Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akceptacja pierwszych komentarzy i / lub tematów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Akceptacja komentarzy i / lub tematow. (5 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za tym aby pojawiające się komentarze i / lub tematy które były dodane przez nowych userów były wcześniej sprawdzone (zanim pojawią się na stronie) ?

  1. TAK (2 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

  2. NIE (2 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

  3. Jest mi to obojetne (1 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

Głosuj

#1 Mr. T

Mr. T

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 33 postów
Reputacja: 15

Napisano 08 czerwiec 2015 - 23:48

Przeważnie na każdym forum jest tak, że pierwsze komentarze i lub tematy nowego usera są akceptowane lub kasowane przed pojawieniem sie na forum. Unika się wówczas czegoś takiego:

 

http://forum.pl.hero...fiką-karola/

 

Przechwyt_wsexhww.png

 

 

Pierwszy post, i kropeczka jako komentarz. 

 

Trzeba wprowadzić akceptacje komentarzy i tematów jakie pojawiają się na stronie, jak dana osoba udowodni że dodaje dobre komentarze i / lub tematy to otrzyma możliwość bezpośredniej publikacji bez uprzedniego sprawdzenia. Wcześniej wszystko co dadaje nowy user jest sprawdzane - zanim pojawi się na stronie i zrobi śmietnisko.

 

 

//Edit

+ Ankieta

+ Edycja tytułu


Użytkownik Mr. T edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 00:00

  • OliHZ lubi to

illegal content : DDDDDDD


#2 Batmen

Batmen

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów
  • Serwer:PL19
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 1162

Napisano 09 czerwiec 2015 - 08:37

Hm... Pomysł dobry, ale jego wprowadzenie okazałoby się w przyszłości bardzo kłopotliwe dla moderatorów.

Do którego momentu, dany użytkownik byłby uznawany za ''nowego''? Nie sprecyzowałeś tego.

Są dwie opcje:

 

1. Na podstawie ilości punktów reputacji.

 

Oczywistą zaletą takiego rozwiązania byłoby to, że posty danego użytkownika musiałyby osiągnąć pewien ''poziom'', aby daną osobę można było uznać za ''doświadczoną'', nie wymagającą kontroli.

Wadą byłoby to, że w przypadku spamujących użytkowników, moderatorzy mieliby tylko coraz więcej postów do sprawdzania...

 

2. Na podstawie napisanych postów.

 

Wystarczyłoby dodać nowy tytuł dla użytkownika - nowicjusz, żółtodziób.. Coś w ten deseń - który widniałby w profilu do momentu osiągnięcia pewnej ilości postów.

Można bez problemu zrobić coś takiego w AP, wraz z kontrolą, o której wspomniałeś ;)

Wadą byłoby to, że ktoś, chcąc jak najszybciej uzyskać ''doświadczenie'', zaspamuje postami.

Rozwiązaniem mogłoby być jednak ustawienie tej grupie specjalnego limitu postów :)

 

Pomysł jest - może nawet wbrew pozorom - niedopracowany.

Aby go wprowadzić, potrzebna byłaby zgoda wszystkich administratorów i moderatorów forów Hero Zero... To duże utrudnienie.

Ale... Na dobrą sprawę, po dopracowaniu, ten pomysł wcale nie jest zły :)

 

Pozdrawiam

Batmen


  • lola22 i Karol11348 lubią to

QWsKv4x.png

(obrazek powyżej to link ^_^)


#3 Karol11348

Karol11348

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 25 postów
  • Serwer:PL12
  • Postać:Karol11348
Reputacja: 7

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:09

Jestem na nie, moderatorzy będą mieli więcej roboty, od czego służy przycisk zgłoś? Chyba nie, dla ozdoby.. Po co robić?

#4 nighting

nighting

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Serwer:PL15
  • Postać:nighting
Reputacja: 342

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:24

To prawda moderatorzy będą mieć o wiele wiele więcej pracy :) A jeżeli w danym czasie nie będzie żadnego moderatora? To co wtedy? Jak ma się wypowiedzieć ten użytkownik? 

Co innego gdyby czuwał nad tym jakiś automat :)  :wink: 

Trzeba zwalczać takich spamerów :) Nowi użytkownicy są właśnie najgorsi ( nie wszyscy  :tongue: ) 

Oczywiście tak jak napisał @up można zgłaszać takie posty  :smile: Był nawet taki temat, w którym była wymiana zdań między moderatorami i użytkownikami  :biggrin: 

Tak jak napisał @Batmen nie napisałeś do kiedy trwała by taka kontrola. Jak ma udowodnić to dana osoba? 

Dopracuj lekko pomysł, ale sam pomysł bardzo mi się podoba  :wink:  


                                                              937ca8091728952d65f9ccfa0bcf9f0d9d74e6fc


#5 Mr. T

Mr. T

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 33 postów
Reputacja: 15

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:43

To czy moderator najpierw oceni komentarz / temat i go opublikuje albo będzie czytał skargi userów i potem kasował opublikowane spamy na stronie - to każda z tych czynności wiąże się z pracą moderatora. Tak czy tak moderator musi wykonać to samo.

 

Tylko pytanie co jest lepsze ?

1. pozwolic spamować na stronie tematami / komentarzami - co robi z forum śmietnisko które potem trzeba usuwać bo ludzie piszą skargi do moderatorów (moderator musi odczytać skargę, przejść do tematu / komentarza i go ocenić, a jak uzna za zasadne to go kasuje),

2. najpierw ocenić komentarz / temat osoby która chce dodawać swoje publikacje i wówczas pozwolic im bezposrednio publikować, przez co nie będzie spamu, nie będzie robienia śmietniska, a moderator wie że publikacja przez osobę sprawdzoną jest "pewna" bo dana osoba robi wszystko zgodnie ze standardami,

 

I pytanie jest takie: co jest lepsze DLA STRONY ? Sprawdzenie przed opublikowaniem, czy sprawdzenie po opublikowaniu ?

 

Ale jak widzimy codziennie mamy masę dublowanych tematów (pod którymi jest napisane: było, zamykam) oraz mase komenatrzy dodanych przez osoby nie znające regulaminu.


illegal content : DDDDDDD


#6 Karol11348

Karol11348

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 25 postów
  • Serwer:PL12
  • Postać:Karol11348
Reputacja: 7

Napisano 09 czerwiec 2015 - 15:21

Funkcja zgłoś wystarczy, poza tym wziąłeś ten pomysł ze strony z dodatkami do gier.

#7 Mr. T

Mr. T

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 33 postów
Reputacja: 15

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:38

@karol11318, za przeproszeniem ale nie będziesz mi mówi skąd pochodzi pomysł. To co opisałem to pomysł z 95% for jakie istnieją na forach obecnych w sieci. Najpierw następuje weryfikacja komentarzy i tematów osób które chca publikować. Moderator sprawdza pierwsze pare tematów i / lub komentarzy, jak są zgodne ze standardami to je publikuje a następnie osoba dostaje mozliwość bezpośredniej publikacji na stronie. Moderatorzy są spokojni, że dana osoba zna regulamin i zasady pubikowania. Na forach nie pojawiają się spamy, duble i nie lecą za to kary.

 

Każdy kto poważnie podchodzi do życia i rozwoju forum wie o czym mówię. Jakość a nie ilość się liczy. Na stronie nie może pojawiać się spam zalewający stronę w postaci: "jestem na nie", "jestem na tak", "." itd itp.

 

Wejdź na pare stron co maja po 300 000 - 2 000 000 ludzi i się przekonaj. Bo ja Ameryki nie odkryłem pisząć to co piszę. Nie liczy się ilość, ale jakość tego co jest publikowana.


illegal content : DDDDDDD


#8 Pawel106

Pawel106

    Moderator

  • Moderators
  • 2281 postów
  • Miejscowość:Mazowieckie






Reputacja: 1282

Napisano 10 czerwiec 2015 - 11:09

Nie ma sensu dawać obostrzeń dla nowych użytkowników, może to być postrzeżone jako terror, a tego nie chcemy.

Wypowiedzi użytkowników są szanowane, a każda ma prawo ujrzeć światło dzienne.

Moderatorzy na bieżąco je kontrolują, dlatego starczy opcja zgłoś.


Support||Regulamin Forum||Zasady Gry

Administracja Hero Zero NIGDY nie poprosi cię o twoje dane logowania.


#9 Mr. T

Mr. T

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 33 postów
Reputacja: 15

Napisano 10 czerwiec 2015 - 13:02

Nie ma sensu dawać obostrzeń dla nowych użytkowników, może to być postrzeżone jako terror, a tego nie chcemy.

Wypowiedzi użytkowników są szanowane, a każda ma prawo ujrzeć światło dzienne.

Moderatorzy na bieżąco je kontrolują, dlatego starczy opcja zgłoś.

 

 

 

@paweł106 wiem, że prościej komuś dać bana za nieznajomość regulaminu, niż najpierw sprawdzić czy ktoś zna regulamin i jak zna to dać mu mozliwość bezpośredniego publikowania a jak nie zna to nauczyć go zasad publikowania (a co zostało niezaakceptowane do opublikowania to trzeba skasować, aby nie zasmiecało strony). Skoro wg. ciebie nie dopuszczanie do publikowania spamu i uczenie ludzi zasad publikowania może być odebrane jako terror to ..... To na wiekszości świetnych forów admini to sami terroryści XDXDXD

 

W działach takich jak poradniki, opinie i sugestie powinny być super poradniki, pomysły jak najbardziej dopracowane które nie są dublami albo kopiuj wklej tego co było kiedyś (autor bezczelnie kopiuje tekst 1 : 1 i się podpisuje że on to stworzył). Jakość a nie ilość. Nie może być tak że ktoś chce uzyskać jakąś informacje w poradniku i mu po wyszukaniu wyskakuje 30 poardników z czego 25 powinno być skasowanych bo do niczego się nie nadają. I ludzie zamiast czerpać informacje z forum wola wejść na YT.

 

Często widze jak ludzie zadają pytania, masa z nich tworzy tematy i nie potrafi nawet sformułować odpowiedniego tytułu takiego tematu. A dlaczego ? Tak wiem wiem, przecież nie można ludziom zabronić spamować. Co z tego, że temat do skasowania, co z tego że po raz 20 było takie pytanie itd.

 

Ktoś się nareście zabrał za wprowadzenie minimum standardów w centrum drużyn, o kilkanaście miesięcy po czasie, ale jednak. Choć i tak masa ludzi olewa te standardy i moderatorzy muszą pisać żeby poprawili. A dlaczego tak się dzieje ? Własnie dlatego stworzyłem ten temat.

 

Ale skoro lepsza ilość a nie jakość to cóż :D

 

W tym temacie to tak naprawdę wolę poprawę funkcjonowania forum i tego co się pojawia na nim wyraził Batmen i za to dzięki.

 

Co chciałem podpowiedzieć to podpowiedziałem, można to spalić, wywalić do kosza, albo przemyśleć.

 

Temat do zamknięcia :D


illegal content : DDDDDDD


#10 ala1212

ala1212

    Była Seniorka

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 964 postów
  • Miejscowość:Gorzów






Reputacja: 1184

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:32

Na prośbę autora zamykam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych