania nadzwyczajne, itd.. Ubogo, bardzo ubogo.

 

 

Pozdrawiam :papa: 


  • Gacek lubi to

05a5fb1ed4e64.gif


#4 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1075

Napisano 20 październik 2020 - 07:46

Biorą nas na przetrzymanie, by na koniec roku rzucić na nas taka bombę, że nie będziemy wiedzieli w co ręce włożyć :D

Marzenie ściętej głowy. Już dawno gra nie idzie do przodu, wielką szkoda, bo potencjał i możliwość urozmaiceń jest bez końca...
  • triX, TheDerpciakPL i Zeejsky lubią to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#5 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 20 październik 2020 - 08:53

Obecnie nie będą dodawać nowych stref i pomieszczeń do kryjówek.
Teraz wam napisali że zajmują się przejściem z Flash Player na HTML5, a nie jest to tak szybko zrobić.
Aktualizacja nie powala, ale też widzę plusy takie jak: nowy towarzysz i doświadczenie które otrzymacie z Hero Zadań i bonusu nie wchodzi do Turnieju Tygodniowego.
Ma to na celu powrócić do zdrowej rywalizacji w grze, zauważmy że ktoś wyrobił całą enkę wraz z dokupieniem a ktoś inny tylko odebrał dużo więcej doświadczenia z bonusu i Hero Zadań. Czy było to uczciwe? Według mnie nie.:-)
  • MatiProZiom lubi to

#6 Klekotowa

Klekotowa

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Serwer:PL9
  • Postać:ReportVampirellaPlease
  • Drużyna:Galaktyczni XD
Reputacja: 37

Napisano 20 październik 2020 - 09:09

Te html5 jest bez przyszłości. Zawsze narzekałem na Flasha ale w porównaniu do html5 to mniejsze zło i do puki nie będę zmuszony grać na tym większym źle to gram na Flashu

#7 samebrednie2

samebrednie2

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 46 postów
Reputacja: 33

Napisano 20 październik 2020 - 10:08

Te html5 jest bez przyszłości. Zawsze narzekałem na Flasha ale w porównaniu do html5 to mniejsze zło i do puki nie będę zmuszony grać na tym większym źle to gram na Flashu

Znasz się na technologi jak ja na hodowli jedwabników :D



#8 PPPPPPPPPPPP

PPPPPPPPPPPP

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 26

Napisano 20 październik 2020 - 10:20

Obecnie nie będą dodawać nowych stref i pomieszczeń do kryjówek.
Teraz wam napisali że zajmują się przejściem z Flash Player na HTML5, a nie jest to tak szybko zrobić.
Aktualizacja nie powala, ale też widzę plusy takie jak: nowy towarzysz i doświadczenie które otrzymacie z Hero Zadań i bonusu nie wchodzi do Turnieju Tygodniowego.
Ma to na celu powrócić do zdrowej rywalizacji w grze, zauważmy że ktoś wyrobił całą enkę wraz z dokupieniem a ktoś inny tylko odebrał dużo więcej doświadczenia z bonusu i Hero Zadań. Czy było to uczciwe? Według mnie nie.:-)

Nie uważam że my jako gracze powinniśmy być "pokrzywdzeni" brakiem aktualizacji wnoszących coś do gry ponieważ oni pracują nad html5. Tym bardziej że o usunięciu Flash Player nie dowiedzieliśmy się 2 miesiące temu tylko kilka lat temu (znalazłem posty w których jest napisane że od  2017 wiemy że Flash Player  będzie usunięty w 2020r.) Chociaż z dzisiejszej informacji z aktualizacji wynika że pracują nad animacjami towarzyszy więc wydaje mi się że wersja html5 działa i ma się dobrze. A wydaje mi się że programiści którzy są odpowiedzialni za nowości nie pracują nad grafiką. Chyba że w zespole HZ programiści to też graficy... Nie znam się nad technologią więc możliwe że się mylę.


Użytkownik PPPPPPPPPPPP edytował ten post 20 październik 2020 - 10:22

  • michael007 lubi to

#9 PaniK

PaniK

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Miejscowość:Pomorze albo nie pomoże
  • Serwer:PL25
  • Postać:HaVanya
  • Drużyna:Invictus






Reputacja: 344

Napisano 20 październik 2020 - 16:21

Dyskusja na temat tak niewielkiej aktualizacji może być trudna, ale i tak muszę, chcę i w sumie jestem z tego faktu bardzo zadowolona, że exp z zadań codziennych i telefonów przestał się wliczać w ttd! Bogu (albo nie) dzięki! Fajnie jest dostawać większy exp i łatwiej wbijać poziomy, ale fajnie jest też móc cokolwiek ugrać w tym turnieju w sprawiedliwy sposób. 

Co do towarzyszy super, kiedyś było ich 5 i też się grało, teraz jest 80 i gra się tak samo  :super:


Ciekawi mnie twoje zaciekawienie.


#10 TwójStaryMaCięNaOku!

TwójStaryMaCięNaOku!

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:TwójStaryMaCięNaOku
  • Drużyna:TOD PL5/ FALLEN ANGELS PL2
Reputacja: 9

Napisano 20 październik 2020 - 20:57

Niewliczanie expa z telefonów czy dziennych nagród to bardzo dobra decyzja. Premiowało to graczy z wyższym lev, im wyższy lev tym wyższe nagrody...ale na Ozyrysa!!!! - nie robi się takich rzeczy w środku turnieju!!!!

To co, jak ktoś ukończył i odebrał expa z dziennych i tygodniowych zadań przed aktualką to ma bonus a inni to już nie???? Jeśli tak sie bawicie to odliczcie wszystkim exp z nagród i telefonów od początku turnieju!

 

Przy okazji to podobny problem jest z ligą. Czy ktos kiedyś widział żeby lige wygrał ktoś z mniejszym lev??? Nagrody co tydzień zbierają ci sami gracze z najwięszym lev na serwie. Proste i logiczne słabsi nie mogą ich pokonać. To jest chore!

Zlikwidowali tth bo podobno gracze grali nie fair zbijając honor. A to jest kużwa fair???

tth mógł wygrać absolutnie każdy, nieważne czy 100 czy 500 lev. Teraz pojedynki i liga to tylko po to żeby wyrobić dzienną normę, żadnych emocji



#11 PPPPPPPPPPPP

PPPPPPPPPPPP

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 26

Napisano 20 październik 2020 - 22:05

Niewliczanie expa z telefonów czy dziennych nagród to bardzo dobra decyzja. Premiowało to graczy z wyższym lev, im wyższy lev tym wyższe nagrody...ale na Ozyrysa!!!! - nie robi się takich rzeczy w środku turnieju!!!!

To co, jak ktoś ukończył i odebrał expa z dziennych i tygodniowych zadań przed aktualką to ma bonus a inni to już nie???? Jeśli tak sie bawicie to odliczcie wszystkim exp z nagród i telefonów od początku turnieju!

 

Przy okazji to podobny problem jest z ligą. Czy ktos kiedyś widział żeby lige wygrał ktoś z mniejszym lev??? Nagrody co tydzień zbierają ci sami gracze z najwięszym lev na serwie. Proste i logiczne słabsi nie mogą ich pokonać. To jest chore!

Zlikwidowali tth bo podobno gracze grali nie fair zbijając honor. A to jest kużwa fair???

tth mógł wygrać absolutnie każdy, nieważne czy 100 czy 500 lev. Teraz pojedynki i liga to tylko po to żeby wyrobić dzienną normę, żadnych emocji

Nie no co ty gadasz z tą ligą... Ataki ligowe były tworzone z myślą nad rankingiem serwerowym.. A te nagrody też nie są jakieś mega OP... 20 punktów a wiesz ile czasu trzeba poświęcić aby te 20 ataki zrobić? A TTH zostało zlikwidowane z powodu tego że zbijałeś honor po czym nabijałeś i miałeś za darmo +- 36 opon (odliczając koszt młotka) i przy tym "za darmo" zmieniając sobie statystyki na jakie chcesz... jeszcze na tych żywych (nowych) serwerach miało by to jakiś sens bo nie wygrywały by te same osoby ale na martwych serwerach kupujesz jeden młotek i starcza ci to  na kilka turniejów ponieważ nie będzie przykładowo 30k honoru na 1 miejsce tylko 10k  co się wiąże z darmowymi oponami a łącząc to z TTD to już w ogóle "masa" opon za darmo. W skrócie nie chcieli PLAYATA rozdawać darmowych opon żebyśmy kupowali oponki a nie za darmo cały czas lecieli. Dlatego powstał turniej PVP bo teoretycznie chcieliśmy jako gracze takiego turnieju to PLAYATA zamiast rozdawać opony postanowiła zrobić turniej w którym będzie brać każdy z wszystkich serwerów a  nagrodę będziemy dostawać EXP i nie będzie teoretycznie jedna osoba wygrywać turnieju chyba że wykorzysta opony co wiąże się z następnym źródłem "darmowych" pieniędzy. Sądząc po twoim toku rozumowania WSZYSTKO powinno być dla wszystkich, żadna (chociaż lekka) faworyzacja dla osób które nie skaczą po serwerach i nie grają miesiąc na jednym tylko kilka miesięcy, lat. Może za niedługo usuńmy statystyki albo zmieńmy je do 10 żebyś ty jako nowy gracz miał szanse wygrać z graczem który jest TOP1 bo przecież tak musi być. Totalnie nie rozumiem takich osób jak ty... jak tak bardzo ci przeszkadza ta lekka "faworyzacja" graczy topowych to przecież są serwery nowe które wychodzą i zagrać i spróbować być w czołówce i zgarniać sam te nagrody (przypominam nagroda za top1 w lidze 20punktów). Tak z ciekawości zobaczyłem twoje konto na pl5 i  jesteś topową postacią to mam pytanie czy satysfakcjonowałoby Cię to że ktoś z np. 100lvl wygrywa z tobą w lidze? Mnie np. Nie, zdecydowanie nie :) Też możliwe że Cię po prostu  nie zrozumiałem.

Pozdrawiam  :papa:



#12 TwójStaryMaCięNaOku!

TwójStaryMaCięNaOku!

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:TwójStaryMaCięNaOku
  • Drużyna:TOD PL5/ FALLEN ANGELS PL2
Reputacja: 9

Napisano 21 październik 2020 - 00:54

No to dobrze, że zajrzałeś na pl5 bo już miałem odpisać że nie jestem nowym graczem ;)

Owszem, nawet jeśli tth miał wady o których wspominasz to miał tez istotne zalety. Przede wszystkim mógł go wygrać praktycznie każdy. Oponki za darmo powiadasz? Niby tak, ale jednak trzeba było na nie "zapracować" czasami zbijac trzeba było i 2/3 tygodnie, uważając przy tym na ubranie na walki coby drużyna cię nie zjadła że przez ciebie przegrała ;) No i w pewien sposób zaangażówana była właśnie drużyna, integrowała się, pomagała na zasadzie ja dziś tobie, ty jutro mi pomożesz. Twój indywidualny sukces byl sukcesem drużyny. HC tego poczucia mi  nie daje, przeciwnie, patrzą na ciebie wilkiem jak nie daj Boże nie zrobisz limitu...

 

Nie, nie satysfakcjonowałoby mnie gdybym mając 500lev przegrał w lidze z 100lev, no ale nawet teoretycznie jest to mało prawdopodobne na obecnych zasadach. Liga jako ranking serwerowy? Kolejny? po co? Jest juz rank lev, rank honoru a rank ligi praktycznie i tak pokrywa się z tamtymi. Nie wiem, nie mam pomysłu, może np jak ktoś jest w top30 to potem powinien mieć jakąs karencję i nie byc klasyfikowany przez kilka tygodni? Raczej głupie, wiem. Ale jeszcze bardziej głupie jest że tydzięń w tydzień te same osoby są na szczycie, nawet jeśli to jest tylko te 20 pkt.

 

Co do faworyzowania top graczy... hmm nie mam nic przeciwko, w końcu ileś czasu i wysiłku w to włożyli że są na takim lev. dajmy na to 100k expa dla nowego gracza to fortuna za którą poleci pewnie o kilkanaście lev do przodu, u mnie lev nawet nie drgnie...

Fajnie, że sa teraz te zwiększone nagrody dzienne ale rodzi (rodziło) to patologię. Patrzę w ttd i po 2 dniach 5/6mln expa??? Tez zerknąłem sobie akurat na pl15 gdzie gram i porównałem. 3 graczy z najwyższym lev na serwie to jednocześnie pierwsza 3 w ttd i niekoniecznie zawdzięczają to swojej pracy i zaangażówaniu w turniej, skoro ja dostaję np 200k expa to oni za ten sam np telefon dostają nie wiem 400k? to żebym się za przeproszeniem zesrał ładując cały tydzien enki ile wlezie to i tak mnie przebiją tylko odbierając codzienne nagrody. To jest fair? To nie jest za darmo? Na szczęście akurat z tego HZ się wycofało i dobrze, ale zrobic to w trakcie turnieju nie dając wszystkim równych szans na odbiór tych nagród to czegoś takiego jeszcze tu nie widziałem.

 

Faworyzowanie top graczy nie powinno polegać na tym, że tydzień w tydzień ci sami zgarniają wszystko w ttd, lidze, hc itd.

Jak startujesz w maratonie, to zaraz po minięciu mety nie bierzesz udziału w następnym i tu moim zdaniem wychodzi kolejna wyższośc starego tth. Raz że przygotowanie i sam turniej to 3/4 tygodnie (to niby za darmo....), owszem wleciało troche oponek, może i na udział w kilku kolejnych wystarczyło, no może nie o top3 oczywiście ale zawsze, ale potem odpoczywałeś i nie zarabiałeś bo już honor się nie mieścił ;)


  • PaniK lubi to

#13 Karlos1m

Karlos1m

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 38 postów
  • Serwer:PL26
  • Postać:karlos1m
  • Drużyna:ZosiaSamosia






Reputacja: 18

Napisano 21 październik 2020 - 14:17

niestety ale bez szały ten update ;/



#14 eden1987

eden1987

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
Reputacja: 2

Napisano 22 październik 2020 - 19:11

ja gram na pl7 mam najwyzszy tam lvl wiec zazwyczaj wygrywam tam ttd ost aktualizacja zirytowala mnie ze byla po rozpoczeciu turnieju. wprowadzajac exp w zycie a pozniej go usmiercajac powinni taka aktualizacje przeprowadzic o 24  

 

poniewaz aktualizacje sa o 8 rano wiec grajac w nocy wyrabiasz wiekszosc nagrod dziennych jak i alarmowych dajac po 8 po aktualizacji duzy exp straciles mozliwosc otrzymania go bo juz nagroda odebrana 

 

w momencie usmiercania  tego exp zyskaly nocne marki grajac w nocy kazdy po aktualizacji juz stracil ten exp bo im juz nie zaliczylo tak wiec ... kolejny raz kto sie nie popisal 



#15 Bartek261

Bartek261

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:bartek26
  • Drużyna:CHILLWAGON
Reputacja: 6

Napisano 23 październik 2020 - 17:56

Bez sensu chciałem mieć tego nowego  towarzysza z czynów  ale trzeba mieć prawie każdego towarzysza dostępnego w grze łącznie z tymi za pieniądze co trzeba kupić 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych