Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Optymalizacja wydajności gry


  • Please log in to reply
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pansu

Pansu

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 4

Napisano 03 czerwiec 2024 - 21:57

Witam.Na pewno sporo graczy doświadczyło problemu z lagami i ciągłym wyrzucaniem z gry, sugeruje ulepszenie limitu fps w grze z aktualnego 30 do 60fps (lub więcej). Jednocześnie ulepszenie optymalizacji serwerów dlatego, że ciągle wyrzuca z gry w tych samych godzinach i sporo ludzi ma ten sam problem, więc to jest błąd związany z serwerem. Oczywiście jeśli to możliwe byłbym wdzięczny po takich zmianach i na pewno nie tylko ja

#2 MatiProZiom

MatiProZiom

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 335 postów
  • Miejscowość:Szukaj, a znajdziesz
  • Serwer:PL15
  • Postać:MatiProZiom
  • Drużyna:RED FIGHTERS






Reputacja: 390

Napisano 04 czerwiec 2024 - 15:11

Witaj! W dobie gier przeglądarkowych myślę 60 fps to już jest raczej wyznacznik PODSTAWOWY do funkcjonowania gry. I nie ma to znaczenia, jaki kto ma komputer, czy z windows xp czy z najnowszej generacji (win11), nie wspominając o tym o indywidualnych specyfikacjach sprzętowych to jednak uważam powinna być możliwość ustawienia w opcjach gry zmiana płynności gry pomiędzy 30 a 60fps, w zależności oczywiście od wydajności sprzętu indywidualnego użytkownika. Z gorszym sprzętem 30fps zupełnie starczy, a z lepszymi 60fps powinno być uciągnięte na luzie, bo to nie jest raczej gra typu AAA. Powyżej 60fps to raczej różnicy nie robi zbyt wielkiej jeśli chodzi o wydajność gry  :super: Niby się wydaje, że ta gra płynna, ale nie do końca tak jest

 

Co do optymalizacji serwerów to niestety możesz jedynie pisać z tym do supportu.. tutaj na forum raczej nikt Ci na to nic poradzi. Ewentualnie może moderatorzy forum przekierują sprawę do suppa, a oni może przekażą to "górze", jeśli zainteresowanie będzie wystarczająco duże. Osobiście też mam dużo zastrzeżeń i mam nadzieję, że to się w końcu poprawi..

 

Ostatnimi czasy, zauważam coraz częste błędy 503 lub 404. Jako gracz uważam, że technicy powinni się zainteresować tym tematem. A podejrzewam nie tylko my na polskim podwórku narzekamy na ten problem.. Pozostaje Nam tylko czekać i ponarzekać, dopóki nic się z tym nie ruszy.  :confused: 

//Mati


Użytkownik MatiProZiom edytował ten post 04 czerwiec 2024 - 15:27

  • bartek800 lubi to

:) (:


#3 Pansu

Pansu

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 4

Napisano 05 czerwiec 2024 - 10:33

No jeśli chodzi o fps,to gra ma na 100% ograniczenie do 31 mam program który pokazuje ograniczenia gry i ta jest jedyną w
której jest tak mało w większości pokazuje 60-120 w niektórych nawet 400. Myślę, że zmiana z tego 30 na 60 to jednak była by ogromna różnica. Jednak dalej większym problemem są te serwery

Użytkownik Pansu edytował ten post 05 czerwiec 2024 - 10:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych