Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * - - - 3 głosy

Trening czy energia - poradnik dla niewtajemniczonych


  • Please log in to reply
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 minius

minius

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL12
  • Postać:odki6
  • Drużyna:iNIEMAMOCNI
Reputacja: 30

Napisano 24 lipiec 2015 - 10:43

Witajcie drodzy bohaterowie! Pewnie wielu z Was zaczynało przygodę z Hero Zero zupełnie bezwiednie. Zastanawialiście się, czy daleko zajdziecie bazując jedynie na energii, lub wykonując same treningi? Odpowiedź jest prosta - nie! Dlatego też podjąłem wyzywanie wytłumaczenia tym niewtajemniczonym na czym polega tajemnica tej gry. A więc zaczynajmy! 

 

Energia

Powiedzmy, że chce być najlepszy pod względem poziomu na całym serwerze. Robię samą energie, a zapominam o treningach. Robimy kolosalny błąd. Owszem, robiąc energie i wybierając najlepsze misje może i tak się stanie, ale co z naszymi statystykami? Staną w miejscu i moja postać będzie słaba.

Misje, jako misje robimy pod złoto - walutę gry. Na początku serwera 1/2 złota skupiamy na drużynie - by jak najszybciej rozwijała się. Resztę pakujemy w statystyki. Pamiętajcie, w tej grze liczy się nie poziom - a statystyki. Bez dobrych statystyk nawet najmniejszy poziom będzie w stanie nas pokonać. :)

 

Trening

Trening jest najważniejszą czynnością w tej grze. Osobiście proponuję robić go jako pierwszy, a dopiero później energię. Każdego dnia jednostki treningowe odnawiają się - podstawowa dostępna liczba to 10. Maksymalna 43 przy założeniu, że drużyna posiada 5 trofeów dostarczających po 5 jednostek treningowych każda, oraz danego dnia pokonaliśmy łotra i otrzymaliśmy maksymalną ich liczbę - 8.

 

Podsumowanie

Podsumowując treningi są ważniejsze od energii. Bazujmy na nich, a staniemy się najlepsi, lub jednymi z najlepszych na całym serwerze, pod warunkiem, że będziemy je robić codziennie. Pamiętajcie, trening w tej grze jest najważniejszy - bez niego ani rusz. Energia jako misje są na drugim planie, bo robiąc je tylko ruszamy się z poziomem, a statystyki zostają w miejscu :)

 

Dziękuje za uwagę oraz pozdrawiam.

minius, pl12 :)

 

/wszelkie błędy proszę zgłaszać na PW.

 

 



#2 kuba1401

kuba1401

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 294 postów
  • Serwer:PL7
  • Postać:kuba1401
Reputacja: 30

Napisano 24 lipiec 2015 - 10:49

Ją uważam , że energia jest ważniejsza :-) bo wbijając levele powiększają się atrybuty czy jakoś tak przedmiotów i oraz obrażeń i na 60 lvl zdobędzie mu towarzysza.

#3 minius

minius

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL12
  • Postać:odki6
  • Drużyna:iNIEMAMOCNI
Reputacja: 30

Napisano 24 lipiec 2015 - 10:57

Ją uważam , że energia jest ważniejsza :-) bo wbijając levele powiększają się atrybuty czy jakoś tak przedmiotów i oraz obrażeń i na 60 lvl zdobędzie mu towarzysza.

Ja też się z tym zgadzam. Ale większość osób pomija treningi i mają bardzo kiepskie staty :) Nie mówię, że wcale nie robimy energii, ale najpierw staramy się robić treningi - a potem w miare możliwości energię :) tyle ode mnie


  • Skartepa lubi to

                                                                        4401082.gif


#4 Skartepa

Skartepa

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 10

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:09

minius, dziękuję Ci za wydanie tego poradnika, jest bardzo profesjonalnie napisany. Przede wszystkim zwięźle i na temat. Nie musiałam męczyć moich starych oczu, przy czytaniu kilometrowego elaboratu :P

Od dziś zacznę się stosować do Twoich wskazówek, gdyż do tej pory robiłam wszystko odwrotnie. Czuję, że tym samym popełniłam błąd nieziemski i pora to naprawić.

Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na kolejną edycję poradnika. Może tym razem wspomnisz i tym, jak poprawnie rozdzielać umiejętności, by statytstyki olśniewały, a postać była silna niczym poranny stan.

Dziękuję raz jeszcze (:



#5 minius

minius

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Serwer:PL12
  • Postać:odki6
  • Drużyna:iNIEMAMOCNI
Reputacja: 30

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:14

minius, dziękuję Ci za wydanie tego poradnika, jest bardzo profesjonalnie napisany. Przede wszystkim zwięźle i na temat. Nie musiałam męczyć moich starych oczu, przy czytaniu kilometrowego elaboratu :P

Od dziś zacznę się stosować do Twoich wskazówek, gdyż do tej pory robiłam wszystko odwrotnie. Czuję, że tym samym popełniłam błąd nieziemski i pora to naprawić.

Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na kolejną edycję poradnika. Może tym razem wspomnisz i tym, jak poprawnie rozdzielać umiejętności, by statytstyki olśniewały, a postać była silna niczym poranny stan.

Dziękuję raz jeszcze (:

ciesze się, że ów poradnik na coś się zdał :) myślę, że w przyszłości coś podobnego wykombinuję,np o rozdzielaniu statystyk :P


  • Skartepa lubi to

                                                                        4401082.gif


#6 TREBUSH II

TREBUSH II

    Ekspert

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 708 postów
Reputacja: 775

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:43

Wszystko jest ważne - i wielki lewel (broń zadaje więcej obrażeń, lepsze rzucanki, więcej monet z

misjii itd) i staty dobre. Dlatego robimy treningi a potem do oporu misje, aby wyrobić jak najwięcej

enki : D


  • ala1212 i OliHZ lubią to

#7 nighting

nighting

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Serwer:PL15
  • Postać:nighting
Reputacja: 342

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:44

A co jak jednego dnia padnie kilka łotrów? xD :P

Osobiście uważam, że to i to jest ważne :) Jednak, gdy wiem, że nie dam rady zrobić wszystkiego skupiam się na trenach. 

Jednak nie powinno się lekceważyć i olewać energii ;) Topowe drużyny zwracają uwagę na lvl ;)

Co do poradnika.

Jest bardzo ładnie napisany :) Widać, że się napracowałeś. Na pewno pomoże on wielu nowym graczom ;) Daję like :)


  • TREBUSH II lubi to

                                                              937ca8091728952d65f9ccfa0bcf9f0d9d74e6fc


#8 Major323211

Major323211

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Miejscowość:Gdzieś tam Daleko!
  • Serwer:PL1
  • Postać:Major32321
  • Drużyna:eHero
Reputacja: 34

Napisano 24 lipiec 2015 - 12:30

Ja robię to i to :) najpierw misję a potem treny :)

 

@Edit 


                     Oceniasz temat? Uzasadnij swoją odpowiedz  

                                A przy okazji kliknij [LIKE]


#9 AlterPL

AlterPL

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Miejscowość:Alterolandia.
  • Postać:Kiedyś piękna i sławna jak ja - dziś ukryta w moim cieniu.
Reputacja: 92

Napisano 24 lipiec 2015 - 21:16

Zależy jeszcze jak energię robimy....

Jeżeli wykonujemy tylko na monety to może się to opłacić bardziej niż wykonywanie treningów.

#10 Coctail

Coctail

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:Na krańcu Świata
  • Serwer:PL14
  • Postać:Coctail
  • Drużyna:The Ghost Legion
Reputacja: 5

Napisano 24 lipiec 2015 - 22:54

Moim zdaniem obie czynności są ważne.

Treningi dodają stat, a misje lvl czy samym też stat :D

Jednak, że można robić misje pod monety i zarabiamy lvl i staty.

WYBIERAM: energia



#11 Guest_Duży Naganiacz_*

Guest_Duży Naganiacz_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 25 lipiec 2015 - 08:12

Ja osobiście nie rozumiem sensu tego poradnika. Po co uczyć kogoś jaką technikę ma wybrać, która jest ważniejsza, skoro każdy prowadzi swoje konto indywidualnie?



#12 Gumi

Gumi

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL24
  • Postać:DMJ
  • Drużyna:Virtual Friends
Reputacja: 20

Napisano 25 lipiec 2015 - 10:15

Ja robię tak ,że 3 razy odnawiam lub 2 energię potem treny i wracam do energi



#13 SergU

SergU

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Miejscowość:Wszechświat
  • Serwer:PL3
  • Postać:SergU
  • Drużyna:NeverBackDown
Reputacja: 4

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:28

U mnie to obojętnie...

Jak mi się teraz nie chce robić misji to robię pierwsze treningi, a potem np. wyłączam laptopa - 2-3h przerwy i włączam robie misje z dokupieniem x2 (=200 minut, gram max 3h na laptopie bo nie chce by mi się przegrzał - 2-3h przerwy gdyż misje z dokupieniem 2x to 200minut= 3h 20 minut więc po zrobieniu trenów byśmy skończyli już misje po przerwie - się rozpisałem xDDD), Czasem jest tak, że brat mi zrobi treny a ja 2x(czasem3) dokupie sobie misje, lub jak mam więcej czasu TERAZ a potem np. jadę do fryzjera to najpierw zrobie 100 minut misji, potem treningi i (czasem) dokupuje 1x-2x misje. Się rozpisałem hehe

 

SergU


Heja :D


#14 XxxHipoxxX

XxxHipoxxX

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:XxxHipoxxX



Reputacja: 47

Napisano 11 sierpień 2015 - 19:46

kiedyś robiłem pierw misje a później treningi. Ale teraz robię treningi bo staty muszę sobie ulepszyć bo miałem słabe :)


XxxHipoxxX król nad królami :D

Teraz proszę o LAJKA :D


#15 Patrykovskyy17

Patrykovskyy17

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów
Reputacja: 2

Napisano 18 maj 2016 - 14:34

Obie rzeczy sa ważne , lecz najlepszy (moim zdaniem) jest multitasking, czyli robienia misji, treningu i zadań nadzwyczajnych w tym samym czasie, oczywiście wiem kosztuje te 99 oponek ale moim zdaniem naprawde warto
P.S. Ja dostałem po wbiciu 50 lvl :D

#16 ChodzącyPoWodzie

ChodzącyPoWodzie

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Slider
  • Drużyna:UNPEACEFUL TEAM
Reputacja: 94

Napisano 18 maj 2016 - 16:26

Cisnąć trzeba wszystko, wszystkie treny i cała enka na wspomagaczu 50 %.

Teraz już jest multitasking to nie ma tego dylematu co kiedyś, bo jednocześnie robimy treningi

(4 minutki trwa każdy a nie 5 minut - dzięki wspomagaczowi drużynowemu) i misje.


Nie chce Like i mi ich nie dawać. Okresowo będzie ich zerowanie albo pozbywanie się konta.

Ci co robią coś dla Like albo proszą o nie - nie warci są niczego. Jak coś robić to tylko bezinteresownie.


#17 SzybkiDamianek

SzybkiDamianek

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 47 postów
  • Miejscowość:Przed klawiaturą
  • Serwer:PL14
  • Postać:SzybkiDamian
  • Drużyna:Wolny Górny Śląsk
Reputacja: 9

Napisano 18 maj 2016 - 20:21

Wiem, że temat jest już leciutko stary, ale powinieneś teraz uwzględnić wspomagacze drużynowe na treningi.



#18 TonyStark69

TonyStark69

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Miejscowość:Ropa
  • Serwer:PL15
  • Postać:TonyStark69
  • Drużyna:RED FIGHTERS
Reputacja: 25

Napisano 18 maj 2016 - 21:52

Żeby być w top 10 to trzeba robić max ene codziennie (ostatnie doładowanie za oponki bo za dużo monet zabiera) oraz co do jednego trena, żeby żadnego nie zmarnować. 10 podst. 25 max za trofy, +7 za wspomke w teamie i po 8 za dużą ilość ataków na łotra.

Gram 146 dni na PL15 ( 4 627 treningów, 295 lvl )

Poena Capitis :smilue:



#19 Żabson

Żabson

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 1

Napisano 19 maj 2016 - 20:57

Poradnik dobrze napisany, oby tak dalej ;)

#20 Sebvs

Sebvs

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Miejscowość:Lubin
  • Serwer:PL20
  • Postać:glupekk
  • Drużyna:Zobacz sam :)
Reputacja: 9

Napisano 21 wrzesień 2016 - 17:45

Moim zdaniem lepiej jest robić energie niż treningi. Wbijesz więcej exp i będziesz miał wyższy lvl ;) Ale oczywiście treny są ważne bo dają aż +5pkt statystyk


  • NeMeZiQ lubi to
Pomoglem ? Lajkacz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych