Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Gazetka Forumowa #26 z... sarkazm!


  • Please log in to reply
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gluptas31

Gluptas31

    Ekspert

  • Journalists
  • 352 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Gluptas31
  • Drużyna:Gluptasolandia






Reputacja: 1694

Napisano 27 maj 2018 - 01:33

           14a97163ddef3c64d9ddac355a4770b8e73bbbab  

 

             

 

  Wstęp 

Witajcie! Jesteśmy po jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku, czyli Dniu Matki. Czy pamiętaliście o Kobiecie, która nosiła Nas pod serduszkiem? Mamy, superbohaterki w oczach każdego dziecka! Nikt nie ma tak nadprzyrodzonych mocy, dzięki którym pozbawi głodu jakiegokolwiek prawa głosu, zapanuje nad nieporządkiem i chaosem panującym chociażby w pokoju dziecka, czy znajdzie rzecz, która według niego zaginęła na dobre. Spóźnione, jednak z całego serca składamy raz jeszcze Najlepsze Życzenia dla każdej Mamy! :kwiat:

 

Wracając do tego, po co się tutaj zebraliśmy... tak, to już kolejny numer w Naszym wydaniu. Ciekawi co dzisiaj dla Was przygotowaliśmy? Otóż garść informacji, szczypta nauki i odrobina zabaw oraz humoru to Nasz przepis na sukces. Zapraszamy wszystkich, czekamy na Wasze opinie po dzisiejszym wydaniu.

 

 

                                mama.png

 

Dzień matki jest świętem międzynarodowy, aczkolwiek w różnych krajach jest obchodzony w różnych terminach. W Norwegii jest to druga niedziela lutego, w Tajlandii 12 sierpnia, a w Indonezji 22 grudnia.


Historia
Sięga ona czasów antycznych, kiedy to starożytni Grecy i Rzymianie otaczali kultem matki-boginie - symbole płodności i urodzaju. Czczenie matek cieszyło się dużym powodzeniem również w Anglii
, gdzie w XVII wieku obchodzono wolne od pracy święto „Niedziela u Matki”. Do rytuału tego dnia należała wizyta w katedrze oraz obdarowywanie matek prezentami - głównie kwiatami i słodyczami. Święto to było obchodzone przez ok. dwa wieki, a następnie powróciło po zakończeniu II wojny światowej.
W Polsce ten dzień związany jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. Od tamtego odległego momentu dzień matki jest w Polsce obchodzony co roku. 26 maja nasze mamy są obdarowywane kwiatami, bombonierkami, laurkami oraz innymi upominkami. 

 

 

 Newsy

 

Gazetka:

 

Na wstępie smutną informacje mamy. pan_ps4, reaktywator gazetki, postanowił zostawić Nas samych, kończąc przy tym przygodę z gazetką. Dzięki za wielomiesięczną współpracę. Nie ma ludzi niezastąpionych, aczkolwiek luka po Tobie pozostanie :)

 

Forum:

14 maja pojawiła się informacja na temat zmian odnośnie usuwania kont - Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, mówiąc w skrócie RODO. Rozwinięcie tego zagadnienia, aby każdy zrozumiał o co się rozchodzi, znajdzie się w dalszej części.


17 maja StarsWoman postanowiła zrezygnować z pełnionej funkcji na forum. Dziękujemy serdecznie za lata pracy na rzecz społeczności Hero Zero!

Gra:

Od 18 do 20 maja
 mieliśmy podwójną energię do dyspozycji.

bonus.png

 

Jak i każdy bohater dostał "pozdrowienia z przeszłości", jak i mógł zakupić w sklepie z oponkami Pakiet Oponek Retro, w którym znajdowała się rzecz z eventu.

eqweqweq.png

 

Ktoś go nabył, co dostał?

 

 

22 maja zostały wprowadzone zmiany w grze.

 

Nowe funkcje

Ogólne


* Mając już kozaczki, peleryne i odjechany fryz, macie teraz możliwość zdobyć również broń i gadżet do kolekcji! Ktoś już ma, chce się podzielić? Dawajcie w komentarzach.
* Czyny, które zostały kiedyś dodane, lecz płątały się między kategoriami, teraz zostały posegregowane i dostały swoje oddzielne miejsce w szeregu.
* Teraz macie możliwość znalezienia w Bohaterskie czyny -> Statystyki, dokadnie opisany każdy odrębny czyn. Jesteście w jego trakcie, bądź już skończyliście. Sa takie pracusie?
* Otwierając swoje drzwi drużyn macie możliwość nie otrzymywać wiadomości odnośnie tabunu nowych członków. Fajne, ale dlaczego tylko przy otwartych drużynach?

Kryjówka Bohaterów

* Maksymalny poziom pomieszczeń... poziom, maksymalny? Jak nawet nie ma obecnego. Coś poszło nie tak, sorka  :Laughing: 
* Akcja akcja, okna, rozbudowy, rewelacja. Wysilając się i przekładając to na język zrozumiały - Jeśli coś Wam się buduje, jest od teraz możliwość sprawdzenia potrzebnych surowców na rozbudowe kolejnych pomieszczeń, bez pierwszego okna o skracaniu budowy jak było do tej pory - to się wyświetli następnie. 
* Wracając do punktu wyżej, okno, które wyświetla się jako drugie - skracanie budowy za oponki - będzie pojawiało się to, które jest krótsze, w rezultacie tańsze. 


Konserwacje

Ogólne

* Błędy, które są znaczące zostały naprawione! Jeśli ktokolwiek znalazł chociażby jeden, zapraszamy do pochwalenia się.



Trwa zaciekła dyskusja na temat zmian na forum, wchodzie i dzielcie się przemyśleniami. 


25 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ręcznika. W tym dniu czekały na Nas niespodzianki w lumpeksie, jak i w sklepie z oponkami. Jeden z Waszych ulubionych?

dzien-recznika.png

 

26 maja również na Hero Dzień Mamy został uczczony. Wyjątkowe życzenia, a do tego broń rzucana w lumpeksie, dopasowana do tego specjalnego dnia.

 

 

 

Ściąga

 

Forum Hero Zero jest miejscem, gdzie każdy szukający rozwiązania problemu znajdzie tu pomoc. Jednak są takie sytuacje, które wykraczają poza możliwości tego miejsca. Jedną z nich są chociażby błędy przy kupnie oponek. Konsument nabywa oponki, a ich nie dostaje mimo, że transakcja została dokonana. Ewidentna nieprawidłowość, którą należy zgłosić jak najprędzej. No właśnie, większość graczy pierwsze co robi to zwraca się o pomoc tutaj, a trzeba wiedzieć, że ani moderatorzy, ani nikt inny nie ma takich możliwości na forum. Takie zdolności ma jedynie Support, do którego trzeba napisać i wyjaśnić sytuacje. Pamiętajmy, by zachować wszelkie możliwe dane związane z transakcją i przedstawić je, bez zbędnych nerwów, czy wymogów. Tutaj jedynie otrzymamy informację o właściwym adresie - Support. Po co tracić czas, jeśli można od razu zapukać do właściwych drzwi.

 

 

 

Ciemna strona wspomagaczy drużynowych!

 

Dodatkowe treny, skrócony czas misji, większe nagrody za pojedynki. Oto bonusy, które dostajemy dzięki wspomagaczom drużynowym. Czy aby jednak jest popyt na takie dodatki?

 

Jak każdy z Was wie, koszt za takie “przyjemności” jest bardzo duży, bo aż 69 oponek i trwają one zaledwie tydzień. Różnica pomiędzy wspomagaczami za monety i oponki jest niewielka, bo tylko 3 treningi, tylko 10% mniej czasu na misje i treningi oraz tylko 10% wyższe nagrody za pojedynki i ligę. Co nam to daje w praktyce? Misje krótsze o 20-30 sekund czy dodatkowy tysiąc za pojedynki? Czy nie uważacie, że ceny są wygórowane? Jak to się w ogóle ma do oponek, które zdobywamy w grze? Czy skoro nie ma już możliwości zdobywania ich w turniejach mamy szansę aktywować takie wspomagacze? Dla takich dodatków jesteśmy zobligowani zakupić te różowe słodkości i wpłacić je do drużyny.

 

 

 

                   Forumowa przypominajka

 

Internet to miejsce, gdzie znajdziemy dosłownie wszystko - dobre, jak i złe rzeczy. Zasada numer jeden nie ufajmy nieznajomym. Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie i jakie ma zamiary względem Ciebie. Wielokrotnie w grze miałem sytuacje, w których ktoś próbował mnie oszukać - pewnie zresztą nie tylko ja. Obiecanki góry oponek, otrzymywanie jakiś podejrzanych linków... Pamiętajcie, pod żadnym pozorem nie klikajcie w nieznane źródła, gdyż możecie sobie narobić biedy. Hakerzy są sprytni i mają coraz to cięższe działa wycelowane w niewinnych użytkowników. Pamiętajmy, by nie dać im pola do popisu i być bezpiecznym. 

 

 

 

Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, czyli w skrócie RODO, to nowe wytyczne dotyczące ochrony naszych danych osobowych. O co w tym chodzi? Już objaśniam!

 

Jest to nowe, ujednolicone rozporządzenie dla krajów Unii Europejskiej, mające na celu ochraniać wszelkie dane osobowe, tj. imię, nazwisko, adres, numer pesel, numer telefonu, adres IP oraz wszelkie informacje które określają Naszą osobę. Polega to na tym, że każdy, głównie firmy, które posiadają jakiekolwiek informacje o Nas mają obowiązek zadbać o to, aby te dane były bezpieczne i aby żadna osoba trzecia nie miała do nich wglądu. Mamy również prawo aby w dowolnym momencie wycofać swoje zgody na przetwarzanie owych informacji i administrator ma obowiązek usunąć je ze swojej bazy. Mamy prawo odwołać je w ten sam sposób w jaki zostały wyrażone, tj. słownie, mailowo, pisemnie.

 

W przypadku Naszej ulubionej gry, jaką jest Hero Zero, każdy z Nas grając w nią wyraża zgodę aby firma Playata przechowywała te dane. Są to nicki, adresy IP, adresy e-mail. Jak już pewnie każdy z Was wie, w praktyce zmiany zaszły chociażby przy usuwaniu i reaktywowaniu konta. Obecnie aby móc powrócić do gry konieczne jest zaznaczenie opcji otrzymania kodu reaktywacyjnego. Jest to dla Nas furtka do powrotu do Hero Zero. W momencie, gdy nie pozyskamy go, możemy nie mieć możliwości dalszej gry na starym koncie. Pretensje wtedy można mieć tylko i wyłącznie do siebie.

ochrona-danych.png

 

 

 

                               Wywiad

 

   Bohaterem dzisiejszego wydania jest osoba, posiadająca ogromną wiedzę na temat Hero Zero. W naszych gazetkowych łamigłówkach zdobył aż 85 punktów, zostawiając przy tym konkurencje daleko w tyle. Również jest on doświadczonym graczem z serwera PL14. Zobaczmy czy jego wypowiedzi będą równie sarkastyczne co jego nick. Oto sarkazm!

 

Gluptas31: Cześć! Słyszałem, że wygrał Pan zaproszenie na wywiad. Odpowiedzi na pytania prosimy pełnymi zdaniami.

 

sarkazm: Witam! A jakże by inaczej miałoby być, aniżeli pełnymi zdaniami :)

 

Gluptas31: Znakomicie! W takim razie zaczynamy. Czy mógłbyś dokonać prezentacji swojej osoby?

 

sarkazm: Jakich informacji wstępnych chciałbyś się ode mnie dowiedzieć? Pytaj śmiało :)

 

 

Gluptas31: Powiedz Nam.... Jak brzmi imię, które rodzicie dali Ci gdy się urodziłeś? Jakie są Twoje zainteresowania? Czy sarkazm jest w trakcie edukacji szkolnej, czy może jest już dorosły i pracuje w wielkiej korporacji? Oczywiście możesz napisać coś więcej o sobie, limit słów nieograniczony (ale bez przesady :)  )

  

sarkazm:  Mam na imię Michał i chodzę do drugiej klasy technikum logistycznego. W wolnych chwilach rysuję, maluję, oglądam filmy, czytam książki o zróżnicowanej tematyce, nie pogardzam również muzyką. Jednak mam wielką słabość do cukiernictwa. Specjalnością zakładu są muffiny. Bardzo chętnie wytwarzam słodycze, jak również je konsumuje :)

 

 

Gluptas31: PL14 to serwer na którym zaczynałeś swoją przygodę z Hero Zero, czy może byłeś już wcześniej superbohaterem?

  

sarkazm: Zgadza się, swoją przygodę z Hero Zero rozpocząłem na serwerze PL 14, jest to jedyny serwer, na którym aktualnie gram. 

 

 

Gluptas31: Nazwa Twojej drużyny to Demoniczny Psychiatryk, rzeczywiście panuje tam atmosfera taka jak w psychiatrykach ?

  

sarkazm: Przyznaje, nazwa brzmi dość intrygująco, sama drużyna skrywa w sobie wspaniałych ludzi. Może niektórzy z nich rzeczywiście są zdrowo świrnięci, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W drużynie panuje wspaniała atmosfera: wszyscy się wspieramy, pomagamy sobie wzajemnie, dajemy wskazówki. Jest dużo śmiechów, żartów i pogaduszek. Moi wariaci.  Kto by pomyślał, że na stare lata wyląduje w psychiatryku. Kochani pozdrawiam Was serdecznie   :serce:

 

 

Gluptas31: Superbohaterem człowiek się nie rodzi, każdy zaczyna od zera. Ile czasu potrzebowałeś aby z zera awansować do najwyższej ligi?

   

sarkazm: Powiem Ci, że to się stało tak szybko, że nawet nie pamiętam. Od bardzo dawna byłem w championie i kwestia wejścia do dywizji superbohater była bardzo prosta. Proces ten, nie był zbyt trudny, ponieważ większość przeciwników, których otrzymywałem w lidze, była słabsza ode mnie.

 

 

Gluptas31: Czy spotkałeś się kiedyś z zachowaniem gracza, które Cię  zdenerwowało i chciałbyś takiemu osobnikowi dać za przeproszeniem w nosek? Jeśli tak to opowiedz.

  

sarkazm: Spotkałem się wielokrotnie z dzieciaczkami, jeśli mogę to tak nazwać, które chciały mnie nabrać na niebotyczną sumę oponek, monet i Bóg wie czego jeszcze. Jest to norma w dzisiejszym świecie, ponieważ zawsze znajdą się osoby, którym nie chce zainwestować się czasu i chęci, a pragną jedynie wzbogacić się na naiwności drugiej osoby. Jest to niewątpliwie przykre, choć coraz częściej się z tym spotykamy. Cóż, jedyne co możemy z tym zrobić, to oczywiście zgłaszać tego typu procedery i ostrzegać nieopierzonych, początkujących graczy przed takimi zjawiskami.

 

  

Gluptas31: W swoim opisie wspominasz o sukcesach w Turnieju Tygodniowym. Czy walcząc o najwyższe miejsca zdarza Ci się rezygnować z innych czynności w życiu prywatnym?

  

sarkazm: Takie jest życie, żeby osiągnąć jedno, należy poświęcić drugie. W życiu nie ma nic za darmo. Ja również, kiedy skupiam się na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony, muszę mieć świadomość, że trzeba poświęcić coś, kosztem czegoś innego.

 

 

Gluptas31: A czy przekłada się to kosztem wyników w nauce? Bo sam muszę przyznać parę razy zdarzyło mi się nie nauczyć do testu z powodu „wirtualnych obowiązków „ :)

  

sarkazm: Może nie w sensie "nie nauczyć się", ale może w tym sensie "nie umieć w 100%". Ze względu na moją pozycję szkolnego prymusa - gra, kosztem słabszej oceny, nie wchodzi w grę. Jednak parę razy zdarzyło mi się zaniedbać naukę. PRZYZNAJE SIĘ  PRZYŁAPAŁEŚ MNIE   :diabel:

 

Gluptas31: Haha, nie pokazuj tego wywiadu rodzicom, może nie spodobać im się odpowiedź i dadzą bana na internet... A propos banów, co byś zrobił w takiej sytuacji: wstajesz rano, pijesz poranną herbatę, logujesz się do gry i widzisz Twoje konto zostało zbanowane na wieki wieków. Zaczynasz karierę od nowa, czy może przechodzisz na emeryturę?

 

sarkazm: Coś Ty, nie ma na mnie mocnych, zaczynam od początku, żeby znowu być najlepszym. Przecież król jest tylko jeden  :D

 

 

Gluptas31: Powiedz królu, czy masz jakieś cele w grze, których jeszcze nie osiągnąłeś, a chciałbyś osiągnąć?

 

sarkazm: Wiesz, pieniądze, sławę, urodę, mam... nie no żarcik. Tak na poważnie... interesuje mnie TOP 1 w Turnieju Tygodniowym na doświadczenie, kryjówka na 100%. To takie największe marzenia związane z grą, resztę napisze życie.

 

 

Gluptas31: W takim razie życzę szybkiego spełnienia marzeń! Powiedz, gdyby towarzysze z Hero Zero były prawdziwe to kogo byś zaadoptował?

 

sarkazm: Przygarnąłbym jeżyka Franzl'a. Mam słabość do jeży. Niezły kapelusz, ubranko, nic tylko adoptować. Choć przyznam Ci się, że jeszcze go nie zdobyłem, jednak nie tracę nadziei.

 

 

Gluptas31: Od czasu do czasu przy niektórych wydarzeniach, takie jak Święta, czy imprezy sportowe pojawiają się w grze eventy. Co o nich sądzisz?

 

sarkazm: Eventy są bardzo dobrym pomysłem. Urozmaicają grę, stanowią taki przyjemny dodatek do tego, co czeka na nas, na co dzień.

 

 

Gluptas31: Teraz trochę pytań dotyczących Twojego zwycięstwa w krzyżówkach.

Niemal w każdym wydaniu Gazetki zgarniasz maksymalną ilość punktów w Naszym "Kąciku zabaw". Muszę przyznać, że pytania nie należą do łatwych. Zerkasz czasem do gry, by znaleźć odpowiedź, czy jesteś chodzącą encyklopedią i na miejscu znasz odpowiedź?

 

sarkazm: Owszem, pytania nie należą do łatwych, redaktorzy się już o to zatroszczyli :)

 

Na większość pytań znam odpowiedź, jednak zdarza się, że nie znam wszystkich: nazw towarzyszy, czy stref po kolei, a te informacje są potrzebne w niektórych zadaniach. Mam dużą wiedzę na temat gry, ale czasami trzeba coś ściągnąć.

 

 

Gluptas31: Nie ja układałem zadania, więc pretensje nie do mnie :) Rozwiązując Nasze krzyżówki i łamigłówki spodziewałeś się, że nagrodą będzie udział w wywiadzie?

 

sarkazm: Zadania rozwiązuje dla zabawy, żeby sprawdzić samego siebie, a że przy okazji wpadają punkty... Traktuje to jako taki przyjemny bonus, nagrodę za dobrze i rzetelnie zrobione zadania. Gdy rozwiązywałem zadania z Gazetki Wielkanocnej wytłuszczonym drukiem było napisane, że na zwycięzce czeka nagroda niespodzianka. Fakt, byłem ciekawy co to może być. Zgadywałem, że to mogą być drobne nagrody rzeczowe do gry, ale udział w wywiadzie okazał się dla mnie bardzo kuszącą i przyjemną propozycją.

  

 

Gluptas31: W imieniu wszystkich redaktorów gazetki gratuluję Ci zwycięstwa. Niestety, Twoja nagroda powoli zmierza już ku końcowi. Na koniec mam dla Ciebie zadanie. Prezydent Stanów Zjednoczonych zamiaruje zacząć grać w Hero Zero. Wzywa Cię na dywanik i prosi, abyś opowiedział mu o tej grze. Opowiedz prezydentowi USA o HZ  :Laughing: 

 

sarkazm: Mr. President. I want to tell a story about Hero Zero...

 

Nie wiem czy dalej potrafiłbym tak ładnie opowiadać, więc przerzucę się na nasz ojczysty język.

 

Hero Zero jest dla mnie jedną z lepszych gier multiplayer-ów o jakich słyszałem. Nie będę tutaj wystawiał nie wiadomo jakiej laurki, tylko powiem obiektywnie co sądzę o tej grze.

 

Jest to wspaniała gra, w której można poznać naprawdę świetnych, pozytywnych ludzi, z którymi wspólnie ratujemy świat. Gra posiada pewien urok rywalizacji, ponieważ każdy chce być najlepszym. Oczywiście to jest tylko gra, powinna sprawiać radość i przyjemność. Nie traktujmy tego jako główny priorytet, pod który podporządkowujemy całe swoje życie. To, że nie zrobię wszystkich treningów i energii, nie oznacza, że świat się zawali. Trzeba mieć pewien dystans i luz.

Jest to także ogromny pożeracz czasu, w tej grze nie da się nudzić. Twórcy cały czas wymyślają dla nas mniej lub bardziej przydatne innowacje. Powinniśmy się cieszyć, że gra nie jest taka monotonna. 

Choć według mnie, z dnia na dzień gra zmierza w stronę materializmu. Rozumiem to, nie jest to akcja charytatywna, twórcy także chcą zarobić, ale trzeba mieć umiar. Podsumowując, Hero Zero jest bardzo dobrą grą. Cieszę się z tego, że jestem jednym z elementów tej wielkiej, rodzinnej wspólnoty.

Zabrzmiało to tak patetycznie, że aż mi się łezka w oku zakręciła.  :placz2:

 

 

Gluptas31: No no, gdyby to ode mnie zależało przyznał bym Ci literacką nagrodę Nobla za ten monolog   :puchar:   Wielkie dzięki za czas, który Nam ofiarowałeś i za to, że odpowiedzi były prosto z serca.

 

 

 

                         Strefa śmiechu

 

Śmieszne życzenia na Dzień Matki? Mamy kilka propozycji - otóż mamie warto życzyć...

 

przede wszystkim dalszych sukcesów wychowawczych... 

 

Spoiler

 

i edukacyjnych...

Spoiler

 

oraz wielkiego uznania w oczach dzieci...

Spoiler

 

 

 

 

                         Warto zobaczyć

 

Newsy
 

Pożegnanie StarsWoman

 

Notatki konserwacyjne

 

Dyskusja odnośnie zmian

 

RODO 

 

Gazetka Forumowa #25

 

Do boju użytkownicy!

 

 

 

Lekcja nr 1 - Język polski

 

Rok szkolny dobiega powoli końca, ale nie martwcie się, zapełnimy w Was powstałą pustkę. Rozpoczynamy dziś cykl lekcji i to od naszego pięknego, ojczystego języka. Tematem na rozruszanie będzie krótkie przypomnienie o formie zwrotów grzecznościowych, które stosujemy na co dzień w wszelkich wiadomościach tekstowych. Na pewno wiecie, że pisząc: "Tobie", "Wam", "Ty", "Ciebie", "Cię", "Wasze", "Go", "Ją", "Ich"... piszemy wielką literą, przez co okazujemy szacunek osobie, do której te słowa kierujemy. Czy to kogoś zaskoczyło? Mam nadzieję, że nie. Każdy z nas używa owych słów i nie jest to nic trudnego aby pierwsza literę tych wyrazów zwiększyć. Zajmuje to sekundę, a pokazuje drugiej osobie, że nie jesteśmy ignorantami. Skoro nic nas to nie kosztuje, to postarajmy się wspólnie pracować nad poprawną polszczyzną i ukazywać światu piękno języka polskiego.

 

 

 

                            Kącik zabaw

 

LABIRYNT - Pomóż Harremu dostać się do oponki! Uwaga! Linie nie mogą na siebie nachodzić oraz Harry nie ma umiejętności przenikania przez ściany!

Labirynt.png

 

KRZYŻÓWKA - poniżej znajdują się pytania w losowej kolejności. Należy rozszyfrować hasła i odpowiednio ulokować je w krzyżówce, aby razem tworzyły odpowiednie rozwiązanie.

 

                              KRZYZOWKA-NA-KONIEC-MAJA.png

 

Nasz nick, to inaczej ... bohatera.

Punkty, przed którymi stoi złoty puchar.

Znajduje się w rankingach i ma pod sobą 1, 2, 3 itd...

Turniej ten dotyczy m.in. Doświadczenia, jak i Hero Con. 

Miejsce, w którym może znajdować się maksymalnie 30 osób.

Jest podany w procentach. Przoduje symbol zielonej strzałki w górę.

Symbol srebrnego medalu i możliwość zdobycia go w atakach między graczami, czy też drużynami.

 

RÓŻNICE - tylko, bądź aż 7 szczegółów. Czy Żelazna Dama pomoże Wam je wszystkie odnaleźć?

razem.png


 

ROZSYPANKA - z podanych liter należy ułożyć słowa. Uwaga! Czerwone krateczki łączą się w hasło!

 

 rozsypankac74f715897b48a27.png

 

 

 

                                           Punktacja za poprzednie wydanie

 

sarkazm - 25 punktów

KubaRolnik - 24 punkty

Niedźwiedź - 6 punktów

BędzieZabawa2 - 1 punkt

 

 

Ogólna punktacja:

sarkazm - 110 punktów

KubaRolnik - 39 punktów

Niedźwiedź - 14 punktów

MatiProZiom - 10 punktów

mania10xd - 5 punktów

BędzieZabawa - 1 punk

 

 

 

Zakończenie

 

Na dziś to już koniec. Mamy nadzieję, że każdy poruszony przez Nas temat został wyczerpany i udało Nam się czymś Was zaskoczyć. Dziękujemy za coraz liczniejsze odwiedziny i zainteresowanie Gazetka Forumową. Jeśli chcielibyście, byśmy poruszyli jakiś temat, dowiedzieli się czegoś lub przeprowadzili wywiad z osobą, o której macie ochotę dowiedzieć się więcej dajcie znać w komentarzach. Wracamy już za trzy tygodnie i jak było do tej pory, przyjdziemy z nowościami oraz nowym członkiem gazetki. Kto to będzie...? Dowiecie się już 17 czerwca! Do zobaczenia   :papa:

 

Gazetka stworzona przez: Gluptas31, michael007, Katika, Piteros321


Użytkownik Micux edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 05:42

gluptas1.gif


#2 sarkazm

sarkazm

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 117

Napisano 27 maj 2018 - 05:26

rozsypanka
druzyna
banda
trofea
herb
melony
oponki
czlonek
kwatera
herocon
bohater

 

 

krzyzowka

 

1. nazwa
3. ligowe
7. ranga
2. drużyna
4. rozwój
5. honor
6. tygodniowy
nagroda

 

cd


  • michael007, Gluptas31 i Katika lubią to

#3 mania10xd

mania10xd

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:mania10xd
  • Drużyna:The Versager
Reputacja: 601

Napisano 27 maj 2018 - 08:46

Super gazetka ! Oby takich więcej   :super:  :smilue:


  • michael007, Gluptas31 i Starlet lubią to

:serce:★·.·´¯`·.·★Mania★·.·´¯`·.·★:serce:

The Versager :*


#4 Krisss1235pl

Krisss1235pl

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów
  • Serwer:PL20
  • Postać:Krisss1234pl
  • Drużyna:The Tigers (pl20)
Reputacja: 365

Napisano 27 maj 2018 - 09:10

Dobra gazeta :P 


  • michael007 i Gluptas31 lubią to

^^


#5 sarkazm

sarkazm

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 117

Napisano 27 maj 2018 - 12:43

Osobiście muszę podziękowac i pogratulowac redaktorowi Gluptasowi. Spisal sie na 5+

Pytania byly ciekawe i niezwykle interesujące. Widac, ze chlopak sie przylozyl i wielkie podziekowania dla niego.


  • michael007, Gluptas31, TheDerpciakPL i 1 inna osoba lubią to

#6 Gluptas31

Gluptas31

    Ekspert

  • Journalists
  • 352 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Gluptas31
  • Drużyna:Gluptasolandia






Reputacja: 1694

Napisano 27 maj 2018 - 13:48

Dziękuję ja również sarkazm. Ty też spisałeś się na medal. Udany wywiad składa się przede wszystkim z dobrych odpowiedzi, których tu nie zabrakło. Bardzo miło wspominam czas wspólnej pracy :) taka ciekawostka z za kulis. Na napisanie wywiadu planowałem przeznaczyć tydzień, jednak współpraca z sarkazmem była tak owocna, że wystarczył jeden dzień na "wypytanie" go o wszystko :)
  • sarkazm i ewa47 lubią to

gluptas1.gif


#7 TheDerpciakPL

TheDerpciakPL

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 850 postów






Reputacja: 1267

Napisano 27 maj 2018 - 14:50

Podoba mi się w jakim kierunku zmierza gazetka, czuć taki powiew świeżości, czyli jak zwykle genialna robota. :smilue:

 

A co do labiryntu to Harry nie ma zdolności przenikania przez ściany, ale nikt nie powiedział, że nie może przejść sobie dookoła labiryntu :D

xdpng_qepewsw.png


05a5fb1ed4e64.gif


#8 Gluptas31

Gluptas31

    Ekspert

  • Journalists
  • 352 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:Gluptas31
  • Drużyna:Gluptasolandia






Reputacja: 1694

Napisano 27 maj 2018 - 14:56

Widać nie doceniliśmy przebiegłości niektórych użytkowników :D Następnym razem będziemy musieli dopisać, żeby nie przechodzić naokoło :)


  • TheDerpciakPL i ewa47 lubią to

gluptas1.gif


#9 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 27 maj 2018 - 20:23

 

 

Na pewno wiecie, że pisząc słowa typu: "Tobie", "Wam", "Ty", "Ciebie", "Cię", "Wasze", "Nasze", "Nas", "Nami", "Go", "Ją", "Ich"... piszemy z wielkich liter. 

 

Nie. Te forme stosujemy tylko w oficjalnych pismach, listach, ze tak powiem analogowych. Stosowanie tego w takiej pisaninie jak fora internetowe, komunikatory i w ogole internet jest BLEDEM. Dopuszczalne jest ostatecznie w oficjalnych mailach, ale uzywanie tego tak jak tutaj jest przerostem formy i snobizmem.

Przy okazji, to sie nazywa zaimki osobowe, a nie wyrazy typu g. Za na pewno nie stosuje sie duzej litery w przypadku zaimkow dzierzawczych jak piszecie, a ktorymi jest np. wasze, nasze. Wylacznie osobowe w odniesieniu do adresata. Nie powinno sie tez przenosic angielskiej gigantomanii na polskie slowa, tytuly i pisac kazde slowo duza litera w krotkim topiku.

Poza tym tez pisanie, ze cos z wielkiej litery wysmiewa Miodek, ze moze jeszcze z ogromnej albo gigantycznej. Przeciwstawne jest male, wiec i w druga strone uzywa sie slowa duze. A nie wielkie. Aczkolwiek profesorowie z PWN dopuszczaja obie formy. Przy czym z kolei radza pisac, ze cos jest napisane duza, wielka litera, a nie z, ktore to z tez jest postrzegane jako niewlasciwe.

Tak wiec wasza porada jest wlasciwie w calosci porada jak pisac niepoprawnie heh.

Mozna pisac blednie z wyboru, jak ja, gdy nie uzywam ogonkow, jako pozostalosc po czasach z netu bez mozliwosci ich kodowania, tyle, ze wiekszosc piszacych nie wie, ze cos pisze blednie i uwaza, ze tak jest poprawnie. Brak przecinkow tez jest bledem ortograficznym, ktory wielu lekcewazy, ale po prawdzie, one zmieniaja sens wypowiedzi bardziej niz brak polskich znakow.


Użytkownik Singlung edytował ten post 27 maj 2018 - 20:32

  • Król Julian, Gluptas31, TheDerpciakPL i 1 inna osoba lubią to

#10 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1074

Napisano 28 maj 2018 - 18:08

Stwierdzenie odnoszące się do Naszego słowniczka mianowane przez Ciebie "przerostem formy i snobizmem" jest indywiduwalnym spostrzeżeniem, z Twojego punktu widzenia i świadczy jedynie o Tobie.

 

Co do różnicy między dużą, a wielką... Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Użyte w Naszym przypadku słowo jest zabiegiem celowym, aby zwrócić szczególną uwagę na kwestie poruszaną. Wystarczająco jest w Internecie niechlujstwa i chaosu oraz treści, które pozbawione są znaków diakrytycznych, czy interpunkcji.

 

Wracając do zwrotów grzecznościowych, nie są tylko i wyłącznie Naszym wymysłem, tylko zostały przede wszystkim oparte o netykietę1, w której punkt pokryje się z Naszym.

 

 

1Netykieta jest zbiorem zasad kultury obowiązującej w Internecie, internetową etykietą. Zasady te nie zostały poddane kodyfikacji, ale zostały wypracowane przez społeczność internetową. Są zbiorem zaleceń, których nieprzestrzeganie jest co najmniej niemile widziane, a warto je znać, choć po to, aby się nie ośmieszyć),


  • Gluptas31, Katika i Micux lubią to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#11 McFrytka

McFrytka

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Serwer:PL17
  • Postać:McFrytka
  • Drużyna:Poena Capitis






Reputacja: 54

Napisano 28 maj 2018 - 18:34

Hasła do rozsypanki to :
drużyna
banda
trofea
herb
melony
oponki
członek
kwatera
herocon
bohater

 

 

 

Hasła do krzyżówki

 

1 nazwa
ligowe 
ranga 
drużyna
4 rozwój 
5 honor
6 tygodniowy
Hasło z wyróżnionych liter to NAGRODA

 

Różnice w załączonym obrazku

[attachment=4075:różnice.png]

 

 

Labirynt na załączonym obrazku

[attachment=4074:Labirynt 11.png]


Użytkownik McFrytka edytował ten post 28 maj 2018 - 19:00

  • Gluptas31 i Katika lubią to

#12 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 30 maj 2018 - 00:13

Stwierdzenie odnoszące się do Naszego słowniczka mianowane przez Ciebie "przerostem formy i snobizmem" jest indywiduwalnym spostrzeżeniem, z Twojego punktu widzenia i świadczy jedynie o Tobie.
 
Co do różnicy między dużą, a wielką... Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Użyte w Naszym przypadku słowo jest zabiegiem celowym, aby zwrócić szczególną uwagę na kwestie poruszaną. Wystarczająco jest w Internecie niechlujstwa i chaosu oraz treści, które pozbawione są znaków diakrytycznych, czy interpunkcji.
 
Wracając do zwrotów grzecznościowych, nie są tylko i wyłącznie Naszym wymysłem, tylko zostały przede wszystkim oparte o netykietę1, w której punkt pokryje się z Naszym.
 
 
1Netykieta jest zbiorem zasad kultury obowiązującej w Internecie, internetową etykietą. Zasady te nie zostały poddane kodyfikacji, ale zostały wypracowane przez społeczność internetową. Są zbiorem zaleceń, których nieprzestrzeganie jest co najmniej niemile widziane, a warto je znać, choć po to, aby się nie ośmieszyć),


Widze, ze zupelnie nie rozumiesz jaka jest roznica miedzy zasadami jezyka polskiego, obowiazujacymi w naszym kraju z decyzji Rady Jezyka Polskiego a pisaniem czegos w internecie w ramach wymyslonego FAQu.

Tak swoja droga Netykieta, to zbior zasad dobrego zachowania w internecie, a nie narzucania blednej pisowni we wlasnym jezyku i twierdzenie, ze jest to poprawne pisanie we wlasnym jezyku. Ja jeszcze pamietam Netykiete, w ktorej obowiazkiem bylo pisanie bez polskich liter zas uzywanie Pan, Pani uznawano za wywyzszanie sie i obrazliwe.

Probujesz uczyc uzytkownikow forum jezyka polskiego (a nie Netykiety, nie zaslaniaj sie nia teraz) poprzez pokazywanie bledu na bledzie. To nie jest zadna Netykieta ani nic takiego. Zamiast sie fochac, powazniej jest uznac porade osoby, ktora na tym jezyku zna sie lepiej od ciebie i zapamietac zeby takich bledow nie powtarzac ani tym bardziej nie uprawiac wirusowego umacniania sie ich w swiadomosci innych. Dalej piszesz z bledami, bo nie pisze sie duza litera nasze itp. Ale idziesz w zaparte, a to tylko rodzi wrazenie pokazywania jak slabo swoj jezyk znasz i jak slabo w szkole ktos cie go uczyl albo nie chcialo ci go sie uczyc. Te formy zarezerwowane sa tylko co do listow oficjalnych i co do zaimkow osobowych, takie sa normy jezykowe obowiazujace w naszym kraju, a nie twoje czy moje chciejstwo. Wiem, ze stosuje sie odstepstwa, slang itp., ale nie ubiera sie tego w piorka "lekcji jezyka polskiego", jak ty to robisz. Ja nie cierpie wszelkich idiotycznych skrotow typu jpr, nw i tak dalej, glupawych, naduzywanych emotek, ktore wedlug Netykiety naduzywane byc nie powinny, no i coz, godze sie na zalew tego typu maniery... Sama nie uzywam polskich liter, ale nikomu nie bede wciskac sciemy, ze jest to poprawne w ramach polskiego.

Powtorze, bo widze niezrozumienie - przerostem formy i snobizmem jest UZYWANIE W INTERNECIE i na takich forach jak to, czy w komunikatorach wlasnie tego pisania duza litera wszelkich zaimkow, z wiara, ze jest to poprawne, wlasciwe i grzecznosciowe, kiedy w praktyce jest dowodem na brak wiedzy. Tak samo jak mowienie smacznego.

Jezeli chcesz uczyc kogos poprawnosci jezyka polskiego rob to, ale nie probuj blednego, wlasnego wyobrazenia o czyms takim forsowac, a tym wlasnie jest ten jeden akapit. Napisaliscie go z pozycji poradnika i przeswiadczenia, ze jest to poprawne, a jest wrecz przeciwnie.

 

Ciebie jak widze nie przekonam, mimo ze fakty sa jakie sa, uwazasz, ze wiesz lepiej od polonistow.

Ale mam nadzieje, ze ludzie, ktorzy chca sie czegos nauczyc i pisac poprawnie zignoruja te twoja "porade" jezykowa, a zapamietaja to jak poprawnie nalezy pisac zaimki osobowe i ze duza litera tylko w korespondencji listownej, glownie papierowej.


Użytkownik Singlung edytował ten post 30 maj 2018 - 00:29


#13 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1074

Napisano 30 maj 2018 - 13:33

Widze, ze zupelnie nie rozumiesz jaka jest roznica miedzy zasadami jezyka polskiego, obowiazujacymi w naszym kraju z decyzji Rady Jezyka Polskiego a pisaniem czegos w internecie w ramach wymyslonego FAQu.

Tak swoja droga Netykieta, to zbior zasad dobrego zachowania w internecie, a nie narzucania blednej pisowni we wlasnym jezyku i twierdzenie, ze jest to poprawne pisanie we wlasnym jezyku. Ja jeszcze pamietam Netykiete, w ktorej obowiazkiem bylo pisanie bez polskich liter zas uzywanie Pan, Pani uznawano za wywyzszanie sie i obrazliwe.

Probujesz uczyc uzytkownikow forum jezyka polskiego (a nie Netykiety, nie zaslaniaj sie nia teraz) poprzez pokazywanie bledu na bledzie. To nie jest zadna Netykieta ani nic takiego. Zamiast sie fochac, powazniej jest uznac porade osoby, ktora na tym jezyku zna sie lepiej od ciebie i zapamietac zeby takich bledow nie powtarzac ani tym bardziej nie uprawiac wirusowego umacniania sie ich w swiadomosci innych. Dalej piszesz z bledami, bo nie pisze sie duza litera nasze itp. Ale idziesz w zaparte, a to tylko rodzi wrazenie pokazywania jak slabo swoj jezyk znasz i jak slabo w szkole ktos cie go uczyl albo nie chcialo ci go sie uczyc. Te formy zarezerwowane sa tylko co do listow oficjalnych i co do zaimkow osobowych, takie sa normy jezykowe obowiazujace w naszym kraju, a nie twoje czy moje chciejstwo. Wiem, ze stosuje sie odstepstwa, slang itp., ale nie ubiera sie tego w piorka "lekcji jezyka polskiego", jak ty to robisz. Ja nie cierpie wszelkich idiotycznych skrotow typu jpr, nw i tak dalej, glupawych, naduzywanych emotek, ktore wedlug Netykiety naduzywane byc nie powinny, no i coz, godze sie na zalew tego typu maniery... Sama nie uzywam polskich liter, ale nikomu nie bede wciskac sciemy, ze jest to poprawne w ramach polskiego.

Powtorze, bo widze niezrozumienie - przerostem formy i snobizmem jest UZYWANIE W INTERNECIE i na takich forach jak to, czy w komunikatorach wlasnie tego pisania duza litera wszelkich zaimkow, z wiara, ze jest to poprawne, wlasciwe i grzecznosciowe, kiedy w praktyce jest dowodem na brak wiedzy. Tak samo jak mowienie smacznego.

Jezeli chcesz uczyc kogos poprawnosci jezyka polskiego rob to, ale nie probuj blednego, wlasnego wyobrazenia o czyms takim forsowac, a tym wlasnie jest ten jeden akapit. Napisaliscie go z pozycji poradnika i przeswiadczenia, ze jest to poprawne, a jest wrecz przeciwnie.

 

Ciebie jak widze nie przekonam, mimo ze fakty sa jakie sa, uwazasz, ze wiesz lepiej od polonistow.

Ale mam nadzieje, ze ludzie, ktorzy chca sie czegos nauczyc i pisac poprawnie zignoruja te twoja "porade" jezykowa, a zapamietaja to jak poprawnie nalezy pisac zaimki osobowe i ze duza litera tylko w korespondencji listownej, glownie papierowej.

 

Internet rządzi się swoimi prawami i dlatego by to okiełznać, mimo braku Twojej aprobaty, została stworzona netykieta, która chcąć nie chcąc po coś jest - chociaż poruszasz jej kwestię w dalszej wypowiedzi. Mówisz nie, ale jednak tak... oj ktoś się zdecydować nie może.  Twoje czasy ewidentnie minęły, a Internet oraz ludzie idą do przodu, może i Tobie by się przydało? 
 
Tytuł należy brać z dystansem, to nie szkoła, a my nie będziemy robić z tego sprawdzianu, ani tym bardziej wystawiać ocen, zatem Twoje twierdzenie, iż próbuje uczyć jest wielce przesadzone. Jedynie zwracam uwagę na kwestię odnoszącą się do szacunku względem drugiego człowieka.  Mimo przyjętej zasady pisania wielką literą zaimków określających osobę, do której się zwracamy burzysz się niesamowicie. Co do mojego braku pokory względem Twoich wykładów, to jednak będę pisał Naszej, względem wypowiedzi odnoszących się do Gazetki wielką literą, gdyż jak widzisz nie została stworzona tylko przeze mnie, a szanuję każdego poszczególnego Redaktora i będę wyrażać to chociażby w ten sposób.
 
Dalej będę stał przy swoim murem, aby okazywać szacunek zwykłym ludziom w codziennym życiu, bo kompletnie nic mnie to nie kosztuje, a nuż poprawi komuś humor i wywoła uśmiech ;) 

  • Katika i KubaRolnik lubią to

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#14 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 31 maj 2018 - 15:38

Netykieta, to nie zasady pisowni jezyka polskiego. Akapit nosi nazwe lekcja jezyka polskiego (tez napisane blednie tak przy okazji).

Cyt: Rok szkolny dobiega powoli końca, ale nie martwcie się, zapełnimy w Was powstałą pustkę. Rozpoczynamy dziś cykl lekcji i to od naszego pięknego, ojczystego języka. Tematem na rozruszanie będzie krótkie przypomnienie o formie zwrotów grzecznościowych, które stosujemy na co dzień w wszelkich wiadomościach tekstowych.

 

Lekcja dot. jezyka polskiego, ale tak naprawde o tym jak pisac niepoprawnie i z bledami, i to o zgrozo jak najbardziej powaznie! Nadal nic wspolnego z Netykieta. Internet rzadzi sie swoimi prawami, ale mimo wszystko nie akceptuje pisania po polsku z bledami wtedy kiedy nie jest to slang lub zamierzony zabieg, a jedynie nieuctwo piszacego.

Upieraj sie dalej przy pokazywaniu niedouczenia, twoja sprawa. Zasady pisowni pozostana jednakze niezmienne jakkolwiek bedziesz probowac wykrecac kota ogonem co do glupot popisanych w tym jednym akapicie gazetki.

Chciales, chcialas popisac sie wiedza, nic z tego nie wyszlo, bo okazalo sie, ze wiedza jest bledna.

Wyksztalcony czlowiek i dorosly, przyznalby sie do bledu, poprawil, ty piszesz mi o Netykiecie i kolo tematu.

Ja licze na to, ze mimo wszystko w te gre graja tez ludzie, ktorzy nie beda glupio usprawiedliwiac sie przy kazdej okazji, ale sprobuja zapamietac i nie popelniac bledow na zasadzie 'bo to internet'.

I im wiecej osob przestanie stosowac ten snobizm i glupia maniere w postaci pisania duza litera wszelkich zaimkow tym lepiej, bo bedzie to oznaczalo, ze jednak cos z nauki w szkole wynosza, a i z internetu moga poza bzdurami.

Naprawde, nie probuj przekonywac ludzi, ze blad nie jest bledem, bo ty tak uwazasz.

Cokolwiek napiszesz, ja powtorze to co wyzej.

Chcesz to ciagnac dalej i nadal bede mogla sie smiac z tej lekcji polskiego dla dzieci od dzieci internetu?


Użytkownik Singlung edytował ten post 31 maj 2018 - 15:44


#15 Krisss1235pl

Krisss1235pl

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów
  • Serwer:PL20
  • Postać:Krisss1234pl
  • Drużyna:The Tigers (pl20)
Reputacja: 365

Napisano 31 maj 2018 - 17:05

Niezła burza mózgów się zrobiła :P 


  • Scottie i KubaRolnik lubią to

^^


#16 michael007

michael007

    Były moderator

  • Journalists
  • 855 postów
  • Miejscowość:Olsztyn
  • Serwer:PL7
  • Drużyna:SS






Reputacja: 1074

Napisano 31 maj 2018 - 22:44

Netykieta, to nie zasady pisowni jezyka polskiego. Akapit nosi nazwe lekcja jezyka polskiego (tez napisane blednie tak przy okazji).

Cyt: Rok szkolny dobiega powoli końca, ale nie martwcie się, zapełnimy w Was powstałą pustkę. Rozpoczynamy dziś cykl lekcji i to od naszego pięknego, ojczystego języka. Tematem na rozruszanie będzie krótkie przypomnienie o formie zwrotów grzecznościowych, które stosujemy na co dzień w wszelkich wiadomościach tekstowych.

 

Lekcja dot. jezyka polskiego, ale tak naprawde o tym jak pisac niepoprawnie i z bledami, i to o zgrozo jak najbardziej powaznie! Nadal nic wspolnego z Netykieta. Internet rzadzi sie swoimi prawami, ale mimo wszystko nie akceptuje pisania po polsku z bledami wtedy kiedy nie jest to slang lub zamierzony zabieg, a jedynie nieuctwo piszacego.

Upieraj sie dalej przy pokazywaniu niedouczenia, twoja sprawa. Zasady pisowni pozostana jednakze niezmienne jakkolwiek bedziesz probowac wykrecac kota ogonem co do glupot popisanych w tym jednym akapicie gazetki.

Chciales, chcialas popisac sie wiedza, nic z tego nie wyszlo, bo okazalo sie, ze wiedza jest bledna.

Wyksztalcony czlowiek i dorosly, przyznalby sie do bledu, poprawil, ty piszesz mi o Netykiecie i kolo tematu.

Ja licze na to, ze mimo wszystko w te gre graja tez ludzie, ktorzy nie beda glupio usprawiedliwiac sie przy kazdej okazji, ale sprobuja zapamietac i nie popelniac bledow na zasadzie 'bo to internet'.

I im wiecej osob przestanie stosowac ten snobizm i glupia maniere w postaci pisania duza litera wszelkich zaimkow tym lepiej, bo bedzie to oznaczalo, ze jednak cos z nauki w szkole wynosza, a i z internetu moga poza bzdurami.

Naprawde, nie probuj przekonywac ludzi, ze blad nie jest bledem, bo ty tak uwazasz.

Cokolwiek napiszesz, ja powtorze to co wyzej.

Chcesz to ciagnac dalej i nadal bede mogla sie smiac z tej lekcji polskiego dla dzieci od dzieci internetu?

 

A czy ktokolwiek powiedział, że tym jest netykieta? Raczej dość jasno zostało to opisane, jeśli jest problem ze zrozumieniem, to bardzo mi przykro, prościej już się nie da.

 

Ty upierasz się, że dużą literą zwroty grzecznościowe pisze się tylko i wyłącznie w listach oficjalnych. Rozumiem zaściankowe i ograniczone myślenie, nie wszyscy muszą być kulturalni i okazywać szacunek reszcie społeczeństwa, wybór jest indywidualny. 

 

Dobry humor i uśmiech jest w cenie, skoro masz takie, a nie inne poczucie droga wolna. Co do tego całego zajścia, ja wolę być otwarty, kulturalny i z pewnością nie jestem jedną osobą, która czyni tak samo, tak więc będę się tego trzymać.

 

Dziękuję za Twoje wypowiedzi opiewające w dużą treść, a mało sensu. Weźmiemy sobie wszyscy to do serca  :super:


REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#17 pan_ps4

pan_ps4

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • Serwer:PL28
  • Postać:Holdelle
  • Drużyna:Sycyjjjla



Reputacja: 80

Napisano 06 czerwiec 2018 - 20:00

Netykieta, to nie zasady pisowni jezyka polskiego. Akapit nosi nazwe lekcja jezyka polskiego (tez napisane blednie tak przy okazji).

Cyt: Rok szkolny dobiega powoli końca, ale nie martwcie się, zapełnimy w Was powstałą pustkę. Rozpoczynamy dziś cykl lekcji i to od naszego pięknego, ojczystego języka. Tematem na rozruszanie będzie krótkie przypomnienie o formie zwrotów grzecznościowych, które stosujemy na co dzień w wszelkich wiadomościach tekstowych.

 

Lekcja dot. jezyka polskiego, ale tak naprawde o tym jak pisac niepoprawnie i z bledami, i to o zgrozo jak najbardziej powaznie! Nadal nic wspolnego z Netykieta. Internet rzadzi sie swoimi prawami, ale mimo wszystko nie akceptuje pisania po polsku z bledami wtedy kiedy nie jest to slang lub zamierzony zabieg, a jedynie nieuctwo piszacego.

Upieraj sie dalej przy pokazywaniu niedouczenia, twoja sprawa. Zasady pisowni pozostana jednakze niezmienne jakkolwiek bedziesz probowac wykrecac kota ogonem co do glupot popisanych w tym jednym akapicie gazetki.

Chciales, chcialas popisac sie wiedza, nic z tego nie wyszlo, bo okazalo sie, ze wiedza jest bledna.

Wyksztalcony czlowiek i dorosly, przyznalby sie do bledu, poprawil, ty piszesz mi o Netykiecie i kolo tematu.

Ja licze na to, ze mimo wszystko w te gre graja tez ludzie, ktorzy nie beda glupio usprawiedliwiac sie przy kazdej okazji, ale sprobuja zapamietac i nie popelniac bledow na zasadzie 'bo to internet'.

I im wiecej osob przestanie stosowac ten snobizm i glupia maniere w postaci pisania duza litera wszelkich zaimkow tym lepiej, bo bedzie to oznaczalo, ze jednak cos z nauki w szkole wynosza, a i z internetu moga poza bzdurami.

Naprawde, nie probuj przekonywac ludzi, ze blad nie jest bledem, bo ty tak uwazasz.

Cokolwiek napiszesz, ja powtorze to co wyzej.

Chcesz to ciagnac dalej i nadal bede mogla sie smiac z tej lekcji polskiego dla dzieci od dzieci internetu?

Ty wychwalasz się swoją "poprawną wiedzą" a sam nie piszesz polskich znaków.

 

 

Duża litera to taka a A, ,a wyrazy pisze się z WIELKIEJ litery.

 

@edit wszystko co wytłuszczone zawiera błąd.


Użytkownik pan_ps4 edytował ten post 06 czerwiec 2018 - 20:01

Nie polecam biolchema bo z polaka będzie Ci ciężko


#18 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 07 czerwiec 2018 - 04:52

Ty wychwalasz się swoją "poprawną wiedzą" a sam nie piszesz polskich znaków.

 

 

Duża litera to taka a A, ,a wyrazy pisze się z WIELKIEJ litery.

 

@edit wszystko co wytłuszczone zawiera błąd.

 

Moglabym napisac, ze jestes zabawny, ale jestes tylko smieszny.

Czy ja ci mam wytluszczyc twoja nieznajomosc stawiania przecinkow, ktora to nieznajomosc jest takze zaliczana do bledow ortograficznych?

Tez nie zawsze wiem gdzie je postawic, ale ty nie stawiasz ich przed slowami, przed ktorymi stawia sie je zawsze!

Tak, nie pisze polskich znakow. Napisalam to kilkakrotnie wraz z tym, ze mam tego swiadomosc, ze jest to niepoprawne z punktu widzenia polskiej pisowni. Jednakze w przeciwienstwie do ciebie nikomu nie wmawiam, ze jest to poprawne ani nie radze nikomu tak pisac w szkole, bo PRZYJELO sie tak pisac w internecie w latach dziewiecdziesiatych, kiedy ciebie pewnie nie bylo nawet w planach. Mozesz o tym nie wiedziec, teraz juz wiesz, ale nie wiem czy zapamietasz.

Ty upierasz sie, ze pisanie blednie, jest pisownia poprawna i zgodna z zasadami jezyka. Tak jak kumpel gazetkowy. Solidarnosc czlonkow, rozumiem, ale czy w tym prypadku naprawde lepiej by nie bylo popisac sie umiejetnoscia uzywania glowy miedzy uszami, a nie glowy miedzy nogami?

Probujesz mnie zdyskredytowac niby, poprzez podkreslanie slow bez polskich znakow, w momencie kiedy juz napisalam, ze ich nie pisze, ze jest to blad, ale swiadomy. No brawo, oklaski, pognebiles mnie niewymiernie :)

Rozumiesz, ze posiadam wiedze i swiadomosc gdzie uzywam czegos niepoprawnie? W zadnym miejscu nie twierdze inaczej ani sie nie usprawiedliwiam. Mozesz sobie jezdzic po mnie, ze nie uzywam polskich znakow, prosze bardzo. Jedynie w zamian nie upieral sie, ze gazetkowa Lekcja jezyka polskiego jest nia, nie jest bledna i ze nalezy pisac tak jak z kolega sie upieracie.

Nie ma to jak zarzucac komus cos czego ta osoba absolutnie sie nie wypiera, w przeciwienstwie do ciebie.

Moglabym wszystkie posty napisac z ogonkami, przez co wytracilabym ci jakakolwiek bron z reki przeciwko mnie. Tyle, ze nie chowam sie za takimi sztuczkami i falszowaniem swojego wizerunku. Stawiam sprawe jasno. 

Cokolwiek napiszesz i sprobujesz wykrecac kota ogonem, doszukujac sie w moich postach bledow, (ktore bledami nie sa w momencie kiedy osoba piszaca zdaje sobie z nich sprawe i przyznaje co do nich racje - blad jest wtedy kiedy upierasz sie, ze go nie ma, mimo ze fakty pokazuja inaczej) nie zmieni regul jezyka polskiego, a przynajmniej tak dlugo jak nie bedziesz zasiadal w Komisji i ich nie zmienisz osobiscie. Do tego czasu nie masz zadnego prawa i usprawiedliwienia wmawiac ludziom, ze twoja lekcja jezyka polskiego jest lekcja jezyka polskiego i to poprawnego.

Takie sa realia.

Gdybys napisal to w formie zartu albo przykladu na to jak NIE powinno sie pisac zgodnie z zasadmi jezyka polskiego, wtedy w porzadku, slowa bym nie powiedziala. Wykazalam ci, ze kazda tych porad w tej twojej lekcji jest porada jak pisac po polsku BLEDNIE,

A ty cos tam cwierkasz nie na temat.

Widzisz, ja w przeciwienstwie do ciebie nie mam problemu z powiedzeniem, ze cos pisze blednie i wiem o tym, ty nie masz tyle odwagi. Probujesz mnie dziecinnie atakowac, ale to po prostu twoja forma obrony kiedy inaczej nie potrafisz zareagowac na fakty.

 

Mam nadzieje, ze zaden z uczniow ci nie uwierzy i nie zaufa, probujac zastosowac twoja lekcje jezyka polskiego w szkole, wierzac, ze wiesz o czym mowisz. Ze zada sobie chociaz tyle trudu, ze sprawdzi w internecie, ze to co ja napisalam jest poprawne, a to co ty nie.

Piszemy duza litera, nie wielka, z pretensjami do Pana Miodka, prosze idz mu tlumaczyc jak bardzo nie wie co mowi, zapraszam.

https://www.rmfmaxxx...tery,40363.html

Albo tutaj.

https://sjp.pwn.pl/p...itery;6109.html

Namawiasz polskich uczniow do uzywania rusycyzmow, jeszcze lepiej :)

Przy czym ja napisalam, ze pisanie z duzej, tez jest uznawane, ale poprawniej jest duza.

Ani ty, ani kolega nie chcecie, bo zakladam, ze chyba jednak rozumiecie co pisze, przyznac, ze popelniliscie wtope, tytulujac ten akapicik jako lekcja jezyka, a potem idac w zaparte, ze podane porady sa poprawne. To jest ta roznica miedzy posiadaniem wiedzy a nie posiadaniem jej i w zwiazku z tym niemoznoscia odroznienia kiedy pisze sie blednie, a kiedy nie.

 

Jezeli ktokolwiek cie poslucha i zawierzy twojemu pisaniu i kolegi bedzie mial zanizona ocene albo moze nawet niedostateczna czy tam pale, bo zdaje sie, ze to takie oceny ma teraz to pokolenie.

Czy wtedy bedziesz takiej osobie tlumaczyc, ze... no wlasnie nie wiem co. Ze zartowales? Ze to netykieta i internet? A moze wtedy przeprosisz i przyznasz wreszcie, ze bzdury popisales?

Bo zapewne zaden nauczyciel nie przyjmie do wiadomosci wyjasnien, a prosze Pani, bo taki tutaj na forum napisal Lekcje jezyka polskiego i upieral sie, ze tak sie pisze poprawnie!

 

Nikomu nie zycze zle i nie chce by przekonal sie w realnym zyciu, na wlasnej skorze, ze przez was dostal gorsza ocene, ale to byloby satysfakcjonujace popatrzec jak komus takiemu sie tlumaczycie.

W kazdym razie, po raz kolejny i mam nadzieje, ze jednak ostatni, powiem, ze to co napisalam nie napisalam tak naprawde dla was, zeby was pognebic i wykazac jak bardzo czegos nie wiecie, ale po to zeby potencjalne osoby, ktore by probowaly wam uwierzyc, nie popelnily tych bledow tam gdzie moze to miec o wiele powazniejsze konsekwencje niz tylko publiczne wysmianie.


Użytkownik Singlung edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 05:19


#19 Micux

Micux

    Były Moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
Reputacja: 773

Napisano 07 czerwiec 2018 - 12:26

Widzę, że dyskusja nt. gazetki zmieniła się w dyskusję nt. języka polskiego. Mimo, że ta "lekcja' jest w gazetce. Gazetka ma służyć jako informator, co się działo przez dany czas na forum i grze, a nie jako pokaz, kto jak się zna na języku ojczystym, większość z Nas nawet nie zwraca uwagę, kto jak pisze i czy z polskimi znakami lub zgodnie z interpunkcją.


fd8f0b2855294.png0ffb52675d7d4.png


#20 Krisss1235pl

Krisss1235pl

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów
  • Serwer:PL20
  • Postać:Krisss1234pl
  • Drużyna:The Tigers (pl20)
Reputacja: 365

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:09

Widzę, że dyskusja nt. gazetki zmieniła się w dyskusję nt. języka polskiego. Mimo, że ta "lekcja' jest w gazetce. Gazetka ma służyć jako informator, co się działo przez dany czas na forum i grze, a nie jako pokaz, kto jak się zna na języku ojczystym, większość z Nas nawet nie zwraca uwagę, kto jak pisze i czy z polskimi znakami lub zgodnie z interpunkcją.

 

Może ktoś mógłby przenieść posty Singlunga pod jakiś inny temat co nie ? xD albo je usunąć. Bo dość zaśmiecają ten temat ( gazetkę forumową ) .


Użytkownik Krisss1235pl edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 14:11

  • Katika lubi to

^^





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych