Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Przeczytaj, pomyśl, potem skomentuj


  • Please log in to reply
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 08 kwiecień 2017 - 20:48

Witam was już sam nie wiem który raz z takim tematem! Tym razem temat dopracowany, pomimo, że przygotowany jestem na same negatywy z waszej strony, to bardzo chciałbym aby coś w stylu targu/rynku, zwijcie jak chcecie mnie to jest bez różnicy, zostało wprowadzone. Proszę bardzo, jeśli jesteś na NIE, to uzasadnij, nie takim zdaniem, że support tego nie przyjmie, tylko SWOIM WŁASNYM. To jest tylko moja prośba, znając życie 3/4 osób nie przeczyta do końca tylko poleci na dół, by dopisać w komentarzu NIE, przypuszczam, że nawet jeżeli Wam się spodoba to support odrzuci. Chociaż preferowałbym by nie kopiowali wszystkiego od gry, która ma lepsze powodzenie, tylko mieli coś oryginalnego. Mam wrażenie, że support nie bardzo patrzy na sugestie innych graczy, aczkolwiek może kiedyś coś się uda. A więc do rzeczy. 

 

                                Zasady tego... czegoś

1 Wymagania przedmiotu

     a) każdy produkt ma swoje wymagania poziomowe

     b) wymaganie zależy od tego na którym poziomie został zdobyty przedmiot od pierwotnego sprzedawcy.

     c) można kupić przedmiot jeśli nie spełnia się wymagań, lecz nie można go założyć.

Załączony plik  ZRAKOWACIALYPAINT.png   34,89 KB   1 Ilość pobrań

2. Cena produktów

     a) cena zależy tylko i wyłącznie od sprzedawcy

     b) sprzedawca może obniżyć cenę produktu a także podwyższyć.

3. przerwanie aukcji

     a) sprzedawca w każdej chwili może przerwać aukcję, za pewną opłatą monet (zależy od lvl) 

4. Możliwości na aukcji

     a) sprzedaż

     b) licytacja

     c) wymiana produktami.

5. Wystawianie produktów

    a) bez kupna oponek 1                                      

    b) z kupnem oponek 4 ( jak z bateriami)

6. Kupować/Sprzedawać można za

    a) Monety

    b) oponki  

    c) możliwa wymiana przedmiotów jeżeli obaj sprzedawcy są online

 

7. Kupić można 

     a) przedmioty

     b) skrzynki wojownika itp (tylko za oponki bądź inne przedmioty)

     c) towarzysze, wymagany lvl towarzysza jest zawsze 60, lecz jego podstawowe statystyki maleją bądź wzrastają po kupnie.  (tylko za oponki bądź innego towarzysza)

     d) młotek amnezjii, ale w wyższej cenie niż w sklepie, minimum 50 oponek  (tylko za oponki)

8. Czas aukcji

 

      a) po kupnie oponek max 10 dni

      b) bez kupna max 6 dni

      c) po zakończeniu aukcji przedmiot wraca do właściciela, lecz właściciel może włożyć go na aukcje za kolejne 3 dni.

9. Brak możliwości sprzedaży

     a) energii i jednostek treningowych.

     b) kuponów.

    c) kont (oczywiste raczej)

10. Zniżki.

     1) sprzedawca może ustalić zniżkę jeżeli

          a) dana osoba wydała u niego pewną kwotę.

          b) dana osoba kupiła u niego pewną ilość produktów 

     2)   Zasady i informacje o kuponach/zniżkach

          a) są zniżki jednorazowe i wielokrotnego użytku ( kupony można by rzec)

          b) sprzedawca ustala czy na dany produkt przystępują zniżki

          c) maksymalna zniżka to 25%

          d) nie ma zniżek na oponki ( tylko monety)

                     Wygląd i przebieg aukcji i kupna    

Dana aukcja wyglądała by jak lista i nazwa przedmiotu, na dole byłoby okienko do szukania swojego przedmiotu. Np jeśli szukasz według ceny przedmiotu to wpisujesz cena/200000 

i włączasz opcje malejąco. albo przedmiot/(nazwa przedmiotu) itd.

Załączony plik  Targ.png   136,4 KB   0 Ilość pobrań

Na dole grafika jak to ma wyglądać. Po skierowaniu kursorem na przedmiot pokazuje Ci się jego wygląd i jakie statystyki daje.  Można by również dodać do tego filtry, ale na razie spokojnie. Dobrze by było jeżeli w ogóle by weszło. Dostanie przedmiotu dostaje się natychmiast, a rzecz którą się dostaje za kupno, trafiła by do skrzynki jako kupon związany z postacią. Czyli nikt inny nie może z niego skorzystać. Filtry mogły by dotyczyć:

-Czy ma miejsce na modyfikację

-Łączna ilość statystyk.

-rodzaj (zwykły/rzadki/epicki/setowy)

dodane byłyby nowe czyny związane z targiem.

Czyny to:

Handlarz | sprzedaj pierwszy przedmiot na targu     nagroda 15 energi

Handlarz || sprzedaj 5 przedmiotów na targu         nagroda 5 jednostek treningowych

Handlarz ||| sprzedaj 25 przedmiotów na targu       nagroda 2 pkt umiejętności 

itd...

Biznesmen |  Zarób na targu 2500 monet i 1 oponkę       nagroda 1 oponka

Biznesmen ||  Zarób na targu 15000 monet i 5 oponek        nagroda 10k ekspa 

Biznesmen ||| Zarób na targu 100 000 monet i 25 oponek       nagroda 10 000 monet

itd...

Dobry kupiec | kup 1 przedmiot na targu          nagroda 15 energi

Dobry kupiec ||   kup 5 przedmiotów na targu          nagroda 1 oponka

Dobry kupiec |||   kup 10 przedmiotów na targu            nagroda 5 jednostek treningowych

itd.
 
 
Ten temat myślę, że można by jeszcze dopracować. Czekam na wasze opinie, może sugestie (choć wątpię bo większość z góry będzie na nie) 
ten temat jest korzystny dla suppa i dla graczy więc oceńcie, a ja przygotuje się na ostrą krytykę  :( 
Mam nadzieje, że chociaż komuś się spodoba bo troszeczkę tu posiedziałem. :super: 

Użytkownik łebmysteria edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 20:50


#2 ahaxd

ahaxd

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Serwer:PL24
Reputacja: 6

Napisano 08 kwiecień 2017 - 20:58

Pomysł mi się nawet podoba aczkolwiek twórcy prawie na 100% nie wprowadzą tego do gry. Trochę zepsuło by to klimat. Leci like za pracę.

#3 Seba705

Seba705

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 243

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:08

Przeczytałem i jestem na nie bo zepsuło by to całkowicie grę i lepiej chyba kupić samemu set niż cały od różnych osób 



#4 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:13

Przeczytałem i jestem na nie bo zepsuło by to całkowicie grę i lepiej chyba kupić samemu set niż cały od różnych osób 

Poprawka, nie zepsuło, lecz zmieniło, a gra się robi nudna, nie było by dobrze czegoś oryginalnego? nowego? co ożywi grę? 

Gdybyśmy się nie rozwijali to dalej mieszkalibyśmy w jaskiniach, a nawet gorzej, bo balibyśmy się, że zepsuje to klimat.

Poniekąd masz racje, ale nie każdy wyda 300 złotych na set 7% pełny. plus ciągłe wymienianie bo się słaby robi.

Prosiłbym gdybyś przemyślał to ponownie  :smilue:  ale bardzo dziękuje za tak szybką reakcje



#5 Seba705

Seba705

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 243

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:20

Poprawka, nie zepsuło, lecz zmieniło, a gra się robi nudna, nie było by dobrze czegoś oryginalnego? nowego? co ożywi grę? 

Gdybyśmy się nie rozwijali to dalej mieszkalibyśmy w jaskiniach, a nawet gorzej, bo balibyśmy się, że zepsuje to klimat.

Poniekąd masz racje, ale nie każdy wyda 300 złotych na set 7% pełny. plus ciągłe wymienianie bo się słaby robi.

Prosiłbym gdybyś przemyślał to ponownie  :smilue:  ale bardzo dziękuje za tak szybką reakcje

Set kosztuje 80 zł i jest on dużo lepszy niż np z walk ligowych i się set kupuje na np 250 lvlu bo w tedy się lvle dużo wolniej wbija i secik starczy na bardzo długo + ma miejsca na modyfikacje :)



#6 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:30

Set kosztuje 80 zł i jest on dużo lepszy niż np z walk ligowych i się set kupuje na np 250 lvlu bo w tedy się lvle dużo wolniej wbija i secik starczy na bardzo długo + ma miejsca na modyfikacje :)

Sety spod lady, a Iron? poza tym to dobry sposób na zarobienie oponek dla osób które ich nie kupują. Moja koleżanka z drużyny ma set phantom na 320 lvl i daje on mniej niż moje 5% z 280 (przecietnie) więc po wyłożeniu 8 dych dalej musisz kupić.


Użytkownik łebmysteria edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 21:30


#7 Seba705

Seba705

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 243

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:36

Sety spod lady, a Iron? poza tym to dobry sposób na zarobienie oponek dla osób które ich nie kupują. Moja koleżanka z drużyny ma set phantom na 320 lvl i daje on mniej niż moje 5% z 280 (przecietnie) więc po wyłożeniu 8 dych dalej musisz kupić.

W secie też zależy ile masz w podstawie i Najlepiej kupić set ligi mistrzów bo on zawsze z ligi może wypaść :)


Użytkownik Seba705 edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 21:39


#8 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:46

W secie też zależy ile masz w podstawie i Najlepiej kupić set ligi mistrzów bo on zawsze z ligi może wypaść :)

No dobrze, niech Ci będzie można kupić ten set spod lady, ale czy nie warto zaryzykować by mieć coś lepszego? poza mocnym zmienieniem hz co by to zrobiło? byśmy się wyróżniali a nie ciągle kopiowanie pomysłów i przerabianie na własne. Tym bardziej zastanawia mnie, po co jest zakładka opinie i sugestie na forum, skoro support nigdy nie bierze pomysłów? jestem świadkiem jednego wykorzystanego pomysłu. A mam konto blisko rok, a pomysły pojawiają się przeciętnie 1 na 2 dni.

Ale nie odbiegając od tematu. Czy nie warto spróbować czegoś nowego? by tak gra nabrała więcej barw, by nie polegało to ciągle na tym samym, w ten sposób w grze miałbyś cel zdobyć np jakiś przedmiot. Albo niektórzy wreszcie mogli by kupić upragniony młotek amnezji. Może drożej, ale wyjdzie lepiej nie wywalić 200 oponek na lumpeks bez rezultatu. na prawdę prosiłbym o dokładne przemyślenie tego tematu. Przez każdego. Chyba, że wolicie ciągłą rutynę... 


Użytkownik łebmysteria edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 21:47

  • Azurah lubi to

#9 Seba705

Seba705

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 243

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:52

No dobrze, niech Ci będzie można kupić ten set spod lady, ale czy nie warto zaryzykować by mieć coś lepszego? poza mocnym zmienieniem hz co by to zrobiło? byśmy się wyróżniali a nie ciągle kopiowanie pomysłów i przerabianie na własne. Tym bardziej zastanawia mnie, po co jest zakładka opinie i sugestie na forum, skoro support nigdy nie bierze pomysłów? jestem świadkiem jednego wykorzystanego pomysłu. A mam konto blisko rok, a pomysły pojawiają się przeciętnie 1 na 2 dni.

Ale nie odbiegając od tematu. Czy nie warto spróbować czegoś nowego? by tak gra nabrała więcej barw, by nie polegało to ciągle na tym samym, w ten sposób w grze miałbyś cel zdobyć np jakiś przedmiot. Albo niektórzy wreszcie mogli by kupić upragniony młotek amnezji. Może drożej, ale wyjdzie lepiej nie wywalić 200 oponek na lumpeks bez rezultatu. na prawdę prosiłbym o dokładne przemyślenie tego tematu. Przez każdego. Chyba, że wolicie ciągłą rutynę... 

Z młotkiem że można kupić się zgadzam i  co wprowadzili z opini ?



#10 Cerber

Cerber

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 34 postów
  • Miejscowość:Tajne łamane przez poufne ;)
  • Serwer:PL17
Reputacja: 18

Napisano 08 kwiecień 2017 - 22:27

Jak da mnie spoko, jestem na tak :D


db1806c76e537023730b02212962d705_orig.jp


#11 Podziemny Książe

Podziemny Książe

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 14 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:ΝAVY
Reputacja: 3

Napisano 08 kwiecień 2017 - 23:52

A wg mnie trochę do bani pomysł, załóżmy taki przykład:

 

Gram sobie na pl22, mam tam dwa konta, jedno ma 300 poziom, drugie 280, na pierwszym koncie mam uzbierane 700kk, na drugim zaś 1kk, z pierwszego konta wystawiam przedmiot za 1kk, kupuje je drugim kontem i wystawiam ponownie za 700kk, w ten właśnie sposób przełożyłem kupę szmalu na drugie konto i dzięki temu staje się ono "potęgą" na serwerze

 

Jak rozwiążesz ten problem?

 

Chyba że, jest tam jakiś proceder blokujący, bo mogłem przeoczyć w tym dość długim tekście 


Użytkownik Podziemny Książe edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 23:58

  • PanZero lubi to

#12 KAMA0289

KAMA0289

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • Miejscowość:Jarocin
  • Serwer:PL21
  • Postać:kamZi93
Reputacja: 101

Napisano 09 kwiecień 2017 - 08:37

pomysł bardzo fajnie dopracowany aczkolwiek to nie w klimacie hero zero jakies targi wiec też myślę jak koledzy wyżej że takie coś nie zostanie wprowadzone :(


Nagrywam na Youtube

Nazwa : kama0289


#13 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:25

A wg mnie trochę do bani pomysł, załóżmy taki przykład:

Gram sobie na pl22, mam tam dwa konta, jedno ma 300 poziom, drugie 280, na pierwszym koncie mam uzbierane 700kk, na drugim zaś 1kk, z pierwszego konta wystawiam przedmiot za 1kk, kupuje je drugim kontem i wystawiam ponownie za 700kk, w ten właśnie sposób przełożyłem kupę szmalu na drugie konto i dzięki temu staje się ono "potęgą" na serwerze

Jak rozwiążesz ten problem?

Chyba że, jest tam jakiś proceder blokujący, bo mogłem przeoczyć w tym dość długim tekście


Za takie coś kolego masz bana za multikonto ;)




Z młotkiem że można kupić się zgadzam i co wprowadzili z opini ?

To, że gdy skierowujesz na bohaterski czyn w samolocie podróżnym pomiędzy strefami, to pokazuje ile brakuje Ci do końca.

Użytkownik malinovaPatrycja edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 16:50
Połączenie postów

  • Azurah lubi to

#14 Podziemny Książe

Podziemny Książe

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 14 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:ΝAVY
Reputacja: 3

Napisano 09 kwiecień 2017 - 18:53

Za takie coś kolego masz bana za multikonto ;)

 

 


To, że gdy skierowujesz na bohaterski czyn w samolocie podróżnym pomiędzy strefami, to pokazuje ile brakuje Ci do końca.

 

 

 

dopóki nikt Cię nie zgłosi to można w sumie grać nawet na 50 kont :P więc jak to zabezpieczysz?



#15 KubaRolnik

KubaRolnik

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 postów
  • Serwer:PL22
  • Postać:KubaRolnik
  • Drużyna:Mad House
Reputacja: 80

Napisano 09 kwiecień 2017 - 19:34

Ja jestem za,ale support tego i tak nie wprowadzi.



#16 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 11 kwiecień 2017 - 18:17



dopóki nikt Cię nie zgłosi to można w sumie grać nawet na 50 kont :P więc jak to zabezpieczysz?

Po pierwsze to nie wiem kto wyrobi na 50kontach
Po 2 zglosic gracza ktory zbyt szybko staty podbija to nie problem
Po 3 kazdy moze kupic ten przedmiot

 

Co do tego klimatu, wielki update zmienil klimat hz? Zyjemy i wiele graczy jest szczesliwych. Klimat sie zmienia wraz z osobami.
Gdyby nie zmiany to zycie by nudne.
Nie wiem czy cale zycie chcielibyscie ukladac jeden pustak na to samo miejsce.
Albo cale zycie walkowac jeden temat lekcji.
Albo cale zycie gotowac rosol.
Oryginalnosc tej gry=0
Czemu by tego nie zmienic? Nie nudzi wam sie? xxx.//Paweł106 Wolny kraj, wlasne zdanie. A wiec Waszym zdaniem, nie robi sie to nudne?
Nie chcecie zmian?


Użytkownik Pawel106 edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 19:17
Połączenie postów. Krytykę i skargi odnośnie gry, należy kierować do Supportu.


#17 Azurah

Azurah

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Serwer:PL2
  • Postać:Azurah
  • Drużyna:Aniołki Azury
Reputacja: 96

Napisano 15 kwiecień 2017 - 20:03

Podoba mi się ten pomysł, może nie w całości, bo trochę to wszystko skomplikowane, ale co do zwykłego targu na przedmioty, to zdecydowanie, bardzo TAK.

 

Czy nikt z mających obiekcje nie gra w jakieś MMO?

 

Gram w xxx 3 lata, nie wyobrażam sobie, żeby tam nie było targu... Bez przerwy coś "wpada", tak jak tu - "nagroda" w postaci "śmiecia" czyli przedmiotu o bardzo niskiej wartości "bojowej".

Tam można to albo sprzedać, albo... rozbić.  Czyli odzyskać z przedmiotu jego części składowe, co się opłaca.

 

Ale o tym nie mówimy, mówimy o Targu. 

Poza "śmieciami" trafiają się bardzo dobre przedmioty, ale z jakichś względów nie odpowiednie dla mojej postaci.   Szlag by mnie trafił, gdybym mogła to tylko rozbić, albo sprzedać u Kupca (jak tu) za marne grosze.

 

I od tego właśnie jest targ - mnie ten przedmiot nie pasuje, ale komuś innemu tak i to bardzo. 

Są dwie możliwości sprzedaży: 

- ja wystawiam przedmiot i czekam, kto się połasi za moją cenę,

- albo sprzedaję tym, którzy czekają na taki właśnie przedmiot, czyli wystawili na targu ofertę kupna, za konkretną cenę.

 

W każdej tego typu grze waluta gry jest bardzo pożądana.

W xxx niektórzy ludzie ganiają po mapach jak przysłowiowy "kot z pęcherzem"  tłukąc bossy i wszystko co się rusza - aby zdobyte przedmioty sprzedać i zdobyć złoto.

 

Dodatkową zachętą do takiego biegania za zdobyczą jest to, że w xxx za złoto (walutę gry) można OD INNYCH GRACZY kupować "gemy" - walutę za prawdziwe pieniądze, jak tu oponki.

 

I najważniejsze:  targ nie ma nic wspólnego z "atmosferą gry" czy czymś tam podobnym.

 

Co ma piernik do wiatraka?  Targ jest OBOK gry, nigdy targ czyli handel między Graczami nie jest częścią gry.

 

W przeglądarkowej gierce xxx , również niemieckiej firmy, Gracze handlują wyrobami ze swoich farm - to daje walutę gry, za którą w sklepie gry można kupić wiele rzeczy. 

Oczywiście są tam "misje" za które są monety, jak tu - ale czy ktoś zna sytuację, kiedy waluty gry jest za dużo?  :P

 

Co więcej, wydaje mi się, że w początkowym pomyśle na grę twórcy myśleli o targu - dlatego dostajemy te śmieci za misje, które możemy sprzedać teraz tylko w sklepie gry.

Targ byłby tutaj czymś absolutnie naturalnym, jak w każdej grze, w której takie coś funkcjonuje.

 

A do martwiących się o "przekręty", multikonta itp - rzeczywiście w pomyśle Autora łebmysteria jest "deczko" za dużo komplikacji, ale w zwykłym, prostym targu przedmiotami od gry, żadnych zagrożeń nie ma

A jeśli nawet można jakieś wymyślić, to wierzcie mi - programiści poradzą sobie z tym śpiewająco. :P  Oni sobie nie radzą tylko z tym, czego MY byśmy chcieli. :P


Użytkownik ala1212 edytował ten post 15 kwiecień 2017 - 20:08
nazwy innych gier


#18 łebmysteria

łebmysteria

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Miejscowość:5 km o Ciebie
  • Serwer:PL15
  • Postać:łebmysteria
  • Drużyna:Monarchia-Na zawsze i jeszcze dłużej!
Reputacja: 69

Napisano 16 kwiecień 2017 - 22:57

Podoba mi się ten pomysł, może nie w całości, bo trochę to wszystko skomplikowane, ale co do zwykłego targu na przedmioty, to zdecydowanie, bardzo TAK.

Czy nikt z mających obiekcje nie gra w jakieś MMO?

Gram w xxx 3 lata, nie wyobrażam sobie, żeby tam nie było targu... Bez przerwy coś "wpada", tak jak tu - "nagroda" w postaci "śmiecia" czyli przedmiotu o bardzo niskiej wartości "bojowej".
Tam można to albo sprzedać, albo... rozbić. Czyli odzyskać z przedmiotu jego części składowe, co się opłaca.

Ale o tym nie mówimy, mówimy o Targu.
Poza "śmieciami" trafiają się bardzo dobre przedmioty, ale z jakichś względów nie odpowiednie dla mojej postaci. Szlag by mnie trafił, gdybym mogła to tylko rozbić, albo sprzedać u Kupca (jak tu) za marne grosze.

I od tego właśnie jest targ - mnie ten przedmiot nie pasuje, ale komuś innemu tak i to bardzo.
Są dwie możliwości sprzedaży:
- ja wystawiam przedmiot i czekam, kto się połasi za moją cenę,
- albo sprzedaję tym, którzy czekają na taki właśnie przedmiot, czyli wystawili na targu ofertę kupna, za konkretną cenę.

W każdej tego typu grze waluta gry jest bardzo pożądana.
W xxx niektórzy ludzie ganiają po mapach jak przysłowiowy "kot z pęcherzem" tłukąc bossy i wszystko co się rusza - aby zdobyte przedmioty sprzedać i zdobyć złoto.

Dodatkową zachętą do takiego biegania za zdobyczą jest to, że w xxx za złoto (walutę gry) można OD INNYCH GRACZY kupować "gemy" - walutę za prawdziwe pieniądze, jak tu oponki.

I najważniejsze: targ nie ma nic wspólnego z "atmosferą gry" czy czymś tam podobnym.

Co ma piernik do wiatraka? Targ jest OBOK gry, nigdy targ czyli handel między Graczami nie jest częścią gry.

W przeglądarkowej gierce xxx , również niemieckiej firmy, Gracze handlują wyrobami ze swoich farm - to daje walutę gry, za którą w sklepie gry można kupić wiele rzeczy.
Oczywiście są tam "misje" za które są monety, jak tu - ale czy ktoś zna sytuację, kiedy waluty gry jest za dużo? :P

Co więcej, wydaje mi się, że w początkowym pomyśle na grę twórcy myśleli o targu - dlatego dostajemy te śmieci za misje, które możemy sprzedać teraz tylko w sklepie gry.
Targ byłby tutaj czymś absolutnie naturalnym, jak w każdej grze, w której takie coś funkcjonuje.

A do martwiących się o "przekręty", multikonta itp - rzeczywiście w pomyśle Autora łebmysteria jest "deczko" za dużo komplikacji, ale w zwykłym, prostym targu przedmiotami od gry, żadnych zagrożeń nie ma.
A jeśli nawet można jakieś wymyślić, to wierzcie mi - programiści poradzą sobie z tym śpiewająco. :P Oni sobie nie radzą tylko z tym, czego MY byśmy chcieli. :P



Są przekręty więc jest to wymagane,nie chce patrzeć na 2 lvl setem na 300.
Wysyłam do supportu. Może wreszcie kiedyś... żartuje i tak się nie uda. Ale proszę o zamknięcie tematu

#19 Estebam.

Estebam.

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Serwer:PL19
Reputacja: 33

Napisano 17 kwiecień 2017 - 09:19

A może się właśnie uda :D


  • Édstok i jestem f lubią to

#20 kondzio11111

kondzio11111

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Serwer:PL10
  • Postać:kondzio1
  • Drużyna:My to koksy
Reputacja: 1

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:09

jestem na tak


                                                 pomogłem daj like





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych