Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 Porad dla nowych forumowiczów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 10 luty 2015 - 18:40

Witaj, nowy forumowiczu.

 

 Jestem dość stałym bywalcem tego forum, więc chciałbym podzielić się z tobą najpotrzebniejszą wiedzą, byś również ty miał szansę tutaj zaistnieć.

 

 

 

Poza osiągnięciami w grze, (jak niedługo się przekonasz) można również tutaj osiągnąć naprawdę, naprawdę wiele. Przede wszystkim:

 

(☞゚∀゚)☞ Możesz dobrze zareklamować swoją drużynę;

 

(☞゚∀゚)☞ Możesz wymyślać własne pomysły a nawet jest cień szansy na wstawienie pomysłu w grę

 

(☞゚∀゚)☞ Możesz poznać wielu sympatycznych forumowiczów i grać, dyskutować, rozmawiać razem z nimi;

 

(☞゚∀゚)☞ Masz szansę na stanie się popularniejszym niż w samej grze, dzięki osiągnięciom podanym powyżej.

 

 

 

 

Wszystko to może się spełnić, jednak aby coś dawało oczekiwany rezultat, trzeba umieć się tym obsługiwać. Oto moje 5 porad dla nowych forumowiczów, takich jak ty  :)

 

 

 

 

1. Zasady.

 

Zawsze najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Musisz pamiętać - za każdym użytkownikiem stoi inny człowiek, o innych uczuciach, inaczej postrzegający daną rzecz. Dlatego warto być miłym dla innych, pomagać na odpowiednim dziale, starać się doceniać innych/nie strzelać ostrą krytyką na prawo i lewo.

 

Strasznie ważną rzeczą jest  REGULAMIN . Na forum było wiele znanych, koleżeńskich, pomocnych, docenianych użytkowników, którzy z czasem zostali zbanowani za... nazebrane drobne wykroczenia. Jeżeli dążysz do czegoś na tym forum, musisz przeczytać regulamin bardzo uważnie i starać się nie podpaść moderatorom, trzymać język za zębami, kiedy będzie trzeba, a jeżeli już dostaniesz za coś bana - nie rób tego bądź podobnej rzeczy drugi raz.

 

 

 

2. Tematy oraz działy.

 

Każdy znajdzie u nas coś dla siebie:

 

☞ W Dyskusjach Ogólnych możesz wyrazić swoją opinię na temat aktualizacji gry i tym podobnych;

 

☞ W Pytaniach i Problemach możesz pomóc niedoświadczonym graczom, bądź sam dowiedzieć się czegoś potrzebnego;

 

☞ W Tipps & Tricks, czyli w dziale w którym obecnie się znajdujesz, podpięte są poradniki dotyczące gry oraz tego oto forum;

 

☞ W Opiniach i Sugestiach możesz zacząć tworzenie pomysłów, które miałyby wejść do gry i będą oceniane przez innych forumowiczów;

 

☞ W Centrum Drużyn możesz zareklamować swoją drużynę;

 

☞ W dziale dot. mobilnej wersji gry możesz wyrazić opinię na temat Hero Zero na smartphony i tym podobne;

 

☞ W dziale Rekrutacja do Support Team możesz wysłać zgłoszenie o zostanie moderatorem;

 

☞ W Konkursach i Turniejach piszą administratorzy, to konkursy przez nich organizowane, w których możesz wziąć udział;

 

☞ W Funkcjonowaniu Forum możesz zgłosić, że coś jest nie tak z forum Hero Zero;

 

☞ W Dyskusjach o wszystkim i o niczym znajduje się wszystko co nie pasuje do innych działów i dozwolone przez regulamin. Prowadzę tam kilka zabaw i piszę opowiadanie, warto trochę pospędzać tam czasu :)

 

W każdym z działów masz szansę na otrzymanie Punktu Reputacji, tzw. Like.

To one świadczą o tym, czy piszesz fajnie, sensownie (Z pierwszego punktu widzenia). Reputację otrzymujesz po kliknięciu przycisku "Lubię to!" przez innego forumowicza pod twoim postem. Nie przystoi żebrać o Like, ale zawsze warto o niego poprosić na końcu twoich tematów z pomysłami, w przypadku jeżeli pomysł miałby się spodobać jakiemuś czytelnikowi.

 

 

3. Pisz na Shoutbox, PW, dodawaj do znajomych.

 

Cenieni są w miarę ogarnięci, towarzyscy goście. Dzięki temu, częściej będziesz korzystał z forum i będziesz bardziej rozpoznawalny, zainteresują się tobą również znani forumowicze, a najdojrzalsi i najbardziej towarzyscy mają szansę również objąć stanowisko Moderatora.  

 

 

 

4. Bądź oryginalny!

 

Wielu forumowiczów bardzo dobrze kojarzy oryginalnych pisarzy. Na górze edytora tekstu znajduje się edytor czcionki, wielkości i koloru tekstu. Warto ustalić sobie fajny, oryginalny, pasujący do ciebie kolorek lub choćby czcionkę. Awatar i profil też warto trochę podszlifować, zrobi to dobre wrażenie.  Jednak to nie wszystko, warto pisać oryginalne pomysły, które spodobają się użytkownikom, szczególnie na Opiniach i Sugestiach i Dyskusjach o wszystkim i o niczym. Wtedy przyda się wyszukiwarka (Opcja "Szukaj"), w której możesz sprawdzić, czy ktoś cię nie uprzedził.

 

 

5 - Rady radami, ale pamiętaj, że to, czy zostaniesz na tym forum zależy wyłącznie od ciebie. Nie każdy ma takie zdolności jak np. kreatywność, ale wiedz, że zawsze warto próbować! ;)

 

Życzę powodzenia :)

 

Pozdrawiam :papa:  

 

 

 

 

 

  



#2 BohaterHZ

BohaterHZ

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • Miejscowość:Kujawsko - Pomorskie
  • Serwer:PL19
  • Postać:LuxoS
  • Drużyna:Nietyk4lniii
Reputacja: 67

Napisano 10 luty 2015 - 18:53

Jestem na Forum od około 2 i pół miesiąca i nawet mi ten poradnik się przyda :) = like :)

Chcesz Like'a? b21fc41bf6a0b9ac974890d244dcc254a3d2349b Napisz sensowny post, lub temat

Masz jakiś problem/pomysł? Napisz do Support. Bądź wzorowym użytkownikiem! Przeczytaj REGULAMIN!


#3 Sztilek12

Sztilek12

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:Ne0n
Reputacja: 116

Napisano 10 luty 2015 - 18:57

Poradnik dobry i przyda się nowym użytkowniką forum i jestem pewien że nie jednemu tym poradnikiem pomożesz !

 

Pozdrawiam 

Sztilek12


Dołączona grafika

#4 Fantomas

Fantomas

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Humphreyadle
  • Serwer:PL13
  • Postać:Fantomas
Reputacja: 8

Napisano 10 luty 2015 - 19:11

Jestem na tym forum od wczoraj, bardzo pomocny poradnik zrobiłeś bo na początku trochę trudno się tu zorientować gdzie co jest itp. :super:

Like dla ciebie ;)

 


  • OliHZ lubi to

#5 Zet eŁ O

Zet eŁ O

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
Reputacja: 35

Napisano 10 luty 2015 - 19:33

W razie jakichkolwiek "braków", które zauważycie i niedociągnięć, proszę dawać znać. Będziemy sprawdzać i w razie potrzeby edytować. ; )

Pozdrawiam, Zet.



#6 SZYBKIPATRYK

SZYBKIPATRYK

    Nowicjusz

  • Banned
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL8
  • Drużyna:Vredzielcy
Reputacja: 26

Napisano 10 luty 2015 - 20:51

Witam,

fajnie, że piszesz coś od siebie dla innych osób, nowych forumowiczów, którzy mogą mieć problemy ze zrozumieniem ,,O co chodzi na forum?''.

Jest wiele drużyn, dzięki których można naprawdę grę poznać na ciekawe sposoby, w tym ludzie, którzy biorą aktywny udział na naszym forum ;). 

Szansa, że genialny pomysł zostanie dodany jest niska. Ale tak naprawdę nie warto pisać dla tego, że zostanie dodane do gry, bo zazwyczaj nie zostanie, a można zawsze napisać dla siebie, by po prostu wiedzieć czy masz doskonałe pomysły i jak inni cenią twoje ,,prace'' czy tematy na forum. 

Wiele sympatycznych graczy może jest, ale trochę odeszło, trochę znowu powróciło, a jeszcze trochę sami nie wiedzą czy zostaną tutaj, czy też nie.

,,Popularność'' dla każdego oznacza coś innego. Dla innych są to tylko lajki, dla innych ,,popularna'' osoba to taka, która udziela się dużą na forum, a jeszcze dla innych co jest ,,znana'' i ,,lubiana'' w grze.

 

ad.1

Jak mam być szczery to własne ,,ostra'' krytyka pomaga innym, by się wzięli. Jeżeli ktoś napiszę m.in. kiepski pomysł i ktoś nieźle go skrytykuje to jest cień szansy, że właśnie ta ,,ofiara'' krytyki poprawi swoje ,,dokonania'' i będzie uważała - za kolejnym razem będzie lepiej.

 

Twierdzisz, że za drobne wykroczenia wiele osób ma blokadę na konta. Nie ważne tak jest, jednak warto uważać, gdyż można dostać karę za coś co nawet nie jest napisane w regulaminie, a jest oczywiste :D.

 

ad.2

 

,,Reputacja'' nie pokazuje kim jesteś. Jest to liczba pod avatarem. Oczywiście dokonanie dużej ilości tych punktów jest trudne, ale jeżeli ktoś ma głowę do myślenia to może i bez multi dać radę. 

 

ad. 3

 

I tu się zdziwiłem. Powiadasz moderatorem? Moderator to nie tylko aktywna, lubiana i znana osoba na forum, lecz także osoba odpowiedzialna za forum, ktoś kto do kogo możemy zawsze, zawsze napisać i rozwiązać sytuacje w jak najszybciej możliwy sposób. 

 

ad. 4

 

Kreatywność jest to co lubię. Nienawidzę kotletów, oszustów kopiujących inne tematy i podszywanie się pod kogoś pracę. Jak być więc oryginalny? Po prostu być sobą. Na tym polega to, tak samo jak na forum. Nikt nie powinien kojarzyć Cię(czytelniku) z inną osobą, jeśli chcesz być znany. Dlatego nigdy nie udawaj, że jesteś kreatywny, itd. po prostu ,,Daj z siebie wszystko''.

 

ad. 5

 

Próbować zawsze warto ;).

 

Pozdrawiam,

Patryk


apba.png


#7 nighting

nighting

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Serwer:PL15
  • Postać:nighting
Reputacja: 342

Napisano 11 luty 2015 - 22:01

przydatny poradnik leci like

chodź zarejestrowałem się w lutym tamtego roku to opuściłem forum i powróciłem miesiąc temu i dzięki tobie znów wiem co i jak.

 

DZIĘKI 

 

nighting 


  • Zet eŁ O lubi to

                                                              937ca8091728952d65f9ccfa0bcf9f0d9d74e6fc


#8 Guest_TREBUSH_*

Guest_TREBUSH_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 12 luty 2015 - 01:30

xXxKing KubaxXx:

Musiałem i ja wtrącić swoje 3 grosze. A mianowicie:

 

Ad.1 

Nie zawsze sztywne trzymanie sie regulaminu wychodzi forum na zdrowie - na każdą sprawę trzeba patrzeć

indywidualnie a nie tylko "regulaminowo". 

 

:D

 

 

Ad.2

,,W każdym z działów masz szansę na otrzymanie Punktu Reputacji, tzw. Like.

To one świadczą o tym, czy piszesz fajnie, sensownie (Z pierwszego punktu widzenia)."

 

 

Oj nie zawsze tak jest, bo kto pisze fajniej i z większym sensem - ten co napisze 1 super temat i dostanie 

50 lajków czy ten kto napisze 100 słabych tematów i dostanie 100 lajków ? 

Dlatego ilość lajków nie przekłada się na "wartość forumową" danego człowieka. 

 

:D

 

 

 

 

 


  • Król Julian, SkazanyNaHeroZero i Gimbus :D lubią to

#9 Gimbus :D

Gimbus :D

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 42

Napisano 13 luty 2015 - 23:18

Nie chcę osiągać jakiejś tam Mega Sławy, zarejestrowałem się z ciekawości, ale widać że poradnik jest solidny, i przyda mi się jak zacznę mą forumową podróż :tecza: :D


Post ci się podoba? Strzel like! :super:


#10 Daniel (w grze Klaudia17)

Daniel (w grze Klaudia17)

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
Reputacja: 25

Napisano 14 luty 2015 - 11:08

Bardzo Ciekawe Like!


Jeśli Ktoś Stwierdził Że Napisałem Coś Mądrego Niech Da Like!

PL1 Najlepsze? Jeśli Tak To Daj Like!


#11 xXxKing KubaxXx

xXxKing KubaxXx

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:King Kuba
  • Drużyna:Redakcja Forumowej Gazetki
Reputacja: 808

Napisano 16 luty 2015 - 21:10

Zet podpowiedział mi na PW coś, czego nie mogło tu zabraknąć, a dokładniej opcji "Szukaj" w punkcie czwartym. Zrobiłem w związku z tym śladowy edit. :)


  • Zet eŁ O, xXx King Lebron xXx i Damiano8817019 lubią to

#12 Terminatorpl

Terminatorpl

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 26 postów
  • Miejscowość:za górami za lasami
  • Serwer:PL8
  • Postać:Stek
  • Drużyna:Mroczne Anioły
Reputacja: 1

Napisano 21 luty 2015 - 15:09

:puchar:Bardzo dobry poradnik


  • Damiano8817019 lubi to

     :oponka:  :wrrr:   BĄDŹ PO STRONIE OPONKI :wrrr:  :oponka: 

                    :oponka:  :wrrr:  I BROŃ JĄ PRZED  WYDANIEM          :wrrr:  :oponka:                                                    


#13 superkowalski2014

superkowalski2014

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Miejscowość:Yoyowood
  • Serwer:PL15
  • Postać:bolus1
  • Drużyna:Angel Of Darks
Reputacja: 46

Napisano 21 luty 2015 - 19:04

Bardzo przydatny poradnik. Prawie jak regulamin :D :puchar:
  • Damiano8817019 lubi to

Pamiętaj! Nie wydawaj oponek na głupoty.

Angel Of Darks  :smilue: 


#14 PanKanapka

PanKanapka

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 32 postów
Reputacja: 3

Napisano 21 luty 2015 - 22:05

Ten poradnik sie przyda nowym ludziom. Wszystko fajnie opisane: )

#15 Lisater

Lisater

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Serwer:PL13
  • Postać:ωуιмαgιиσωαиу
Reputacja: 0

Napisano 21 luty 2015 - 22:56

Poradnik ciekawy i przejrzysty :)


★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★  ☆  ★ 


#16 MarCos

MarCos

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 226 postów
  • Serwer:PL13
  • Postać:MarCoo
  • Drużyna:GLOBAL ELITE
Reputacja: 58

Napisano 22 luty 2015 - 21:05

Ciekawy Poradnik !



#17 Jokerr

Jokerr

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
Reputacja: 126

Napisano 23 marzec 2015 - 22:43

Nie mam żadnego negatywnego komentarza na temat tego poradnika.


Masz jakiś problem? Pisz nie gryzę :)


#18 miluski

miluski

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Serwer:PL15
  • Postać:SZYBKIMAKS1
  • Drużyna:Brak
Reputacja: 371

Napisano 01 lipiec 2015 - 17:03

Poradnik jest bardzo przydatny , zwłaszcza dla nowego forumowicza.

Szacun za przydatny poradnik.

Leci like za poradnik i pewnie Twoje  zmęczenie King Kuba.

 

 

 

 

 

Daj like dziecku odmówisz? :haha:


  • MCLuker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych