Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

HZ tylko dla pełnoletnich???


  • Please log in to reply
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cleos

Cleos

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Miejscowość:3-City
  • Serwer:PL8
  • Postać:Cleos
  • Drużyna:RED FIGHTERS (wcześniej ReBorn)
Reputacja: 42

Napisano 22 maj 2018 - 09:45

Dziś pojawiło się okienko o nazwie:

 

Warunki użytkowania:

 

"Klikając dalej potwierdzasz swoją pełnoletniość"

 

Czy mam rozumieć, że w HZ od dziś nie mogą grać osoby niepełnoletnie??

 

A co lepsze po kliknięciu w warunki użytkowania pojawia się tekst w języku angielskim :D

 

Czyli jeszcze w dodatku trzeba biegle mówić po angielsku. :D

 

Screen w linku:

http://scr.hu/0wnf4/y2mkk
 

Pozdrawiam



#2 Scottie

Scottie

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów






Reputacja: 895

Napisano 22 maj 2018 - 09:48

Witaj,

osoby niepełnoletnie w tamtej chwili potwierdziły, że mają zgodę prawnych opiekunów na dalszą grę. Jeśli chodzi o regulaminy w języku angielskim- również mi się to nie podoba, sprawa została już zgłoszona i mam nadzieję, że te dokumenty zostaną szybko przetłumaczone :)


  • Krisss1235pl i Nawrócony lubią to

#3 Buldun

Buldun

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL6
  • Postać:Buldun
  • Drużyna:Hooligans
Reputacja: 46

Napisano 22 maj 2018 - 09:54

Moim zdaniem, to jeżeli nie masz 18 lat to biegnij szybko do mamy i zapytaj czy możesz grać w HZ. A jak masz 18 lub więcej to temat Cię nie dotyczy :



#4 edy1zpl7

edy1zpl7

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 221 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:edy1
  • Drużyna:Kotleciki <3
Reputacja: 115

Napisano 22 maj 2018 - 10:41

Śmiech na sali , robią takie rzeczy a i tak ponad 50% graczy to dzieci w wieku 10-13lat



#5 Buldun

Buldun

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL6
  • Postać:Buldun
  • Drużyna:Hooligans
Reputacja: 46

Napisano 22 maj 2018 - 12:39

Śmiech na sali , robią takie rzeczy a i tak ponad 50% graczy to dzieci w wieku 10-13lat

 

Śmiech na sali to jest "przyjacielu" Twój komentarz. Wyobraź sobie otóż, że jak to pięknie ująłeś. robią takie rzeczy, bo wynikają one z regulacji prawnych i zmian  w przepisach a nie z ich wymysłów. No ale to trzeba by było pewnie się chwilę zastanowić nad tym co się pisze, ale przecież 199 postów i tytuł znawcy do tego absolutnie nie zobowiązuje xD

 

I jak możesz to podeślij te dane, które wskazują że ponad 50% graczy to dzieci w wieku 10-13 lat


Użytkownik Buldun edytował ten post 22 maj 2018 - 12:39


#6 CαρтυяJαcк

CαρтυяJαcк

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Serwer:PL25
  • Postać:CapturJack
  • Drużyna:PiekielneMisie
Reputacja: 4

Napisano 23 maj 2018 - 12:40

Śmiech na sali to jest "przyjacielu" Twój komentarz. Wyobraź sobie otóż, że jak to pięknie ująłeś. robią takie rzeczy, bo wynikają one z regulacji prawnych i zmian  w przepisach a nie z ich wymysłów. No ale to trzeba by było pewnie się chwilę zastanowić nad tym co się pisze, ale przecież 199 postów i tytuł znawcy do tego absolutnie nie zobowiązuje xD

 

I jak możesz to podeślij te dane, które wskazują że ponad 50% graczy to dzieci w wieku 10-13 lat

Zgadzam się z tobą, i mam prośbę do kolegi "Znawca" udowodnij mi, że połowa graczy lub większość z nich ma poniżej 18 roku życia. Zrób ankietę i później napisz do mnie. Mogę być nawet tą pierwszą osobą, która zgłosi się do ankiety i napiszę, że mam 20 lat...



#7 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 23 maj 2018 - 20:26

Gra jest dla dzieci. Ale zgoda na ochronę danych osobowych i warunków użytkowania potrzebuje dorosłej osoby lub zgody opiekuna. A że coś tam jest po angielsku, bo jest to język międzynarodowy i nie chciało im się przetłumaczyć na inne języki.

#8 Scottie

Scottie

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów






Reputacja: 895

Napisano 23 maj 2018 - 21:34

Warunki użytkowania etc. zostaną przetłumaczone na język polski- to jest pewne. Jednak jest to oficjalny dokument, który wymaga  tłumacza przysięgłego, co związało się z opóźnieniem. Nie potrafię wskazać, kiedy pojawi się przetłumaczony dokument, ale musicie mieć świadomość, że zaakceptowanie go wiąże się z jego znajomością- bez odstępstw, że nie rozumiem=nie przestrzegam. Jeśli ktoś nie chce go zaakceptować w tym języku, jest niestety jedno rozwiązanie :)

 

Ze swojej strony mogę w wiadomości prywatnej pomóc z tłumaczeniem niezrozumiałych kwestii :)



#9 SRDE

SRDE

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Miejscowość:Wyspa Bora Bora
  • Serwer:PL20
  • Postać:SRDE
  • Drużyna:BORA BORA
Reputacja: 31

Napisano 24 maj 2018 - 05:38

Co do wieku, pozwole sobie przytoczyc ekipe w ktorej siedze na pl20. Bardzo dojrzala ekipa, trafiaja sie dorosle osoby, ktore maja 25,30,40 czy nawet 50 lat i sobie klikaja. Wiec nie tylko dzieci tu klikaja  :slepy: .


Przepraszam za brak polskich znaków w moich postach. Obcojęzyczna klawiatura ;).

BORA 11304752_hngematte-auf-phi-phi-island-th BORA


#10 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 26 maj 2018 - 00:41

W kazda gre moga grac TYLKO pelnoletni albo nieletni za pisemna zgoda opiekunow prawnych, tyle, ze nikt nie pilnuje wlascicieli gier, nie kontroluje ich, czy wyegzekwowali taka zgode od nieletniego. Prawnie klikniecie na cokolwiek w takiej grze nic nie znaczy, szczegolnie jak jest w obcym jezyku. Niewazne czy go znasz, czy nie, jezeli jakas usluga jest na terenie danego kraju, a w dodatku na terenie UE, powinno byc przetlumaczone i dopiero przedstawione do zatwierdzenia. W zwiazku z RODO, ktore weszlo wczoraj macie zalew tych akceptacji zmian w internecie, ale to po stronie wlasciciela serwisu - tutaj playa - jest obowiazek sprawdzenia zarowno zgody od rodzicow jak i podawanie owh i innych w naszym jezyku. To oni byliby ukarani, a nie dziecko i jego rodzice, ktore sobie kliknelo, ze jest pelnoletnie. Ale jak juz napisalam w naszym kraju i nie tylko uslugi rozrywkowe jakimi sa rozne gry w necie czy portale nie odpowiednio traktowane jako usluga i wynikajacego z tego nie tylko obowiazki nas wobec dostarczyciela, ale i jego wobec nas i prawa w naszym kraju. W zwiazku z tym wpisuja sobie co chca do tego owh, nawet jezeli sa to wzorce umow niedozwolonych i wcale nie musimy tego czego zadaja przestrzegac, bo ich owh nie ma zadnej mocy prawnej tak naprawde.

No, ale jak zwykle, to tylko gra, prawda? Zupelnie nic waznego, nie to co reklamacja zle uszytych butow w sklepie :P

 

Scottie mylisz sie. Nie rozumiem, kliknalem = nie musze przestrzegac. Zaden sad cywilny nie uzna to za wiazace, tylko kwestia tego kto z was pojdzie w proces cywilny, do tego na terenie kraju wlasciela gry...

Nieznajomosc prawa oczywiscie, ze nie zwalnia z odpowiedzialnosci, jest to okolicznosc lagodzaca, tyle, ze... jakiekolwiek owh nie jest prawem wiazacym w danym kraju to tylko wzorzec umowy, do podwazenia jak ktos chce sie w to bawic.

Ale wiem, ze gracze i ludzie pracujacy dla wlascicieli gier, glownie wlasnie moderatorzy nagminnie uwazaja, ze owh to jakies prawo i ze jest formulowane zgodnie z prawem naszego kraju i unii :).


Użytkownik Singlung edytował ten post 26 maj 2018 - 00:48

  • Cleos i Pablo Escobar lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych