Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Oszustwo


Najlepsza odpowiedź Micux , 23 marzec 2018 - 18:32

Wpłacanie monet lub oponek do drużyny jest dobrowolne, jeśli je dałeś do drużyny to mogłeś zostać wyrzucony i nic z tym nie można zrobić. Należy uważać na to, gdzie się dochodzi.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neith

Neith

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Serwer:PL21
  • Postać:Neith
Reputacja: 0

Napisano 23 marzec 2018 - 18:18

Dziś z graczem xxx//Cux umówiłem się na wpisowe które miało wynosić 80 oponek oraz 25k golda. Po wejściu do drużyny wpłaciłem to co miałem wpłacić i od razu zostałem z niej wyrzucony drużyna topowa jej nazwa to xxx//Cux. Unikajcie ich to oszuści którzy żerują na innych.


Użytkownik Micux edytował ten post 23 marzec 2018 - 18:30
Cenzura nazw


#2 Micux

Micux

    Były Moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
Reputacja: 773

Napisano 23 marzec 2018 - 18:32   Najlepsza odpowiedź

Wpłacanie monet lub oponek do drużyny jest dobrowolne, jeśli je dałeś do drużyny to mogłeś zostać wyrzucony i nic z tym nie można zrobić. Należy uważać na to, gdzie się dochodzi.


  • Scottie i Matux lubią to

fd8f0b2855294.png0ffb52675d7d4.png


#3 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 24 marzec 2018 - 11:34

Spróbuj dogadać się z przywódcą lub doradcami i poznaj powód wyrzucenia.
Zawsze możesz do niej ponownie próbować się dostać. To też zależy kto Cię z niej wyrzucił, przywódca czy doradca? Jak doradca to może działać egoistycznie czyli sam zdecydował Cię wyrzucić.

#4 Sansara

Sansara

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Najlepsza !
Reputacja: 95

Napisano 24 marzec 2018 - 14:52

Spróbuj dogadać się z przywódcą lub doradcami i poznaj powód wyrzucenia.
Zawsze możesz do niej ponownie próbować się dostać. To też zależy kto Cię z niej wyrzucił, przywódca czy doradca? Jak doradca to może działać egoistycznie czyli sam zdecydował Cię wyrzucić.

 

Powód wyrzucenia jest prosty - drużyna zbiera na rozwój kosztem naiwnych graczy  ;) Gdziekolwiek byłeś, nie pchaj się tam znowu, nie warto  :P Swoją drogą, nie jestem za cenzurowaniem nazw drużyn - wszyscy wiedzieliby gdzie się nie pchać  ;)


Prawdziwa wiedza to świadomość rozmiarów własnej ignorancji 1f984.png


#5 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 24 marzec 2018 - 23:41

"Oszustwo – powszechnie zwane także wyłudzeniem – jest przestępstwem, o którym mówi art. 286 § 1 kodeksu karnego. Ze względu na to, że sposobów na popełnienie oszustwa lub wyłudzenia jest dużo, treść przepisu jest stosunkowo skomplikowana. Skazanie sprawcy za wspomniane przestępstwo zależy od spełnienia kilku warunków."

Oto taki mały cytat z kodeksu karnego. są 3 sposoby popełnienia oszustwa:

wprowadzeniu w błąd

wyzyskaniu błędu pokrzywdzonego

wyzyskaniu niezdolności pokrzywdzonego do należytego pojmowania przedsiębranego działania

"Dla przypisania sprawcy oszustwa powyżej wskazane zachowania (działania lub zaniechania) sprawcy muszą doprowadzić osobę pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Pokrzywdzony samodzielnie rozporządza swoim mieniem, jednak działa pod wpływem zachowania sprawcy."

 

Ponieważ oponki zakupywane są za pieniądze a więc element mienia pokrzywdzonego i mają realną wartość osoba taka popełnia oszustwo niezależnie jakbyście tego nie chcieli nazywać


  • "Dubi" lubi to

#6 Chimera

Chimera

    Coordinator

  • Coordinators
  • 265 postów
  • Miejscowość:Śląsk



Reputacja: 464

Napisano 25 marzec 2018 - 23:41

Tego typu zachowanie jest nieprzyzwoite i naganne. Niestety, często ma to miejsce przy startach serwerów, dlatego korzystając z okazji chciałam uczulić graczy aby w rozsądny sposób podejmowali decyzje o przeznaczeniu zakupionej w grze waluty. 

Reguły oraz warunki stworzone w grze dają przywódcom drużyn prawo do decydowania o składzie swojej drużyny, dają im również prawo do usuwania z niej członków bez podania jakiejkolwiek przyczyny, nikt więc nie może ich karać za korzystanie z tej możliwości, nawet w takiej sytuacji.

Reasumując, póki co wpłacenie oponek do drużyny nie jest żadną gwarancją na bezwarunkowe pozostanie w niej, dlatego taka decyzja powinna być solidnie przemyślana.


  • Micux i Akrobata lubią to

Ht4RSNT.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych