Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ranga Stażysta


  • Please log in to reply
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 02 luty 2015 - 14:55

Witam wpadłem dziś na pomysł żeby wykorzystać rangę STAŻYSTA wtedy kiedy Administracja szuka nowych moderatorów.
Chodzi o to żeby z pośród tych kandydatów co składają podanie na moderatora wybrać 3-5 osób które są najlepsze i na okres ( na przykład 2 tygodnie) dać im rangi STAŻYSTA a po tym czasie wybrać osobę która najlepiej się sprawuję na tym stanowisku i mianować  MODERATOREM.

Myślę że tak to ranga STAŻYSTA co teraz jest nie używana przydała by się żeby wybrać naprawdę osobę co się do tego nadaje a nie taką co na przykład po 2 miesiącach zostanie zdegradowana.


c260e7928c6fe.png


#2 superkowalski2014

superkowalski2014

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Miejscowość:Yoyowood
  • Serwer:PL15
  • Postać:bolus1
  • Drużyna:Angel Of Darks
Reputacja: 46

Napisano 02 luty 2015 - 14:59

Wiesz co "Dubi" :) Dobry pomysł! Jestem na tak. A teraz mogę Ci dać Like :D


  • "Dubi" lubi to

Pamiętaj! Nie wydawaj oponek na głupoty.

Angel Of Darks  :smilue: 


#3 Guest_TREBUSH_*

Guest_TREBUSH_*
  • Guests
Reputacja: 0

Napisano 02 luty 2015 - 15:09

Pamiętajmy, że uprawnienia zdobywa się nie tylko dzięki Randze, ale również dzięki Tytułowi.

Dlatego Moderator nie równy Moderatorowi nawet jak posiadają tą samą Rangę.



#4 superkowalski2014

superkowalski2014

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Miejscowość:Yoyowood
  • Serwer:PL15
  • Postać:bolus1
  • Drużyna:Angel Of Darks
Reputacja: 46

Napisano 02 luty 2015 - 15:28

Na forum są rangi specjalne jak:

Senior Moderator

Moderator

Support Team

 

Moim zdaniem trochę mało.

A z resztą mogło by tak wyglądać ranga:

83560650763472826632.png   (tylko zamalowane całe), bo ja się nie przyłożyłem :D


Użytkownik michael007 edytował ten post 02 luty 2015 - 15:48
Double-post, posty zostały połączone

Pamiętaj! Nie wydawaj oponek na głupoty.

Angel Of Darks  :smilue: 


#5 Sztilek12

Sztilek12

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:Ne0n
Reputacja: 116

Napisano 02 luty 2015 - 16:22

Super pomysł za taki pomyśl MUSZE ci dac like
Dołączona grafika

#6 Delighten

Delighten

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Serwer:PL13
  • Postać:DelightenPL
  • Drużyna:League of Delight
Reputacja: 18

Napisano 02 luty 2015 - 17:24

Jestem na TAK.
JPKg.jpg

#7 SZYBKIPATRYK

SZYBKIPATRYK

    Nowicjusz

  • Banned
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL8
  • Drużyna:Vredzielcy
Reputacja: 26

Napisano 02 luty 2015 - 18:09

Kiedyś była dostępna ta ranga, teraz sam nie wiem jak jest, ale takie ,,wyróżnienie'' posiadała wyłącznie LoveTrust.

Sądzę, że miało do służyć dla takiej osoby co nie ,,czuje'' się na moda, lecz chcę pomóc zespołowi forum i poświęcić się dla użytkowników.

 

Myślę, że moderatorzy sami wiedzą raczej na czym polega wybór moderatora i nie będą dawać kilku osobom stażysty, by potem móc ocenić kto się nadaje na moderatora. Zresztą taka decyzja jest trudna, bo nie chodzi tylko o wypełnianie swoich obowiązków, ale też o poświęcony czas.

 

A to sytuacje, którą opisałeś jest  niestety nie do ominięcia, bo w ostatnim roku  niektórzy wcześniejsi moderatorzy skończyli pracować przy ok. trzech miesiącach, a przed rekrutacją nie było to wskazywane(brak czasu, błędy popełniane przy wykonywanych swoich obowiązków, sytuacje niepowiązane z grą, czy z forum - praca,  kiepski dostęp do internetu, sytuacja rodzinna, itp.). Niestety takich rzeczy nie da się powstrzymać.


  • Król Julian lubi to

apba.png


#8 StarsWoman

StarsWoman

    Była Supervisorka

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 postów
  • Miejscowość:Poznań



Reputacja: 1385

Napisano 02 luty 2015 - 19:27

Pozwolicie, że też się wypowiem?  :diabel:

 

Uważam, że nie jest to zły pomysł, ale byłoby z nim naprawdę sporo problemów... Takowa ranga musiałaby mieć pewne ograniczenia (nie można przecież dać wszystkim dobrze się zapowiadającym kandydatom pełnoprawnej rangi moderatora), w przeciwnym wypadku mielibyśmy tutaj armagedon... Nie mówię, że nie, ale "tak" też nie ^^ Nie wiem, czy piszę dostatecznie składnie (4 chemie jednego dnia...moja moc mózgowa jest już na wyczerpaniu, wybaczcie :smierc: )

 

Chodzi mi z grubsza o to, iż nasza komunikacja nie ogranicza się jedynie do forum, a pojawienie się tylu nowych osób...no cóż byłoby kłopotliwe. W dodatku dodanie "stażysty" u nas, równałoby się wprowadzeniu tej rangi wszędzie-na wszystkich forach HZ... a to już nie jedynie kilka osób, ale kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, bez większego nadzoru.... No cóż, mam nadzieję, że nie dziwi was to zbytnio, że przewiduję problemy. 

 

 

Pamiętajmy, że uprawnienia zdobywa się nie tylko dzięki Randze, ale również dzięki Tytułowi.

Dlatego Moderator nie równy Moderatorowi nawet jak posiadają tą samą Rangę.

 

Tytułowi, tzn? Wybacz, dzisiaj naprawdę nie trybię... Powiem tak, formalnie na forum są 4 grupy, admini, senior moderator, moderatorzy i members/użytkownicy, a każda z tych grup pełni "określone funkcje", zaś ich prawa są raczej identyczne (tzn, każdej z osobna rzecz jasna)

 

 

Kiedyś była dostępna ta ranga, teraz sam nie wiem jak jest, ale takie ,,wyróżnienie'' posiadała wyłącznie LoveTrust.

Sądzę, że miało do służyć dla takiej osoby co nie ,,czuje'' się na moda, lecz chcę pomóc zespołowi forum i poświęcić się dla użytkowników.

 

hmm... Z tego co pamiętam, to LoveTrust była studentką... Tzn. naprawdę pełniła staż na forum, choć było to naprawdę dawno (ledwo pamiętam jej nick). Było to co prawda "pewne wyróżnienie", ale usprawiedliwione okolicznościami... Tytuł ten nie dawał jej raczej pełnych możliwości, jedynie te, które były jej niezbędne + działo się to dawno temu, za czasów innych adminów i "starej gwardii", czyli czasy "dość" odległe.

 

 

A to sytuacje, którą opisałeś jest  niestety nie do ominięcia, bo w ostatnim roku  niektórzy wcześniejsi moderatorzy skończyli pracować przy ok. trzech miesiącach, a przed rekrutacją nie było to wskazywane(brak czasu, błędy popełniane przy wykonywanych swoich obowiązków, sytuacje niepowiązane z grą, czy z forum - praca,  kiepski dostęp do internetu, sytuacja rodzinna, itp.). Niestety takich rzeczy nie da się powstrzymać.

 

Masz racje, niektórych sytuacji nie da się przewidzieć, a tym bardziej ich zastopować. Myślę jednak, że Dubiemu (popraw mnie, jeśli się mylę) chodziło o to, aby przetestować teoretycznych kandydatów, a nie zastanawiać się nad sytuacjami naprawdę niezależnymi od nas.

 

 

Jestem na TAK.

Super pomysł za taki pomyśl MUSZE ci dac like

 

Proszę o treściwsze odpowiedzi, gdyż takie zaliczają się do spamu.

 

Dziękuję za uwagę ;)

 

PS: Uff... chyba dawno się tak nie rozpisałam  :cicho:


  • Król Julian i "Dubi" lubią to

#9 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 02 luty 2015 - 19:33

Dobrze to nasza Pani moderator określiła chodzi w właśnie o testowanie w praktyce bo obiecał to można dużo a prawda wyjdzie po czasie :)

 

Można było by dać to tutaj na próbę jako t że jest 1 forum gry jak przejdzie tutaj to dać w ox i BBE a jak nie przejdzie to trudno wycofać ale myślę że warto spróbować 


c260e7928c6fe.png


#10 StarsWoman

StarsWoman

    Była Supervisorka

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 postów
  • Miejscowość:Poznań



Reputacja: 1385

Napisano 02 luty 2015 - 19:48

 

Można było by dać to tutaj na próbę jako t że jest 1 forum gry jak przejdzie tutaj to dać w ox i BBE a jak nie przejdzie to trudno wycofać ale myślę że warto spróbować 

 

Problem w tym, że nie można dać tylko tutaj... tzn, można jedynie jako HeroZero, ale wtedy to samo trzeba byłoby wprowadzić na forach HZ innych państw.



#11 Batmen

Batmen

    Były moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów
  • Serwer:PL19
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 1162

Napisano 02 luty 2015 - 20:07

Ekhm.. Jeśli pozwolicie, Ja również wtrącę się...

Tak jak Stars wspomniała - ranga stażysty była już na forum :)

 

''hmm... Z tego co pamiętam, to LoveTrust była studentką... Tzn. naprawdę pełniła staż na forum, choć było to naprawdę dawno (ledwo pamiętam jej nick). Było to co prawda "pewne wyróżnienie", ale usprawiedliwione okolicznościami... Tytuł ten nie dawał jej raczej pełnych możliwości, jedynie te, które były jej niezbędne + działo się to dawno temu, za czasów innych adminów i "starej gwardii", czyli czasy "dość" odległe.''

 

( przytoczyłem tylko ten fragment, ale odwołam się do całości Twojej wypowiedzi - w kolejności pół-losowej ( wybacz ) )

 

1. Studentką?... :D

2. Zielony nick *.*

3. Mogła robić to samo co moderator z wyjątkiem warnowania użytkowników - o ile dobrze pamiętam :)

4. Z tego co pamiętam... Na niemieckim forum również była obecna taka ranga ;)

5. Na forum jest 5(6) grup użytkowników:

 

-Administratorzy

-Senior moderator

-Moderatorzy

-Members/użytkownicy

-Zbanowani

-Goście

 

//Poniżej widać wszystkie...

 

Ja ogólnie nie widzę sensu wprowadzania tej rangi teraz - gdy na forum nie ma zbyt dużego ruchu...

Ale ogólnie sam pomysł ''przetestowania'' kandydata, zanim nada mu się pełne uprawnienia moderatorskie mógłby się sprawdzić...

(zależy od tego, czy komuś chciałoby się bawić w dwuetapowe szkolenia)

 

Pozdrawiam

Batmen

 

btw. Grafika z 8 grudnia 2013r... ( czy też 29 marca 2013r ) ( wiedziałem, że gdzieś to mam :) )

 

0g2aBjn.jpg

 

Powyżej widać wszystkie grupy użytkowników na forum :)


QWsKv4x.png

(obrazek powyżej to link ^_^)


#12 taka jedna

taka jedna

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 postów
  • Miejscowość:Wyspa NieHejo i Ostrokrzewolas oraz przestrzeń kosmiczno-niebiańska
  • Serwer:PL9
  • Postać:MichaelJordan






Reputacja: 261

Napisano 02 luty 2015 - 21:10

 

Tytułowi, tzn? Wybacz, dzisiaj naprawdę nie trybię... Powiem tak, formalnie na forum są 4 grupy, admini, senior moderator, moderatorzy i members/użytkownicy, a każda z tych grup pełni "określone funkcje", zaś ich prawa są raczej identyczne (tzn, każdej z osobna rzecz jasna)

Chodzi może o tytuły związane z ilością napisanych postów. Takie jak: Newbie, Advaced Member, Member i Friends.

 

btw. Grafika z 8 grudnia 2013r... ( czy też 29 marca 2013r ) ( wiedziałem, że gdzieś to mam :) )

 

0g2aBjn.jpg

 

Powyżej widać wszystkie grupy użytkowników na forum :)

A więc widzę, że dawniej Validating to byli Oczekujący, a Membersi Użytkownikami. Nie mogłoby być tak teraz to przecież polskie forum, więc powinno być po polsku: Oczekujący i Użytkownicy, a nie jakieś: Validatingi i Membersi.


nikt nie jest lepszy od Nikta

pozdrawiam wszystkich 


#13 Kacperoo

Kacperoo

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL3
  • Postać:Sqns
  • Drużyna:NeverBackDown
Reputacja: 5

Napisano 02 luty 2015 - 21:31

 

Witam wpadłem dziś na pomysł żeby wykorzystać rangę STAŻYSTA wtedy kiedy Administracja szuka nowych moderatorów.
Chodzi o to żeby z pośród tych kandydatów co składają podanie na moderatora wybrać 3-5 osób które są najlepsze i na okres ( na przykład 2 tygodnie) dać im rangi STAŻYSTA a po tym czasie wybrać osobę która najlepiej się sprawuję na tym stanowisku i mianować ja MODERATOREM.

Myślę że tak to ranga STAŻYSTA co teraz jest nie używana przydała by się żeby wybrać naprawdę osobę co się do tego nadaje a nie taką co na przykład po 2 miesiącach zostanie zdegradowana.

 

Tez Mysle Ze to dobry Pomysl Dubi Za to masz like !



#14 Pawel106

Pawel106

    Moderator

  • Moderators
  • 2283 postów
  • Miejscowość:Mazowieckie






Reputacja: 1283

Napisano 25 luty 2015 - 18:44

Nie sądzę aby reaktywacja tej grupy była potrzebna.

Do wyborów służą podania, jeśli ktoś się spodoba dostaje szanse.

Jeśli się nie sprawdza, zawsze można odebrać prawa Moderatora.


Support||Regulamin Forum||Zasady Gry

Administracja Hero Zero NIGDY nie poprosi cię o twoje dane logowania.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych