Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[Dyskusje Ogólne]Notatki konserwacyjne 2016-04-19


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 ytrewq

ytrewq

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 1

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:04

Same plusy gry To że ktoś nie gra jak wy  teraz dostanie plusy

Dziwią mnie wypowiedzi takich osób które nawet nie próbowały grać na poważnie.Logują się żeby tylko pogadaćo niczym,a czasami się nie logują przez pare tygodni ;) Skaczą po drużynach bez zadnych pozegnań,czy nawet zwykłego "Cześć" czy "Trzymajcie się ".I taka osoba zgrywa wielkiego mądrale na forum,no nie ogarniam tego :)

A pomijając już Dubiego to uważam że te osoby co lamią hz to im wszystko jedno,ani nie stracą,ani nie zyskają,co najwyżej mogą się cieszyć że ktoś tam nie ma lepiej.Natomiast Ci którzy grają bardziej na poważnie,aktywnie rozwijają swoje postacie,kupują oponki itp. Te osoby ucierpaiały najbardziej na tej aktualizacji,jak i na poprzednich wspomnianych przez ChodzącegoPoWodzie.

Tyle w temacie,pozdrawiam ogarniętych



#42 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:09

Dziwią mnie wypowiedzi takich osób które nawet nie próbowały grać na poważnie.Logują się żeby tylko pogadaćo niczym,a czasami się nie logują przez pare tygodni ;) Skaczą po drużynach bez zadnych pozegnań,czy nawet zwykłego "Cześć" czy "Trzymajcie się ".I taka osoba zgrywa wielkiego mądrale na forum,no nie ogarniam tego :)

A pomijając już Dubiego to uważam że te osoby co lamią hz to im wszystko jedno,ani nie stracą,ani nie zyskają,co najwyżej mogą się cieszyć że ktoś tam nie ma lepiej.Natomiast Ci którzy grają bardziej na poważnie,aktywnie rozwijają swoje postacie,kupują oponki itp. Te osoby ucierpaiały najbardziej na tej aktualizacji,jak i na poprzednich wspomnianych przez ChodzącegoPoWodzie.

Tyle w temacie,pozdrawiam ogarniętych

Eh płaczu po aktualizacji ciąg dalszy :(


c260e7928c6fe.png


#43 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:12

Te osoby ucierpaiały najbardziej na tej aktualizacji,jak i na poprzednich wspomnianych przez ChodzącegoPoWodzie.

 

chodzi ci o 30-60 grupę osób na serwerze, którzy uzurpują sobie prawo do posiadania trofków, poprzez zakładanie pseudodrużyn mulikont tyle że z innego IP ? całe to kombinowanie ma kilka paragrafów, a gdzie reszta pokrzywdzonych ?



#44 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:13

chodzi ci o 30-60 grupę osób na serwerze, którzy uzurpują sobie prawo do posiadania trofków, poprzez zakładanie pseudodrużyn mulikont tyle że z innego IP ? całe to kombinowanie ma kilka paragrafów, a gdzie reszta pokrzywdzonych ?

Dobrze napisane :)


c260e7928c6fe.png


#45 ytrewq

ytrewq

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 1

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:25

O te osoby też mi chodzi,bo oczywiście one straciły najwięcej zabawy,ale jak wspomniałem wyżej gra staje się coraz bardziej ograniczona,przez co mniej ciekawa.Osobiście wolałbym żeby rozwiązali "skoki"  w inny sposób,który nie wiązałby nas na stałe w drużynach.



#46 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:35

Wy mówicie wiele o skokach po trofki.

 

A ja uważam, że kwintesencją tej gry zawsze była wspólna zabawa, zgranie, pomaganie sobie itd.

 

Ja z moją drużyną ( the rebels [*] ) skakaliśmy sobie po innych drużynach - nie dla trofków

(nikt wtedy z nas nie wiedział nawet co dają trofki), ale dla zabawy - byliśmy aktywni (5 band

dziennie, pare ataków i pare obron). To była zabawa, wzajemne świetne spędzanie czasu.

I nam to zabrano (walka nie zaakceptowana po powrocie do drużyny).

 

Zabrano nam możliwość wyjścia z drużyny na zbijanie honoru gdy mamy ważną obronę.

 

Potem nam zabrano możliwość zrobienia dwóch ataków tego samego dnia.

 

Teraz zabrano nam możliwość wyjścia z drużyny na zbijanie honoru bo po powrocie jak zrobimy

atak to nie dostaniemy bonusa z trofki (bonus np: o 22ej).

 

I was te zmiany cieszą ????

 

Mnie jest przykro i smutno.


Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#47 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:38

O te osoby też mi chodzi,bo oczywiście one straciły najwięcej zabawy,ale jak wspomniałem wyżej gra staje się coraz bardziej ograniczona,przez co mniej ciekawa.Osobiście wolałbym żeby rozwiązali "skoki"  w inny sposób,który nie wiązałby nas na stałe w drużynach.

 

to nie jest zabawa, jeśli bawi się tak garstka graczy, gra ma być ograniczeniem do tego typu praktyk, kiedyś była rywalizacja o honor drużyny o miejsce w top rankingu teraz jest całkowicie odwrotnie przez kombinowanie niezgodne z zasadami gry, sprytne łamanie regulaminu, cieszę się, że jakiś krok w tym kierunku postawiono i mam nadzieję, że będzie więcej takich kroków, wróci w końcu konkurencja i zdrowa rywalizacja, jak jeszcze zrobią porządek z "chomikami"
drużyna ma być stałym miejscem pobytu, a nie rzeczą do wykorzystania, bo drużyna zbyt dużo daje by wciągać ją do nielegalnych "strategii"  



#48 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:44

to nie jest zabawa, jeśli bawi się tak garstka graczy, gra ma być ograniczeniem do tego typu praktyk, kiedyś była rywalizacja o honor drużyny o miejsce w top rankingu teraz jest całkowicie odwrotnie przez kombinowanie niezgodne z zasadami gry, sprytne łamanie regulaminu, cieszę się, że jakiś krok w tym kierunku postawiono i mam nadzieję, że będzie więcej takich kroków, wróci w końcu konkurencja i zdrowa rywalizacja, jak jeszcze zrobią porządek z "chomikami"
drużyna ma być stałym miejscem pobytu, a nie rzeczą do wykorzystania, bo drużyna zbyt dużo daje by wciągać ją do nielegalnych "strategii"  

 

Gdyby robili coś niezgodnego z regulaminem to by dostali bany. Nie dostali bo wszystko było zgodne z regulaminem,

jedynie do etyki postępowania można się doczepić. Dla jednych taka strategia była nieetyczna a dla innych etyczna.

 

Nie było, żadnego sprytnego łamania regulaminu. Mieli strategie lepszą niż wy i oni wygrali rywalizacje - proste.


Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#49 ytrewq

ytrewq

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 1

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:51

drużyna ma być stałym miejscem pobytu, a nie rzeczą do wykorzystania, bo drużyna zbyt dużo daje by wciągać ją do nielegalnych "strategii"  

cieszę się, że jakiś krok w tym kierunku postawiono i mam nadzieję, że będzie więcej takich kroków, wróci w końcu konkurencja i zdrowa rywalizacja, jak jeszcze zrobią porządek z "chomikami"

To co jeszcze mają zrobić,na stałe nas do drużyn przypisać ??? Przecież takie zmiany ograniczają nas wszystkich,moge się zgodzić z opinią "nie dla skoków" ale nie takimi metodami.Wszystko co było fajne na początku gry jest krok po kroku blokowane i ludzie jeszcze piszą że to dobrze,dziwne.



#50 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:52

Gdyby robili coś niezgodnego z regulaminem to by dostali bany. Nie dostali bo wszystko było zgodne z regulaminem,

jedynie do etyki postępowania można się doczepić. Dla jednych taka strategia była nieetyczna a dla innych etyczna.

 

Nie było, żadnego sprytnego łamania regulaminu. Mieli strategie lepszą niż wy i oni wygrali rywalizacje - proste.

 

no tak bo przecież blokowanie się zakładanymi specjalnie dla własnych interesów pseudo-drużyn, zakładanie drużyn specjalnie do skoków po wymianę trofeów, faktycznie przywódcy tych drużyn nie mają już swoich kont w drużynie która takim procederem się zajmuje, bo jak to usłyszałem w jednej z drużyn gdy zapytałem czy łamany jest regulamin, to dostałem odpowiedź: "nie bo z innego IP zakładamy konto" śmieszne tzn. sprytne łamanie regulaminu tu wykorzystanie luki w regulaminie owszem jest to nieetyczne, i mam wielką nadzieje, że twórcy gry coś z tym zrobią, a support będzie banować z całą surowością

 

 

ytrewq, on 19 Apr 2016 - 16:51, said:snapback.png

To co jeszcze mają zrobić,na stałe nas do drużyn przypisać ??? Przecież takie zmiany ograniczają nas wszystkich,moge się zgodzić z opinią "nie dla skoków" ale nie takimi metodami.Wszystko co było fajne na początku gry jest krok po kroku blokowane i ludzie jeszcze piszą że to dobrze,dziwne.

 

na szczęście nikt nie trzyma w drużynie na siłę zawsze możesz ją zmienić, ale dobrze że drużyna która daje spore profity nie jest już tak wykorzystywana dla zabawiających się członków   ;)


Użytkownik ala1212 edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 16:10


#51 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:58

no tak bo przecież blokowanie się zakładanymi specjalnie dla własnych interesów pseudo-drużyn, zakładanie drużyn specjalnie do skoków po wymianę trofeów, faktycznie przywódcy tych drużyn nie mają już swoich kont w drużynie która takim procederem się zajmuje, bo jak to usłyszałem w jednej z drużyn gdy zapytałem czy łamany jest regulamin, to dostałem odpowiedź: "nie bo z innego IP zakładamy konto" śmieszne tzn. sprytne łamanie regulaminu tu wykorzystanie luki w regulaminie owszem jest to nieetyczne, i mam wielką nadzieje, że twórcy gry coś z tym zrobią, a support będzie banować z całą surowością

 

I ty myślisz, że tylko IP jest ważne. No coś ty.

 

Gdyby robili coś złego to by bana dostali od suppa i tyle.

Tam nie tacy ludzie siedzą, że ich zmianą IP nie zwiedzie.

 

A jak ja poproszę kolegę, aby zrobił mi bloka swoją drużyną to to będzie złamanie regulaminu czy taktyka ?

Taktyka - która dla ciebie będzie złamaniem regulaminu.

 

Dla jednych taktyka a dla innych .....


Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#52 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:02

I ty myślisz, że tylko IP jest ważne. No coś ty.

 

Gdyby robili coś złego to by bana dostali od suppa i tyle.

Tam nie tacy ludzie siedzą, że ich zmianą IP nie zwiedzie.

 

A jak ja poproszę kolegę, aby zrobił mi bloka swoją drużyną to to będzie złamanie regulaminu czy taktyka ?

Taktyka - która dla ciebie będzie złamaniem regulaminu.

 

Dla jednych taktyka a dla innych .....

 

poproszenie innej drużyny, która istnieje w rankingu już jakiś czas, rozwija się i widać, że żyje grą to co innego jak zakładanie na specjalne potrzeby pseudo-drużyn, a taki proceder jest na nowszych serwerach, na starszych już nie da się tak zrobić a przynajmniej graniczy to z cudem, tak samo zakładanie kont na które może zalogować się przywódca i doradca drużyny i zblokować się na własne potrzeby, niestety to istnieje i suport nie reaguje na tego typu sprawy



#53 ytrewq

ytrewq

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 1

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:19

Witam,
w końcu drużyna stanie się szanowanym miejscem, jeszcze niech usuną trofki a rozbudują wspomagacze wtedy w końcu bedzie rywalizacja a nie ukrywanie się w dole rankingu i sępienie trofeów. Stop chomikom!!! 

Ja tu widze typowe podejscie "psa ogrodnika" który zrobi wszystko by posuć innym zabawe gdyż sam nie potrafi się bawić.Osoby które nie potrafią grać,( lub nie maja po prostu czasu ) najchętniej by uprościły tak  gre żeby ich lamerstwo było nie zauważalne.Idąc tym tropem to może jeszcze 150 eny max niech bedzie dziennie,bo nie ma co ukrywać że większość graczy nie wyrabia full eny i są na tym stratni co do innych.Śmiech na sali ;)



#54 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:25

Jak to widać w temacie zmiany te przeszkadzają 2-3 osobą reszta reszcie widać się podoba albo nie mają zdania świadczy to coś jednak o tym że było to potrzebne do gry inaczej by tego nie wprowadzili.Jeszcze trochę i zaczniecie się tutaj bić o to która strona ma racje :(


Użytkownik "Dubi" edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 16:26

c260e7928c6fe.png


#55 znazko

znazko

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Postać:usunięta
Reputacja: 84

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:29

Ja tu widze typowe podejscie "psa ogrodnika" który zrobi wszystko by posuć innym zabawe gdyż sam nie potrafi się bawić.Osoby które nie potrafią grać,( lub nie maja po prostu czasu ) najchętniej by uprościły tak  gre żeby ich lamerstwo było nie zauważalne.Idąc tym tropem to może jeszcze 150 eny max niech bedzie dziennie,bo nie ma co ukrywać że większość graczy nie wyrabia full eny i są na tym stratni co do innych.Śmiech na sali ;)

 

chyba nie wiesz co sam napisałeś... energia do wyrobienia jaką masz - ma swój limit, a ile wyrobisz zależy tylko od Ciebie
​co innego gdy drużyna zbiła honor dzięki pseudo-drużynom i multikontom, które na pewno w większości były nielegalnie zakładane i zamiast pnąc się w rankingu to stoi w miejsce z 5 trofkami i blokuje się by nikt czasem nie wpadł na pomysł by ich zaatakować, do tego jeszcze wykorzystuje wcześniej założone pseudo-drużyny i multikonta by skakać sobie na walkę o trofka  w celu osiągnięcia jednorazowego profitu ze zwycięskiej walki, jeśli uważasz, że to jest uczciwa zabawa dzięki której 30 osób czerpie z tego korzyści to jesteś jedną z nich, nie ma innego wytłumaczenia, bronisz w zaparte starego układu, który dawał Ci pseudo-zabawę ;)



#56 Speedy

Speedy

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 44 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Speedy
  • Drużyna:NBD
Reputacja: 55

Napisano 19 kwiecień 2016 - 17:45

Wielka wojna czy ta aktualizacja dobra czy zła. Mnie ona tak naprawdę nie dotyczy. Znajduję się w drużynie w której to są trofki jakie są i nie są one zmieniane - Brak chętnych do zaatakowania, więc nie ma się przed czym bronić. Nie opuszczam drużyny na czas zbijania honorku ect.

 

Mimo wszystko uznaję to na plus. Najbardziej zaplusują na tym nowe serwery, gdzie wiele nieuczciwych taktyk jest stosowane. Starsi zaś gracze tego nie zrozumieją gdyż na starych serwerach takie minipulacje nie mają miejsca. Nie znajdzie się idealnego środka który pogodzi wszystkie strony konfliktu. Każda aktualizacja niesie niestety ze sobą takowe ryzyko że niektórzy na niej stracą inni zaś zyskają.

Najważniejsze jednak jest to, że coś się dzieje. Coś jest ulepszane, zmieniane. Daje to nadzieję na przyszłość. Na o wiele więcej innowacji.

 

Nie mieszajcie mnie w konflikty czy moja wypowiedź się wam podoba czy też nie. Tak jak napisałem na początku iż mnie ta aktualizacja zwyczajnie nie dotyczy, a bynajmniej ten zapis o który jest najwięcej sporów.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Speedy edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 17:46

  • ala1212 i Dominik5999 lubią to

#57 taka jedna

taka jedna

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 postów
  • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
  • Serwer:PL9
  • Postać:MichaelJordan






Reputacja: 261

Napisano 20 kwiecień 2016 - 03:05

Ten wspomagacz wpłynie też na treningi. "

Ten punkt mi się najbardziej bodoba. Dobrze że będzie skracany też trening, a nie tylko misja, czekam z niecierpliwością na następną aktualizację.


nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 


#58 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 20 kwiecień 2016 - 03:10

A w sprawie tej pracy - znakomicie zrobione.

 

Reasumując:

 

PLUSY

- możliwość wyłączenia wyświetlania walki drużynowej i walki bandy

- praca i jej wcześniejsze przerwanie

- wydłużenie misji które są znakomite (2 x wzrasta czas misji to i nagroda wzrasta 2 x)

- wspomagacze drużynowe za monety - +4 jednostki treningowe zamiast +3

 

MINUSY

- ,,W sytuacji gdy gracz dołączy do drużyny, nie otrzyma on bonusów z trofeów aż do następnego dnia.

    Dotyczy to również przypadku, gdy trofeum zostanie zdobyte po dołączeniu gracza do drużyny."


Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#59 Dominik5999

Dominik5999

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Serwer:PL16
  • Drużyna:Tavros
Reputacja: 14

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:20

To tylko jeden dzień trzeba poczekać ...

#60 Fikuś

Fikuś

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 48 postów
  • Miejscowość:moje GG: 58228961
  • Serwer:PL13
  • Postać:dmntr
Reputacja: 108

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:12

Cześ płaczki,
Trochę smutne, że (prawdopodobnie) dorosłe chłopy zachowują i spierają się jak kilkulatki o łopatke w piaskownicy. Nie chce tu nikomu ublizac ani umniejszac. Przestańcie się kłócić i skończcie ta jałowa dyskusje, każdy ma swoje zdanie i niech tak pozostanie.
Pogląd, opinia, racja jest jak pupa, każdy ja ma ale po co od razu ja pokazywać. ;)

Co do oceny innowacji to na plus, mi się tam podoba.
  • *KnockOut* lubi to

supi fajna sygnatura





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych