Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Poradnik "Graficzny"


  • Please log in to reply
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bohatereł

Bohatereł

    Amator

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 87

Napisano 27 czerwiec 2014 - 21:29

Witam

Patrząc na niektóre grafiki w pomysłach mam ochotę coś sobie zrobić. Oczywiście nie oczekuję od nikogo idealnych grafik itp. Jednak pomysły z własną grafiką wyglądają dużo lepiej (tak Terjo ciebie też się to tyczy).

 

Zaczynamy ;)

 

Najpierw pobierz najnowszą wersję programu graficznego GIMP (wersja 2.8.10), lub program graficzny o podobnych możliwościach.

Tak u mnie wygląda okno tego programu (istnieje możliwość przemieszczania mniejszych okien, aczkolwiek ja wolę widok z jednym oknem):

2h5ie02.jpg

Polecam używać stalówki o ustawieniach (zaznaczonych na czerwono) zbliżonych do pokazanych. Wagę polecam dostosować do własnych upodobań.

Narzędzie rysownicze już mamy, teraz wystarczy coś narysować. Pokażę wam jedną technikę (tę, którą wykonałem Szablony Bohaterów).

2nvcuhk.jpg

  1. Przygotowujemy obrazek. Może być z internetu, albo jeśli potraficie rysować na własnej kartce, możecie przeskanować jakieś wasze dzieło do komputera. Ja użyję tego:
    2rco4zr.jpg.
  2. Wklejamy nasz obrazek, oraz tworzymy nową przezroczystą warstwę (Ctrl+Shift+N). Potem ustalamy ustawienia stalówki i zaczynamy rysować po konturach. Mi to wyszło tak:
    smynt2.png
  3. Następnie tworzymy nową przezroczystą warstwę. Warstwy układamy w taki sposób:
    33l1nvr.jpg (warstwę z rysunkiem usuwamy).
  4. Aby pokolorować, na przezroczystej warstwie za pomocą Zaznaczenia odręcznego (F) zaznaczamy obszar, który chcemy pomalować na jeden kolor. Możemy wychodzić na kontury, gdyż i tak nasze kolorki, będą za nimi.
    2euo282.jpg
  5. Gdy mamy zaznaczenie, wybieramy kolor i za pomocą kubełka wypełniamy zaznaczenie. Po wypełnieniu możemy zaznaczenie usunąć (Shift+Ctrl+A). U mnie tak wygląda rysunek:
    dnlh52.jpg.
  6. Dokańczamy wyżej wymienionym sposobem malowanie. I mamy ładny i pokolorowany obrazek. To moje dzieło:
    21e42ty.jpg
    (wiem nie jest ładne, ale robiłem na szybko aby pokazać wam jak to zrobić).
  7. Teraz pozostaje nam wyeksportować nasze dzieło do formatu .png. Aby umieścić nasz obrazek na forum wystarczy wejść na darmowy hosting zdjęć, załadować zdjęcie i skopiować tekst w znacznikach: „,” razem ze znacznikami.

Poradnik pisany w 100% przeze mnie. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Możecie pytać mnie na PW w razie jakichś problemów, oraz pytań niekoniecznie dotyczących poradnika.

Pozdrawiam



#2 Kopciuszek

Kopciuszek

    ...

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 797 postów
  • Miejscowość:Cracov
  • Serwer:PL1
  • Postać:Kopciuszek
Reputacja: 677

Napisano 28 czerwiec 2014 - 08:21

Zamykam w celu uniknięcia spamu oraz podpinam.


9uci.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych