Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

Balans gry


  • Please log in to reply
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:51

Jak zapewne wszyscy wiemy istotnym elementem gier sieciowych (szczególnie gatunków free to play, MOO, MOORPG oraz gier platformowych). Wiele znanych marek borykało się z problemami niskich dochodów z powodu niezbalansowania np klas postaci. W tym temacie chciałbym poruszyć problem balansu gry HeroZero.

 

Jest oczywistością że po każdym patchu (z wyjątkiem mini patchy graficznych) w każdej grze następują zmiany balansu. Gracze adaptują je by przetrwać w kochanym uniwersum. To samo tyczy się Hz; ostatnie aktualizacje przyniosły zmiany - dodanie Herocon, poszerzenie lig, pozbycie się turniejów tygodniowych honoru, zmiany kryjówki, zwiększenie o ok 2% szans na oponkę z pojedynku, wyrzucenie nagród w postaci oponek w zamian za punkty umiejętności, nagradzanie "najlepszych z najlepszych" w lidze, poszerzenie asortymentu przedmiotów.

 

Ponieważ te aktualizacje wywarły na mnie (a jestem doświadczonym graczem) mieszane uczucia uważam, że jest konieczna kolejna aktualizacja zmieniająca balans. Balans sprzyja bowiem obecnie TOP 40 graczy, drużynom TOP3, oponkarzom oraz graczom oszustom - tj. "multikonterom" oraz skoczkom.

Moje pomysły na zmiany balansu:

1. Dodanie trofeom pojedynkowym dodać do tego co mają +1% do zysku z pojedynków oraz zmniejszenie procentu odejmowanych statystyk do 10%.

2. Trofea energii powinny dawać +18 energii, a trofea treningów -15% --> -18% umiejętności w walkach.

3. Zmienić działanie ligi - dodać całkowity reset ligi na co 35 dni (5 tygodni), natomiast graczom którzy osiągnęli jakąś wymarzoną ligę, aby nie czuli się smutni dodać do rankingu rubrykę NAJWYŻSZA LIGA W TYM ROKU, w której mogli by podziwiać oni wraz z innymi swój najwięszy sukces przez okrągły rok. Graczy, którzy osiągnęliby  ligę chociaż raz nagrodzić gadżetem "medal za XYZ ligę za rok XYZ"

4. Zostawić nagradzanie top 30 w lidze ale na tych zasadach, a więc pod koniec oresu 5 tyg.

5. Ponieważ pojedynki straciły wiele to nagrodę w monetach podnieść o 3%.

6. Zwiększyć graczom do lvl 150 szansę na drop pupila o 2%.

7. Zmienić nagrody HC 1 miejsce bonus + 35 ,4 bonus + 23 punkty umiejętności + 20 (tak mniej niż 5), 7 + 15 punktów.

8. Dodać możliwość wyrzucenia z konfy grupowej.

9. Łotr powinien dawać 2% monet i 1 więcej doświadczenia.

10. Zmniejszyć koszty przyspieszenia w kryjówce o 6 %.

 

Dziękuję za przeczytanie. Zapraszam do dyskusji.

Wasz ziomek - mama7890.



#2 BartekDrek221

BartekDrek221

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:KarolBD
  • Drużyna:Atmosphere
Reputacja: 47

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:53

Wiesz, to zależy na jakim silniku gra jest postawiona ;) Podobnie z grami postawionymi na RenderWare- silniku z xxx/M . Aha, a jeśli chodzi o balans, nie jest on potrzebny HZ dobrze chodzi :D


Użytkownik Minerva edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 16:27
nazwa innej gry


#3 SPAMER:)

SPAMER:)

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 26 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 5

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:55

Chyba zły dział
Jezeli to pomysly to raczej nie przejdą
Lubie spamowac

#4 JestemBuk

JestemBuk

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 497 postów
  • Miejscowość:Yokio
  • Serwer:PL19
  • Postać:Zgredek16
  • Drużyna:to podstawa
Reputacja: 1072

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:59

Zgadam się w pełni z tekstem do "Moje pomysły na zmiany balansu". Masz za to 5 gwiazdek, ale rozwiązanie mi się nie podoba raczej. 


  • DasBoooShit, CiapciokŚlamazarski i mama7890 lubią to

8cd31363e920d.jpg

2000 skonsumowanych oponek i smukła sylwetka? Bulimia rządzi! JESTEŚ NOWY? Czytaj to.


#5 Krisss1235pl

Krisss1235pl

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów
  • Serwer:PL20
  • Postać:Krisss1234pl
  • Drużyna:The Tigers (pl20)
Reputacja: 365

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:03

racja,raczej za te hero coiny powinno być trochę więcej punktów umiejętności za top 1-3 i tych bonusów też a nie tylko zwiększyść nagrody i te bonusy z top1. ogólnie to dobrze napisane.  


Użytkownik Krisss1235pl edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 16:16

^^


#6 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:03

Chyba zły dział
Jezeli to pomysly to raczej nie przejdą

 

To pomysł, ponieważ puki admini sie nie zainteresują to nie ma opci aby coś sie zmieniło

 

JestemBuk, on 23 Sept 2017 - 16:59, said:snapback.png

Zgadam się w pełni z tekstem do "Moje pomysły na zmiany balansu". Masz za to 5 gwiazdek, ale rozwiązanie mi się nie podoba raczej. 

Dziękuję za gwiazdki  ;) Oczywiście chcę dodać bo nie zawarłem tego w tekście ciągłym, że zdaję sb sprawę z niedopracowania moich pomysłów, ale własnie po to wprowadza się zmiany balansu aby np. co miesiąc wprowadzać delikatne korekty - to pozwala dążyć do perfekcji.


Użytkownik Target edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 20:20
połączenie postów


#7 niedzielnygracz

niedzielnygracz

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 36 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:BabyShark
  • Drużyna:Samotny strzelec
Reputacja: 16

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:05

Niektóre punkty wydają się wyglądać obiecująco, ale powinieneś sporo popracować nad nimi, bo to co przedstawiłes ma praktycznie wyrównać balans, a jednak stwierdzam że jeśli ktoś płaci za grę to powinien mieć on łatwiejszą grę, a w Hero zero dalej nie widać zbytnio tej różnicy. Czasem ciężko określić kto płaci w tej grze a kto jest bardzo dobry :)
Tak, jestem lepszy od Ciebie, czy mi z tym dobrze? Zależy czy Tobie z tym źle :)

#8 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:10

Niektóre punkty wydają się wyglądać obiecująco, ale powinieneś sporo popracować nad nimi, bo to co przedstawiłes ma praktycznie wyrównać balans, a jednak stwierdzam że jeśli ktoś płaci za grę to powinien mieć on łatwiejszą grę, a w Hero zero dalej nie widać zbytnio tej różnicy. Czasem ciężko określić kto płaci w tej grze a kto jest bardzo dobry :)

Punkt 10 to ukłon w kierunku miej szybszy rozwój kryjówki ( ale płać za opony). stanowi on ukłon w kierunku paytowin. Chcę dodać , że dziękuję za opinię.



#9 SPAMER:)

SPAMER:)

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 26 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 5

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:49

Punkt 10 to ukłon w kierunku miej szybszy rozwój kryjówki ( ale płać za opony). stanowi on ukłon w kierunku paytowin. Chcę dodać , że dziękuję za opinię.


Rozumiem ze chcesz zeby HZ bylo p2w
Lubie spamowac

#10 mama7890

mama7890

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Serwer:PL4
  • Postać:mama7890
  • Drużyna:reborn team
Reputacja: 31

Napisano 23 wrzesień 2017 - 20:57

Rozumiem ze chcesz zeby HZ bylo p2w

 

Nie wlasnie chce aby było czyms takim jak jest a wiec freetoplay z motywami paytowin. (Ja sam wydałem na HZ przez 4 lata gry 20 zł)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych