Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Reguły i wytyczne korzystania z forum


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Regnor

Regnor

  Nowicjusz

 • Team Hero Zero
 • 8 postów
 • Serwer:PL1
Reputacja: 2918

Napisano 11 kwiecień 2012 - 13:25

*
Popularny

Reguły i wytyczne korzystania z forum

Witamy na oficjalnym forum Hero Zero!

Na tym forum dyskutujemy na wszelkie tematy związane z grą Hero Zero.
Aby jednak zachować porządek oraz miłą atmosferę, niezbędne jest przestrzeganie poniższego regulaminu, który dotyczy wszystkich użytkowników:

Nieprzestrzeganie reguł może skutkować czasowym, bądź stałym zablokowaniem Twojego konta na forum lub w grze.

Poniższe reguły obowiązują na całym forum. Niektóre podfora mogą definiować nieco odmienny zestaw zasad użytkowania. Do każdego z nich „przypięty” jest zestaw reguł, którego należy przestrzegać.

Treści tematów/postów

1. Ogólne zasady użytkowania:

Najprostszą reguła, gwarantującą utrzymanie porządku i przyjaznej atmosfery na forum, którą należy przestrzegać, jest włączenie zdrowego rozsądku. Należy wziąć pod uwagę, że:

 • za każdym użytkownikiem kryje się człowiek.
 • respektujesz innych użytkowników i ich zdanie tak samo, jak chciałbyś, żeby oni respektowali Ciebie.
 • na tym forum mogą wypowiadać się i czytać je osoby niepełnoletnie.
 • sprawy prywatne rozwiązujemy osobiście, a nie na forum publicznym – w tym celu skorzystaj z funkcji „prywatna wiadomość” (PW).
 • wyrażasz się jasno i jednoznacznie, przestrzegając zasad ortograficznych, aby zapobiec ewentualnym nieporozumieniom.
 • również na tym forum obowiązuje nakaz przestrzegania praw autorskich i EULA (End User License Agreement).
 • każdy ponosi odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie treści na forum, jak również ewentualne skutki prawne, które mogą one wywołać.

2. Zamieszczaj konstruktywne wypowiedzi i zwracaj uwagę na ich jakość

Cieszymy się z konstruktywnych opinii dotyczących gry! Bądź prostolinijny i podawaj przykłady jeżeli będzie taka konieczność.

Posty i dyskusje, w których pojawiają się następujące treści (pkt. a-s), mogą zostać bez komentarza edytowane lub usuwane, a tematy zamknięte. Użytkownicy forum, którzy zamieszczają tego typu informacje, muszą liczyć się z tym, że będą upominani, bądź ich konta zostaną zablokowane:

a) Zniewagi; ataki personalne na innych użytkowników; nieprzyzwoite wyrażenia; wulgaryzmy lub ich skróty.

b ) Treści nielegalne; z podtekstem erotycznym; rasistowskim/etnicznym; religijnym albo zniesławiające.

c) Oszustwa w grze i poza nią (np. „Exploits“, "Scam", "Phishing"; strony i pliki, które zawierają lub rozprzestrzeniają wirusy i inne szkodliwe oprogramowania).

d) Reklamy komercyjne, polityczne lub inne pochodzące od zewnętrznych oferentów, jak również świadczenia; usługi oraz dyskusje, których treści w znacznym zakresie dotyczą konkurencyjnych produktów.

e) Napiętnowanie innych graczy poprzez upublicznianie zdjęć ekranów; nazw bohaterów lub imion użytkowników w formie tekstu.

f) Podszywanie się pod pracownika firmy Playata i/albo European Games Group; używanie ich oficjalnych nazw, bądź też zamierzone korzystanie podobnej nazwy.

g) Dane osobowe innych użytkowników (adresy, numery telefonów, adresy e-mailowe, inne dane kontaktowe) bez względu na to, czy są to własne dane czy innych użytkowników.

h) Zamieszczanie i powielanie treści objętych ochroną praw autorskich (obrazki, tekst, itp.).

i) Ponieważ wymiana e-maili użytkowników z oficjalnym supportem Hero Zero jest poufna ze względu na możliwość występowania w nich osobistych treści, to ich całościowe albo fragmentaryczne upublicznianie jest zakazane.

j) Tematy nie związane z dyskusją bądź posty nie wnoszące żadnych nowych treści (tzn. spam; w całości zacytowane komentarze innych użytkowników, nie zawierające dodatkowych treści; „pierwsze” posty; "bumps" tzn. komentarze, których jedynym celem jest tzw. podbijanie tematu.

j.1) Dyskusje i/lub posty, których treści same w sobie nie dotyczą gry lub spraw z nią związanych.

j.2) Dyskusje, w których poruszane są tylko i wyłącznie sprawy związane z moderowaniem forum. Propozycje ulepszenia i/albo krytykę prosimy zgłaszać do nas wysyłając prywatną wiadomość (PW) lub za pomocą formularza zgłoszeń, które następnie zostaną przekazane osobom odpowiedzialnym za forum.

k) Zbyt długie sygnatury i/albo takie, które naruszają wymienione w regulaminie zasady dotyczące publikowania tematów/postów.

l) Zbyt ogólne lub odbiegające od tematu wypowiedzi, nie zawierające konstruktywnej treści.

m) Posty, w których gracze informują o rezygnacji z gry albo zachęcają do zbojkotowania gry lub jej treści.

n) Skargi wobec postanowień oficjalnego supportu; osób zarządzających społecznością lub moderatorów.

o) Gracz ma zawsze możliwość skorzystania z funkcji „PW” (prywatna wiadomość) lub formularza wsparcia i wysłania wiadomości do osób zarządzających społecznością gry, aby przedwcześnie zapobiec naruszeniom i/lub nieporozumieniom.

p) Posty, których treści zagrażają przyjaznej atmosferze forum lub są niezgodne z zasadami.

q) Ponowne otwarcie tematu nie zostało zatwierdzone. W przypadku gdy nasz zespół zamknął temat udzielając komentarza, nie wolno otwierać tematu o takiej samej tematyce, ponieważ został on już raz zamknięty i opatrzony komentarzem.
Oczywiście dopuszcza się omówienie tematu na nowo. To ustalenie odnosi się do otwierania nowego tematu bezpośrednio po zamknięciu podobnego. W razie potrzeby skorzystaj z funkcji prywatnej wiadomości „PW” do zespołu zarządzającego społecznością gry, aby przedwcześnie zapobiec wykroczeniom i/lub nieporozumieniom.

r) Zamieszczanie linków do zewnętrznych stron internetowych jest dopuszczone tylko wtedy, gdy ich treści są powiązane z grą (np. strony fanów; teamów; artykuły redakcyjne; …) i nie wykraczają przeciwko wymienionym tutaj regułom (np. nawoływanie do bojkotu).

s) Tematy i posty, które dotyczą ustaw i praw (np. podstawowe prawo obywatelskie, prawo konstytucyjne, poglądy religijne itp.). Gracze są nawoływani do zakładania i prowadzenia tematów poruszających tego typu treści, na przeznaczonych do tego stronach internetowych/forach, a przy podejrzeniach naruszenia tych praw, do powiadomienia odpowiednich instancji i/lub zwrócenia się do naszego supportu.

3. Obowiązują następujące reguły przyznawania ostrzeżeń i banowania:

3 - 4 ostrzeżenia - zakaz pisania na 1 dzień ; 5 - 9 ostrzeżeń - zakaz pisania na tydzień; 10 ostrzeżeń - blokada konta na stałe.

4. Korzystaj z właściwego forum

Proszę zwracaj uwagę, abyś zamieszczał nowe tematy i posty w odpowiednim dziale. Takie postępowanie ułatwi innym graczom, jak również i nam orientację na forum, a dodatkowo pomoże im szybciej udzielić trafnej odpowiedzi na Twój temat/post.

5. Nie wolno zamieszczać dwóch identycznych postów w jednym dziale, bądź postów o takiej samej treści na różnych podforach

Nie jest tutaj mile widziane zamieszczanie postów o takiej samej treści na kilku podforach, ponieważ działanie takie prowadzi do niespójności tematu i znacznie utrudnia nam podsumowanie odpowiedzi. Tego typu posty, niezależnie od ich treści, będą łączone ze sobą i przyporządkowywane do jednego tematu bądź całkowicie usuwane. Zwracaj uwagę, czy nie ma już takiego samego wpisu na dany temat i czy nie jest on właśnie omawiany.

6. Korzystaj z funkcji wyszukiwania

Korzystając z funkcji wyszukiwania na forum, możesz w wielu przypadkach znaleźć odpowiedź na swój problem. Zapoznaj się z funkcją wyszukiwania i korzystaj z niej. Zaglądnij również do sekcji „tipps & tricks”, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji zamieszczonych przez innych graczy.

7. Ograniczenia techniczne

Dla pewnych elementów forum (np. sygnatury i obrazki) zostały nałożone techniczne ograniczenia, aby zagwarantować czytelność i przejrzystość forum. Obok standardowych ustawień oprogramowania forum, zostały zastosowane również inne ograniczenia:
Maksymalna wielkość sygnatury nie może przekraczać 350x100 pikseli. W przypadku niezastosowania się do tego zalecenie, niezgodne z wytycznymi sygnatury będą usuwane bez powiadomienia.
Jeżeli wszyscy użytkownicy forum dostosują się do tych nielicznych, przejrzystych i prostych reguł, nie będzie powodu do tego, aby nasi pracownicy interweniowali lub nakładali sankcje.

Wprost przeciwnie: Im bardziej rzeczowo i przyjaźnie będą toczyły się dyskusje na tym forum, to tym bardziej wszyscy użytkownicy będą gotowi pomagać sobie nawzajem, a Ty otrzymasz pomoc i odpowiedzi na swoje pytania.

Jeżeli natomiast pozostaną pytania bez odpowiedzi lub będziesz potrzebował bezpośredniej pomocy naszego pracownika, to zwróć się do supportu, formułując przy tym temat Twojego zapytania najbardziej precyzyjnie jak tylko potrafisz.

Zespół forum Hero Zero


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych