Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mini poradnik dla zagubionych słownie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 PersKi

PersKi

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 406 postów
  • Serwer:PL4
  • Postać:ProPagNadA
  • Drużyna:Erpmeis
Reputacja: 146

Napisano 09 marzec 2013 - 22:50

Witam !

 

Wiele z was już pisało do mnie co znacza zwroty a w zasadzie skróty których część userów używa na forum. Dzisiaj znalazłem pare z nich na wikipedi :P

 

Oto kilka z nich :

 

Slang internetowy – slang tworzony i wykorzystywany przez użytkowników Internetu. Ułatwia i przyspiesza komunikację poprzez zmniejszanie liczby uderzeń w klawiaturę.

 

 

 

Przykłady

ROTFL – akronim wyrażenia Rolling on the floor laughing (ang. tarzając się po podłodze ze śmiechu)[4].

LOL – akronim wyrażenia[5][6] Laughing out loud lub Laugh out loud[7] (ang. głośno się śmiać) albo też Lots of laugh (ang. mnóstwo śmiechu), używany zazwyczaj w komunikacji internetowej.

EOT – akronim wyrażenia End of topic (koniec tematu) lub End of thread (koniec wątku) używany w komunikacji komputerowej (Usenet, email, irc) i SMS.

AFK – akronim wyrażenia Away from keyboard, oznacza osobę znajdującą się daleko od "peceta", lub sam stan znajdowania się daleko od ww.

BRB – akronim wyrażenia Be right back, oznacza "zaraz wracam".

IMO – akronim wyrażenia In my opinion, oznacza dosłownie "moim zdaniem", podczas np. oceniania czegoś w Internecie.

IMHO – akronim wyrażenia In my humble opinion lub In my honest opinion, oznacza "moim skromnym zdaniem", bądź "w mojej szczerej opinii". Ma takie samo znaczenie jak akronim IMO.

THX – akronim wyrażenia Thanks. Oznacza ono dosłownie podziękowanie komuś.

BTW – akronim wyrażenia By the way. Oznacza ono "à propos", "swoją drogą", "przy okazji" - używane podczas zboczenia z tematu dyskusji.

OMG - akronim wyrażenia Oh My God, znaczącego dosłownie O mój Boże.

 

 

User - Osoba korzystająca z internetu

 

 

Moderator - osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.

 

 

Post - Jest to odpowiedź w danym temacie dana przez osoby wymienione wyżej.

 

Dział - Jest to miejsce w którym zazwyczaj możemy zakładac tematy i pisac posty. Na naszym forum można wyróżnić wiele działów np: opinie i sugestie. Każdy dział ma moderatora który nadzoruje swój dział. 

 

FAQ - zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób. Moze zawierać cytaty lub całość regulaminu

 

Shoutbox -  element serwisów internetowych umożliwiający odwiedzającym szybką (i zazwyczaj lekką) wymianę zdań bez potrzeby wysyłania trwałych wiadomości na standardowym forum dyskusyjnym lub użycia oddzielnego mechanizmu takiego jak IRC. Często stanowi dodatkowy element bardziej rozbudowanych systemów dyskusyjnych, na przykład pozwala na poruszanie luźniejszych tematów na forach dyskusyjnych.

 

 

IRC - jedna ze starszych usług sieciowych umożliwiająca rozmowę na tematycznych lub towarzyskich kanałach

komunikacyjnych, jak również prywatną z inną podłączoną aktualnie osobą

 

item -  jest to rzecz np która nosi nasz bohater z angielskiego : "item"  - "element"

 

PD - inaczej doświadczenie które otrzymuje nasz Bohater za zadania nadzwyczajne / bohaterskie czyny lub misje w sferach

 

Pare informacji z HeroZerogame ;)

 

 

Łotr - Jest to Huligan który grasuje po ulicach miast sfer będących w grze. Można go atakowac od 15lvl'a dostaje się za niego itemki oraz punkty doświadczenia i kasę .

 

drużyna - zbiór graczy którzy działają w różnych celach : rozbudowa drużyny walki i obrony ataki band. w druzynie sa następujące rangi przywódca doradca i członek. osoby będące w gildi moga wpłacać złoto oraz oponki potrzebne do rozbudowy.

 

postać - jest to wirtualny bohater którym gramy . Rozwijamy jego statystyki dochodzimy do drużyn oraz walczymy na arenie.

 

strefa - sa to dzielnice na których wykonujemy misje walczymy z łotrami i zdobywamy doświadczenie oraz złoto

 

Wspomagacze -  sa to dodatkowe nie konieczne ułatwienia do gry . dzielimy je na wspomagacz misji - skróca czas jej wykonywania    umiejętności -  dodaje nam punkty do zdolności   pracy - zwieksza wynagrodzenia za jej wykonanie

 

Trofea - można je zdobyć pod czas walki z druzyna która takie trofeum posiada. Jest to temat obszerny więc posłuże sie linkiem do poradnika który został napisany na naszym forum : Klik

 

 

 

 

Temat będzie aktualizowany wraz z nowościami dodanymi na serwerze oraz w przypadku braków .


Użytkownik PersKi edytował ten post 29 marzec 2013 - 18:08

U w a ż a j mam czarny pas w T r o l l i n g u

Dołączona grafika


#2 XGrip

XGrip

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 23 postów
  • Miejscowość:Big Crumble
  • Serwer:PL2
  • Postać:XGrip
  • Drużyna:GrupaXGH
Reputacja: 2

Napisano 18 marzec 2013 - 15:25

spoko post , dałbym lajka ale wykorzystałem już dzienny limit


Co robi traktor w salonie fryzjerskim? Warkocze :-)


#3 PersKi

PersKi

    Ekspert

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 406 postów
  • Serwer:PL4
  • Postać:ProPagNadA
  • Drużyna:Erpmeis
Reputacja: 146

Napisano 29 marzec 2013 - 18:07

Post służący do odświeżenia tematu .

 

Zostały dodane nowe pojęcia związane z grą .

 

Wkrótce dodam nowe .


U w a ż a j mam czarny pas w T r o l l i n g u

Dołączona grafika


#4 dawidek7003

dawidek7003

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:dawidek7003
  • Drużyna:Pepsi
Reputacja: 48

Napisano 07 kwiecień 2013 - 15:37

Spoczko !



#5 Jankosky

Jankosky

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:Lubawka
  • Serwer:PL4
  • Drużyna:Erpmeis
Reputacja: 29

Napisano 08 kwiecień 2013 - 07:37

Pięknie! Drugi Karol... :P


       Daj2a0nuon.pngLike'a                     


#6 Wiktord1

Wiktord1

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Serwer:PL2
  • Postać:wiktord1
  • Drużyna:Sprawdź
Reputacja: 40

Napisano 13 czerwiec 2013 - 15:30

Dobrze że postanowiłeś napisać te znaczenia, bo, przyznam, że nie wszystkie znałem  :huhu:


Mapostać Hero-Zero!

Bo ja wiem że nie wiesz że wiesz bo nie wiesz że ja wiem że wiem że nie wiesz tego co ja wiem że nie wiesz... To mogłoby się ciągnąć w nieskończoność, wiem...


#7 barometro

barometro

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:barometro
Reputacja: 0

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:50

Dziękuję, byłem bardzo przydatne do tego tematu  ;)



#8 patrykos131

patrykos131

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Miejscowość:K-ce
  • Serwer:PL3
  • Drużyna:Nie umiem napisać nazwy ...
Reputacja: 135

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:11

Przydatnę


Daj laika zią : D


#9 Jakub1234

Jakub1234

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 4

Napisano 01 październik 2013 - 20:32

dodaj OMFG



#10 Bitman

Bitman

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:bit
  • Drużyna:HycOPodłogę
Reputacja: 325

Napisano 02 październik 2013 - 06:24

@up zastanów się co piszesz...

Przede wszystkim autor jest już zbanowany, więc nie doda, a po drugie nawet jakby nie był to by dodać nie mógł, bo polskie tłumaczenie tego skrótu jest niezgodne z regulaminem.

 

A żeby spamu nie robić, napiszę, że poradnik bardzo przydatny ;)



#11 hot

hot

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Miejscowość:Radom
  • Serwer:PL25
  • Postać:glop
  • Drużyna:Złoty Krąg
Reputacja: 326

Napisano 19 październik 2013 - 13:06

Bardzo przydatne masz like!

I to nie jest mini. ;)


HOT


#12 mister Y

mister Y

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Serwer:PL3
Reputacja: 154

Napisano 20 lipiec 2014 - 23:46

Poradnik ok :)


 
3apc.png

 


#13 *Kamil*

*Kamil*

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • Miejscowość:Kielce
Reputacja: 615

Napisano 21 lipiec 2014 - 10:00

Zamykam.


  • Konradzik lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych