Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Wydanie Specjalne! Forumowa Gazetka #13


  • Please log in to reply
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kise

Kise

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:Kise
Reputacja: 259

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:25

h2MDKqx.png

Drodzy bohaterowie!

 

Witamy Was w specjalnym, a zarazem trzynastym już wydaniu Forumowej Gazetki! A dlaczego specjalnym? Część z Was pewnie już się domyśliła, część zaraz się tego dowie. 13.04.2012 roku powstał PL1! Tak, to już 4 lata. 4 lata treningów, misji oraz świetnej zabawy.

Z tego względu postanowiliśmy przygotować dla Was specjalne wydanie gazetki, w którym znajdziecie wywiady z niezwykłymi graczami, najważniejsze konserwacje i innowacje z 4 lat oraz wiele, wiele więcej. 

 

Pozdrawiam,

Kise

 

Innowacje

 

Konserwacje i innowacje umieściliśmy w spoilerze, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo.

 

Spoiler

 

Pora na wywiad!

 

Dzisiejszym naszym gościem, który przeprowadzi z nami wywiad dotyczący gry będzie Silent!

 

Kise: Cześć, jak się masz? Chciałbyś udzielić wywiadu na 4 rocznicę powstania 1PL?

Silent: Wszystko w porządku. Chętnie udzielę wywiadu, mimo iż nie grałem na PL1 a na PL3.

 

Kise: Czy chciałbyś się przedstawić? Porozmawiać trochę o sobie, kiedy nie pracujesz jako bohater?

Silent: Silent. Jestem tu dość znany. Dwa lata temu byłem najbardziej aktywnym forumowiczem.

Prywatnie jestem zwykłym chłopakiem z dobrą pracą i własnymi zainteresowaniami.

 

Kise:  Jak zacząłeś grać w Hero Zero? Przypominają Ci się pierwsze dni?

Silent: O grze się dowiedziałem od znajomych podczas gry w inną grę przeglądarkową.

 

Kise: Czy mógłbyś wyjaśnić nam o co chodziło z „Legendą Silent’a”?

Silent: Dokładnie to nie pamiętam, minęło sporo czasu. Ale najpewniej to z tego względu, że na forum siedziałem częściej niż na grze i w dużym stopniu forumowicze traktowali mnie jak "Wujka Sila". Ot, tu pomogę, poradzę i wskażę dobry kierunek.

 

Kise:  Czy nadal dzielnie walczysz w Moim Humphreydale?

Silent: Nie. Grę zakończyłem ponad 2 lata temu.

 

Kise: Ty, jako gracz, który bohatersko walczył już prawie od początku powstania Hero Zero, na pewno wiesz jaką ogromną ilość zmian czy konwersacji przeszła gra. Co mógłbyś ogólnie powiedzieć o tych postępach?

Silent: Zmiany w Walkach Drużyn i same zmiany w systemie średnio mnie zainteresowały, gdyż przez większość czasu byłem samotnikiem. Jak zagrzałem miejsce w jakiejś, to na krótko.

Dodatkowe strefy i misje to ciekawa zawartość pozwalająca bliżej poznać świat HZ.

Najbardziej mi się podoba zmiana w Bohaterskich Osiągnięciach oraz System Ligowy.
W wielu grach robiłem tzw. "calaki" czyli starałem się zdobywać wszelkie możliwe osiągnięcia aby wykonać wszelkie wyzwania narzucane przez grę. A System Ligowy motywuje do żywszej rywalizacji pomiędzy bohaterami.

 

 

Kise: Teraz będę mówił wybrane „dziedziny” konserwacji w grze lub newsy. Powiedz, jaka jest Twoja ulubiona innowacja z danego zakresu. Drużyna.

Silent: Bardzo dobrze, że naprawiają stare błędy i oraz wprowadzili mechanizmy ułatwiające kontakt z drużyną. Wciąż pamiętam męczarnie gdy musiałem pisać ręcznie wiadomości do kilku konkretnych osób zamiast ich po prostu oznaczyć.

 

Kise: Turnieje tygodniowe.

Silent: TT nie interesowało mnie, bo wiedziałem, że z oponkowiczami nie mam szans.

 

Kise: Towarzysze.

Silent: Jeszcze grałem w momencie wprowadzenia towarzyszy. Miło było polować na "idealnego towarzysza", porównywać jego staty i umiejętności wraz z innymi i dostosowywać ich do walki z łotrami, misjami czy walkami PvP.

 

Kise: Szybkie podróżowanie.

Silent: Jestem za! Drażniło mnie niezmiernie nużące klikanie strzałek. A teraz rach-ciach i z Humpreydale szybko przeniosę się do Paryża.

 

Kise: Wielozadaniowość.

Silent: Ciekawa opcja oszczędzania czasu, ale to kolejna otwarta furtka dla oponkowiczów. Zwykli gracze będa zmuszeni ratować świat uczciwe w czasie gdy oponkowicz wykona to kilkukrotnie szybciej.

 

Kise: Lista znajomych.

Silent:  Nic szczególnego, listę znajomych ograniczałem do kilku szczególnych osób więc nie interesuje mnie jej zmiana.

 

Kise: Pralka oraz Maszyna do przerabiania przedmiotów.

Silent: Pralka oraz maszyna do szycia były głównym powodem dla którego odwiedzałem lumpeks. Jako estetyk lubiłem mieć wszystko na kant i starałem się kolekcjonować zestaw w 100%. Pralka pomagała mi w tym aby przedmioty nie były "wieśniackie".

 

 

Kise: Jest jeszcze mnóstwo do omówienia, ale brakuje nam czasu. Za to teraz, jeśli chcesz, możesz pochwalić się nam jakie Twoim zdaniem, było Twoje największe osiągnięcie w grze.

Silent: Największe osiągnięcie? Niekoniecznie w grze ale właśnie na forum żyłem pełnią życia. Jednak jeśli chodzi konkretnie o grę - raz udało mi się zaszaleć i zdobyć najwięcej ataków łotra przez co zdobyłem część zestawy Ironicznego.

 

Kise: Jakie są Twoje wskazówki dla początkujących?

Silent: Kup. Zmysł. Bohatera. Wiele osób nie docenia tego bibelotu, ale poważnie, pomaga on szybciej zarabiać i zaoszczędzić czas.

 

Kise: Jeśli chcesz, możesz pozdrowić użytkowników lub graczy, których najbardziej cenisz.

Silent: Graczy? Niezbyt. Ale forumowiczów? Wszystkich którzy mnie pamiętają. W to grono między wieloma innymi wchodzą: HeHeHeniek, Damikkos, Matars, Dubi, Julian, Terjo oraz moje "walkirie" czyli Lola22, Feax. i Aya

 

Kise: Dziękuję.

 

A drugim gościem będzie StarsWoman!

 

1. Kise: Cześć, jak się masz? Chciałabyś udzielić wywiadu w związku z czwartą rocznicą powstania PL1, tym razem w związku z Forum?

StarsWoman: Cześć, mam się całkiem dobrze i nie mam nic przeciwko kilku pytaniom. :)

 

2. Kise: Jak zaczęłaś swoją przygodę z tym Forum?

StarsWoman: Trafiłam tutaj dość dawno temu, bo już w wakacje 2012 roku. Myślę, że moja historia zbytnio nie różni się od tej, jaką mogłoby przedstawić 90% użytkowników, ponieważ "przygodę z forum" rozpoczęłam za sprawą gry.
 

3. Kise: Jak to się stało, że nadal tutaj przebywasz?

StarsWoman: Sama bardzo często zadaję sobie to pytanie. Wydaje mi się, że w znacznej mierze zawdzięczam to znajomościom, jakie tutaj zawarłam, a które utrzymuję do dnia dzisiejszego. Zarówno przebywanie na forum, jak i funkcja Supervisorki dają mi ogromną satysfakcję i pozwalają robić to, co lubię i w czym (chyba) jestem całkiem dobra; pomaganiu innym i stawianiu poprzeczki coraz wyżej i wyżej.

 

4. Kise: Przypominają Ci się pierwsze dni?

StarsWoman: Oczywiście, że tak, pamiętam je bardzo dobrze. Byłam całkowicie niedoświadczona zarówno w sprawach gry, jak i użytkowania forum, więc wolałam siedzieć cicho. Pierwsze dni spędziłam na obserwowaniu innych użytkowników; zarówno na shoutboxie, jak i w tematach udzielałam się sporadycznie. 

 

5. Kise: Co było potem?  To znaczy, kiedy już w miarę wiedziałaś co i jak na tym Forum.

StarsWoman: Z czasem zaczęłam spędzać tutaj coraz więcej czasu (a zważywszy na to, że trwały wakacje, to miałam go całkiem sporo). Pamiętam, że bardzo lubiłam odpowiadać na pytania innych graczy,  a także komentować ich pomysły. Zapoznałam się z kilkoma użytkownikami, a stali bywalcy zaczęli mnie kojarzyć (jedni mnie lubili, a inni nie, jak to już w życiu bywa). 

 

6. Kise: Nie wszyscy pewnie wiedzą, że była taka grupa jak ekipa porządkowa. Czy mogłabyś nam wyjaśnić o co z nią chodziło?

StarsWoman: Tak, była taka grupa... Jej zadanie polegało głównie na pomocy (zarówno innym użytkownikom, jak i moderatorom). 

 

8. Kise: Dobrze wspominasz tę grupę?

StarsWoman: Cóż... Uważam, że ta grupa, choć pomocna, była zbędna...niemniej wolałabym nie wypowiadać się na ten temat.

 

9. Kise: A jak wspominasz grupę „MAX”, czyli „Maksymalnie Kreatywni”?

StarsWoman: Mam mieszane odczucia co do tej grupy. Inicjatywa z jaką wychodziła była bardzo ciekawa (tworzenie wspólnych pomysłów), niemniej powodowała również dość duże podziały na forum. 

 

10. Kise: Jaki jest Twój ulubiony temat „MAX”?

StarsWoman: Sama przez pewien czas prowadziłam tę grupę (jeszcze zanim zostałam moderatorką) i wydaje mi się, że nie jestem obiektywna w ich ocenie, toteż pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.

 

11. Kise: Jesteś już z nami bardzo długo. Przez ten czas na pewno napotykały Cię wszelakie sytuacje i przygody. Czy chciałabyś się jakąś z nami podzielić?

StarsWoman: To prawda, jestem tu już prawie 4 lata i przeżyłam wiele... Niejednokrotnie miałam do czynienia z różnorakimi sytuacjami; większość z nich odbieram bardzo pozytywnie, niemniej zdarzały się też takie o negatywnym wydźwięku. Jakkolwiek by się jednak nie działo, zawsze wszystko kończyło się dobrze. Pamiętam sytuację, w której część naszych użytkowników postanowiło "zaistnieć" na zagranicznych forach... jednak to, jak się to wszystko skończyło, zachowam dla siebie.

 

12. Kise: Mogłabyś opowiedzieć nam jakąś ciekawostkę z Forum?

StarsWoman: Pierwszym użytkownikiem, który zarejestrował się na forum był B3N, nastąpiło to 15 marca 2012 roku, niemniej forum zaczęło "żyć" dopiero kilka tygodni później.

 

13. Kise: Co motywuje Cię do przeglądania Forum?

StarsWoman: Wiele czynników, m.in. obecne tutaj osoby.
 

14. Kise: Jaki jest Twój ulubiony dział?

StarsWoman: W chwili obecnej nie posiadam takiego. :)
 

15. Kise: Skąd wzięła się Twoja nazwa, "StarsWoman”?

StarsWoman: Jest to nick, jakiego używałam w grze. Został stworzony "na szybko", ponieważ początkowo uważałam, że zagoszczę tutaj maksymalnie kilka tygodni (jak widać...myliłam się). Nie pamiętam już jego genezy, niemniej nie jestem z niego zbytnio zadowolona.

 

16. Kise: Lubisz rozmawiać z ludźmi na SB? Jakie odczucia Tobie towarzyszą podczas rozmów?

StarsWoman: Tak, bardzo to lubię. Podczas rozmów towarzyszą mi różne odczucia i emocje, wszystko zależy od osoby, z którą rozmawiam i treści, jakie są w danym momencie poruszane.

 

17. Kise: Lubisz pomagać użytkownikom, którzy są "zagubieni" na forum?

StarsWoman: Pomaganie innym jest czymś, co śmiało mogłabym zaliczyć jako jedno z moich  "hobby". Zawsze lubiłam udzielać odpowiedzi na pytania użytkowników, wydaje mi się, że już o tym wspominałam;) 

 

 

18. Kise: Na pewno masz sowich ulubionych użytkowników. Jeśli możesz, wymień kliku, z którymi najchętniej spędzasz czas.

StarsWoman: Cenię bardzo wielu użytkowników, niemniej wymienianie ich z nicków nie wydaje mi się być stosowne. Prawdę powiedziawszy, darzę sympatią większość użytkowników tego forum.

 

19. Kise: Na forum osiągnęłaś dużo, a jak to wygląda ze strony twojego bohatera? Czy jesteś w stanie pochwalić się czymś bezpośrednio z gry?

StarsWoman: Nie posiadam obecnie aktywnego konta w grze, toteż nie mogę wypowiedzieć się w tej kwestii.

 

20. Kise: Jeśli chcesz, opowiedz trochę o sobie. Czym zajmujesz się w świecie realnym?

StarsWoman: Obawiam się, że to pozostanie moją słodką tajemnicą   :diabel:

 

Farty i Niefarty

Fart:

Screensho_sssqrqw.png
 
Niefart:
Screensho_sssqrax.png
 
 
 
Suchary
 
 
1. Co to jest czerwone i szkodzi na zęby? 
Spoiler
 
2. Jaka jest ulubiona dyscyplina sportu Informatyka?
Spoiler
 
3. Dlaczego w kosmosie nie ma imprez?
Spoiler
 
4. Dlaczego ściany nie toczą ze sobą wojny?
Spoiler
 
 
Warto zobaczyć!
 
 
Poprzednie wydanie gazetki: http://forum.pl.hero...ka-12-z-tiktak/
 
Dział "Innowacji w grze": http://forum.pl.hero...nowacje-w-grze/
 
Użytkownik vs Moderator: http://forum.pl.hero...-vs-moderator/
 
Gry i Zabawy
Rebus:ij1V374.png
 
Pytania:
 
1. Kiedy powstało Forum Hero Zero?
 
2. Ilu jest towarzyszy w grze?
 
3. Czym jest ranking?
 
4. Czym jest potocznie: "zbijanie honoru"?
 
5. Jakie jest najnowsze zadanie nadzwyczajne?
 
6. Kiedy wprowadzono wspomagacze drużynowe?
 
 
Ranking
 
Punktowanie dzisiejszego wydania:

Pytania: 3 punkty za komplet (0,5 za jedną poprawną odpowiedź)

Rebus: 3 punkty
 
Wyniki:
 
1. *KnockOut* - 6 punktów
 
2. TikTak - 2,5 punkta
 
Gratulujemy!
 
Pozdrawiamy

Użytkownik Kise edytował ten post 24 kwiecień 2016 - 14:27


#2 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:31

Kise:

jak zawsze pełen profesjonalizm.

Gdybym ja miał worek Like to za takie rzeczy bym rozdawał garściami :D


  • NeoZero, Kise i Duszek lubią to

Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#3 miluski

miluski

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Serwer:PL15
  • Postać:SZYBKIMAKS1
  • Drużyna:Brak
Reputacja: 371

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:31

Świetne! :)



#4 jakiedek

jakiedek

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 27 postów
  • Miejscowość:Siemianowice Śląskie
  • Serwer:PL16
  • Postać:jakiedek
Reputacja: 2

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:37

Fajne ! 



#5 Scottie

Scottie

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów






Reputacja: 895

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:40

Hasło rebusiku - ROCZNICA. 

Super robota Kisuś :super:


  • Kise lubi to

#6 bartek59867

bartek59867

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Serwer:PL11
  • Postać:bartek59867
  • Drużyna:DeltaDoKońca
Reputacja: 8

Napisano 24 kwiecień 2016 - 15:42

super gazetka.

hasło rebusu-rocznica



#7 Pawel106

Pawel106

    Moderator

  • Moderators
  • 2266 postów
  • Miejscowość:Mazowieckie






Reputacja: 1279

Napisano 24 kwiecień 2016 - 23:02

Przypominam, że aprobatę dla tematu wyrażamy przyciskiem lubię to.


Support||Regulamin Forum||Zasady Gry

Administracja Hero Zero NIGDY nie poprosi cię o twoje dane logowania.


#8 ToMójNick

ToMójNick

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów
  • Miejscowość:Legionowo
  • Serwer:PL5
  • Postać:ToMójNick
  • Drużyna:Never Back Down






Reputacja: 625

Napisano 24 kwiecień 2016 - 23:09

Witamy Was w specjalnym, a zarazem trzynastym już wydaniu Forumowej Gazetki! A dlaczego specjalnym? Część z Was pewnie już się domyśliła, część zaraz się tego dowie. 13.04.2012 roku powstał PL1! Tak, to już 4 lata. 4 lata treningów, misji oraz świetnej zabawy. (...)

Pozdrawiam,

Kise

 

Przypominam, że data startu PL1 podana przez mnie w http://forum.pl.hero...-serwerów-pl/, a cytowana i podawana kilkukrotnie w tematach na forum jest orientacyjna. Nie znalazłem po prostu konta ani drużyny założonej przed tą datą. A większość graczy, których pytałem o datę startu na pierwszym serwerze nie raczyła odpisać. Reszta jej nie znała.

Pozostałe serwery ruszyły zgodnie z podanymi datami.

 

                                                                                  ToMójNick


  • Kise lubi to

#9 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 25 kwiecień 2016 - 00:46

1. Kiedy powstało Forum Hero Zero?
  
    Forum powstało 15 marca 2012r.
 
2. Ilu jest towarzyszy w grze?
 
    33
 
3. Czym jest ranking?
 
   Zestawienie graczy pod względem jakiejś "cechy" np: ilość posiadanego honoru itd.
 
4. Czym jest potocznie: "zbijanie honoru"?
 
   Na pozbywaniu się honoru.
 
5. Jakie jest najnowsze zadanie nadzwyczajne?
 
    Co tu się programuje.
 
6. Kiedy wprowadzono wspomagacze drużynowe?
 
   29.03.2016r

Użytkownik ChodzącyPoWodzie edytował ten post 25 kwiecień 2016 - 01:14

  • Kise i Duszek lubią to

Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#10 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 692

Napisano 25 kwiecień 2016 - 14:08

Świetne wydanie gazetki  Pozdrawiam Silenta za pamięć o takim zgredzie jak ja :)


c260e7928c6fe.png


#11 Kise

Kise

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:Kise
Reputacja: 259

Napisano 18 luty 2017 - 11:01

Wyniki z zabaw i gier zostały podliczone i umieszczone w wydaniu:  http://forum.pl.hero...a-14-z-neozero/ .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych