Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Znikające bonusy...


Najlepsza odpowiedź Chimera , 26 kwiecień 2018 - 09:56

Polecam zwracać uwagę, podczas odbierania kuponu, na komunikat jaki się wyświetla.

Często jest tak, że kupon nadal widnieje na liście mimo że został  już  zrealizowany wcześniej.

Najlepiej wszelkie wątpliwości wyjaśnić pisząc do supportu, na forum niestety nie jesteśmy w stanie nic zaradzić ;) 

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:01

Witam,

Przychodzę do Was z problemem dotyczącym znikania energii oraz treningów odbieranych z kuponów po wcześniejszym ich zdobyciu czy to przez łotra, bandę, czy też misję w przypadku jednostek treningowych. Otóż, ten  system jest tak niedorobiony, że nie będę nawet się rozpisywał na jego temat. Przed chwilą straciłem 17 jednostek treningowych z kuponów, które wydropiłem z misji wczoraj jak i dziś. Próbowałem wszystkiego co pomogłoby rozwiązać ten problem - próby załadowania treningu, odświeżenia strony, przelogowania się na kilku przeglądarkach, tj. 3, a nawet wyczyściłem ciasteczka. I nic to nie dało. Treningów jak nie było tak nie ma. Nie jestem pierwszą osobą, której się to przytrafiło i nie na jednym serwerze (czyli, nie jest to spowodowane jakimś problemem z serwerem). Znikająca ena i treny to już dzień powszedni wielu graczy.

Miał ktoś podobny błąd? Sądzę, że tak ;)


Pozdrawiam
Owsik
  • PrincessTsu i Zeejsky lubią to

#2 PrincessTsu

PrincessTsu

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • Miejscowość:B-stok
  • Serwer:PL21
  • Postać:Tsukiakari
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 133

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:17

Mam to samo i to niejednokrotnie. Wiele razy zgłaszałam to i ani razu NIKT nie podjął się rozwiązania problemu. Dzisiaj to samo, miałam kupon na 60 energii, po wykorzystaniu nie trafił on na moje konto, ani z powrotem do sekcji kuponów. Podaje daty, godziny, ilości... Zerowe reakcje. Bardzo mierny stosunek do gracza. Ciekawe czy kiedykolwiek to naprawią? Jakbym to policzyła wszystko, to kilkaset eny zebrałoby się, nie wspominając o treningach... NIE JESTEŚ SAM! (co akurat w tym wypadku jest dość dołujące)

 

Jeszcze ktoś ma może ten problem? Jestem niezmiernie ciekawa. 


  • MatiProZiom, Owsik i Zeejsky lubią to

5jRLRhx.png


#3 ReportMyTeam

ReportMyTeam

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 59 postów
  • Serwer:PL20
  • Postać:ReportMyTeam
  • Drużyna:Angels of Death
Reputacja: 8

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:50

Po 40 min jak zaznaczyłem obcje kupon na ence i trenach mi znikły te kupony. To jakoś było w marcu koło 15 pamiętam że się wkurzyłem, a typowy polski support nic nie zrobi, ponieważ na wiedzy zatrzymali się na centrali kryjówki oraz kopalniach
  • MatiProZiom i PrincessTsu lubią to

#4 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 26 kwiecień 2018 - 07:30

U mnie kupony dobrze działają, może być tak że hakerzy wam podbierają eny i treny.
To jest tak, dostajecie kupon ale eny i treny idą do innego gracza.

#5 Chimera

Chimera

    Coordinator

  • Coordinators
  • 265 postów
  • Miejscowość:Śląsk



Reputacja: 464

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:56   Najlepsza odpowiedź

Polecam zwracać uwagę, podczas odbierania kuponu, na komunikat jaki się wyświetla.

Często jest tak, że kupon nadal widnieje na liście mimo że został  już  zrealizowany wcześniej.

Najlepiej wszelkie wątpliwości wyjaśnić pisząc do supportu, na forum niestety nie jesteśmy w stanie nic zaradzić ;) 


  • Akrobata lubi to

Ht4RSNT.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych