Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Gazetka Forumowa #23 wydanie specjalne z ... Micux


 • Please log in to reply
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katika

Katika

  Była moderatorka

 • Journalists
 • 307 postów
Reputacja: 430

Napisano 01 kwiecień 2018 - 01:26

Naglowek.png

 

 

Wstęp

 

Witamy Was dzisiaj świątecznie w specjalnym, wielkanocnym wydaniu. Mamy dla Was całą masę nowinek z gry i forum, zabawy dla tych, którzy lubią się pogłowić - dzisiaj zadania są wymagające - liczymy na Waszą wiedzę, spostrzegawczość i spryt! Poza tym, wiele ciekawostek oraz humoru związanego z dzisiejszym świętem. Zapraszamy każdego forumowicza w kolorowych i radosnych nastrojach! 

 

Newsy

 

 

Gazetka forumowa

 

Skład redakcji uległ zmianie, Because :) opuściła Nas, a jej miejsce zajął dobrze Nam znany Piteros321. Trzymajcie kciuki za Naszego nowego redaktora! 

 

Głównie zarządzającą osobą w Gazetce forumowej, która jest w pełni odpowiedzialna za nią został michael007.

 

Gra

 

Dnia 20/03/2018 zostały wprowadzone kolejne zmiany w grze.

 

Nowe funkcje

 

Bohaterska kryjówka

 

Cybernetyczne.png

 

* Trzecia innowacja z rzędu i trzecie nowe pomieszczenie, tym razem w Kryjówce możemy wybudować pomieszczenie o nazwie Cybernetyczne Laboratorium Badawcze. Aby wybudować to pomieszczenie należy mieć Centrale Kryjówki na 13 poziomie, jak i jedno miejsce budowy wolne. Można je rozbudować do 10 poziomu. Każdy poziom, to 1% podstawowych umiejętności bohatera, jak i 3 dodatkowe punkty dla nowego przedmiotu. Bonusy idące za tym pomieszczeniem są naprawdę godne uwagi i z pewnością warto je mieć, by nam konkurencja nie odjechała.

 

Nowy rodzaj eventu

 

* Zostaliśmy poinformowani o tym, iż będzie miał miejsce w grze event, w którym tradycyjnie będzie trzeba coś zbierać, jednakże…nie zostaniemy poinformowani ile? Im więcej zdobędziesz, tym lepsza nagroda będzie. Już nie raz było przy eventach, że zostało 5 rzeczy do zebrania, a mimo odświeżania i szukania ich nie było, tak więc zastanawiam się jak tutaj to zostanie ukazane. Wiadomo, że każdy będzie chciał zebrać wszystko co trzeba, tylko czy jak za wcześnie się nie podda, a okaże się, że zostały jeszcze 3 przedmioty do zebrania nie będzie zawiedziony... Zostało Nam czekać do eventu „Piłkowy Dylemat Wallo” – po nazwie można stwierdzić, iż event będzie odbywał się na mistrzostwa świata, czyli już w czerwcu. Jednak to tylko Nasze domysły.

 

Wracając do towarzysza, w grze został już dodany i wygląda ślicznie, a jego umiejętność według mnie jest jedną z lepszych, zwłaszcza patrząc pod kątem Zadań Nadzwyczajnych

 

Walo-175aecb012eb0a6b5.png

 

 

Konserwacja

 

Ogólnie

 

* Został naprawiony problem ataków mniejszych drużyn na mniejszych serwerach – nie wiem, czy wszyscy byli świadomi, ale ta naprawa odbiła się na chwile, na innych serwerach, przez co drużyny dopiero stworzone z 1 000 honorem mogły bić te, z samej góry  :D

 

Ewidentnie zmiany w grze wzbudziły zaciekawienie oraz sporą ilość pytań, całą dyskusję można zobaczyć tutaj, jak i się do niej podłączyć.

 

 

 

Dzisiaj kończy się event wielkanocny, który trwał od 26.03 do 01.04. Wypełniony był wielkanocnymi misjami, możliwością znalezienia 18 specjalnych przedmiotów w Lumpeksie, zestawem broni oraz Tweeny:

 

tweety250354621b6da821.png

 

 

Ponadto od 26/03 do 30/03 włącznie mogliśmy korzystać z tygodnia podwajania:

 

- poniedziałek to byłą dodatkowa porcja odwagi

- we wtorek mieliśmy podwojoną energię

- środa stała pod znakiem podwójnego darmowego prania w pralce

- dwa razy lumpek za darmo można było odwiedzić we czwartek

- a w piątek mieliśmy podwójną porcję treningów, jako wisienka na torcie

 

Forum

 

Ogłoszono konkurs trwający od 28 marca do 4 kwietnia włącznie, na wymyślenie historyjki, która musi nawiązywać do trzech obrazków w tym temacie. Każdy może wziąć udział, jedynie trzeba się wykazać kreatywnością i wyobraźnią. Zamieśćcie historyjkę od 300 do 600 słów, a możecie wygrać nagrody! Pierwsze trzy miejsca są nagradzane i według mnie myślę, że warto poświęcić chwilkę na stworzenie czegoś bez większego wysiłku. Przeczytajcie regulamin konkursu i do dzieła forumowicze, jest jeszcze czas!

 

 

pisaneczki.jpg

 

 

 

Wywiad

 

Drodzy czytelnicy, dzisiejszy wywiad jest z osobą, która występuje na Naszym forum w roli moderatora. Jest ich paru, jednakże najczęściej spotkamy własnie jego. Najjaśniej świecącą gwiazdą przy mikrofonie jest Micux! Osoba, która nie tylko panuje nad porządkiem na shoutboxie, pomaga, doradza, ale również daje od siebie w postaci bardzo przydatnych tematów. Powitajmy go gorąco!

 

1. michael007: Witam Cię bardzo serdecznie w wydaniu specjalnym Gazetki Forumowej. Na początek pytanie odnośnie Twojej nazwy. Czy posiłkowałeś się czymś specjalnym, by wymyślić swoją nazwę użytkownika?
 
Micux: Witam wszystkich czytelników. Nie ma jakieś konkretnej historii powstania mojego nicku, 3 pierwsze literki są trzema pierwszymi z mojego imienia, a końcówka jest czystym przypadkiem.
 
2. michael007: Powiedz Nam jak to się stało, że forumowicz Micux 13 października 2017 roku awansował na Moderatora? 
 
Micux: Zanim zostałem moderatorem tamtego dnia starałem się nim zostać już wcześniej. Nie raz, ale 2 razy, można powiedzieć do trzech razy sztuka :Laughing: Od złożenia podania do oficjalnej informacji o zostaniu moderatorem dalej nie mogłem uwierzyć w całą sytuację, ale z pewnością nie żałuję decyzji.
 
3. michael007: Znak dla innych, że nie warto się poddawać. Jak się więc odnajdujesz w pracy moderatora? Jest coś co po pół roku dalej jest dla Ciebie trudnością, czy też masz wystarczające doświadczenie, by nie mieć problemów z niczym?
 
Micux: Człowiek się uczy całe życie, nawet jako moderator mam czasem trudności z niektórymi sprawami, ale po konsultacji z innymi już wiem jak mam się zachować w kolejnej takiej sytuacji. Najgorsze są zawsze początki, taka nagła zmiana, ale bez pomocy innych byłoby znacznie trudniej.
 
4. michael007: Rozumiem, ze współpraca w teamie jest na najwyższym poziomie. Miałeś jakieś problemy z zaaklimatyzowaniem? 
 
Micux: Absolutnie żadnych, od samego początku poczułem się bardzo dobrze, kiedy miałem jakieś pytanie lub problem zawsze mogłem liczyć na pomoc i szybką odpowiedź. Dobra komunikacja to podstawa sukcesu.
 
5. michael007: Czy mógłbyś opisać w paru słowach czym jest dla Ciebie praca moderatora?
 
Micux: Z całą pewnością swego rodzaju przyjemnością, od zawsze lubiłem pomagać innym oraz rozwiązywać problemy. Oczywiście, że bycie moderatorem oznacza utratą niektórych możliwości na forum, ale satysfakcja z udzielonej pomocy mi to wynagradza.
 
6. michael007: Robisz to co lubisz i jest to doceniane nie tylko przez forumowiczów widać to po tym, że zostałeś Moderatorem miesiąca styczeń, jak na to zareagowałeś?
 
Micux: No oczywiście, że byłem szczęśliwy, bo to pewnego rodzaju wyróżnienie dla mnie. Mam nadzieję, że na tym 1 się nie skończy  :D
 
7. michael007: My również trzymamy gorąco kciuki! Powiedz Nam, skąd czerpiesz inspirację na tworzenie tematów typu co będzie w HeroCon, listy eventów, czy też Top20 honoru?
 
Micux: Niektóre tematy, które stworzyłem były już na innych forach, ale w różnych wersjach językowych, więc fajnie byłoby gdyby każdy z Nas mógłby zobaczyć w języku polskim np. co dana umiejętność towarzysza Nam daje lub co będzie nowego w HC. Pozostałe pomysły, sam wymyśliłem, niektóre z nich muszę odświeżyć. Mogę Wam zdradzić, że kilka tematów mam już w planach i niedługo powinny się pojawić.
 
8. michael007: Mówisz, że masz w planach nowe tematy, czy to będą tematy związane z wprowadzeniem czegoś zupełnie innego, by przyciągnąć większą ilość użytkowników oraz zwiększyć ich aktywność?
 
Micux: Na pewno tematy, które przyciągną większą ilość użytkowników, coś co każdy lubi lub to, co użytkownicy chcieliby zobaczyć. Pomysłów nie brakuje, ale trzeba je wykonać jak najdokładniej. 
 
9. michael007: To, że udzielasz się wszędzie, to wiemy, a jak się czułeś w roli osoby przeprowadzającej wywiad, w końcu masz na swoim koncie już 2 wywiady. 
 
Micux: Przy pierwszym wywiadzie oczywiście był stres, chciałem go zrobić jak najlepiej. Zawsze są pochwały, ale i krytyka, skupiam się głównie na tym drugim i przy kolejnym wywiadzie starałem się ominąć tych błędów, które popełniłem. Na szczęście z osobami, z którymi przeprowadzałem wywiad pracowało się świetnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń i mi tego nie utrudniały :)
 
10. michael007: Czy są rzeczy, osoby, bądź tematy, które się pojawiają na forum, na których widok dostajesz gorączki? 
 
Micux: Takich tematów jest niewiele, bo każdy temat jest dobry, ale niektóre potrzebują dokończenia i więcej szczegółów. Nie lubię tematów łamiących regulamin.
 
11. michael007: Odbiegając nieco, co robisz, gdy nie strzeżesz porządku i przestrzegania regulaminu na forum?
 
Micux: Jestem zwykłym nastolatkiem, który chodzi do technikum, oprócz HZ i szkoły dużo czasu spędzam uprawiając sport oraz lubię rozwiązywać różne gry logiczne ^^
 
12. michael007: Jaka dyscyplina jest Twoją ulubioną oraz czy masz jeszcze jakieś skrzętnie skrywane tajemnice na swój temat, którymi chciałbyś się podzielić?
 
Micux: Od małego zawsze byłem pierwszy przy stole pingpongowym  :D Drugą moją koronną dyscypliną jest badminton, mogę się pochwalić, że często w tych dyscyplinach stawałem na podium w różnych zawodach.
 
michael007: Dziękuję za możliwość przeprowadzenia wywiadu oraz bardzo sympatycznie spędzony czasu podczas pracy co okazało się niezwykłą przyjemnością   ;)
 
Micux: To ja dziękuję za takie wyróżnienie   :D
 
 
Dziękujemy serdecznie za współpracę z Naszym moderatorem. Liczymy, że każdy czytał wywiad z równą przyjemnością, z jaką się przy nim pracowało. 
 
 
 
 
Przychodzi zajączek do sklepu i pyta:
- Czy jest marchewka?
- Nie ma.
Nazajutrz zajączek pojawia się w sklepie i znów pyta:
- Czy jest marchewka?
- Nie ma.
Trzeciego dnia zajączek zjawia się ponownie.
- Czy jest marchewka?
- Słuchaj smarkaczu! Jeszcze raz zapytasz o marchewkę, to Cię złapie, wezmę młotek i przybije Ci uszy!
Czwartego dnia zajączek przychodzi znowu.
- Czy są gwoździe?
- Nie ma.
- A jest marchewka?

 

 

 
Wielkanocne i wiosenne zagadki
 
 
1. Zgodnie z Wielkanocnym zwyczajem słodkie upominki każdemu rozdaje...
 
2. W ten świąteczny dzień każdy z Nas się śmieje. Z woda nie z nieba, lecz z wiader się leje.
 
3. Choć już Święta blisko wiatr na dworze dmucha. na talerzu, w domu kiełkuje...
 
4. Zagląda ciekawie przez okno - słonko, bo też chce zobaczyć koszyk ze ...
 
5. W Wielkanocnym koszyczku leżeć będą sobie. Zanim je tam włożę, ślicznie je ozdobię.
 
6. Święta! Święta nadeszły! Wstawajmy! Już rano! Podzielimy się jajeczkiem, bo dziś przecież...
 
7. Tyle w koszyczku leży pisanek! A pośród nich słodki...
 
8. Na Wielkanocnym stole to ona króluje. Polana słodkim lukrem i gościom smakuje.
 
9. Przylatują z daleka bociany. Zakwitają w lesie sasanki. Marzanna umknęła do morza. Od tej pory cieplejsze są ranki.
 
10. Kolorami tęczy mienią się im kwiatki. Każdy ogród piękny, gdy kwitną w nim...
 
11. Choć na dworze jeszcze chłodną; takie zimne noce, ranki... Pierwsze wiosnę lubią witać i krokusy, i...
 
12. Ledwie się las obudził z zimy. wiosna się jeszcze po świecie błąka. Wśród starych liści kiełkują kwiatki. Już cała łąka tonie we ...
 
 
Każde zdanie ma ukryty sens, wiecie o co chodzi? Podzielcie się odpowiedziami. Każde zdanie to jedno brakujące, bądź ukryte słowo. Do dzieła bohaterowie. 
 
 
 

Kącik zabaw

 

Pierwszą z Naszych dzisiejszych zabaw jest krzyżówka, jednakże troszkę trudniejsza, niż zazwyczaj. Należy wpisać słowa w odpowiednie krateczki według numerów. W kratkach z numerkiem też ma znajdować się litera. Rozwiązaniem są czerwone pola, ale nie w podanej kolejności... Trzeba z nich ułożyć hasło. Kto pierwszy poda poprawne rozwiązanie i rozszyfruje co podane słowo znaczy, otrzyma specjalną nagrodę. Powodzenia!

 

 

krzyzowka.png

 

PIONOWO

 

1. Codzienne ekstra zadania, zwane telefony...

3. Fioletowa gwiazda, dzięki której zdobywasz kolejne poziomy postaci.

4. Dzwoni codziennie z nową porcją zadań, przypomina czerwonym wykrzyknikiem o nowościach.

5. Mimo nazwy nie da się w niej schować, gdyż inni i tak Cię znajdą.

7. Świeża dostawa każdego dnia.

10. Zazwyczaj kobieca… w grze oznaczona symbolem oka.

11. Wirują między drużynami.

12. Jedno z zadań w telefonach alarmowych, w którym musisz znaleźć tylko jedną oponkę… ale jaka ona jest?

13. Są zdecydowanie bardziej wartościowe niż monety.

14. Dzięki hero ... możesz się w mig przemieścić np.  z Humphreydale do Złotej pustyni.

15. Misja z czerwoną rękawicą.

17. Wierny kompan w życiu każdego bohatera.

19. Dzięki nim stajesz się lepszy.

22. Stałeś/łaś się nim tworząc konto w grze.

 

POZIOMO

 

2. Zielone i soczyste, służące jako broń.

6. Potrzebna jest do wykonywania pojedynków.

8. Codzienna porcja to 100, możesz dokupić ją 4 razy.

9. Rosną wraz z ekwipunkiem i przebytym treningiem.

16. Złote, okrągłe, zdobywane chociażby podczas misji.

18. Zdobywasz go gdy wygrywasz, lecz gdy przegrasz tracisz.

20. Osoby lubiące wykonywać zadania nadzwyczajne bez problemu, zawsze ją omijają.

21. Bezpłatne miejsce, gdzie możesz przechować do 18 przedmiotów.

22. Mimo zaangażowania całej drużyny, ciężko pokonać ją za pierwszym razem.

23. Zaraz obok treningów codziennie wykonywana  czynność bohatera.

24. Posiada podział na dywizje.

25. Biało złoty napis na logo gry.

26. Zadania, w których mamy 10 postaci do pokonania w jednym trybie.

27. Napada w nieoczekiwanym momencie.

28. Określoną ilością atak-o-botów możesz zwiększyć jej ilość.

 
 
Drugą dzisiejszą zabawą jest szukanie różnic pomiędzy obrazkami. W każdej parze jest 5 szczegółów, które należy znaleźć. Czy dacie radę?   :mysli:  Przekonajmy się!
 
 
roznice.png
 

 

Ostatnia dzisiejsza zabawa, krzyżówka, w nieco świątecznej odsłonie. Łatwa, prosta i przyjemna. Powodzenia!

 

 

SHU_lJp87R.png

1. Daje określony względem rozwoju drużyny procent wspomagania na punkty doświadczenia zdobywanego na misjach.
2. Strefa, nazywana magalopolis, która pęka w szwach od wszelkiego rodzaju awanturniczych typów.
3. Kilka rundek ping-ponga zagranych do lustra powinno wyraźnie poprawić Twój refleks.
4. Można go kupić za monety bądź oponki. Podnosi naszą umiejętność nawet o +50%!
5. W tej lidze otrzymujesz +340 monet oraz + 39% umiejętności.
6. Zdobywasz ją atakując inne kryjówki bohaterów.
7. Dzięki niej nie jesteś sam i czerpiesz wszelkiego rodzaju korzyści np. z trofeów i rozwoju.
8. Codziennie się pojawia i zawsze jest to nie mniej, nie więcej, idealnie 9 sztuk.
9. W siłowni podwyższysz jej punkty.
10. Znajdziesz go na 4 sposoby, jego mocna bronią jest Gołoledź.
11. Kończy się on w każdą niedziele o godzinie 21:00. Oponki i punkty umiejętności do wygrania.
12. Zawierają elementy wyposażenia.

 
 
 
Punktacja za poprzednie wydania
 
Poprawne odpowiedzi do obu zadań z poprzedniego wydania udzielił sarkazm. Otrzymuję on wszystkie możliwe punkty jakie były do zdobycia. Gratulujemy bardzo!
 
sarkazm - 35 punktów
 
 
Ogólna puntacja:
sarkazm - 43 punkty
MatiProZiom - 10 punktów
Niedźwiedź - 8 punktów
 
 
 
Tym miłym akcentem kończymy dzisiejsze wydanie. Życzymy Wam rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznej święconki, mokrego dyngusa. Wesołego Alleluja! Dziękujemy, że jesteście, gdyż to co robimy jest z myślą o Was. Kolejne wydanie pojawi się już niedługo, bo w połowie kwietnia! 
 
Do zobaczenia forumowicze!   :papa: 
 
 
 
UWAGA
 
3 kwietnia o godzinie 8 serwery zostaną wyłączone! Zostaliśmy wcześniej poinformowani, by każdy, kto miał jakieś ambitne plany nie był zawiedziony. Cierpliwości i trzymajcie kciuki za krótki okres czasu trwania.
Spoiler


#2 Krisss1235pl

Krisss1235pl

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 545 postów
 • Serwer:PL20
 • Postać:Krisss1234pl
 • Drużyna:Black Sheeps (pl20)
Reputacja: 360

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:47

Perełka to jest :P 


 • michael007 i Piteros321 lubią to

^^


#3 Zeejsky

Zeejsky

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 436 postów
 • Miejscowość:Poznań
 • Serwer:PL24
 • Postać:niby Zeey, ale jednak nie ;)
 • Drużyna:Crazy House
Reputacja: 362

Napisano 01 kwiecień 2018 - 11:35

Wątpie, aby ten nowy pet był na mistrzostwa świata w piłce nożnej, ponieważ trzyma on piłkę od siatkówki, a na obrazku jego umiejętności, również jest ukazana piłka do siatkówki :) Pozdrawiam 


Forumowy wyjadacz

 1386337437_.png


#4 sarkazm

sarkazm

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 91 postów
 • Serwer:PL1
Reputacja: 117

Napisano 01 kwiecień 2018 - 12:47

3. 

 

1. POPULARNOŚĆ

2. BIG CRUMBLE

3. INTUICJA

4. WSPOMAGACZ

5. SUPERBOHATER

6. SŁAWA

7. DRUŻYNA

8. NOWY TOWAR

9. UMIEJĘTNOŚĆ

10. PINGU

11. TURNIEJ

12. SKRZYNKI

 

HASŁO: ŚMIGUS-DYNGUS#5 SRDE

SRDE

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Miejscowość:Wyspa Bora Bora
 • Serwer:PL20
 • Postać:SRDE
 • Drużyna:BORA BORA
Reputacja: 31

Napisano 01 kwiecień 2018 - 12:48

Nic, pozostaje, zacierac rece i czekac na nowego stworka  ;). Ktos wie na ktorym miejscu bedzie miec umiejetnosc specjalna?


Przepraszam za brak polskich znaków w moich postach. Obcojęzyczna klawiatura ;).

BORA 11304752_hngematte-auf-phi-phi-island-th BORA


#6 sarkazm

sarkazm

  Amator

 • Members
 • PipPip
 • 91 postów
 • Serwer:PL1
Reputacja: 117

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:24

Hasło: Playata - studio developerskie specjalizujące się w tworzeniu wysokiej jakości przeglądarek i gier mobilnych z siedzibą w Norymberdze (Niemcy).


 • Katika lubi to

#7 michael007

michael007

  Były moderator

 • Journalists
 • 814 postów
 • Miejscowość:Olsztyn
 • Serwer:PL7
 • Drużyna:SS
Reputacja: 979

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:32

Wątpie, aby ten nowy pet był na mistrzostwa świata w piłce nożnej, ponieważ trzyma on piłkę od siatkówki, a na obrazku jego umiejętności, również jest ukazana piłka do siatkówki :) PozdrawiamDlatego napisane jest, ze to tylko domysly. Oczywiste ;)

REDAKTOR NACZELNY GAZETKI FORUMOWEJ


#8 mania10xd

mania10xd

  Ekspert

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 286 postów
Reputacja: 593

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:34

PIONOWO

 

1.alarmowe 

3. doświadczenie

4. 

5. kryjówka

7. .

10. intuicja

11. 

12. 

13. oponki

14. 

15. 

17.towarzysz

19.

22. hero

 

2. kaktus

6. odwaga

8. energi

9. umiejętności

16. monety

18. honor

20. siła

21. interwentarz

22.banda

23. liga.

24.

25. HeroZero

26. Gdzie jest Lucy ?

27. Łotr

28. 


:serce:★·.·´¯`·.·★Mania★·.·´¯`·.·★:serce:

The Versager :*

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych