Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Jak grać? (dla nowych i starych użytkowników)


  • Please log in to reply
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlterPL

AlterPL

    Miłośnik forum

  • Banned
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Miejscowość:Alterolandia.
  • Postać:Kiedyś piękna i sławna jak ja - dziś ukryta w moim cieniu.
Reputacja: 92

Napisano 09 lipiec 2015 - 15:26

Było wiele poradników na ten temat, ale ja pragnę napisać jeszcze jeden.

Otóż dzisiaj Wam wyjaśnie, z mojego doświadczenia, jak zacząć, a przede wszystkim jak kontynuować grę.



Jak zacząć?

Najlepiej jest zacząć w pierwszym dniu (start serweru).
Na początku musimy zakończyć samouczek. Po zakończeniu, pierwsze co to musimy ustawić misję (zakupując wspomagacz misji -50% za oponki, które mamy - powinniśmy ich mieć 10, chybaże zakończyliśmy misje samouczkową za 1 oponkę), następnie przechodzimy do rankingu i zaatakować graczy, którzy już utworzyli konto, a my w miarę ich pokonamy. Dzadzą nam dodatkowe monety, które zagospodarujemy na zakup nowych rzeczy w Lumpeksie (następny krok). Uważam, że itemy mogą nam dać więcej niż zwykłe punkty umiejętności (na początek).

Po osiągnięciu 500 honoru, w zakładce "Pojedynek & Liga", w zakładce Liga, mamy dostępne wejście do Bronzu III, oczywiście wstępujemy i przedłużamy wspomagacz (radzę go na początek przedłużyć za oponki, które w między czasie możemy zakupić, aby nie tracić monet; jeżeli jednak nie kupimy oponek możemy przedłużyć wspomagacz za monety). Pamiętajmy, że Liga daje Nam więcej monet po wygranej walce ligowej oraz dodatkowe % punktów umiejętności do podstaw.

Co do drużyny początkowej to większość z nich oczekuje wpłaty oponek jako wpisowe. Często jest to kwota 125 oponek, zestaw pakietu startowego (jest ważny 30 dni od zarejestrowania konta). Jednak odradzam wpłacanie na początek oponek, ponieważ często w rozwoju prowadzą drużyny, które później się rozpadają. Można również wynegocjować swoje przyłączenie do drużyny, wpłacając tylko większą ilość monet. Skoro jesteśmy już przy monetach to one są bardzo ważne, szczególnie na początku kiedy rozwijamy drużynę tylko za monety.

Przejdźmy zatem do zagospodarowywania monet. Na początkowym stadium gry odradzam pakowania monet w punkty umiejętności, o wiele bardziej wyjdziemy na + gdy będziemy zakupywali, bądź też zdobywali rzeczy, ulepszające naszą postać. Ja zawsze staram się porówno zawszeinwestować w siebie i w drużynę (50/50).



Jak robić statystyki?

Proponuję, kiedy gra się ustatkuje (około 200 poziomu) wykonujemy misję niekoniecznie na doświadczenie. Możemy robić, np. ostatnie przedłużenie energii zagospodarować na misje z większą ilością monet.

Co do samych statystyk to od początku wykonujemy treningi, staramy się mało inwestować w siłę, ale o niej nie zapominamy. Interesuje nas intuicja, a przede wszystkim inteligencja, kondycja trochę mniej.

Ale pamiętajmu, iż dzięki inteligencji zadajemy większe ciosy krytyczne dlatego jest ona równie ważna jak intuicja, dzjęki której unikamy ciosów naszego przeciwnika. Kondycja dodaje nam tylko punkty życia, którycj nie możemy mieć za mało ani za dużo. Siła współgra z inteligencją, ale nie przesadzajmy z nią. Wystarczy 1,5 siły w stosunku do 4 inteligencji i intuicji (np. 1500 siły, 4000 inteligencji, 4000 intuicji). Kondycja w tym stosunku może pozostać na poziomie 3,7-3,8.



Jak ekspić?

Ja preferuję misje trudnej walki, które dają nam w stosunku do 1 energii 500 PD. Możemy również używać zmysłu bohatera.
Trudne misje dają nam również wiele monet.



100 000 000 monet.

Gdy zbieramy 100 milionów monet nasze statystyki się cofają. W tym okresie preferuję robić misje na same monety. Ja osobiście zbieram monety po 250 poziomie i na około 290 mam już 100 mln do wydania.

Po co właściwie zbierac?

Robi się to nie tylko dla polepszenia statystyk, ale także dodatkowych oponek i doświadczenia. (Za wszystkie bohaterskie czyny z serii: "Gorączka zakupów" można otrzymać ponad 1200000 PD oraz 54 oponki.)



Po 300 poziomie.

Proponuję po 300 poziomie robić misje na monety, aby tylko polepszac statystyki. Poziom sam przyjdzie robiąc misje i zadania nadzwyczajne (które również dają nam monety).




Dodatkowe informacje:
- Bardzo ważny jest również towarzysz. Bardzo dobryczawiera umiejętności: niewyczerpane źródełko, sokole oko, ucieczka spod łapy.
- Wykonywanie zadań nadzwyczajnych pomaga nam zdobywać części setowe, które dodaja 5% bonusy do poszczególnych statystyk .
- Ataki na łotra opłacają się tylko wtedy kiedy "padnie". Dostaniemy wtedy dużo doświadczenia, jak i jednostki treningowe, które spożytkujemy na dodatkowe pkt statystyk.
- W pojedynkach ligowych możemy wygrać przedmioty setowe, które dodają nam 7% bonusu do poszczególnych statystyk za skompletowanie odpowiednich części.



W razie jakich kolwiek zastrzeżeń proszę pisać posta pod tematem.

Jest to mój poradnik i sposoby w nim są takie jak ja robie (i inni użytkownicy). Nie musicie się z tym zgadzać.

Jeżeli macie propozycje ulepszenia poradnika to zapraszam na PW lub w poscie pod tematem.


Moderatorów proszę o nie zamykanie tego tematu.




Pozdrawiam,
AlterPL

#2 Respawn1

Respawn1

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Leśniówka
  • Serwer:PL14
  • Postać:UNESCO
  • Drużyna:Gryffindor
Reputacja: 25

Napisano 09 lipiec 2015 - 16:00

Było dużo takich tematów, ale łap like :)



#3 Diego27

Diego27

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Serwer:PL6
Reputacja: 0

Napisano 09 lipiec 2015 - 16:10

Dobrze opisałeś ten temat i myślę, że przyda się innym graczom gdyż nie wszyscy wiedzą jak grać lub i o co chodzi w grze. Także dla doświadczonych graczy. Żeby w miarę wiedzieć co robić dalej...



#4 NeverMind

NeverMind

    Były Moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 556 postów
Reputacja: 312

Napisano 09 lipiec 2015 - 17:24

Poradnik dla nowych już jest.
I to dobrze zrobiony.

Doświadczeni gracze mają swoje sposoby na grę.
Więc temat nie potrzebny.

Uważam, że można zamknąć.



#5 Ozzzj

Ozzzj

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Miejscowość:Gdzieś tam w ciemnym lesie, zaraz po tym typie w masce.
  • Serwer:PL12
  • Drużyna:Jeżeli w niej jestem to wiadomo że top 1.
Reputacja: 102

Napisano 09 lipiec 2015 - 17:29

Poradnik dla nowych już jest.
I to dobrze zrobiony.
Doświadczeni gracze mają swoje sposoby na grę.
Więc temat nie potrzebny.
Uważam, że można zamknąć.


Każdy poradnik inaczej napisany niż wcześniejsze, jest bardzo mile widziany na forum.
Nie ma potrzeby zamykania, skoro jest on inny od reszty.
  • PRO8L3M, OliHZ i koxu16 lubią to

#6 Lolesław

Lolesław

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Miejscowość:Lolesławowo
  • Serwer:PL15
  • Postać:PσρєкMσиѕтєя
Reputacja: 1

Napisano 29 listopad 2015 - 16:44

Ładny, długi temat. Chociaż to już było, to się napracowałeś ;) Leci lajk


Użytkownik Lolesław edytował ten post 29 listopad 2015 - 16:45

Szarąbisty gość "Lolesław" :D


#7 MiloBGC

MiloBGC

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Serwer:PL15
  • Postać:MiloBGC
  • Drużyna:BANG
Reputacja: 32

Napisano 03 grudzień 2015 - 05:37

:super:


Bez_tytu_u1.png


#8 Sebvs

Sebvs

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Miejscowość:Lubin
  • Serwer:PL20
  • Postać:glupekk
  • Drużyna:Zobacz sam :)
Reputacja: 9

Napisano 21 wrzesień 2016 - 19:47

Było dużo takich tematów ale twój się różni od innych :D 


Pomoglem ? Lajkacz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych