Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 5 głosy

Zgłaszanie wiadomości do supportu - propozycja zmian


  • Please log in to reply
34 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zgłaszanie wiadomości do supportu (42 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za tym żeby wiadomości miały określony termin ważności zgłaszania ich do supportu?

  1. Głosowano Tak, chcę wprowadzenia terminu ważności zgłaszania wiadomości prywatnych. (35 głosów [83.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 83.33%

  2. Głosowano Nie chcę wprowadzania zmian. (7 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Elbandito

Elbandito

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL15
  • Postać:Elbandito
Reputacja: 43

Napisano 04 luty 2016 - 17:05

Witam 

Na pewno są wśród Was gracze którzy doświadczyli banów za treść wiadomości prywatnej, która łamała regulamin. Jeśli rzeczywiście zgłaszającymi kieruje chęć dbania o kulturę wypowiedzi to taki gracz nie czeka pół roku ze zgłoszeniem wiadomości tylko zgłasza ją od razu. Istnieje jednak pewna grupa graczy którzy z różnych innych powodów trzymają stare wiadomości by później używać ich jako swego rodzaju "broni" przeciw innym graczom. Żeby była jasność, nie bronię ludzi którzy łamią regulamin ale należy w jakiś sposób ukrócić proceder manipulowania zgłoszeniami wiadomości i oddzielić troskę o poziom języka dyskusji od czystej zawiści złośliwych graczy.

Przechodząc do meritum: moją propozycją jest nadanie wiadomościom prywatnym "terminu ważności" tzn. można zgłosić daną wiadomość do supportu w ciągu 2 tygodni (14 dni) od daty wysłania wiadomości. 

Rozwiązanie to jak już wspomniałem ukróci manipulowanie rozgrywką przez cwaniaków a także usprawni pracę supportu poprzez zmniejszenie liczby zgłoszeń wysyłanych w celu wyeliminowania danego gracza banami.

Pozdrawiam 

Załączone pliki


Użytkownik TheDerpciakPL edytował ten post 04 luty 2016 - 18:20
Na prośbę autora


#2 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 04 luty 2016 - 17:22

Pomysł bardzo dobry, ale .... ja uważam, że jak ktoś chce zgłosić kogoś to nie powinien czekać !!!

Termin nie powinien wynosić nawet tych proponowanych 14 dni od daty otrzymania takiej wiadomości,

ale PARĘ GODZIN od chwili ODCZYTANIA tej konkretnej wiadomości.

 

Odczytałeś, mija xxx godzin i potem klawisz znika.

 

Tak jak na forum:

napisałeś posta, po 30 min znika klawisz edycji.

 

 

Edit:

poprosimy ankietę.

 

Edit2:

ja uważam również, że każda praca konserwacyjna powinna obejmować kasacje wiadomości wszystkich 

graczy (chodzi choćby o wielkość bazy danych itd).


Użytkownik TREBUSH II edytował ten post 04 luty 2016 - 17:28

  • Deanerys i Elbandito lubią to

#3 SzymonBOSS

SzymonBOSS

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Miejscowość:Fajna ;)
  • Serwer:PL8
  • Postać:SzymonBOSS
Reputacja: 43

Napisano 04 luty 2016 - 17:35

Zgadzam się z tym pomysłem :). No niestety Trebush II niektórzy z zawistnych graczy zbierają takie pw, a potem załatwiają bana w ostatni dzień Tygodniowego Turnieju. Moich znajomych już dwukrotnie to spotkało pod rząd, dlatego także jestem w 100% za wprowadzeniem takiej opcji. Bo skoro kogoś obraziła wiadomość to siłą rzeczy wysyła ją od razu po dostaniu takowej do supportu, a nie czeka dajmy na to miesiąc, by potem wykorzystać ją i załatwić bana osobie i w ten sposób przeszkodzić jej.


  • Deanerys i Elbandito lubią to

#4 Deanerys

Deanerys

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 10

Napisano 04 luty 2016 - 17:36

Bardzo dobry pomysł :) Mnie też spotkała taka złośliwość gracza i podpisuje się pod tym obiema ręcami :D  :super:


  • Elbandito lubi to

#5 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 04 luty 2016 - 17:39

Zgadzam się z tym pomysłem :). No niestety Trebush II niektórzy z zawistnych graczy zbierają takie pw, a potem załatwiają bana w ostatni dzień Tygodniowego Turnieju. Moich znajomych już dwukrotnie to spotkało pod rząd, dlatego także jestem w 100% za wprowadzeniem takiej opcji. Bo skoro kogoś obraziła wiadomość to siłą rzeczy wysyła ją od razu po dostaniu takowej do supportu, a nie czeka dajmy na to miesiąc, by potem wykorzystać ją i załatwić bana osobie i w ten sposób przeszkodzić jej.

 

Zgadzam się z Tobą całkowicie i też słyszałem o takich praktykach. Za stosowanie takich praktyk

(zbierania haków i wyciągania ich w odpowiednim momencie) to ja bym od razu dawał bana, ale

osobie zgłaszającej. Okiem bym nie mrugną i by dostała bana.


  • Deanerys i Elbandito lubią to

#6 Carlla

Carlla

    Była Moderatorka

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
Reputacja: 163

Napisano 04 luty 2016 - 17:42

Jestem jak najbardziej za tym pomysłem.

Zauważyłam, że jednak troszkę osób wykorzystuje takie sytuacje wtedy, kiedy im to najbardziej pasuje,

a nie wtedy... kiedy faktycznie powinni to  zrobić.


  • Kokin, Deanerys i Elbandito lubią to

buzGhUK.png


#7 Pawel106

Pawel106

    Moderator

  • Moderators
  • 2280 postów
  • Miejscowość:Mazowieckie






Reputacja: 1282

Napisano 04 luty 2016 - 20:08

Pomysł super.

Ja proponuje 48 godzinną możliwość zgłaszania i jeśli się naciśnie zgłoszenie, to dobrze by było żeby od razu blokowała się możliwość ponownego zgłoszenia tej samej wiadomości wszystkim którzy ją dostali.

Co do kasowania wiadomości przy pracach konserwacyjnych to raczej nie bo niektórzy mają naprawdę mi miłe wiadomości i może chcieliby  w ramach wspomnień kiedyś jeszcze poczytać.


Support||Regulamin Forum||Zasady Gry

Administracja Hero Zero NIGDY nie poprosi cię o twoje dane logowania.


#8 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 04 luty 2016 - 20:14

Pomysł super.

Ja proponuje 48 godzinną możliwość zgłaszania i jeśli się naciśnie zgłoszenie, to dobrze by było żeby od razu blokowała się możliwość ponownego zgłoszenia tej samej wiadomości wszystkim którzy ją dostali.

Co do kasowania wiadomości przy pracach konserwacyjnych to raczej nie bo niektórzy mają naprawdę mi miłe wiadomości i może chcieliby  w ramach wspomnień kiedyś jeszcze poczytać.

 

48 godzin to odpowiedni czas, nawet na to, aby spokojnie przemyśleć czy chce się zgłosić nadawce.

 

Również bardzo dobry pomysł, aby po wysłaniu zgłoszenia blokował się klawisz zgłaszania gracza

(aby nie było tak, że 10 osób dostało tą samą wiadomość i każda z tych osób zgłasza w innym terminie

i domaga się ukarania nadawcy).


  • Kokin, Deanerys i Elbandito lubią to

#9 Bodus^^

Bodus^^

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Serwer:PL8
  • Postać:Bodus
  • Drużyna:Lecimy Tutaj
Reputacja: 3

Napisano 05 luty 2016 - 13:57

Jestem za :P


  • Kokin, Deanerys i Elbandito lubią to

#10 DAFSGSFG

DAFSGSFG

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:DAFSGSFG
  • Drużyna:FolLow Me
Reputacja: 32

Napisano 05 luty 2016 - 15:12

Spotkałem się z takim czymś jestem za :)
  • Kokin i Elbandito lubią to

#11 NeoZero

NeoZero

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Serwer:PL16
  • Postać:NeoZero
  • Drużyna:Angeli Vindictae
Reputacja: 186

Napisano 05 luty 2016 - 16:53

A ja uważam, że tu nie ma co zmieniać... Bedziesz dbał o to co piszesz do innych, to Ci nic nie zrobią... A jak używacie wulgaryzmów nawet do znajomych, to jesteście zwykłymi prostakami...


  • Reandra, anna950115, malinovaPatrycja i 1 inna osoba lubią to

e19387b0a7f662e88dda6d9187c7afca94273602


#12 kamilomp24

kamilomp24

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Miejscowość:(Kujawsko-Pomorskie)
  • Serwer:PL7
  • Postać:kamilomp
  • Drużyna:♥Kotleciki♥
Reputacja: 59

Napisano 05 luty 2016 - 18:13

jestem na nie / lubię manipulować


              


#13 Elbandito

Elbandito

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL15
  • Postać:Elbandito
Reputacja: 43

Napisano 05 luty 2016 - 18:47

A ja uważam, że tu nie ma co zmieniać... Bedziesz dbał o to co piszesz do innych, to Ci nic nie zrobią... A jak używacie wulgaryzmów nawet do znajomych, to jesteście zwykłymi prostakami...

 

O widzę że mamy do czynienia z jakimś świętym który nigdy wulgaryzmów nie użył, tylko pozazdrościć. 

To jak określisz osobę która celowo czeka ze zgłoszeniem pół roku? Wcześniej tego nie robi bo relacje między tymi osobami układają się, ba sama używa wulgaryzmów. A potem czeka z daniem bana na odpowiedni moment. Kamilomp24 przynajmniej miał odwagę powiedzieć że sam manipuluje no ale czy o to w tej grze chodzi? 


  • DAFSGSFG i Deanerys lubią to

#14 NeoZero

NeoZero

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Serwer:PL16
  • Postać:NeoZero
  • Drużyna:Angeli Vindictae
Reputacja: 186

Napisano 05 luty 2016 - 19:01

O widzę że mamy do czynienia z jakimś świętym który nigdy wulgaryzmów nie użył, tylko pozazdrościć. 

To jak określisz osobę która celowo czeka ze zgłoszeniem pół roku? Wcześniej tego nie robi bo relacje między tymi osobami układają się, ba sama używa wulgaryzmów. A potem czeka z daniem bana na odpowiedni moment. Kamilomp24 przynajmniej miał odwagę powiedzieć że sam manipuluje no ale czy o to w tej grze chodzi? 

a powiedz mi czy zgłaszanie ludzi za linki np. yt, pajacyk jest moralne? dostaniesz bana na dzień, to pomyślisz co do ludzi piszesz ;) a chcesz przeklinać, to w drużynie sobie, to rób


e19387b0a7f662e88dda6d9187c7afca94273602


#15 Elbandito

Elbandito

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL15
  • Postać:Elbandito
Reputacja: 43

Napisano 05 luty 2016 - 19:34

a powiedz mi czy zgłaszanie ludzi za linki np. yt, pajacyk jest moralne? dostaniesz bana na dzień, to pomyślisz co do ludzi piszesz ;) a chcesz przeklinać, to w drużynie sobie, to rób

Trzeba dobrze znać regulamin żeby wiedzieć co jest dozwolone a co nie jednak jest coś takiego jak moralność o której piszesz. Co do tych linków to zależy za jakie linki kto kogo zgłasza, osobiście nigdy nie zgłosiłbym kogoś kto wstawił sobie piosenkę, lubię słuchać muzyki i uważam że to nic złego gdy ktoś chwali się muzyką którą lubi. Natomiast gdy ktoś wstawia link do moich prywatnych wiadomości lub link sugerujący nieprawdę uderzającą w moją drużynę albo we mnie to zareaguję natychmiast zgłaszając takiego delikwenta.

A co do tej rady żeby przeklinać w drużynie. Hmmm... podam przykład dobrze mi znany: był sobie doradca w drużynie który cieszył się sporym zaufaniem i nic nie wskazywało na to że może się tak zachować. Będąc znajomymi z drużyny gadaliśmy zupełnie bez przeszkód luźnym językiem, to normalne gdy komuś ufasz. Potem z jakiegoś powodu relacje się popsuły. Gracz opuścił drużynę i przez jakiś czas niespecjalnie się przykładał do gry. W pewnym momencie wrócił i zaczął wykorzystywać stare wiadomości żeby banować. Tak jak zaznaczyłem w propozycji zmian na wstępie tego wątku nie ma to nic wspólnego z troską o kulturę w grze, czysta złośliwość. Jak odchodzi się z drużyny to trzeba to robić z klasą, niektórym jej brak niestety.


  • Deanerys lubi to

#16 NeoZero

NeoZero

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Serwer:PL16
  • Postać:NeoZero
  • Drużyna:Angeli Vindictae
Reputacja: 186

Napisano 05 luty 2016 - 19:44

dalej nie przekonałeś mnie do tego pomysłu... graj normalnie, a nie bedzie potrzeby Cie zgłaszac... od roku bana nie mialem i nie płacze, bo nie moge przeklinać...


e19387b0a7f662e88dda6d9187c7afca94273602


#17 Elbandito

Elbandito

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL15
  • Postać:Elbandito
Reputacja: 43

Napisano 05 luty 2016 - 19:51

dalej nie przekonałeś mnie do tego pomysłu... graj normalnie, a nie bedzie potrzeby Cie zgłaszac... od roku bana nie mialem i nie płacze, bo nie moge przeklinać...

ja gram normalnie cały czas i też nie płaczę, staram się tylko poprawić coś co według mnie promuje poszukiwaczy haków na ludzi. To że ktoś wykorzystuje prywatne wiadomości z czasów wspólnej gry jest równie niemoralne jak używanie wulgaryzmów tym bardziej że zgłaszająca osoba sama nie unikała niecenzuralnych słów - jak dla mnie czysta hipokryzja ;)

 

 

NeoZero a za co miałeś bana jeśli można wiedzieć? :)


Użytkownik ala1212 edytował ten post 05 luty 2016 - 23:51

  • Deanerys lubi to

#18 Kokin

Kokin

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:Pińczów
  • Serwer:PL19
  • Postać:Yenaviel
  • Drużyna:Viribus Unitis
Reputacja: 2

Napisano 05 luty 2016 - 23:48

A co w sytuacji gdy jakaś osoba A była razem w drużynie z osobą B i osoba A zmieniła drużynę i z normalnej złośliwości chce zbanować osobę B, bo nie wiem pokłócili się i wyciąga stare Prywatne Wiadomości? Jakby osoba A i B były razem w drużynie to nic by nie było, ale że są osobno to trzeba się odegrać i wyciąga wiadomości ze wspólnych rozmów z przed roku? Powiedzmy, że jest taka sytuacja bo ile ludzi tyle różnych historii :)

 

Jestem za uniemożliwienie zgłoszenia PW po 48 godzinach.
Dzięki temu kto będzie chciał kogoś banować to go i tak zbanuje, a support zamiast zajmować się starymi PW będzie miał więcej czasu na rzeczy bardziej pożyteczne i rozwiązywanie zagadnień związanych z obsługą gry a nie banowaniem graczy.


  • Deanerys i Elbandito lubią to

#19 Prawilny Tibijczyk

Prawilny Tibijczyk

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Nie gram w to
Reputacja: 3

Napisano 06 luty 2016 - 08:54

Też jestem za zgłoszeniem do 48h.

Ponieważ niektórzy klneli jak z nut a na czacie drużyny / prywatnych wiadomościach przyznawali się, że chodzą do podstawówki.

^^ takich ludzi tempie za brak kultury odrazu

I w najmniejszym stopniu nie mam zamiar wykorzystać takich wiadomości do niecnych celów.

Użytkownik Prawilny Tibijczyk edytował ten post 06 luty 2016 - 08:55

  • Elbandito lubi to

Tibijski jajcarz.
Nie gram narazie w Hero Zero, czekam na PL16.


#20 Scottie

Scottie

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów






Reputacja: 895

Napisano 06 luty 2016 - 09:32

Oczywiście pomysł jak najbardziej super :super:

A co do poruszonych w temacie wulgaryzmów, banów itp... Gram tutaj już sporo czasu i nigdy bana nie dostałam. Nie przeklinam, nie wyzywam, a jak ktoś jest młodszy to albo staram się wytłumaczyć coś, czego nie rozumie albo wyłączam się z rozmowy. Jeśli ktoś przeklina i to widzę - nie zgłaszam, póki ja lub osoba, do której mam wyjątkowy szacunek nie czuje się obrażona. Czy to dużo? Wydaje mi się, że nie, a gra się miło i dla przyjemności - bo w końcu o to chodzi ;)


  • Reandra i Elbandito lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych