Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * - - - 9 głosy

Trofea tylko w top 40 - reforma gry na polskich serwerach


  • Please log in to reply
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dżentelmen

Dżentelmen

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 17 postów
  • Miejscowość:Wielkopolska :)
  • Serwer:PL15
  • Postać:Predator
  • Drużyna:Węże
Reputacja: 7

Napisano 02 sierpień 2016 - 10:46

   Witam, kłania się Predator z teamu Węże pl 15.
Uwaga - temat zdaje się jakby powtórzony, lecz robię po sugestii moderatora - ponieważ moje argumenty ROZWIJAJĄCE uzasadnienie reformy zasad gry jako koniecznych były nie na miejscu w wątku Rafa, gdzie raczej powinno być wyrażane TAK/NIE.
Zatem realizuję ROZWINIĘCIE tematu za radą moderatora, który z tamtego wątku usunął mój wpis.
   Dalsze argumenty przemawiające za tą zmianą oraz uwagi i przypuszczenia:
   1. Zabunkrowanie zagarniętych trofeów treningowych ma miejsce tylko na polskich serwerach. Nie ma tego w Turcji, USA, Hiszpanii, Grecji, Singapurze... Nigdzie. Ja w takim przypadku nie widzę normy, tylko zjawisko patologiczne. Jest to bowiem wyjątek nie tylko dziwny, ale szkodliwy, bo zabijający zdrową i sprawiedliwą rywalizację w grze (fair play).
   2. Zablokowanie trofeów, zwłaszcza treningowych, na bardzo niskich pozycjach honoru, powoduje że MAŁA GRUPKA graczy będzie budowała swoje konta i statystyki w kolosalnym przyspieszeniu wobec MASY graczy, nie mających ani tych trofeów, ani szansy ich odbicia, mimo TEGO SAMEGO CZASU WŁOŻONEGO W GRĘ.
   3. Zakopanie trofeów poniżej top 40 dokłada do niekorzystnego zjawiska, które zubaża i wyludnia kolejne starzejące się serwery HZ PL, to jest: stymuluje brak wiary w sens gry i FINANSOWANIE jej, oraz marazm. Na wspomnianych w punkcie 1 serwerach, to jest, hm, WSZYSTKICH NIEPOLSKICH, trofea STALE krążą po różnych drużynach w top 10-20. Jest tam ciągła stymulacja, motywacja, zapał i frajda dzięki tej rotacji i nieściąganiu trofeów w piwnice rankingu.
   4. Z inicjatywą zmian wyszła drużyna Węże, po zauważeniu, że druga pula trofeów, przydzielona w marcu po skargach mnóstwa graczy, zaczyna padać ''ofiarą'' tego samego procederu. Który to proceder pewne osoby (oczywiście ten proceder uprawiające) nazywają ''polskim sprytem'', a ja bym rzekł, że to kolejny akt pazerności, który zabija zdrowe zasady rywalizacji, wykorzystujący luki regulaminu, czy jak ktoś woli, brak przewidywalności (fantazji? :)) programistów (niemieckich?).
   Dołożenie trofeów w marcu nie mogło oczywiście rozwikłać problemu ani technicznie, ani etycznie, to było dorzucenie potencjalnych łupów tym, którzy unikają uczciwej rywalizacji. Niestety. :/
   5. My, Węże, uważamy, że reforma musi objąć wszystkie polskie serwery, AKTUALNE i PRZYSZŁE, bo ograniczenie zmian tylko do kolejnych, nowych serwerów spowodowałoby masowe wyludnienie tych obecnych, a już bez tego marazm wyraźnie je dotyka, zwłaszcza te starsze; zjawisko zamykania kont znamy wszyscy. Natomiast rzeczywiście NIE ma potrzeby odbierać i rozlosowywać trofeów na tych serwerach, które są uporządkowane z tym - jak sprawdziłem, na takim pl 13 trofea znajdują się w drużynach z top 20, zatem to jest ta prawidłowość, o którą chodzi.
   6. Tu najtrudniejsza kwestia, wszelkie pomysły, koncepty mile widziane. Wstępnie widzimy kręgosłup tej uzdrawiającej zmiany w tym, aby odebrać trofea wszystkim drużynom, które z racji bardzo niskiego honoru znajdują się poniżej top 40 i rozrzucić je losowo jak w chwili startu serwera. Wyjściowo proponujemy, aby drużyna, która spada poniżej pozycji 40 w rankingu, traciła wszystkie posiadane trofea.
   7. Były takie głosy, że to oznacza straty dla pewnych ludzi, zmarnowanie ''czasu, pracy, środków''. Otóż nie żal nam niestety takich drużyn i ich członków, z tego względu że:
   a) unikały uczciwej, zdrowej rywalizacji fair play, psując przy tym atmosferę i motywację
   b) patrz punkt 2.
   c) oznacza to ubytki MAŁEJ grupy graczy i zyski WIELKIEJ grupy graczy, czasem tylko potencjalno-motywacyjne - ALE JEDNAK. 
   8. Największą frajdą jest grać z rodakami, wśród swoich, zatem zmiana jest też konieczna dlatego, aby część graczy nie przeszła na serwery zagraniczne, gdzie mają gwarantowaną bardzo obiektywną rywalizację - a już rejestrujemy takie deklaracje.
   9. To nie jest tylko wizja i akcja Węży z pl 15 - chcemy tej pożytecznej zmiany dla wszystkich osób i też faktycznie poparcie nadchodzi z wielu serwerów, za co dziękujemy.  :super:

Użytkownik Dżentelmen edytował ten post 02 sierpień 2016 - 11:13


#2 PanZero

PanZero

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 513 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Postać:NeoZero
Reputacja: 478

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:11

A co z nowymi serwami... Tam drużyny miedzy top 40, a 100-150 dzieli po 5-10k honoru.. Bądz takimi w pierwsze dni serwera. Tam będzie zabita rywalizacja.. Druzyna zobaczy slabsza z trofka i nie bedzie ich mogla zaatakowac? A gdy maja trofke i spadna za 40 msc, to zostanie im zabrana trofka? Proponuje dopracowac i nie uwzgledniac kto mógł by mieć trofea względem poziomu w rankingu, a czymś innym. :)

#3 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:24

Powiem tak, jestem zażenowany Twoimi argumentami. Nie znajdziesz nigdzie w Regulaminie punktu , który jasno Ci powie, że nie można blokować trofeów na niskich pozycjach. Jest to taktyka gry - zrozum to. 

 

Z tego słowotoku wynika, że nie radzicie sobie w grze, ponieważ są osoby sprytniejsze od Was (Węży) i lepiej trofeami gospodarują. 

 

 

   7. Były takie głosy, że to oznacza straty dla pewnych ludzi, zmarnowanie ''czasu, pracy, środków''. Otóż nie żal nam niestety takich drużyn i ich członków, z tego względu że:

   a) unikały uczciwej, zdrowej rywalizacji fair play, psując przy tym atmosferę i motywację

Podejrzewam, że takie osoby też musiały zdobyć jakoś te trofea. 

 

 

 

 

Dropcio, PL15


Użytkownik Owsik edytował ten post 02 sierpień 2016 - 11:29


#4 janiemoge

janiemoge

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Serwer:PL17
Reputacja: 7

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:33

Twoje argumenty są beznadziejne, zauważ, że narzekają ci, którzy nie umieją grać. Myślicie, że trofki same przyjdą? To jest rywalizacja i trzeba umieć przegrywać.
TAKTYKA.

#5 Gacek

Gacek

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • Serwer:PL9
Reputacja: 210

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:48

W innych grach nie ma żadnych trofek i jest lepiej. Nie było trofek wcześniej i było dużo fajniej, przynajmniej była zdrowa rywalizacja.

I nawet ni było takich tematów o niczym mówiących. :smilue:


  • "Dubi" lubi to

#6 Dżentelmen

Dżentelmen

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 17 postów
  • Miejscowość:Wielkopolska :)
  • Serwer:PL15
  • Postać:Predator
  • Drużyna:Węże
Reputacja: 7

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:57

Twoje argumenty są beznadziejne, zauważ, że narzekają ci, którzy nie umieją grać. Myślicie, że trofki same przyjdą? To jest rywalizacja i trzeba umieć przegrywać.
TAKTYKA.

Umiejętność gry i taktyka nie powinna się sprowadzać do ucieczki. Nie odwracajmy kota ogonem - to uciekające w niziny rankingu ekipy nie umieją przegrywać - w ogóle nie podejmują walki. Logika. ;)

''Słowotok'' to pierwszy z brzegu termin przy braku ''kontargumentu''. Gdzie konkretnie jest w moim poście słowotok zamiast argumentacji? Proszę wskazać, inaczej zgłoszę ten zarzut administratorowi. 

''Jakoś zdobyły te trofea'' - to jasne jak słońce. NIE krytykujemy zdobywania lecz bunkrowanie. Jak to wyrazić jasniej? ;)

Dropcio z PL 15?

Ten sam, który jest członkiem Poeny Capitis, pozycja 1874 (sic!), posiadane trofea: 4 treningowe? 1 energia? Okej. ;)

Powtarzacie w kółko macieju argumenty o taktyce i umiejętności gry. To ja też pozwolę sobie powtórzyć: zobaczymy, co myśli na ten temat większość graczy oraz sami twórcy gry. ;)


Użytkownik Dżentelmen edytował ten post 02 sierpień 2016 - 11:59


#7 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:05

Wszystko jest fair, dopóki nie jest łamany Regulamin. W naszym przypadku on NIE JEST łamany. 

 

Nie rozumiem co to wniesie do całej Waszej akcji, że mam drużyne na pozycji 1874 z 4 trofeami treningowymi  i jednym na energię?

 

Tak na marginesie proponuję Tobie i całej Waszej dzieciarni zażyć jakichś kropelek, bo ewidentnie źle z Wami. Całą swoją frustracje wyrzucacie na forum, bo support Wam nie pomoże. Dlaczego? BO TO JEST TAKTYKA.

 

Idź pokemony łapać, nie bierz sie za gre w która nie potrafisz grać. 

 

 

cya


Użytkownik Owsik edytował ten post 02 sierpień 2016 - 12:07

  • Ziomalens i Muni lubią to

#8 Muni

Muni

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
Reputacja: 41

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:08

Twoje argumenty są beznadziejne, zauważ, że narzekają ci, którzy nie umieją grać. Myślicie, że trofki same przyjdą? To jest rywalizacja i trzeba umieć przegrywać.
TAKTYKA.

Dobrze piszesz.

W mojej opinii narzekają Ci co nie umieją zdobyć normalnie trofek.

Do Węży: Widzę że  macie 1 trofkę na treny i dlatego ''prosicie o reformę'' czyli okazuje się że to miało by być tylko ,,pod Was,,??

Jeśli już by się tak stało (Wszystkie PL-e) to połowa graczy z TOP100 by po prostu odeszła. Dobrze jest tak jak jest i nie ma sensu tego zmieniać!


  • MrocznyKacper:D, Piotrek. i janiemoge lubią to

#9 Piotrek.

Piotrek.

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Miejscowość:Poena Capitis
  • Serwer:PL17
  • Postać:woj. mazowieckie
  • Drużyna:TakPozwałemCię
Reputacja: 84

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:08

No dobrze, a więc jeśli mojej drużynie nie będącej w top40 rankingu w honorze zostaną zabrane trofea, to w takim razie, kto mi odda pieniądze zainwestowane w tą drużynę ? Ja tylko przypomnę, że ktoś już tutaj pisał o pieniądzach...Czekam także na odpowiedź pana Dżentelmena  na komentarz użytkownika PanZero.


Użytkownik Piotrek. edytował ten post 02 sierpień 2016 - 12:13

  • Muni lubi to

#10 texik

texik

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 1

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:25

jestem tez za usunieciem najlepszych kont z serwerow bo takich nie ma na innych serwerach - USA, Niemcy, Hiszpania itp. to tez patologia. A i oczywiscie nigdzie indziej nie widzialem 17 serwerow wiec napewno nalezy jeszcze polowe polskich serwerow usunac


  • Owsik lubi to

#11 Ziomalens

Ziomalens

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Miejscowość:Vengard, Myrtana
  • Serwer:PL15
  • Postać:Kazz
Reputacja: 64

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:26

Żenujące, wszystko robione jest zgodnie z regulaminem, a gracze którzy nie potrafią sobie poradzić będą próbowali zmieniać gre xd
  • MrocznyKacper:D, Muni i PanZero lubią to

GMSdVD.jpg


#12 MrocznyKacper:D

MrocznyKacper:D

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 13 postów
  • Serwer:PL10
  • Postać:Kacperxx20001
  • Drużyna:RED FIGHTERS
Reputacja: 17

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:28

A tak wogole, to prosze mi powiedziec panie predator czemu masz temat o kasowanych blokach? jak sami macie bloki na swoje drewna wy jaszczurki nie wychowane 


  • Muni, PanZero i MrocznyKacper😈 lubią to

#13 Quentin

Quentin

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Serwer:PL1
  • Drużyna:Nie gram [*]
Reputacja: 6

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:31

Wszystko zgodnie z Regulaminem. Jestem na Nie.

#14 Owsik

Owsik

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Postać:Piękna, boska, idealna. Istne uosobienie mnie.
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 206

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:34

Powiem Ci więcej. To Wy macie po 20 kont i po 20 druzyn na jednym serwerze i chowacie tam trofea. To jest nie fair. 



#15 PrincessTsu

PrincessTsu

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • Miejscowość:B-stok
  • Serwer:PL21
  • Postać:Tsukiakari
  • Drużyna:Poena Capitis
Reputacja: 133

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:35

Umiejętność gry i taktyka nie powinna się sprowadzać do ucieczki. Nie odwracajmy kota ogonem - to uciekające w niziny rankingu ekipy nie umieją przegrywać - w ogóle nie podejmują walki. Logika. ;)

 

Może nie zauważyliście, aczkolwiek w innych drużynach trofki też musiały się jakoś znaleźć, czyli zostać wygrane w walce. Ktoś też się o nie starał, myślał jak je zdobyć, atakował, walczył… Jednym słowem: napracował się. 

 

7. Były takie głosy, że to oznacza straty dla pewnych ludzi, zmarnowanie ''czasu, pracy, środków''. Otóż nie żal nam niestety takich drużyn i ich członków

 

Jeśli wam nie żal innych, nikomu nie powinno być żal was. 

 

~ Jeśli drużyna posiadająca więcej trofeów od twojej sprawia, że nazywasz ją „zbunkrowaną”, a jej graczy (nawet po porzednim poscie) gracze z drużyny Węże noszą mianem „oszustów” – nie pozostaje mi nic innego jak wam współczuć. Ktoś nie ma prawa mieć kompletu trofek, bo ty ich nie masz, AHA.  :Laughing:

~ „ani szansy ich odbicia, mimo TEGO SAMEGO CZASU WŁOŻONEGO W GRĘ” – oświecę cię, masz szanse je odbić! ZAMIAST NARZEKAĆ NA FORUM POLECAM ATAKOWAĆ! Trofea z nieba nie spadają, a po tych wpisach wyraźnie widzę, że to byłoby dla was najwygodniejsze.

~ Żadna reforma nie może obejmować tylko części serwerów, ponieważ wtedy ludzie zaczną skakać na inne i zrobi tam się to samo. Albo wszystko, albo nic.

~ To samo przy zagranicznych serwerach. Wszędzie, albo nigdzie. Gra musi być jednolita i obecnie tak właśnie jest. To, że ktoś wpadł na coś nie zabrania nikomu użycia tego samego (lub kontr) pomysłu. 

~ Nie może być trofeów w top20-40 honoru drużyn, ponieważ to DYSKRYMINACJA DLA INNYCH! Wtedy wyżej będą teamy z wysokim rozwojem, bo będą łatwiej wygrywać walki – poprzez wyposażenie w drużynie. Gra będzie skupiona tylko wokół pieniędzy, co jest niesprawiedliwe, gdyż HZ jest reklamowane jako darmowa gra na przeglądarkę. Obecnie nawet teamu z 40-50% rozwinięcia dają radę być w top honoru.

~ Drużyna, która będzie top21 i nie będzie mogła mieć trofea zostanie poszkodowana. Tak samo jak inne, nieco niżej.

~ Dołożenie trofeów nie miało jakoś pomóc w kwestii rozwiązania waszego problemu moim zdaniem, tylko sprawiło, że jest więcej trofek do zdobycia, bo HZ się stale rozwija… Coraz więcej osób gra i zakłada druzyny, dlatego teraz i trofeów jest więcej. J

~ Trofea można usunąć, ale wtedy gra straci swój „smak” i sens w zasadzie, bo będzie monotonnym klikaniem bez wyzwań.

 

Jak dla mnie kiepski pomysł i jestem na NIE.  ;)


5jRLRhx.png


#16 Dżentelmen

Dżentelmen

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 17 postów
  • Miejscowość:Wielkopolska :)
  • Serwer:PL15
  • Postać:Predator
  • Drużyna:Węże
Reputacja: 7

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:31

Węże mają fajny komplet trofeów i mogłyby rzeczywiście cicho siedzieć i żyć sobie w wygodzie. Ale wkurza nas pazerność. Gdyby to jeszcze nie zabrano się za ściąganie drugiego pakietu w niski ranking, pewnie nie byłoby tematu. Jedni, ci unikający konfrontacji fair play, siedzieliby sobie zabunkrowani i nasycający się trofeami z pierwszego pakietu. Drugi zaś krążyłby w top 10-40 i byłoby zdrowo, myślę, akceptowalnie dla prawie wszystkich. Mogło tak być? Mogło. Ale pazerność-żarłoczność to wielka siła, prawda? ;)

A teraz chcę podkreślić coś, z czego jesteśmy gotowi być rozliczani: jakkolwiek zmodyfikowany będzie regulamin, Węże deklarują stosowanie się do wszystkich zasad/zakazów określonym w tym regulaminie. Czekamy na jasny, ścisły, dostosowany do realiów (polskich) regulamin. 

Gdy rozmawiam z dowódcami drużyn stosujących bloki, większość zaznacza, że jest to męczące, kosztowne, czasochłonne i NIE kontynuowaliby tego, gdyby zagwarantowano im, że utracone trofeum nie zostanie ''odwiezione'' windą w dół rankingu, gdzie o walce o nie nie ma mowy. Proszę, by administracja miała ten akapit na uwadze.

Doceniam głosy merytoryczne tak/nie, zwłaszcza pozbawione złości. :) Bez względu na wyrażane tu stanowiska tak czy inaczej my przedłożymy problem i koncepcję twórcom gry Hero Zero, jest to postanowione i dopracowywane.

Administratorów prosiłbym o usuwanie wypowiedzi niegrzecznych i obraźliwych, ja tu szukam rzeczowych argumentów na tak/nie, nie zaś obelg wynikłych z braku takich oraz sfrustrowania. :)


Użytkownik Dżentelmen edytował ten post 02 sierpień 2016 - 13:33


#17 janiemoge

janiemoge

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Serwer:PL17
Reputacja: 7

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:33

Panie Dżentelmenie, gdzież ja zarzucam Ci słowotok? Moim jedynym zarzutem jest to, że nie umiesz pogodzić się z przegraną. Mój drogi, wygrywają najlepsi, ale nikt nie zabrania Ci walki. Więc zamiast żalić się na dobrze działający system, bierz myszkę do ręki i klikaj. Nie ma trofeów nie do zdobycia :super:.

Pozdrawiam :papa:


Użytkownik janiemoge edytował ten post 02 sierpień 2016 - 13:34


#18 ANIOŁEK

ANIOŁEK

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 9

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:24

Hmm... Sądzisz że Twoja reforma udaremni zdobycie trofek drużyną, które teraz trzymają je na małym honorze??? .... myślę że w tej kwestii Cię zasmucę :( Jeśli owym drużyną udało się zdobyć 5 trofek, ściągnąć drużynę na niski poziom i utrzymać je przez dłuższy czas...po Twojej reformie nic to nie zmieni, podniosą honor i na nowo je zdobędą, honor będą trzymać i bronić swoich zdobyczy :D (łatwizna ;) ) wiec to nic nie zmieni ...
  • janiemoge lubi to

#19 Cziczarito

Cziczarito

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:China Town
  • Serwer:PL15
  • Postać:DrBooM
  • Drużyna:All Stars
Reputacja: 8

Napisano 02 sierpień 2016 - 15:19

Węże, sami macie w opisie " Drużyna inna niż wszystkie, bo kochacie Trofki z Odwagą " Wiec nie rozumiem z jakiej okazji ten ból w ogóle.  :mysli:

 

A najbardziej w tym wszystkim dziwi mnie to że zaczęło to przeszkadzać po aktualizacji wprowadzeniu kolejnych 10 Trofek na Treny  :haha:  Walczcie, o nie, przecież macie taką możliwość ( jeszcze )  :haha:


Użytkownik Cziczarito edytował ten post 02 sierpień 2016 - 15:33


#20 gosia19

gosia19

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Miejscowość:Gdańsk
  • Serwer:PL1
  • Postać:gosia19






Reputacja: 74

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:56

Jak dla mnie to pomysł bezsensu, jedyne wytłumaczenie to ułożenie gry pod siebie. Jeżeli moja drużyna zajmuje 30 miejsce to nie mogę zdobyć trofki!!!! (kpina i dyskryminacja słabszych drużyn)


  • MrocznyKacper😈 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych