Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Gazetka Forumowa 4/2019

michael007 Katika innowacje suchary papryka

 • Please log in to reply
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 michael007

michael007

  Były moderator

 • Journalists
 • 843 postów
 • Miejscowość:Olsztyn
 • Serwer:PL7
 • Drużyna:SS


Reputacja: 1046

Napisano 07 kwiecień 2019 - 13:05

37dea3e255903.jpg

 

 

 

 

Witamy Was w tym pięknym wiosennym kwietniu. Dziś obchodzimy nietypowe święto - Światowy Dzień Zdrowia. Warzywa, owoce i dużo ruchu, to to, co z pewnością pomoże utrzymać organizm w odpowiedniej kondycji. W tym wyjątkowym dniu mamy jak zawsze unikatowe wydanie. Mimo, że z przykrością musimy ogłosić, iż współpracę zawiesiła Nasza redakcyjna kopalnia pomysłów, śmieszków oraz animacji - Gluptas31, to mimo tego gazetka na pewno nie straci na jakości. Co na dzisiaj? Szybki przegląd nowinek w grze, garść poczucia humoru, wywiad w wyjątkowym formacie oraz cała reszta zapychaczy, które na pewno przykują Wasze spojrzenia. Czwarty numer w tym roku ogłaszam za otwarty!

 

 

„Gli­niana do­niczka stojąca na słońcu zaw­sze po­zos­ta­nie gli­nianą do­niczką. Mu­si przejść przez biały żar pieca, by stać się porcelaną.” -  Mildred Wite Stouven

 

 

 

Newsy

 

Forum:

 

15 marzec - Assuano to najbardziej zapracowany moderator miesiąca luty. Gratulujemy!

 

20 marzec - na forum pojawił się konkurs pod tytułem "Rozkwitający poeci". Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i pokazali, że oprócz klikania misji, mają też ukryte talenty pisarskie i w ich duszach drzemią prawdziwi artyści!

 

20 marzec - zostaliśmy poinformowani o nadchodzących zmianach w funkcji treningu. Co nieco zostało zamieszczone w tym temacie, jednakże nic nie jest wiadome na pewno. Pozostało czekać, aż zostanie wprowadzone, by ocenić gołym okiem, czy było warto czekać  :D

 

24 marzec - jak sami wiecie, moderatorzy zmieniają się z prędkością światła. Aby luki zapełnić zostały wznowione poszukiwania nowego narybku w tym temacie. Marzycie, aby pełnić funkcje Moderatora? Złóżcie podanie i liczcie na szczęśliwe wyłonienie z pośród tłumu!

 

4 kwietnia - dowiedzieliśmy się, na czyje konto lądują odznaki forumowe. 

Odznaka Błyskotliwości:  Gluptas31
Pomocnik Miesiąca:  Niedźwiedź
Obiekt Zainteresowania:  mania10xd
Odznaka Króla lub Królowej Forum: ewa47 
 
Gratulujemy tego niebywałego wyróżnienia! Możecie zagłosować na kogoś w tym miesiącu.

 

 

Gra:

 

12 marzec - ruszył kolejny serwer, o numerze 23.

 

 

20 marzec/ 26 marzec - jeden z moich ulubionych eventów pojawił się w HeroZero. To"Piłkowy dylemat Wallo". Trwał on od 20 do 26 marca, jednakże dzięki uprzejmości Naszej Supervisor mogliśmy się na niego zacząć przygotowywać już od 16 marca, gdyż wtedy została zamieszczona informacja na forum. Tradycyjnie informacja krążyła szybciej, niż piłka się pojawiła, jednakże czasem miło dostać coś w tej grze praktycznie za darmo  :D

 

 

 

d5f8d121ea259.png

 

 

 

f8673bdcbb9f9.png

 

 

 

29 marzec / 1 kwietnia - pojawiło się ukochane kasyno, dzięki któremu gracze wreszcie mogli wydać swoje ciężko zarobione oponki, aby spróbować szczęścia w hazardzie. Znowu, dzięki uprzejmości w/w mogliśmy przygotować się na nie, chwile przed. Komu udało się wylosować to, co chciał? Mi niestety nie, za każdym razem próbuje wyłowić towarzysza, którego mi brak, jednakże do tej pory mi się nie udało  :D Nie martwcie się, kto nie ma szczęścia w grach, ma szczęście w miłości - jestem tego chodzącym przykładem.

 

fc6eeb6924668.png

 

 

 

3606750789022.png

 

2 kwietnia - z tygodniowym poślizgiem pojawiły się kolejne zmiany w grze

 

Nowe funkcje

Ogólnie

* Dla wszystkich, którzy ukończyli dotychczasowe Heroizmy, ku ich uciesze, pojawił się nowy rozdział pt:  "Podróżnik w czasie"

* Zielone strzałki przy przedmiotach lepszych, niż posiadane. Przy buncie odnośnie matematyki na maturze, mamy żywy przykład na to, że nie jest ona nam potrzebna, bo wszystko zostanie policzone za nas  :D

* Multitasking został rozszerzony o możliwość jednoczesnego atakowania łotra i wykonywania misji. Średnio dopracowane, gdyż i tak trzeba sprawdzać, kiedy atak na łotrze się kończy, gdyż jedynie jest wyświetlany czas całkowitej obecności.

 

Listy rankingowe miedzy serwerami

* Możliwość sprawdzenia się w rankingach międzynarodowych, jak i zawitać na innym serwerze, nie posiadając na nim konta jest bardzo na plus. Jak i dla Nas przy tworzeniu przeróżnych rankingów  :D

 

Czat drużynowy

* Możliwość przeniesienia Nas na inna drużynę, czy też gracza. Zaoszczędzamy czasu, by nie szukać kogoś, o kim drużyna mówi w rankingu, tylko dzięki @ przenosimy się do innego superbohatera, a "" do innej drużyny. 

 

Konserwacje

Ogólne

* Ulepszenie czatu i poprawa błędów. Widać ciężką pracę, która zajęła aż miesiąc  :D

 

Emocjonująca i zażarta dyskusja na temat innowacji jest prowadzona w tym temacie.

 

 

3 kwietnia/ 5 kwietnia - mieliśmy weekend "Mierzenie Sił", w którym to mieliśmy możliwość podwójną odwagę oraz możliwość zaopatrzenia się w wyjątkowy pakiet ze sklepu z oponkami. Ktoś skorzystał?

 

f51ac176c821b.png

 

7 kwietnia / 10 kwietnia - abonamentowy pakiet oponek. Kupując pakiet macie możliwość przez 9 dni otrzymywać bonusy przy logowaniu. Czyż to nie cudowne? Macie możliwość do 3 razy zakupić go sobie i zapewnić nagrody!

 

dd4bd9d4aa8fc.png

 

 

 

b3f0d85cc057a.png

 

 

 

 

Forumowa przypominajka

 

 

j.2) Dyskusje, w których poruszane są tylko i wyłącznie sprawy związane z moderowaniem forum. Propozycje ulepszenia i/albo krytykę prosimy zgłaszać do nas wysyłając prywatną wiadomość (PW) lub za pomocą formularza zgłoszeń, które następnie zostaną przekazane osobom odpowiedzialnym za forum.

 

 

Kochani, były czasy, kiedy mieliśmy bardzo wrażliwych moderatorów, którzy baaardzo nie lubili złych słów na temat ich prac. Z jednej strony nie ma się co dziwić, nikt nie lubi być wytykanym palcem na forum, przy wszystkich, a z drugiej... gdzie jak nie na "głośnomówiącym" krzyczeć o tym, co Nam się nie podoba? Serio, to nie namawiamy Was do tego, bo jak widzicie w pkt j.2 jasno jest napisane, żeby zgłaszać się bezpośrednio do samych zainteresowanych i ich przełożonych, aby ulepszyć prace fioletowych i ułatwić życie forumowiczom. [Nie]stety forum to jak transakcja wiązana między forumowiczami, a moderatorami. Jeden bez drugiego nie ma racji bytu, bo co to byłoby za miejsce gdzie nie było by komu robić burd lub kogoś, kto te burdy by powstrzymywał - do tego też Was nie namawiamy. Reasumując jeśli jakieś poczynania kogoś z Teamu Hero Zero budzi Wasze wątpliwości śmiało zgłaszajcie się do rządzących tym forum i miejcie nadzieje, że problem zostanie rozwiązany. Chociaż patrząc na tendencję przyjmowania fuchy i rzucania jej... szybciej moderator zrezygnuje ze stanowiska, niż Wy zdążycie złożyć donos   :haha:

 

 

 

Wywiad

 

Dzisiaj mamy dla Was wywiad z... no właśnie, z kim? Aby troszkę zasiać ziarna niepewności nie zdradzimy Wam osoby od razu. W poprzednim numerze wielkim entuzjazmem przyjęliście Naszą gwiazdę, z którą postanowiliśmy przeprowadzić wywiad, tak i dzisiaj myślimy, że przypadnie Wam do gustu. Dlaczego? To bardzo proste. Kolejna osoba, z bardzo bogatym doświadczeniem i pojęciem o grze, jak i wszystkim wokół jej! Miłego czytania ;)

 

Reporter: Witamy Cię w wywiadzie Gazetki Forumowej. Zadam Ci kilka krótkich pytań, aby forumowicze mogli co nieco się o Tobie dowiedzieć. A więc zaczynamy.

Na ilu serwerach można Cię spotkać?

 

Superbohater: Witam wszystkich :) 
Gram głównie na trzech serwerach pl7, pl14 i pl15. Jednak, w zależności od tego ile mam czasu, spotkać mnie można jeszcze na: pl6, pl9, pl16, pl21.
 
Reporter: Jaka jest nazwa jednej postaci, Twojej ulubionej?
 
SuperbohaterCiężki wybór, ponieważ mam dwie ulubione postacie: HotKnife z pl7 i Reality z pl14
 
Reporter: Czy jesteś Przywódcą którejś z drużyn?
 
Superbohater: Formalnie nie jestem, ponieważ denerwują mnie wiadomości typu: Fantastycznie ..... jest teraz członkiem waszej drużyny..., ale zajmuję się drużyną na pl15.
 
Reporter: Największa ilość towarzyszy na koncie to?
 
Superbohater: 586 i cały czas rośnie  :D
 
Reporter: Ile energii i treningów dziennie zużywasz?
 
Superbohater: Staram się zawsze wyrabiać wszystko, a ilość uzależniona jest od ilości kuponów. Średnio jest to około 400 energii i około 70-80 trenów.
 
Reporter: Czy codziennie się pojawiasz na swoich kontach?
 
Superbohater: Na trzech kontach tak, na innych raczej sporadycznie.
 
Reporter: Czy któreś z kont traktujesz inaczej od reszty i dlaczego?
 
Superbohater: Jak już wyżej wspomniałam mam dwa takie konta i tam staram się grać na 200%. Nie tylko ze względu na postać, ale także z uwagi na ludzi z którymi gram.
 
Reporter: Twoja ulubiona umiejętność towarzysza to... ?
 
Superbohater: Ostry dziób, rąbiąca płetwa, ostre nożyce - różne nazwy, ta sama umiejętność.
 
Reporter: Ulubiony rozkład statystyk?
 
SuperbohaterOdkąd wprowadzili kaczkę, to staty z przewagą inteligencji.
 
Reporter: Czy zaczęłabyś teraz grę od zera? Jeśli tak, na jakim serwerze? Jeśli nie, dlaczego?
 
Superbohater: Już raczej nie. Mam w miarę dobre konta i wolę im poświęcić czas.
 
Reporter: Jakie jest Twoje najczęstsze miejsce w:
TTD - czasami mnie najdzie żeby powalczyć o topkę, ale zazwyczaj gram pod czyny i kończę poza podium.
TTH (w przeszłości) - jak jeszcze było to zazwyczaj TOP1
Liga - w zależności od serwera, jednak zawsze staram się być w TOP10
SoloHeroCon - HC jest nastawione głównie na enkę, ale staram się być w TOP10 
Sława - oj daleko, obijam się z atakami :)
Rozwój kryjówki - rozwijam to co przyniesie korzyść albo mi, albo drużynie. Nie staram się na siłę mieć topowej kryjówki.
 
Reporter: Najwyższy poziom i miejsce w rankingu Twoich superbohaterek?
 
Superbohater: Najwyższy poziom na pl7 - 507, miejsce w rankingu  top1 na pl15.
 
Reporter: Ilość dziennych pojedynków oraz liga wykonywanych przez Ciebie to liczba... ?
 
Superbohater: Odkąd wprowadzili nagrody staram się robić chociaż minimum, czyli 50 pojedynków i 20 ataków ligowych.
 
Reporter: Czy robisz zadania nadzwyczajne systematycznie?
 
Superbohater: Staram się, chociaż nie na wszystkich serwerach idzie mi to łatwo.
 
Reporter: Ulubione zadanie w:
HeroConie - wszystko jedno byle nie wbijanie lvl towarzyszom
Heroizmie - wszystko jedno byle nie misje czasowe, których jest stanowczo za dużo
Bohaterski czyn - każdy który daje punkty lub jednostki treningowe
 
Reporter:. Na jakich wspomagaczach grasz z reguły?
 
Superbohater: Misji i umiejętności 50%, pracy 25%.
 
Reporter: Ulubiony przywódca na PL7?   :smug:
 
Superbohater: Oczywiście Pan Michał  :D
 
Reporter: Jak często zaglądasz na forum? Jaki jest główna przyczyna? 
 
Superbohater: Bardzo rzadko. A jak już to tylko po to, by sprawdzić jakie jest następne HC. 
 
Reporter: Czy śledzisz Gazetkę Forumową co wydanie?
 
SuperbohaterPrzeglądam, ale nieraz z dużym opóźnieniem.
 
Reporter: Ulubiony event?
 
SuperbohaterBożonarodzeniowy z uwagi na cały miesiąc odświeżanych misji
 
Dziękujemy serdecznie za poświęcony Nam czas oraz wpuszczenie Nas do świata HeroZero widzianego Twoimi oczami! Życzymy kolejnych sukcesów   :puchar:
 
 
 

Suchary

 

Co mówi strateg, przykładając ucho do zegarka?

Spoiler

 

Jak piją matematycy?

Spoiler

 

Jak się nazywa port u Pani Gali?

Spoiler

 

Jaką porę pszczoły lubią najbardziej?

Spoiler

 

Jaka jest ulubiona roślina księży?

Spoiler

 

Bajka o napięciu?

Spoiler

 

Jak nazywa się francuski pływak?

Spoiler

 

 

 

2013 - 2019

 

Przedstawiamy Wam listę osób, które awansowały na stanowisko Moderatora od początku istnienia forum:

 

 1. Desir
 2. Floyd
 3. Katharina
 4. MrocznySzpadel
 5. kHRYSTAL
 6. hiruko
 7. Nom
 8. WujElmon
 9. LoveTrust
 10. Pan_Z_TT
 11. Wódka1
 12. Kajzerman
 13. Mateusz169
 14. GhostRider 
 15. Basniowy
 16. Paweł106 
 17. The Joker
 18. Batmen
 19. Konradzik - NeverMind
 20. Kopciuszek - *Kamil*
 21. Renne
 22. StarsWoman
 23. Damikkos
 24. Silent
 25. SZYBKACOBRA
 26. Seedorf
 27. XaLi ;3 - Feax
 28. michael007
 29. Siostrzyczka
 30. Katika
 31. Zet eŁ O
 32. oski
 33. ala1212
 34. Ozzzj
 35. ALEXIS<3
 36. kotka38
 37. malinovaPatrycja
 38. Demonka
 39. TheDerpciakPL
 40. Duzy Naganiacz - *KnockOut*
 41. Carlla
 42. Rei
 43. Scottie
 44. Guns
 45. Menes
 46. Emin1
 47. Hinata
 48. Zielarka
 49. kOsmOs
 50. Chimera
 51. Udziergana
 52. Target
 53. StarChild
 54. Jedynysprawiedliwy
 55. Minerva
 56. Micux
 57. Akrobata
 58. m0ntanq
 59. CrazyWomen
 60. Buena Vega
 61. Mankan
 62. Usuii
 63. Assuano
 
Tyle nicków udało Nam się ustalić, lecz początki są nie do końca znane. Nie ma podpisanych profili osób z początku, że byli moderatorami, jak mamy np. ja i Kasia, więc coś mogło Nam umknąć. Jak i za paroma nazwami mogła stać jedna osoba   :D Jeśli ktoś ma więcej informacji zapraszamy do kontaktu, a zaktualizujemy   :super:
 
 
 

Papryka ma płeć!

 

Wiele osób przy wyborze papryki kieruje się jej kolorem, ceną, świeżością i ładnym wyglądem. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na smak i inne właściwości papryki wpływa przede wszystkim jej płeć. Okazuje się, że papryka może być żeńska, lub męska. Ma to niebagatelny wpływ na to warzywo.

 

Czym charakteryzuje się papryka płci męskiej?

 

Jeśli zależy ci na tym, aby papryka dobrze się gotowała i dusiła, a przy tym zawierała mało pestek – postaw na paprykę płci męskiej. Doskonale nadaje się na leczo i inne potrawy, w których papryka występuje w wersji duszonej lub gotowanej. Jej smak nie jest zbyt słodki i zdecydowanie mniej mdły, niż smak papryki płci żeńskiej.

 

Czym charakteryzuje się papryka płci żeńskiej?

 

Jej wadą jest fakt, że zawiera o wiele więcej pestek, niż papryka płci męskiej. Posiada jednak dużo słodszy smak. Nie nadaje się tak dobrze do przygotowywania potraw duszonych, czy gotowanych. Idealnie jednak smakuje na surowo, np. w kanapkach.

 

Jak odróżnić płeć papryki?

 

6df1d0e284ca0.jpg

 

Zasada jest bardzo prosta. Papryka płci żeńskiej zawiera 4 wybrzuszenia, natomiastmęska – tylko 3.

 

Zalety zdrowotne papryki

Bez względu na kolor i płeć, papryka jest kopalnią zdrowia. Zawiera mnóstwo prozdrowotnych olejków eterycznych, przeciwutleniaczy, oraz witamin: C, A, E, a także minerałów: potasu, wapnia, magnezu i żelaza. Papryka czerwona posiada dodatkowo sporą dawkę likopenu

 

 

PS. Dlaczego papryki różnią się kolorem? Zielona, czerwona i żółta papryka to… tak naprawdę ta sama papryka w różnym stadium dojrzewania.

 

Za wszystko odpowiadają zwiazki chemiczne. W zielonej formie papryka jest pełna chlorofilu i zapachu aldehydów. W żółtej i pomarańczowej, zawdzięcza barwę luteinie i beta-karotenowi. W miarę czerwienia pojawia się w niej więcej (E)-2-heksenalu i (E) -2-heksanolu, które nadają warzywu słodki, owocowy zapach.

 

 

 

 

Warto zobaczyć

 

Poprzednie wydanie GF

 

Update

 

Gluptasowe Pomysły

 

HeroCon

 

Komiks Forumowy

 

 

 

Zakończenie

 

I tak wielkimi krokami, przez wszystkie te treści doszliśmy do końca. Jak Wam się podobała Nasza Gazetka? Coś Was zaskoczyło, a może czegoś zabrakło? Zapraszamy do komentowania! Zostawiajcie po sobie ślady, nawet te najbardziej okrojone. Pamiętajcie, że jakość, a nie ilość jest w cenie. To co, nic tu po Nas. Tradycyjnie dziękujemy za Wasze wizyty, uwagi i sugestie oraz wszystkie chłodne i ciepłe słowa. Do zobaczenia już 21 kwietnia, w WIELKANOC! Tak Kochani, to już za 2 tygodnie... ach, jak ten czas szybko leci, a jeszcze niedawno było Boże Narodzenia   :O  Szykujcie pisanki, kurczaczki, zajączki i superbohaterów na evencik, który z pewnością się pojawi jak co roku. Cześć   :papa:


Użytkownik michael007 edytował ten post 07 kwiecień 2019 - 13:16

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#2 McFrytka

McFrytka

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 59 postów
 • Serwer:PL17
 • Postać:McFrytka
 • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 50

Napisano 07 kwiecień 2019 - 13:34

Gazetka fajna. Ciekawie czyta się wywiad.


 • michael007 i milkadecha lubią to

#3 Gluptas31

Gluptas31

  Ekspert

 • Journalists
 • 344 postów
 • Serwer:PL7
 • Postać:Gluptas31
 • Drużyna:Gluptasolandia


Reputacja: 1646

Napisano 07 kwiecień 2019 - 13:34

"..Mimo, że z przykrością musimy ogłosić, iż współpracę zawiesiła Nasza redakcyjna kopalnia pomysłów, śmieszków oraz animacji - Gluptas31, to mimo tego gazetka na pewno nie straci na jakości.."
Powiem nawet więcej, Gazetka wiele zyskała na odejściu tego śmieszka. Od razu widać ten profesjonalizm ciągnący się od wstępu aż do zakończenia. Wywiad też niczego sobie, jednak zbyt ogólnikowy, raczej jestem fanem rozbudowanych odpowiedzi, z nutką humoru od odpowiadającego. Na plus na pewno również ciekawostki o papryce, w kolejnych numerach zamawiam kolejne ciekawostki ;)

Użytkownik Gluptas31 edytował ten post 07 kwiecień 2019 - 13:35

 • michael007, Piteros321 i ewa47 lubią to

gluptas1.gif


#4 MatiProZiom

MatiProZiom

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 324 postów
 • Miejscowość:Szukaj, a znajdziesz
 • Serwer:PL15
 • Postać:MatiProZiom
 • Drużyna:BLACK SPIDERS


Reputacja: 376

Napisano 07 kwiecień 2019 - 15:33

Przyjemnie czytało się tą gazetkę forumową. Nawet wiem kto udziela wywiadu, ale nie powiem bo obowiązuje rodo, czy coś takiego. xD A tak ogólnie to wywiad był też w miarę ok. :super:


 • michael007 lubi to

:) (:


#5 Scottie

Scottie

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 451 postów


Reputacja: 894

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:06

Hmmm... lista, przynajmniej od numerku 40, jak najbardziej powinna się zgadzać :) 

 

Wywiad w mojej opinii ciut przykrótki i mam wrażenie, że tracicie ten błysk, który zawsze wybijał go ponad poziomy. Staje się zbyt schematyczny jak na Wasze możliwości ^^ 

 

Dzięki, że warto zerkać na forum co te trzy tygodnie w poszukiwaniu nowego numeru gazetki  :hlehle:


 • michael007 i Katika lubią to

#6 Pablo Escobar

Pablo Escobar

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 454 postów
 • Serwer:PL2
 • Drużyna:Respect Team


Reputacja: 283

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:34

fajnie fajnie


 • michael007 lubi to

#7 michael007

michael007

  Były moderator

 • Journalists
 • 843 postów
 • Miejscowość:Olsztyn
 • Serwer:PL7
 • Drużyna:SS


Reputacja: 1046

Napisano 08 kwiecień 2019 - 10:25

Wywiad też niczego sobie, jednak zbyt ogólnikowy, raczej jestem fanem rozbudowanych odpowiedzi, z nutką humoru od odpowiadającego. 

 

Wywiad w mojej opinii ciut przykrótki i mam wrażenie, że tracicie ten błysk, który zawsze wybijał go ponad poziomy. Staje się zbyt schematyczny jak na Wasze możliwości ^^ 

 

Dziękujemy Wam serdecznie za Wasze opinię. Są one dla Nas podwójnie ważne, bo od ludzi, którzy są niebagatelni.

Co do wywiadu, muszę przyznać, że chcieliśmy spróbować czegoś nowego, a mianowicie krótkich, szybkich pytań i konkretnych odpowiedzi. Cieszymy się, że możemy liczyć na Wasze cenne uwagi i to, że zdecydowanie lubicie pełniejsze wypowiedzi i bogatsze pytania. Zastosować to w praktyce dla Nas nie problem, więc tym bardziej zapraszamy gorąco na kolejny numer!


 • Katika i Scottie lubią to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


Also tagged with one or more of these keywords: michael007, Katika, innowacje, suchary, papryka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych