Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Bohaterski pomysł...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (24 użytkowników oddało głos)

Czy podoba ci się ten pomysł?

  1. Głosowano Tak (17 głosów [70.83%])

    Procent z głosów: 70.83%

  2. Nie (2 głosów [8.33%])

    Procent z głosów: 8.33%

  3. Popłakałem/Popłakałam się ;( (5 głosów [20.83%])

    Procent z głosów: 20.83%

Głosuj

#1 Karol11341

Karol11341

    Zbanowany

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Karol11341
  • Drużyna:AZ0TY
Reputacja: 710

Napisano 15 marzec 2013 - 19:07

Jeśli komuś się nie chce, to niech nie czyta tego pokursywowanego :D
To tylko takie moje przemyślenia na temat muzyki...
 
Heh... Zawsze gdy słucham muzyki, znikają wszystkie moje problemy, znika świat wokół i zostaję tylko ja... Ja i muzyka... Kocham te uczucie... Nigdy podczas nauki, lub podczas tworzenia pomysłów, nie włączałem muzyki, bo zawsze wydawało mi się, że muzyka mnie rozprasza... dopiero dziś uświadomiłem sobie, że to nie muzyka mi przeszkadza w tych czynnościach, tylko te czynności przeszkadzają mi w muzyce... W słuchaniu muzyki... Może i to wydaje się dziwne większości z was, ale dla mnie to w zupełności normalne... KOCHAM MUZYKĘ... Jest ze mną od zawsze, pomaga mi... Pociesza... Rozwesela... Pobudza te części mojego mózgu, które zazwyczaj włączają się tylko w niesamowitych chwilach... Podczas pocałunku... Podczas spędzania czasu z tą jedyną... 
Podobno miłość, radość, smutek, żal, tęsknota i inne uczucia kiedyś przemijają, ale muzyka jest wieczna... W moim sercu nigdy nie zabraknie dla niej miejsca... Nigdy jej z tamtąd nie wyrzuce i nigdy o niej nie zapomnę...
Muzyka towarzyszy człowiekowi dłużej niż możemy sobie wyobrażać... Przez ten czas przeszła wiele ewolucji... Gdy tak myślę, że wszystkie te piękne ballady nie powstałyby gdyby nie jakiś jaskiniowiec, który uderzył kamieniem o kamień, trochę chce mi się śmiać... Na dobrą sprawę, muzyka nic od tego czasu się nie zmieniła... Jedyne co się zmieniło, to sposób jej wykonywania... I to jest właśnie piękne... Nie rozumiem tych bezsensownych podziałów na muzykę ,,lepszą" i ,,gorszą", dla mnie każda muzyka ma w sobie piękno... Piękne utwory klasyczne, ballady rockowe i inne... Oczywiście nie słucham tylko rocka... Słucham wszystkiego po trochu, tylko po prostu najbardziej spodobał mi się rock... Z wszystkich tych gatunków, które można nazwać wspólnie muzyką, nigdy nie przypadło mi do gustu tylko Disco Polo... 
 
No ale koniec tego wstępu :)
Nie sądzę żeby ten pomysł był dla kogokolwiek niezrozumiały, dlatego bez wstępnych opisów... Napiszę jeszcze tylko jedno...
Pomysł ten dedykuję Merissie... :)
 
Czy nie chcieliście kiedyś założyć własnej kapeli? Ja wciąż o tym marzę, dlatego też wpadłem na pomysł nawiązujący m.i. do muzyki, który aż tak mocno nie będzie odbiegał od klimatu gry, a - jak sądzę - będzie mógł się wam spodobać ;)
Myślałem o czymś w stylu dodatkowych zadań drużynowych. Już wyjaśniam na czym by to polegało i jakby to miało wyglądać ;)
 
Na czym by polegały te zadania?
 
Myślałem o tym, żeby drużyna mogła zamiast ataków, organizować akcje charytatywne. Dlaczego akurat to? Ponieważ dla mnie każdy wolontariusz, lub każdy kto po prostu wspomaga jakikolwiek szlachetny cel - jest bohaterem... Szczerze takie osoby podziwiam i sam zawsze daje coś na jakieś zbiórki pieniędzy, żywności, przyborów szkolnych i innych ;)
Dla mnie takie osoby są prawdziwymi bohaterami... Walczą z problemami otaczającego nas świata nie dla sławy, nie dla pieniędzy, tylko dla samego faktu, z własnej inicjatywy pomagają. 
 
Dlaczego nie możnaby było dodać dodatkowego okienka tak jak to w przypadku band opryszków i dlaczego akurat trzeba by było wybierać między walkami a akcjami charytatywnymi?
 
Nic prostszego. Czy wyobrażacie sobie organizacje charytatywną, która pomaga np. Dzieciom i w tym samym czasie atakuje inną organizację z tym samym celem? To - jak sądzę - mijało by się z celem ;)
 
Ile kosztowałoby zorganizowanie takiej akcji, ile by trwała, oraz co możnaby było za nią otrzymać?
 
Koszty, w zależności od rodzaju akcji, oraz od rozbudowy drużyny, byłyby różne. 
 
Mała akcja - 500 - 15 000  
Średnia akcja - 5 000 - 50 000
Duża akcja - 25 000 - 200 000
 
Skąd te koszty? No wiecie - ulotki, a w przypadku większych akcji także reklama - kosztują. Sumy które tu podałem to tylko sugestie ;)
Dodatkowo, każdy członek, może sam przekazać jakąś kwotę od siebie.
 
 
Czas akcji akurat się nie zmienia w zależności od rozbudowy drużyny. 
 
Mała akcja - 12 godzin
Średnia akcja - 1 doba
Duża akcja - 2 doby
 
Przed rozpoczęciem akcji - tak samo jak przed rozpoczęciem walki - gracze muszą się zapisać i wszystko przygotować. Czas jaki na to mają, ustala dowódca. Oczywiście ten czas jest tak samo ograniczony jak czas walk ;)
Akcje można organizować raz w tygodniu.
 
Jaką mamy rekompensatę za ten stracony czas? Po pierwsze - podczas przygotowań i trwania akcji, my nie możemy nikogo atakować, ale też nikt nie może atakować nas. Niestety jest to czas całkowitego pokoju, więc nie możemy też atakować band...  
Rezultaty wszystkich akcji są zapisane w informacjach o drużynie. Po zakończeniu akcji wyskakuje mam kwota którą zebrała drużyna, oraz nasza nagroda.
Nagrodą jest naprawdę dużo punktów doświadczenia ( ilość będzie dostosowana do poziomu ) oraz dodatkowo, otrzymujemy też w ramach pięknego gestu, losowy epicki przedmiot. Wiecie, coś w stylu ,,Jakiś chłopczyk podchodzi do ciebie i w ramach podziękowań za udzielenie mu pomocy, wręcza ci to" ( kurde... Właśnie w tym momencie uroniłem łezkę ;( - co, w moim przypadku jest prawdziwą rzadkością... 
 
Dodatkowo, można wykonać bohaterskie czyny.
 
Weź udział w swojej pierwszej/trzeciej/piątej/dziesiątej i.t.d. akcji charytatywnej
Nagrody - zamiennie ( raz przedmiot, a raz oponki )
 
Przekaż na akcję 10/100/500 (tyś)/1/2 ( mln ) i.t.d. Monet.
Nagrody - zamiennie ( exp, lub oponki )
 
Oczywiście są jeszcze czyny dla drużyny ;)
 
Uzbieraj wraz z drużyną 100/1/5/10 i.t.d. monet na szlachetny cel.
Nagrody, to doświadczenie, oponki, oraz - za uzbieranie jakiejś wielkiej sumy ( jeszcze nie wiem jakiej ) specjalne trofeum - Trofeum Wielkiego Serca
 
Przykłady akcji charytatywnych:
 
Zbiórka żywności/monet/ubrań - Wraz ze swoją drużyną, stoicie pod supermarketem/sklepem/na parkingu  /chodzicie po szkole i zbieracie żywność/monety/ubrania dla potrzebujących. To są małe akcje, z których można uzbierać 10 000 - 50 000 monet ;)
 
Zbiórka monet/oponek - Wraz z drużyną, postanowiliście się ustawić pod każdym supermarketem w okolicy i pozbierać monety/oponki dla potrzebujących. To jest Średnia akcja. Można za nią uzbierać 100-300 tyś monet.
 
Koncert charytatywny - wraz z drużyną, postanowiliście wykorzystać swoje umiejętności i zagrać koncert charytatywny. To jest duża akcja. Można za nią uzbierać 500 tyś-1 mln monet.
 
To właściwie na tyle. 
Pomysł osobiście uznaję za mój najlepszy :)
 
Pozdrawiam

Dołączona grafika


#2 Frytek

Frytek

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Miejscowość:Lasocin
  • Serwer:PL13
  • Postać:HasztaQ
  • Drużyna:Poszukuje
Reputacja: 48

Napisano 15 marzec 2013 - 19:11

Karol ..

Według mnie jest to dobry pomysł ,bo trzeba pomyśleć o dzieciach biednych .

I ta akcja charytatywna była by dobrym pomysłem ..

 

Leci like ( jutro ) :D

I oczywiście dobry dodatek do gry



#3 grzechos

grzechos

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów
Reputacja: 566

Napisano 15 marzec 2013 - 19:19

Co do muzyki - ja jej słucham cały czas, zawsze podnosiła mnie na duchu.. Nie będę się rozpisywał, mniej więcej mam tak samo jak Karol ^^

 

Dla mnie osoba pomagająca z dobroci to ktoś więcej niż bohater.. Nie ma takiego słowa, jakim mógłbym określić taką osobę :)

Co do pomysłu - tak, bardzo mi się podoba. Może ktoś zrozumie, po co są prowadzone akcje charytatywne ? :)


  • Pan TaJemniCzy lubi to

.


#4 Sunya

Sunya

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Miejscowość:Humphreydale
  • Serwer:PL4
  • Postać:Sunya
  • Drużyna:Sympatyczni
Reputacja: 81

Napisano 15 marzec 2013 - 19:34

Z muzyką się poniekąd zgodzę, była, jest i będzie odzwierciedleniem uczuć. Czysta sztuka.

Z początku czytając post wydawałoby się, że naprawdę ktoś może chcieć połączyć grę z akcją charytatywną, ale ma to tylko swoje odniesienie do nowych misji i bohaterskich czynów. Poza tym dla czynów charytatywnych nie powinna być przewidywana nagroda, a wyrazy szacunku i uznania. :D Może właśnie zamiast, nowych misji "per' charytatywnych" - wprowadzić realną pomoc charytatywną, za pomocą sms'ów, linków; różne są obecnie możliwości; odnośnie nagrody można by wtedy uznać właśnie bohaterskie czyny, specjalne trofea, tytuły... ale to tylko taka moja szybkolotna myśl na tą chwilę.

 

Od strony nowych misji, czynów i możliwości - myślę, że urozmaiciłoby to rozgrywkę.


merry_cry_small.jpg


#5 Madmore

Madmore

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Miejscowość:Gdańsk
  • Serwer:PL7
  • Postać:Vartez
Reputacja: 123

Napisano 15 marzec 2013 - 19:40

Powiem Ci że jak ja przeczytałem twoją "długą" opinię o muzyce to ja się wzruszyłem i mi serce staneło ;( no bo jak można nie szanować człowieka który wypowiada się prosto ze środka.

Pomysł rozpisany i dopracowany w 100% można też powiedzieć żę dopięty na ostatni guzik :D Z Ciebie wyrośnie kiedyś łebski mężczyzna. Nie wiem co więcej o tym temacie napisać.

 

 

Praca na medal.

 

 

Pozdro!  

Madmore


  • Karol11341 lubi to

napisuf.jpg


#6 KingKuba

KingKuba

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 16 postów
  • Miejscowość:Gorzów Wlkp
  • Serwer:PL1
  • Postać:KingKuba
  • Drużyna:Drużyna King Kuby
Reputacja: 7

Napisano 15 marzec 2013 - 19:56

cóż... Prace charytatywne to się by przydały w realu. Ale pomysł ok. Tylko bandy mają zostać!!!



#7 Jankosky

Jankosky

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:Lubawka
  • Serwer:PL4
  • Drużyna:Erpmeis
Reputacja: 29

Napisano 17 marzec 2013 - 19:18

Super! Kolejny pomysł. I to od Karola :)


       Daj2a0nuon.pngLike'a                     


#8 Krzyslaw

Krzyslaw

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • Serwer:PL13
  • Postać:Tatsumi
  • Drużyna:Liga Rycerzy
Reputacja: 13

Napisano 27 marzec 2013 - 20:39

graffiti-kid-136441311966354.gif



#9 Gelevius

Gelevius

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Serwer:PL1
  • Drużyna:The Friends
Reputacja: 1

Napisano 28 marzec 2013 - 10:33

xxx pomysł leć z tym na support ;)


Użytkownik ala1212 edytował ten post 25 październik 2015 - 22:10

funny_ghost_face_avatar_picture_53715.giPomogłem?Daj Like :haha: 


#10 ANNIHILATOR

ANNIHILATOR

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Serwer:PL2
Reputacja: 112

Napisano 28 marzec 2013 - 11:56

Witam,

 

Może to i fajny pomysł na urozmaicenie gry ale, niestety, Top 10 drużyn w rankingu wykorzysta to do blokowania trofeów, dlatego jestem na nie. Wyobraź sobie sytuacje ze moja drużyna ma 3,4 czy 5 trofeów treningu a potem nie robi nic tylko akcje charytatywne skutecznie blokując innym możliwość kradzieży trofek. My tymczasem mamy 35 treningów dziennie bez ryzyka utraty trofek.

 

Pozdrówka, ANNI...



#11 Karol11341

Karol11341

    Zbanowany

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Karol11341
  • Drużyna:AZ0TY
Reputacja: 710

Napisano 28 marzec 2013 - 15:35

@up

Właśnie dlatego takie akcje można by było robić co jakiś czas, a nie od razu. 

Max. 2 dni wolne od ataków, potem 5 dni bez ,,ochrony'' ;)

 

Pozdrawiam :)


Dołączona grafika


#12 dawidek7003

dawidek7003

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:dawidek7003
  • Drużyna:Pepsi
Reputacja: 48

Napisano 30 marzec 2013 - 15:48

Tak zgadzam się :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych