Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[Dyskusje Ogólne] Notatki konserwacyjne 2019-04-30


  • Please log in to reply
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 TulaShin

TulaShin

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 6

Napisano 30 kwiecień 2019 - 11:45

BBE nie jest grą rodzimą tylko obcą, playaty z resztą. A P2W, i na pewno większość się ze mną zgodzi, odnosi się do faktu przymuszania do wydawania oponek (a więc kasy gdy opki się kupuje, a nie korzysta wyłącznie z darmowych) aby zakończyć te treny w terminie (na 3 cykle, jeden przekroczony (brakło na jedno zadanie), jeden w terminie, jeden w trakcie robienia) lub aby je przyspieszyć (10 minut na reset zadań to zbrodnia). Tak więc jest to P2W w sensie zapłać aby w ogóle coś zrobić, bo w przeciwnym razie będziesz czekał do uśmiechniętej śmierci.

grywalność zero, poziom irytacji milion

 

Dla wszystkich co twierdzą, iż jest to aktualizacja P2W zapraszam do zobaczenia rodzimej gry Big Bang Empire ;) Wystarczy głową ruszyć, a profity są znacznie większe bez wydawania jakiejkolwiek oponki. Co więcej, tańszą opcją na zrobienie sobie przewagi jest odświeżanie telefonów alarmowych, także jakby już ktoś chciał wydawać oponki to nikt o zdrowych zmysłach nie wyda na nowe treny :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)


  • Singlung lubi to

#22 Sewcio

Sewcio

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 85

Napisano 30 kwiecień 2019 - 11:48

BBE nie jest grą rodzimą tylko obcą, playaty z resztą. A P2W, i na pewno większość się ze mną zgodzi, odnosi się do faktu przymuszania do wydawania oponek (a więc kasy gdy opki się kupuje, a nie korzysta wyłącznie z darmowych) aby zakończyć te treny w terminie (na 3 cykle, jeden przekroczony (brakło na jedno zadanie), jeden w terminie, jeden w trakcie robienia) lub aby je przyspieszyć (10 minut na reset zadań to zbrodnia). Tak więc jest to P2W w sensie zapłać aby w ogóle coś zrobić, bo w przeciwnym razie będziesz czekał do uśmiechniętej śmierci.

grywalność zero, poziom irytacji milion

polecam zaznajomić się z definicją słowa "rodzimy"



#23 TulaShin

TulaShin

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 6

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:02

za słownikiem synonimów:

rodzimy: krajowy, narodowy, ogólnonarodowy, ogólnopaństwowy, ojczysty, państwowy, wewnątrzkrajowy, wewnętrzny, indywidualny, osobisty, prywatny, swój, własny, wyłączny, lokalny, nasz, nieimportowany, polski, produkcji krajowej, towar nieimportowany, macierzysty, miejscowy, swojski, tutejszy, autochtoniczny, osiadły, rdzenny, tubylczy, regionalny, etniczny, rodowity, wewnąrzpaństwowy, rodzinny, wrodzony, natywny, o pierwiastkach w stanie wolnym domowy, w stanie wolnym, terytorialny, własciwy dla danego miejsca, związany z regionem

 

To które określenie odnosi się do innej gry, producenta z innego kraju niż kraj (serwer), na którym się gra?

Bo przecież nie gramy w Wiedźmina, a może ja czegoś nie wiem.

 

polecam zaznajomić się z definicją słowa "rodzimy"


  • Singlung lubi to

#24 Sewcio

Sewcio

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 85

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:08

za słownikiem synonimów:

rodzimy: krajowy, narodowy, ogólnonarodowy, ogólnopaństwowy, ojczysty, państwowy, wewnątrzkrajowy, wewnętrzny, indywidualny, osobisty, prywatny, swój, własny, wyłączny, lokalny, nasz, nieimportowany, polski, produkcji krajowej, towar nieimportowany, macierzysty, miejscowy, swojski, tutejszy, autochtoniczny, osiadły, rdzenny, tubylczy, regionalny, etniczny, rodowity, wewnąrzpaństwowy, rodzinny, wrodzony, natywny, o pierwiastkach w stanie wolnym domowy, w stanie wolnym, terytorialny, własciwy dla danego miejsca, związany z regionem

 

To które określenie odnosi się do innej gry, producenta z innego kraju niż kraj (serwer), na którym się gra?

Bo przecież nie gramy w Wiedźmina, a może ja czegoś nie wiem.

No jednak jakby nie patrzeć mój post został napisany na forum gry Hero Zero, a nie na forum wyrażającym jakieś powiązania patriotyczne dot. naszego kraju. Określenie to, w tym przypadku odnosi do powiązania między dwoma grami. (to samo pochodzenie)



#25 TulaShin

TulaShin

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 6

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:16

patriotyzm nie ma z tym nic wspólnego, spór wywiązał się z błędnego użycia słowa i niezrozumienia błędu, bo idąc tym tropem, nawiązuje się do innej gry, już nie rodzimej dla gracza w HZ. Nierodzimość wielokrotna.

No jednak jakby nie patrzeć mój post został napisany na forum gry Hero Zero, a nie na forum wyrażającym jakieś powiązania patriotyczne dot. naszego kraju. Określenie to, w tym przypadku odnosi do powiązania między dwoma grami. (to samo pochodzenie)


  • Singlung lubi to

#26 Lonsdale

Lonsdale

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
  • Miejscowość:Nie twoja sprawa
  • Serwer:PL23
  • Postać:Plastek57
  • Drużyna:Sikalafą
Reputacja: 9

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:20

patriotyzm nie ma z tym nic wspólnego, spór wywiązał się z błędnego użycia słowa i niezrozumienia błędu, bo idąc tym tropem, nawiązuje się do innej gry, już nie rodzimej dla gracza w HZ. Nierodzimość wielokrotna.

Jej/mu chodziło o to że HZ to gra Playata GMBH tak samo jak BBE. Bardzo przepraszam że wcinam się wam w rozmowę.


  • Singlung i Sewcio lubią to

#27 mania10xd

mania10xd

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:mania10xd
  • Drużyna:The Versager
Reputacja: 601

Napisano 30 kwiecień 2019 - 13:41

Gorszej aktualizacji jeszcze nie było ! :)
  • .Firestone. lubi to

:serce:★·.·´¯`·.·★Mania★·.·´¯`·.·★:serce:

The Versager :*


#28 XenoZ

XenoZ

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 36

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:17

Ta aktualizacja przypomina zbyt inną grę playaty BigBangEmpire i opcje filmy tam nawet za odnowienie 15 energii to koszt pięć diamentów 1oponka = 10 diamentów
Nawet tam nagrody są tam większe niż tu
Kibicowałem że to będzie ciekawsze niż t
e stare treningi i okazało się że to zło
Aktualizacje oceniam na 1/10
  • Singlung i mania10xd lubią to

#29 Gluptas31

Gluptas31

    Ekspert

  • Journalists
  • 353 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Gluptas31
  • Drużyna:Gluptasolandia






Reputacja: 1695

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:31

 
+szybsze robienie treningów
+lepsze bonusy za wykonanie trenów (przykładowo za 12 jednostek dostałem 9 pkt umiejętności, kiedyś za 10 się 5pkt dostawało)
+ciekawszy system robienia treningów
+możliwość wygrania oponki ;)
 
-limit czasu na wykonanie sesji treningowej
-zakwasy po sesji treningowej,czekanie 10 minut na kolejny trening, ale da się to skrócić bateriami ;)
 
Reasumując, bardzo fajna aktualizacja :D

  • Sewcio i Baltus20 lubią to

gluptas1.gif


#30 pytalska

pytalska

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 1

Napisano 30 kwiecień 2019 - 16:23

Mam pytanie czy bedzie jeszcze opcja robienia treningow bez tego zbednego expa?


  • Singlung lubi to

#31 Jiraiya

Jiraiya

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 448 postów
  • Serwer:PL12
  • Postać:DeanAmbrose2






Reputacja: 213

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:24

Mam pytanie czy bedzie jeszcze opcja robienia treningow bez tego zbednego expa?

Nie będzie takiej możliwości.



#32 pytalska

pytalska

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 1

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:56

Nie będzie takiej możliwości.

Szkoda, bo na tym moja gra sie skonczy, bardzo dziekuje za odpowiedz :)



#33 Neekeo

Neekeo

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Wejherowo
  • Serwer:PL5
  • Postać:Neekeo
  • Drużyna:Never Back Down
Reputacja: 0

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:06

Wypowiem się w tym artykule.
Przetestowałem opcję moim zdaniem aktulizacja nie jest godna pochwały. :/
Ale pomysł dobry. :)
Pozdrawiam :P

#34 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 30 kwiecień 2019 - 23:37

Co za beznedzieja.

Cholera jasna, to byla jedyna opcja gdzie nie wciskano mi XP na sile, teraz tez musze to dostawac. Do tego jakies misje w misjach. Do diabla, ja nie mam ani czasu, ani ochoty tym sie zajmowac, pilnowac jakiegos licznika. Wystarczy, ze musze miec czas na zuzycie 100 energii na misje. Trening sobie wlaczalam i lecialo w tle, czasem skracalam bateriami, czy jak bylo przed 24 blisko, to za oponke czy dwie odpalam naraz wiecej kropek i lecialo.

A potem myk, myk wskakiwala jakas nagroda z telefonu za treningi albo 5 pkt umiejetnosci i ok. Moze i nalezalo troche to odswiezyc, dodac jakies nagrody, ale do cholery nie tak. Nie chce robic tych misji i nie chce ekspa. Chce opcji wylaczenia nagrod XP i kasy, a tylko same bonusy do stat, do tego mozliwosc wylaczenia kompletnego wszelkich dodoatkowych animacji i mozliwosc nastawienia tego tak jak poprzednio, wlaczyc i nie patrzec.

Majac 20 jednostek treningowych, wiedzialam, ze mam 12 godzin na ich zuzycie zanim przepadna. Potrzebowalam z tych 12 godzin 80 minut, zeby je wykorzystac. Teraz zuzywajac jedna albo szesc nie zyskuje nic, musze tkwic w grze 10-30 minut. Do tego czekac na odnowienie sie energii... Teraz to moze zuzyje polowe dziennych jednostek treningu, z czego wiekszosc zmarnuje, nie miejszczac sie w czasie i NIE zyskujac nic do statystyki, ktora chcialam potrenowac, pozostale mi przepadna. A po tych 30 minutach w grze MUSZE czekac 10 MINUT na mozliwosc zuzycia KOLEJNEGO punktu treningowego z tych powiedzmy posiadanych 20. No paranoja. 20 razy 10, to 200 minut, do tego bez mozliwosci zaplanowania sobie gry, patrzenia w monitor, odejscia od niego i kontynuuowania bez strat treningu...

W ogole nie oplca sie teraz wyjmowac z telefonow i kuponow zachomikowanych jednostek. 

Do tej pory to JA decydowalam co chce trenowac. Jak sile przez miesiac, to sile i wiedzialam, ze bede dostawac do niej 5 pkt za kazdym razem. A teraz nie dostane tych pieciu punktow!

Moze laskawie 3, ale predzej jeden, o ile w ogole. Bo jak nie skoncze treningu w danym czasie to w ogole nic.

I jeszcze jak nie przypilnuje, to zmarnowany caly czas siedzenia w grze i nie dostaje NIC. Zadnej nagrody za wejscie i klikanie tych bzdur.

Musze zdazyc wytrenowac np. intuicje, ktorej nie chce, zeby dostac dwa punkty umiejetnosci... Idzcie z tym, gdzie psy tylkami szczekaja.

Ale zawsze moge oczywiscie omylkowo lub nie poklikac na opcje za opony...

Rany boskie, ludzie, ktorzy to wymyslili, czy wy uwazacie, ze ja grajac w taka glupia gre, polegajaca na klikaniu, bede ustawiac strategie i wyliczenia, jaka misje wybrac, zeby sie w czasei zmiescic i dostac najwiecej czegos tam? Ja mam wazniejsze rzeczy w zyciu i przed monitorem do pilnowania i obliczania niz wasze wymyslone zabaweczki.


Użytkownik Singlung edytował ten post 01 maj 2019 - 00:05

  • Azurah lubi to

#35 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 01 maj 2019 - 08:04

Tu nawet nie ma sttategii owszem jest system jak robić nowe treningi który wyczailem w 20 min? Ale j.t. na prawdę nie mają teraz odzwieciedlenia co do wartości która kiedys (przedwczoraj) reprezentowały :c mnie ta aktualizacja złości i nie mogę pojąć dlaczego takie coś przeszło. A co do expa... Wypowiadałem się gdzie indziej czemu to bez sensu
  • Azurah i Singlung lubią to

#36 STERYD

STERYD

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 2

Napisano 01 maj 2019 - 10:29

Uważam, że nowe treningi to fajne urozmaicenie gry, teraz są z nich większe profity niż kiedyś, można zyskać za tę samą ilość punktów motywacji, czyli wcześniej jednostek treningowych większe korzyści, gdyż w przeszłości 10 jednostek = 5 pkt umiejętności, a teraz za 10 jednostek jestem w stanie zdobyć 6 pkt umiejętności + dodatki w postaci monet i doświadczenia. Dodatkowo nie rozumiem dlaczego narzeka się, że trzeba poświęcić więcej czasu, bo wydaje mi się, że jest odwrotnie. Wystarczy wybrać dłuższy trening który trwa kilkadziesiąt minut, na start wykorzystać te 30 energii i po następnych 30 minutach kolejne i powinniśmy ukończyć zadanie, poświęcając kilka minut co półgodziny, a nie klikając trening co 4 minuty 10 razy. Jedynie 10 minutowe przerwy trochę przeszkadzają, ale i tak nowa wersja trenów jest na duży +.


  • Sewcio i Lonsdale lubią to

#37 TheShady

TheShady

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 35 postów
  • Serwer:PL18
  • Postać:TheShady
  • Drużyna:New Legends
Reputacja: 5

Napisano 01 maj 2019 - 13:13

multistaning nie opłaca się juz wykupywać xD



#38 erza

erza

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 26 postów
  • Serwer:PL23
  • Postać:cynthia
Reputacja: 2

Napisano 01 maj 2019 - 13:21

A mi bardzo podoba się aktualizacja i nowe treningi. Trzeba po prostu trochę ruszyć głową i rozgryźć to. :)



#39 Azurah

Azurah

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL2
  • Postać:Azurah
  • Drużyna:Aniołki Azury
Reputacja: 96

Napisano 01 maj 2019 - 23:48

/../ A P2W, i na pewno większość się ze mną zgodzi, odnosi się do faktu przymuszania do wydawania oponek (a więc kasy gdy opki się kupuje, a nie korzysta wyłącznie z darmowych) aby zakończyć te treny w terminie (na 3 cykle, jeden przekroczony (brakło na jedno zadanie), jeden w terminie, jeden w trakcie robienia) lub aby je przyspieszyć (10 minut na reset zadań to zbrodnia). Tak więc jest to P2W w sensie zapłać aby w ogóle coś zrobić, bo w przeciwnym razie będziesz czekał do uśmiechniętej śmierci.

grywalność zero, poziom irytacji milion

Racja, co do słowa!!

 

Czas trwania wybranego treningu ZAWSZE jest zbyt krótki - albo ZAWSZE za mało jest "energii treningowej".

 

Film reklamowy skraca czas czekania o połowę, jak poprzednio skracał czas trwania treningu.  

Tylko że trening trwał 4 minuty, a teraz czas czekania to 10 minut. 

Zrobienie treningu za oponki - 1 oponka, a teraz pominięcia czasu czekania - 2 oponki.

 

Wygląd i opis na ekranie treningu - DNO!  nic nie wiadomo!!

 

Idiotyczne "Ćwiczenie umiejętności"  (wzięte z BBE) w którym pod czerwonym wykrzyknikiem jest opis "zwiększ swoją intuicję, aby zwiększyć szansę na sukces!"  - a ja właśnie robię trening intuicji !!!!

 

Na domiar złego, zupełnie nie wiadomo o co chodzi z jakąś "motywacją".  Odebrałam nagrodę, gra "mówi" na Twoje konto trafiło 5 jednostek motywacji - i nic.     GDZIE one są????  

 

Najgorsza aktualizacja od blisko 6 lat - tyle gram! 

Były lepsze lub gorsze, były takie, które mi się nie podobały, ale chociaż wiadomo było o co chodzi!  

A tu wiadomo tylko jedno:  Playata GMBH zbiera kasę !  

Ja kupuję oponki - sama drużyna to moja wpłata 790 oponek, a ile kupiłam dla siebie, to nie zliczę. Ale NIE wydam tych oponek na takie nieprawdopodobne durnoty!!

 

Znowu dostałam "1 jednostkę motywacji" i nie mam pojęcia do czego ona jest!

I znowu kolejny trening nie ukończony bo zabrakło czasu / energii treningowej!

Po to kupiłam Multitasking, aby robić treningi jednocześnie z misjami i co teraz z tego mam??!!


  • Singlung lubi to

#40 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 02 maj 2019 - 00:39

 

 

Azurah, on 02 May 2019 - 00:48, said: Znowu dostałam "1 jednostkę motywacji" i nie mam pojęcia do czego ona jest!

 

 

To sa dawne jednostki treningu, czyli i wtedy, i teraz NIEBIESKIE kulki :)

Te 14 czy tam 10 na dobe plus z misji, bonusow, alarmowych itp.

Ale przydaloby sie info gdzies na stale ile ich sie posiada w danej chwili. Tego nie bylo widac w trakcie trwania treningu przedtem i teraz tak samo, nie widac tez podczas przerwy 10 minutowej. Widac podczas wyboru misji na trenowanie cechy, u gory.

 

 

 

Po to kupiłam Multitasking, aby robić treningi jednocześnie z misjami i co teraz z tego mam??!!

 

No nadal mozesz w czasie odnawania sie niebieskiego paska energii, robic misje. Podejrzewam, ze ci ktorzy nie maja multi, nie moga pewnie wyjsc z ekranu treningow. Jedynie musisz sobie sztucznie jakos przypominac, ze masz zajrzec do treningu za 4-7 minut w zaleznosci na jaka ilosc odnowionych pkt niebieskiej energii czekasz...

 

erza wrote: A mi bardzo podoba się aktualizacja i nowe treningi. Trzeba po prostu trochę ruszyć głową i rozgryźć to. :)

 

A ruszaj sobie ta glowa az zastapi wiatrak albo ci odpadnie od szyi heh. Nic tego nie zmieni, ze musisz teraz SIEDZIEC przed ekranem i pilnowac licznikow. Mozna to robic bez opon, ale wlasnie za cene przyklejenia do gry na 10-40 minut plus 10 minut razy min 3 i nie zapomnienie zajrzec do treningow w odpowiednim momencie.

Wiatrakowanie uszami nie zmieni tez tego, ze wpada ci niechciany exp oraz nie masz kontroli nad tym jaka naprawde ceche chcesz i powinnas  trenowac, bo nagrody za trzeci etap narzucaja ci wybor. No chyba, ze potrafisz sie oprzec oponkom albo pkt. umiejetnoesci i konsekwentnie wybierac np. trenowanie zycia...

Mozesz oczywiscie, to olac i robic tylko 2 etapy, ale wtedy nie bedziesz miec nawet tych 5 jednostek cech gwarantowanych jak przy starych treningach.

A jak masz na gre dwie godziny i to przed 24, to mozliwe, ze zmarnujesz jednostki motywacji albo jakies z nagle zrealizowanego sie kuponu.


Użytkownik Singlung edytował ten post 02 maj 2019 - 00:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych