Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Gazetka Forumowa 4/20


 • Please log in to reply
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 353 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1696

Napisano 05 kwiecień 2020 - 11:35

Beztytulu.png

 

Witamy wszystkich serdecznie w Naszej kuchni. Dzisiaj ugotujemy zupę, ale nie taką zwykłą, ogórkową czy kapuśniakową. Ta zupa nosi zacną nazwę, Gazetka Forumowa. Aby ją ugotować potrzebujemy: szczypty naszego kochanego wirusa, garści Wielkanocy, która i tak w tym roku się nie odbędzie, oraz najważniejszy składnik, Nasza ulubiona gra Hero Zero, oferująca ostatnio nic innego jak tylko błędy systemowe. Mieszając te 3 składniki razem otrzymujemy pyszną zupkę, Gazetkę Forumową. Zapraszamy do degustacji  :ciasto:

 

KARTKA.png

 

Newsy

 

Forum

 

29 marzec - Zostało ogłoszone otwarcie kolejnego już, 25 serwera na polskiej ziemi! Z tej okazji tradycyjnie pojawiły się subfora przeznaczone na szukanie drużyny, bądź graczy do nich. 

 

2 kwietnia - Zapowiedz "Wielkanocna impreza i tydzień podwajania"

 

4 kwietnia - Rozłożone na części pierwsze tzw. Sezony! Czyli innowacja, która została zapowiedziana ostatnio, a w życie wejdzie 7 kwietnia.

 

Gra

 

15 marzec - Oponki gratis! Czyli tradycyjna akcja nakłaniająca graczy do poświęcenia czasu lub innych dóbr, za który płacone jest w różowych.

 

20 marzec - Sezon zimowy wkrótce się skończy. Był to ostatni dzwonek na zimowe kolekcje, które były dostępne jedynie jeszcze przez dwa dni...

 

-||- Dylemat piłkowy Wallo. Muszę przyznać, że wreszcie piłeczki były zacnie pochowane. Mam jedno marzenie, że kiedyś ten event będzie trudny  :D

 

23 marzec - Radosny powiew bohaterskiej wiosny w Humphreydale! Podczas sezony dostępne w skrzyniach z wyposażeniem 5 wiosennych perełek.

 

27 marzec - Nowy Świat gry Hero Zero. Na tydzień przed startem oficjalna informacja na grze o nowym serwerze.

 

-||- przez 4 dni mieliśmy radości moc związaną z otwartym kasynem! A do tego... podwójne monety z misji i oferty specjalne w lumpeksie  :O

 

31 marzec - Do gry zostały dodane, eee...znaczy zostaną dodane nowości  :D

 

Nowe funkcje
Sezony

• 7 kwietnia 2020 r. Wprowadzimy zupełnie nową funkcję: Sezony!
• Podczas Sezonu możesz zbierać Punkty Sezonu za wykonywanie niektórych czynności w grze i odblokowywać heroiczne nagrody, na przykład specjalne przedmioty i zestawy broni z potężnymi bonusami za zestawy, unikalnymi towarzyszami, a także elementy ekwipunku dla bohaterskich domów.
• Podczas każdego Sezonu wszyscy gracze korzystają ze specjalnego efektu bonusowego. Im więcej Punktów Sezonowych zbiera gracz, tym silniejszy jest efekt dla tego gracza.
• Pierwszy sezon jest pod znakiem chrząszcza i zapewnia wszystkim graczom premię sezonową na ich podstawowej intuicji we wszystkich walkach z innymi graczami.

 

Ogólne

• W systemie wiadomości istnieje teraz możliwość ignorowania wiadomości od wszystkich graczy spoza twojej listy znajomych lub drużyny.
• Interfejs użytkownika można teraz wyłączyć dla szybkich zrzutów ekranu.
• Przedmioty, które są częścią Outfitu, są teraz w podświetlonej ikonie.

 

Prace konserwacyjne
Ogólne

• Naprawiono kilka drobnych błędów.

 

Dyskusja, w sumie w niej nie ma nic oprócz tego, co zostało popsute po wprowadzeniu właściwie niczego, oprócz kosmetyki...

 

 

3 kwietnia - Z lekkim opóźnieniem zostaliśmy poinformowani, że od 3 dni w kasynie (tak tak, znowu otwarte) jest do wygrania wszystko prócz doświadczenia i monet. Fantastycznie, bo przeważnie ja tylko to dostaje  :D Żeby tego było mało podwójna energią i pakiet oponek. Kuszą, kuszą, kuszą...

 

 

Nowe światy w Hero Zero

 

Drugiego kwietnia 2020 roku do gry zostały dodane nowe serwery:

 

c6111bccbfe34.jpg4417787816e63.gif

 

 

Raport z PL25

Ciekawe co słychać na nowym serwerze, przyjrzyjmy się temu bliżej

Dzień pierwszy

 

aae3145d947c4.jpg

 

Dzień drugi

 

219051ca17fab.jpg

 

Dzień trzeci

 

5878f6ab6528a.jpg

 

Uwaga, aby dodać dodatkowych emocji podczas walk o pierwsze miejsca w rankingu, Gazetka Forumowa organizuje konkurs. Dla najdzielniejszego bohatera, co pierwszy na nowym serwerze osiągnie 200 poziom gry czeka specjalne zaproszenia do eksluzywnego wywiadu w Naszej Gazecie! Jest się o co bić  :D tak więc, karty kredytowe w dłoń peleryny na grzbiet i ratować świat!
(w przypadku braku chęci udziału w wywiadzie nagroda przechodzi na kolejnego zdobywce 200 poziomu)

 

 

Wielkanoc

 

Wielkanoc 2020: kiedy kończy się Wielki Post?

 

Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan obchodzone na pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przygotowaniem do świąt wielkanocnych jest Wielki Post. W tym roku okres ten rozpoczął się 26 lutego 2020 roku - w Środę Popielcową.

 

Wielkanoc to również wiara w zwycięstwo:

 • Boga nad szatanem
 • życia nad śmiercią
 • dobra nad złem
 • prawdy nad kłamstwem
 • światła nad ciemnością

Wielki Post trwa czterdzieści dni. Jego zwieńczeniem jest Wielki Tydzień, okres bezpośrednio poprzedzający Wielkanoc. Wielki Tydzień stanowi okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń w poszczególne dni: Wielką Środę, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobotę.

 

Wielkanoc 2020: kiedy wypadają święta wielkanocne?

 

Wielkanoc jest świętem ruchomym. Przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (tzw. paschalnej pełni Księżyca), przypadającej po 21 marca. Oznacza to, że Wielkanoc wypada pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. Wielkanoc 2020 wypada 12 i 13 kwietnia w kościele zachodnim. Prawosławni będą Wielkanoc 2020 świętować 19 i 20 kwietnia.

 

kalendarz.png

 

 

Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny to dni wolne od pracy. Świętem nakazanym w Kościele katolickim jest tylko pierwszy dzień świąt wielkanocnych, czyli Niedziela Wielkanocna, jednak biskupi i księża zachęcają wiernych do udziału w mszy świętej także drugiego dnia tych świąt Wielkanocy.

 

Wielkanoc, a okres wielkanocny w Kościele

 

Wielkanoc bywa mylona z okresem wielkanocnym. Wielkanoc to dwa dni świąteczne: pierwszy dzień świąt Wielkanocy (Niedzielna Wielkanocna) i drugi dzień świąt Wielkanocy (Poniedziałek Wielkanocny). Okres wielkanocny w Kościele zawiera dwa dni świąt, ale trwa w sumie... 50 dni - od Niedzieli Wielkanocnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (zwanej Zielonymi Świątkami).

 

W okresie wielkanocnym w Kościele używa się w liturgii szat koloru białego, a obok ołtarza stoją:

 • paschał
 • baranek wielkanocny
 • figura Jezusa Zmartwychwstałego
 • krzyż z czerwoną stułą.

 

 

koronka.png

 

Wszystkie zasady bezpieczeństwa, wraz z aktualnymi poniżej:

 

 1. OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:

 • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
 • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
 • wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.

Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

Ważne! 2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

 • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
 • a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie. 
 1. ZAKAZ WYCHODZENIA NA ULICĘ NIELETNICH BEZ OPIEKI DOROSŁEGO

Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki dorosłego

Na czym polega? Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach:

 • dojazdu do i z pracy,
 • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19,
 • czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
 1. ZAKAZ KORZYSTANIA Z PARKÓW, PLAŻ, BULWARÓW, PROMENAD I ROWERÓW MIEJSKICH

Ograniczenie dotyczy: przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.

Nie będzie można także korzystać z rowerów miejskich.

 1. KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Ograniczenie dotyczy: przejazdów zbiorowym transportem publicznym.

Na czym polega? W autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Najlepiej – żeby co drugie miejsce siedzące pozostało puste. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

 1. SAMOCHODY WIĘKSZE NIŻ 9-OSOBOWE

Ograniczenie dotyczy: przejazdów samochodami większymi niż 9-osobowe i zbiorowym transportem prywatnym.

Na czym polega? W samochodzie powyżej 9 miejsc siedzących maksymalnie połowa miejsc może być zajęta.

Obowiązuje: od 2 kwietnia 2020 r.

Ważne! Ograniczenie nie dotyczy samochodów osobowych.

 1. ZAKAZ ZGROMADZEŃ I IMPREZ

Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Na czym polega? Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi.

Wyłączone są: zakłady pracy.

Pracodawcy będą musieli jednak zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. I tak:

 • pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek lub muszą mieć dostęp do płynów dezynfekujących,
 • stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić takiej odległości (1,5m) z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii.

Ważne! Pracodawca musi zapewnić te środki bezpieczeństwa od czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.

Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

 1. GALERIE HANDLOWE

Ograniczenie dotyczy: działalności galerii i centrów handlowych.

Na czym polega? Działalność handlową w galeriach handlowych mogą prowadzić jedynie branże:

 • spożywcza,
 • kosmetyczna (z wyjątkiem produktów przeznaczonych do perfumowania lub upiększania),
 • artykułów toaletowych i środków czystości,
 • wyrobów medycznych i farmaceutycznych,
 • artykułów remontowo-budowlanych,
 • prasowa,
 • artykułów dla zwierząt,
 • paliw. 

Obowiązuje do: do odwołania.

Ważne! W galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne (na dowóz i wynos). Na terenie galerii z handlu wyłączone są natomiast tzw. wyspy handlowe.

 1. LICZBA KLIENTÓW W SKLEPIE, NA TARGU I POCZCIE

Ograniczenie dotyczy: liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu, na targu i poczcie

Na czym polega?

 • Sklepy i punkty usługowe

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 3. To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

 • Godziny dla seniorów

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Ważne! Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”.

Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin (10:00-12:00) będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

 • Targi

Na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 3. Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

 • Placówki pocztowe

Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2. Jeśli w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie na jej terenie może przebywać 10 osób.

 1. WIELKOPOWIERZCHNIOWE SKLEPY BUDOWLANE

Na czym polega? W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

 1. SALONY FRYZJERSKIE, KOSMETYCZNE I TATUAŻU

Ograniczenie dotyczy: zamknięcia wszystkich zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu.

Na czym polega? Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.

Obowiązuje od: 1 kwietnia

 1. UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE

Ograniczenie dotyczy: udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym.

Na czym polega? W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę (w przypadku pogrzebów – osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy).

Obowiązuje do: 11 kwietnia 2020 r.

Ważne! Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

 1. GRANICE POLSKI

Ograniczenie dotyczy:  przekraczania granic Polski przez cudzoziemców

Na czym polega? Granice naszego kraju mogą przekraczać tylko i wyłącznie:

 • obywatele RP,
 • cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP,
 • osoby, które posiadają Kartę Polaka,
 • dyplomaci,
 • osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę,
 • w szczególnie uzasadnionych przypadkach, komendant placówki Straży Granicznej - po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej – może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w trybie określonym w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2020 r. poz. 35),
 • cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów.

Ważne! Transport cargo działa normalnie. 

Obowiązuje do: 13 kwietnia 2020 r.

 1. ZDALNE NAUCZANIE – LEKCJE W INTERNECIE

Ograniczenie dotyczy: zajęć w szkołach i na uczelniach

Zalecenia: Wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia nie odbywają się stacjonarnie, a przez Internet za pomocą platform e-learningowych. Lekcje na odległość prowadzone są według określonych zasad. Nauczyciele i uczniowie na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje mogą znaleźć materiały dydaktyczne zgodne z aktualną podstawą programową.

Obowiązuje do: do 10 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego. 

 1. ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Ograniczenie dotyczy: działalności żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli.

Zalecenia: Działalność żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli jest zawieszona. Kwestia ponoszenie opłat przez rodziców w czasie ich zawieszenia, powinna zostać uregulowana w statucie żłobka, jak również w umowie z rodzicami.

Obowiązuje do: do 10 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

 1. GASTRONOMIA

Ograniczenie dotyczy: działalności restauracji, kawiarni czy barów.

Zalecenia: Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Nie ma możliwości wydawania posiłków czy napoi na miejscu.

Obowiązuje do: odwołania.

 1. KULTURA

Ograniczenie dotyczy: działalności instytucji kultury

Zalecenia: Wszystkie instytucje kultury pozostają zamknięte. Są to m.in. muza, galerie sztuki, teatry, filharmonie, opery, kina, kluby filmowe, biblioteki, archiwa oraz  stała działalność  związana z kulturą. Do 10 kwietnia 2020 r. zawieszone są również zajęcia w szkołach artystycznych.

Obowiązuje do: odwołania.

Ważne! Do odwołania zamknięte pozostają również: siłownie, baseny, kluby fitness i taneczne.

 1. KWARANTANNA

Ograniczenie dotyczy: osób, które:

 • wracają z zagranicy,
 • miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem,
 • przekraczają granicę w celu podejmowania pracy na terytorium państwa sąsiedniego, bądź na terytorium RP (od 27.03.2020),
 • mieszkają z osobą, która będzie kierowana od 1 kwietnia na kwarantannę (przepis wchodzi w życie 1.04.2020 i dotyczy osób nowo objętych kwarantanną).

Na czym polega? Kwarantanna trwa 14 dni. Przez ten czas:

 • w żadnym wypadku nie można opuszczać domu,
 • spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane,
 • w przypadku, gdy osoba poddana kwarantannie ma bliskie kontakty z innymi osobami w domu – one również muszą zostać poddane kwarantannie,
 • w przypadku występowania objaw choroby (złe samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności), należy koniecznie zgłosić to telefonicznie do stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Jeśli osoba poddawana kwarantannie nie ma możliwości spędzenia jej w domu, to wojewodowie mają przeznaczone lokale na kwarantannę i tam ta osoba będzie mogła się udać.

 

Obowiązuje do: odwołania.

 

Ważne! Policja w ramach patroli odwiedza osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Decyzja, co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna.

 

Ważne! Jeżeli wracasz z zagranicy i nie masz możliwości spędzenia kwarantanny w domu, to wojewodowie mają przeznaczone lokale na kwarantannę.

 

 

Perfekcyjny świat

 

Każdy z Nas mniej lub bardziej wie jak to jest, kiedy coś jest prawie, prawie, praaaawie idealne. W naszym poczuciu perfekcyjnego świata, Hero Zero się ociera o tą doskonałość, jednakże odrobinkę brakuje. O co chodzi? Have a look! 

 

e02e9d58315ef.jpg

 

 

Małe niuanse, które zaburzają obraz dnia w Naszej ulubionej grze. Niby małe, a boli    :zlamaneserce:

 

Pośmiejmy się

 

Co ma wspólnego pokój dziecięcy z Bolesławem Chrobrym?

- I tu dziecko mieszka i tu dziecko Mieszka.

 

Dlaczego Indianom jest zimno?

- Bo Kolumb ich odkrył.

 

Co robią herbaty na ringu?

- Naparzają się.

 

Dlaczego woda nie zdała egzaminu?

- Bo oblała.

 

Gdzie bociany chodzą do sklepu?

- Do żabki.

 

Jakie są ulubione ryby matematyka?

- Sumy.

 

0b541af6887dd.jpg

ff160cfc79038.gif

 

 

Test świadomego myślenia

 

W 2005 roku przez Shane’a Fredericka w Princeton został opracowany test oceniający logiczne i racjonalne myślenie. Test składa się z trzech pytań, ma na celu sprawdzić, czy podążamy za intuicją, która mimo wszystko często się myli.

W internecie można przeczytać, że tylko 17 procent ludzi osiąga doskonały wynik testu. Oblewają go nawet najlepsi studenci wyższych uczelni. Aby zdać test perfekcyjnie, trzeba odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania.

 

Zanim je przeczytasz, wiedz, że trzeba się skupić i przemyśleć odpowiedź. Nie podążaj za intuicją i przeczuciem, myśl racjonalnie.

 

Pytania:

 1. Piórnik i ołówek łącznie kosztują 1,10. Piórnik kosztuje o 1 dolar więcej niż ołówek. Jaka w takim razie jest cena ołówka?

   
 2. 5 urządzeń produkuje 5 gadżetów w 5 minut. Jak długo zajmie 100 maszyn zrobienie 100 gadżetów?

   
 3. W stawie znajdują się lilie wodne. Każdego dnia podwajają swoją objętość i pokrywają coraz więcej powierzchni stawu. Jeśli w 48 dni lilie pokryją cały staw, to ile czasu zajmie, by lilie zakrył połowę stawu?

 

Warto zobaczyć

 

Numer 3 Gazetki Forumowej

 

Covid-19

 

Świat 25 

 

Wojna słów 

 

 

Zakończenie

 

Kolejna innowacja to i kolejne wydanie w Naszym wydaniu. Jakieś nowe pomysły kiełkują w redakcyjnych głowach, tak więc zaglądajcie do GF, bo co numer będzie na pewno coś nowego!  :confused:

Mamy nadzieje, że mimo dzisiejszych - można powiedzieć ciężkich czasów - trochę rozweseliliśmy Was i dodaliśmy otuchy ;) Pamiętajmy, aby zwłaszcza w takich dniach jakie mamy teraz nie być sobie wilkiem. Życzymy Wam dużo zdrówka i szybkiego powrotu do normalności, cześć   :papa:

 

5f4adbe434663.gif

Przygotowali: Gluptas31, Katika, michael007


Użytkownik Gluptas31 edytował ten post 05 kwiecień 2020 - 11:54

gluptas1.gif


#2 Pablo Escobar

Pablo Escobar

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 457 postów
 • Serwer:PL2
 • Drużyna:Respect Team


Reputacja: 292

Napisano 05 kwiecień 2020 - 12:46

Uwielbiam czytać Gazetkę, coś wspaniałego, doskonała robota, tak trzymać!


 • michael007 i Gluptas31 lubią to

#3 ewa47

ewa47

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 414 postów
 • Miejscowość:Ionia
 • Postać:Irelia Xan
 • Drużyna:Placidium Navori


Reputacja: 1702

Napisano 06 kwiecień 2020 - 12:09

Nie ma Derpa :O

           Irelia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych