Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Pchli targ - handel między graczami


  • Please log in to reply
11 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co do pchlego targu... (15 użytkowników oddało głos)

...jestem...

  1. ...na tak (6 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

  2. ...niezdecydowany (3 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

  3. Głosowano ...na nie (6 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Bubbl3gum

Bubbl3gum

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Ho no lulu
  • Serwer:PL7
  • Postać:mariankoksu
  • Drużyna:Silence Of The Lambs
Reputacja: 15

Napisano 20 lipiec 2017 - 16:47

WSTĘP

Handel między graczami był omawiany już duuużo razy na wiele sposobów, wstawienie słowa "handel" w temacie w dziale Opinie i sugestie przyciąga tyyyyyysiąceeeee forumowiczów z których połowa jest tak nieogarnięta, że wcześniej podobnego tematu nie widziała na oczy, a pozostali klikają w temat tylko po to, żeby napisać "Było. NA NIE.". LOL. Apeluję więc do wszystkich przyjaciół z drugiej grupy o PRZECZYTANIE tematu, zanim o nim coś napiszecie, ponieważ moja sugestia nie dotyczy samego HANDLU, lecz bardziej OGRANICZEŃ nałożonych na handlujących graczy. Miłej lektury :).

 

PCHLI TARG

Po osiągnięciu setnego poziomu  i wejściu do lumpeksu wyświetlił by się taki komunikat:

"Witaj, bohaterze. Lumpeks stał się dla ciebie trochę za mały, nieprawdaż? I NIKT ci nie powiedział, że nie jest to jedyne źródło rzeczy używanych? Jak mi przykro. Ale przejdźmy do rzeczy. Bohaterowie na całym świecie zmieniają swój ekwipunek prawie codziennie, a niektórym żal go tak po prostu oddawać w brudne łapska sprzedawcy. Dlatego najlepsze przedmioty wędrują tutaj, na pchli targ. Rozgość się!"

Na targ można by było dotrzeć klikając drzwi znajdujące się w miejscu pustej ściany w tle lumpeksu.

Każdy może zamieścić przedmioty za cenę jednej oponki, do dwóch przedmiotów w czasie 24 godzin.

Przedmioty możemy przeglądać w kategoriach:

Buty/Paski/Garnitury/Peleryny/Nakrycia głowy/Gadżety/Uzbrojenie

Sprzedający dostaje za przedmiot o 15% mniej monet, niż zapłacił za niego kupiec (przedmioty nie chodzą dzięki temu za bezcen)

 

OGRANICZENIA

Przedmiot możemy kupić, jeżeli mamy przynajmniej TEN SAM POZIOM, LUB O 15 MNIEJSZY, co sprzedający go GRACZ w momencie wystawienia go!!!!! (po wystawieniu na przedmiot nakłada się poziomowe ograniczenie)

Dostęp do Pchlego Targu od poziomu 100

Nie można kupować i sprzedawać TOWARZYSZY

Jedyną obowiązującą na targu walutą są MONETY

(powyższe ograniczenia powinny sprawić, że targ pozostanie TARGIEM, a nie narzędziem nierównej pomocy)


Użytkownik Bubbl3gum edytował ten post 20 lipiec 2017 - 16:48

         100.gif


#2 "Dubi"

"Dubi"

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:Dubi
Reputacja: 691

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:04

Było wiele takich pomysłów i żaden z nich nie został zrealizowany :(Powód jest taki że twórcy by na tym nie zarabiali kokosów jak to jest z niektórymi rzeczami w grze a po drugie  było by fajnie jakby było takie coś ale jak zwykle znajda się cwaniaki co wykorzystają to i znajda jakieś obejście żeby oszukiwać  jak coś to powinno być to dostępne minimum dla graczy 300-350 lewel bo lewel do 100 szybko się nabija i jak piszesz że było by to możliwe żeby lewel +-15 czyli 85 lub 115 sobie sprzedawali to z czasem ktoś wykombinuje i będzie robił specjalnie multikonata żeby pozbierać dobre przedmioty i potem powoli z ta różnica 15 lewelowa będzie je sobie odsprzedawał swoim multi :(


Użytkownik "Dubi" edytował ten post 20 lipiec 2017 - 17:18

  • Kelly Bundy i Kunegunda10 lubią to

c260e7928c6fe.png


#3 Bubbl3gum

Bubbl3gum

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Ho no lulu
  • Serwer:PL7
  • Postać:mariankoksu
  • Drużyna:Silence Of The Lambs
Reputacja: 15

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:09

Ech, a ja myślałem że dostanę jakieś konstruktywne opinie w końcu...


Użytkownik Bubbl3gum edytował ten post 20 lipiec 2017 - 17:10

         100.gif


#4 JestemBuk

JestemBuk

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 497 postów
  • Miejscowość:Yokio
  • Serwer:PL19
  • Postać:Zgredek16
  • Drużyna:to podstawa
Reputacja: 1073

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:09

Jakby było od 200 poziomu i bez wymogu opon to bym był na nie, w obecnej formie jestem z kolei na nie a po ewentualnych zmianach chyba na nie.

Ale w sumie mi to już wisi gdzieś koło Australii, więc niech będzie, że na tak.

 

Ale...

 

"Sprzedający dostaje za przedmiot o 15% mniej monet, niż zapłacił za niego kupiec (przedmioty nie chodzą dzięki temu za bezcen)"

 

Po co komplikować, skoro i tak nie przejdzie? Cena jak w lumpie, bez negocjacji, sprzedający zyska tyle co by w lumpie dostał lub od tej kwoty 15% mniej [kto by wtedy sprzedawał...] 

 

BTW nic nowego nie napisałeś. 

 

P.S. Prędzej mój bank wprowadzą :P


  • "Dubi", Ceealek i Kunegunda10 lubią to

8cd31363e920d.jpg

2000 skonsumowanych oponek i smukła sylwetka? Bulimia rządzi! JESTEŚ NOWY? Czytaj to.


#5 Bubbl3gum

Bubbl3gum

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Ho no lulu
  • Serwer:PL7
  • Postać:mariankoksu
  • Drużyna:Silence Of The Lambs
Reputacja: 15

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:13

Bank to dobry pomysł :P

No kurde "skoro i tak nie przejdzie"

Kolorowe stroje też pewnie nie przejdą i dużo dobrych pomysłów też pewnie nie przejdzie, więc pisanie "Na nie" z tego powodu to moim zdaniem trochę głupie jest :/

No i kurde nie napisałeś dlaczego jesteś na nie .-.

Edit:

Pomysł niedopracowany: "Dopracuj, na razie na nie."

Pomysł dopracowany, ze szczegółami: "Po co komplikować, skoro i tak nie przejdzie?"

xxx/M


Użytkownik Minerva edytował ten post 20 lipiec 2017 - 20:03
wulgaryzm

         100.gif


#6 Daimon Frey

Daimon Frey

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
  • Miejscowość:Sligo Town
  • Serwer:PL19
  • Postać:Aranael
  • Drużyna:Pełnoletni
Reputacja: 19

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:24

Chciałem się zapytać co w przypadku wprowadzenia pomysłu i jego odniesienia się do graczy nabijających sobie gold multikontami pod zwyczajową "farmę"?

 

Wprowadzenie takiego pomysłu na pewno skłoniłoby dość spory procent ludzi do prowadzenia multi i "farmienia" przedmiotów. W sumie jakby pomysł przeszedł to sama idea lumpeksu byłaby nieco bez sensu.

 

Może do tego pomysłu dodać, że do niektórych rodzajów przedmiotów (które zazwyczaj byłyby kupowane za oponki) do samego golda twórcy dokładaliby wymóg kupna za oponkę. Oponka trafiałaby do systemu, twórcy gry coś tam by dzięki temu także zarobili sobie, a gracz sprzedający który chciałby sprzedać przedmiot musiałby do tego logicznie podejść.


y2EzPTU.jpg


#7 Bubbl3gum

Bubbl3gum

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Ho no lulu
  • Serwer:PL7
  • Postać:mariankoksu
  • Drużyna:Silence Of The Lambs
Reputacja: 15

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:27

Po co farmić przedmioty na multikontach, bo nie rozumiem?


         100.gif


#8 PanMroczny

PanMroczny

    Znawca

  • Banned
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Miejscowość:Anglia/Łódź
  • Serwer:PL15
  • Postać:MrocznyKacper
  • Drużyna:Toxic Team
Reputacja: 169

Napisano 20 lipiec 2017 - 18:22

od 400lvl mozna by tak robic, + inni dawali moj pomysl na nie wiec....jestem na tak;) ale wiesz, nie zmarnuj mojego glosu mordo.


NZ0x3my.jpg


#9 MrVizus

MrVizus

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Serwer:PL19
  • Postać:MrVizus
  • Drużyna:Dziewiąta kompania
Reputacja: 20

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:25

Zawsze w tego typu pomysłach byłem na nie, ale ten naprawdę mi się podoba tylko zmieniłbym to, że nie od 100 poziomu tylko ok 350, ale jestem na tak :)


  • Bubbl3gum lubi to

#10 JestemBuk

JestemBuk

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 497 postów
  • Miejscowość:Yokio
  • Serwer:PL19
  • Postać:Zgredek16
  • Drużyna:to podstawa
Reputacja: 1073

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:39

Ech, a ja myślałem że dostanę jakieś konstruktywne opinie w końcu...

 

Zgłoś 1 post do edycji, skasuj to o 15% obniżki ceny, cena jak w lumpie, bez dodatkowych zysków lub strat; podnieś wymagany lvl do 200 albo nawet 300 [handel: nagroda za staż];

Kolejne ograniczenia: poziom ten sam lub +5 -5; handel możliwy jedynie wśród członków drużyny po 24h od wstąpienia.

 

Jak skończysz to wysyłaj z linkiem do tematu, żeby sobie ilość gwiazdek devy zobaczyli.

 

Jednak nie podoba mi się wałkowanie tego samego w kółko. Następnym razem jak ktoś wpadnie po raz 100 na ten sam pomysł polecam zgłosić się do moda żeby otworzył któryś z lepszych starych tematów tego typu i tam dodawać takie zmiany jak ww.


  • Bubbl3gum lubi to

8cd31363e920d.jpg

2000 skonsumowanych oponek i smukła sylwetka? Bulimia rządzi! JESTEŚ NOWY? Czytaj to.


#11 KubaRolnik

KubaRolnik

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:KubaRolnik
  • Drużyna:Mad House
Reputacja: 80

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:43

Jestem na tak



#12 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 21 lipiec 2017 - 18:05

Na tak. Ja tez opisywalem ten rynus z 3 razy, z czego jeden to tak rozbudowane kazanie ze gracze z automatu dawali na nie. Jestem prawie pewny ze gdyby ten pomysł zależał by od graczy aniżeli od suppa to polowa graczy, ktora jest na nie, była by na tak. Co do mulciaków, złapią ich i będą tylko stratni, ponieważ każdy przedmiot zastrzegałby sobie jakiś lvl a jak wiadomo trzeba go najpierw wbic
  • Bubbl3gum lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych