Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Reandra poleca


  • Please log in to reply
78 odpowiedzi w tym temacie

#61 Król Julian

Król Julian

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 536 postów
Reputacja: 523

Napisano 05 sierpień 2016 - 23:41

Pamiętam jakie było pierwotne przeznaczenie tematu i mam nadzieję, że nie przeszkadzam.

John Flanagan - "Zwiadowcy: wczesne lata. Turniej w Gorlanie." (Jest to prequel do serii "Zwiadowcy".)

Halt, który uciekł z rodzinnej Hibernii trafia do Araluenu. Tam, uczony przez zwiadowcę Pritcharda, zdobywa umiejętności prawdziwego zwiadowcy. Korpus ten podlega wyłącznie królowi i ma za zadanie strzec porządku w lennach kraju. Halt z Crowleyem odkrywają spisek przeciwko królowi, któremu przewodzi, żądny władzy, baron Morgaratch. Razem ruszają na północ by odnaleźć księcia Duncana, dzięki któremu będą w stanie obronić koronę przed baronem.


Jakub Ćwiek - "Chłopcy"

Co się stanie, gdy Zagubieni Chłopcy, dawniej pod wodzą Piotrusia Pana, znajdą się w naszym świecie, a dokładniej u Nas w Polsce? Jedno jest pewne będzie głośno i niebezpiecznie.
Zagubieni Chłopcy pod wodzą zabójczo sensownej Dzwoneczek jako zakapiory zrobią wszystko by przetrwać i pozostać dziećmi. Niegdyś nieświadome dzieci, teraz odziani w skóry, wulgarni motocykliści.

(Książka jest pełna treść nieprzeznaczonych dla dzieci.)

Już jutro zabieram się do czytania "Darów anioła". Teksty opisujące książki, zostały napisane przeze mnie z małą pomocą internetu.

Użytkownik Król Julian edytował ten post 05 sierpień 2016 - 23:48

  • Reandra lubi to

5AJWLJQ.png


#62 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 06 sierpień 2016 - 15:37

Pamiętam jakie było pierwotne przeznaczenie tematu i mam nadzieję, że nie przeszkadzam.
 

W żadnym wypadku nie przeszkadzasz, wręcz przeciwnie :)  :hlehle:


  • Król Julian lubi to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#63 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 08 wrzesień 2016 - 17:56

Dzisiaj jedna książka, ale za to - BOMBOWA.

 

Marcin Ciszewski "Mróz"

 

Cytując zaprzyjaźnioną stronę www, "trzymający w napięciu policyjny thriller z meteorologiczną katastrofą w tle". Mówiąc po ludzku, rzecz zaczyna się raczej banalnie, od zabójstwa meteorologa z IMGW. W sumie nic szczególnego, ale jednak - syntoptyk ów jest (a raczej był) autorem katastrofalnej prognozy pogody, która ma się niestety spełnić w stu procentach. Oczywiście władzom nie zależy na tym, żeby to się rozniosło, dlatego śledztwo zostaje wyciszone, członkowie zespołu policyjnego wysłani na przymusowy urlop. W tle rozgrywa się ostra gra na samych szczytach rządowych, w którą wmieszane są prawdopodobnie mocarstwa ościenne (mniej i bardziej) i spore pieniądze. 

 

FAKTY: Nadkomisarz Jakub Tyszkiewicz. Zwykły glina z Komendy Stołecznej. Rutynowe śledztwo...

SCENERIA: Nowa epoka lodowcowa, temperatura -60 stopni Celsjusza, kilkumetrowa warstwa śniegu, zerwane przez wiatr linie energetyczne...

AKCJA: Trzęsienie na najwyższych szczeblach władzy w państwie...

REZULTAT: Na żądanie premiera, Tyszkiewicz ląduje w samym centrum kataklizmu...




 

Oczywiście polecam, kochani. 400 stron pożarte w jeden wieczór. Czytajcie teraz, póki nie ma za dużo sprawdzianów ;) bo gwarantuję, że nie odpuścicie, aż skończycie.


  • Król Julian i NeMeZiQ lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#64 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 17 wrzesień 2016 - 17:41

:papa: Badaboom! :nerd:

 

To znowu ja, Wasza ulubiona polecaczka książek, ha, ha ( ale słówko wymyśliłam, co?)

Dziś na tapecie - Aneta Jadowska i jej heksalogia o przygodach Dory - Teodory, ale tego imienia nie znosi - Wilk.
Główna bohaterka jest wiedźmą, biegle włada magią miłości i magią wojowników, a sypia z diabłem i aniołem (w jednym łóżku, ale spokojnie, bez szaleństw). Oprócz tego jest byłą policjantką i mieszka w dwóch Toruniach. Tym realnym i tym magicznym (co na to ojciec dyrektor?). Oczywiście dziewczyna przyciąga wszystkie możliwe kłopoty związane z wilkołakami, wampirami, a także przedstawicielami innego systemu wierzeń. Całość napisana bardzo sprawnie, akcja w zasadzie nie słabnie od początku do końca, jest jedno "ale". Książki są bardzo podobne do innych, które kiedyś już polecałam (chodzi mi o Kate Daniels). Ale co właściwie innego można wymyślić w urban fantasy?

 

Tak czy inaczej, przeczytajcie. Oto tytuły:

 

- Złodziej dusz

- Bogowie muszą być szaleni

- Zwycięzca bierze wszystko

- Wszystko zostaje w rodzinie

- Egzorcyzmy Dory Wilk

- Na wojnie nie ma niewinnych


  • Król Julian i NeMeZiQ lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#65 *KnockOut*

*KnockOut*

    Były Moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Red Devils
Reputacja: 194

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:39

Hej ;)

 

Czytałaś może książkę "Schronienie" Harlana Cobena? Bo nie wiem czy warto się za nią zabierać?


  • Król Julian lubi to

7201229_sdsdsdsd.png

Started From The Bottom


#66 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 28 wrzesień 2016 - 16:01

Hej ;)

 

Czytałaś może książkę "Schronienie" Harlana Cobena? Bo nie wiem czy warto się za nią zabierać?

Nie, ale mogę poszukać i przeczytać :)


  • Król Julian lubi to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#67 *KnockOut*

*KnockOut*

    Były Moderator

  • Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Red Devils
Reputacja: 194

Napisano 28 wrzesień 2016 - 19:18

Nie, ale mogę poszukać i przeczytać :)

 

Zacząłem czytać w nocy, polecam gorąco 


  • Król Julian i Reandra lubią to

7201229_sdsdsdsd.png

Started From The Bottom


#68 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 18 listopad 2016 - 16:29

Powitać miłośników czytania! Mam nadzieję, że jeszcze tacy są. Trochę długo mnie tu nie było - mea culpa! - a zatem postaram się nieco poprawić statystyki czytelnicze (i tego tematu w wyświetleniach).
 
Olaf Stapledon - "Last and first men"
 
Co tu dużo mówić. Dzieło z kanonu Science-fiction (którego to gatunku literackiego jestem wielbicielką). Genialnie napisana, genialnie zaplanowana prawie space-opera na temat dziejów ludzkości aż do czasu prawie dwa miliardy lat w przyszłość, kiedy to Siedemnasty Człowiek (ostatni człowiek) staje oko w oko z ostateczną i nieuniknioną zagładą, zwraca się zatem do przedstawiciela Pierwszego Człowieka i opowiada mu historię rozwoju ludzkości. Książka ta niestety nie została wydana w języku polskim (a wielka szkoda), więc niestety będzie fascynującą lekturą tylko dla tych, którzy znają angielski przynajmniej w stopniu umożliwiającym komunikację. Ale i tak warto!!
 
Arthur C. Clarke "Gwiazda"
 
...i inne opowiadania, których jest siedemnaście, a każde daje do myślenia. Jedno więcej - właśnie tytułowa "Gwiazda" - jedno mniej, ale wszystkie razem są po prostu wspaniałe. Autor "Odysei kosmicznej" i "Spotkania z Ramą" nie mógłby zawieść czytelników. Szczególnie mogę polecić opowiadanie "Dziewięć miliardów imion Boga", jeśli ktoś lubi nieco duchowych przemyśleń.
Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby ktoś wypisał WSZYSTKIE imiona Boga?...
 
Reszta w czytaniu  :super:  :*
 
PS. Przypomniało mi się coś. Fragmenty Stapledona można znaleźć przetłumaczone na polski w antologii SF Jamesa Gunna "Droga do science-fiction". Też coś o niej niedługo napiszę. 

Użytkownik Reandra edytował ten post 18 listopad 2016 - 16:38

  • Król Julian lubi to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#69 XNenoX

XNenoX

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 394 postów
  • Miejscowość:Deutschland
  • Serwer:PL1
Reputacja: 127

Napisano 22 listopad 2016 - 20:07

White Fang

Ang.książka,możesz zrobić jej recenzję :D


  • Reandra i adik2002 lubią to

Powrót


#70 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 22 listopad 2016 - 20:13

White Fang

Ang.książka,możesz zrobić jej recenzję :D

Dlaczego nie? Następnym razem :)


0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#71 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 11 marzec 2017 - 19:15

Kolejna porcja polecanek :)

 

Nicola Yoon - Ponad wszystko

 

Bohaterką tej książki jest siedemnastolatka z dziwną i kłopotliwą chorobą - SCID, czyli alergia na wszystko. Dosłownie. Siedzi zamknięta w domu i obserwuje świat przez okno.Do dnia, w którym do sąsiedniego domu wprowadza się rodzina z dwojgiem dzieci. Jedno z nich, chłopak, wzbudza zainteresowanie Maddy (bo tak ma na imię). Co z tego wyniknie? Do czego potrafi doprowadzić toksyczne uczucie? Przeczytajcie. Warto!

 

Peter Hince - Queen. Nieznana historia

 

A to pozycja z gatunku biograficznych, ale nie nazwałabym jej tak. Autor przez wiele lat był pracownikiem technicznym Queen, jeździł z zespołem w trasy i znał życie rockmena "od podszewki". Napisane żywym, wesołym językiem :) i jeśli ma paść słowo na k, to pada. 

 

Aneta Jadowska - Akuszer bogów

 

Autorka przygód Dory i Szamana wraca z kolejnym tomem przygód, tym razem Nikity i Robina :) klimat urban fantasy połączony z elementami nordyckiej mitologii. Oczywiście pełno scen porządnego łomotu :) kilka wpisów wcześniej pisałam o tej autorce. Nadal polecam!! 


  • Król Julian lubi to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#72 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 22 kwiecień 2017 - 17:17

   Dzień dobry, mole książkowe! czy to już totalnie zagrożony gatunek? Biblioteka Narodowa ogłosiła kolejny raport z (nie)czytelnictwa Polaków. Nieczytających w ubiegłym roku było 63%. Zatrważające, bo nieczytających niczego - ani książek, ani gazet. Z kolei czytających siedem i więcej książek było 10,20 %. Polecam stronę Biblioteki z tym właśnie raportem, tu jest link (ale może zniknąć, bo w końcu jest linkiem zewnętrznym - http://www.bn.org.pl...rodowej.html)
   Pamiętam, co mówiła moja pani profesor od prawa administracyjnego - ciemnym ludem łatwiej rządzić, ciemny lud wszystko łyknie, nawet największą głupotę. Dlatego proszę Was gorąco, czytajcie. Cokolwiek, gazety, tabloidy, lektury szkolne - ale czytajcie. Nie dajcie się ogłupić. A to ode mnie. 

 

Brandon Sanderson - Legion

 

   Bohater książki jest zupełnie normalny, więcej - jest geniuszem. W ciągu kilku godzin jest w stanie przyswoić sobie wiedzą konieczną do opanowania danej umiejętności czy dziedziny sztuki. Niestety w tym celu jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi. W tym momencie ma on już ponad 40 osobowości. Pewna firma wynajmuje go do rozwiązania interesującej zagadki i w tym momencie zaczynają się przygody. Ale i kłopoty...

 

Piotr Wesołowski - Sobowtór Boga

 

   Co byś zrobił, gdyby pewnego dnia okazało się, że pewien tajemniczy przedmiot, który masz w domu i którego właściwie nie zauważasz, dał Ci niezwykłe wręcz moce? Czy zatrzymałbyś je dla siebie, czy podzielił z innymi? Bohater powieści właśnie został "wybrany" i jego życie stanęło na głowie. Jak się to skończy? Polecam lekturę. 

 

Frank Herbert i jego Kroniki Diuny

 

   Kosmos stworzony prze Franka Herberta, a po jego śmierci również przez jego syna, zaskakuje rozmachem i wielobarwnością. Nie brak w nim czarnych charakterów, nie brak i bohaterów. Na pewno słyszeliście, może nawet przez przypadek, nazwę Diuna, Arrakis... warto przeczytać, chociażby dlatego, że warto się przekonać, że wszechświat SF nie kończy się na Gwiezdnych Wojnach i Star Treku. 

 

   Gdyby ktoś miał jakieś pytania, zapraszam do siebie na priv. Może nie jestem tutaj codziennie, ale pocztę sprawdzam regularnie  :smilue:  :nerd:


Użytkownik Reandra edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 17:18

  • Król Julian i ewa47 lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#73 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 19 czerwiec 2017 - 16:58

Cześć, pszczółki moje kochane!  :haha:  :haha: specjalnie i tylko dla Was kolejne godne przeczytania tytuły.

 

Raphael Montes - Sekretna kolacja
 
   Rzecz dzieje się w Brazylii, ale tak na dobrą sprawę mogłaby się dziać wszędzie. Czterech przyjaciół wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Świat leży u ich stóp, prawda? Nie wszystko jednak idzie po ich myśli i już wkrótce wpadają w długi. Grozi im eksmisja. Wtedy, aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes - ekskluzywne kolacje, których menu bardzo (naprawdę bardzo) daleko przekracza pojęcie i granice rzeczy uważanych za jadalne. 
   Kilku przyjaciół, wielkie pieniądze, niespełnione ambicje, mroczny sekret. W czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi...
 
Marcin Wolski - Post-Polonia
 
   W dzisiejszych niespokojnych czasach warto zadać sobie pytanie - dokąd zmierza Polska? Mistrz satyry celnie parodiuje współczesną sytuację polityczno-społeczną w kraju i Unii. 
   Mamy rok 2020. Polska pod rządami Partii Obiecanek, prezydenta Wronisława Gomorrowskiego i marszałka Sejmu Moczypsa zostaje przyłączona do Królestwa Szwecji. Jednak w podbitym narodzie powstaje ruch odnowy i odbudowy Rzeczpospolitej. Oto garść malowniczych postaci - Emilia Fajans, potencjalna kandydatka na bohaterkę narodową, Michałek Księdzów, syn ludu i genialny haker, Kordian Chamiak, sfrustrowany porucznik BOR. I wielu, wielu innych, których mimo oczywistych zmian na pewno rozpoznacie.
   A jak będzie naprawdę? Pożyjemy, zobaczymy...
 
Wojtek Miłoszewski - Inwazja
 
   Naprawdę, mocno się zastanawiam, polecając Wam tę książkę. Nie chodzi o to, że jest kiepska, bo nie jest. Wręcz przeciwnie, jest zbyt realistyczna i boję się, żeby tylko jej fabuła nie stała się rzeczywistością. Literacka fantazja? Niepokojąca wizja przyszłości? 
   Współczesna Polska, kilkoro bohaterów, których pozornie nic ze sobą nie łączy. Do momentu, kiedy ich życie wywraca się do góry nogami. Nasz kraj znajduje się w stanie wojny. Jak doszło do inwazji? Dlaczgo Rosja zaatakowała Polskę? Gdzie są nasi sojusznicy?
   To dopiero początek. Ciąg dalszy na pewno nastąpi, ale strach bierze czytać tę książkę. Mimo wszystko - warto. Warto!
 
PS. Jeszcze coś. Gdyby Was ktoś kiedyś zapraszał na kolację z "mięsa mewy" - nie idźcie. Bardzo proszę!!

Użytkownik Reandra edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 16:59

  • Król Julian lubi to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#74 Kelly Bundy

Kelly Bundy

    Amator

  • Banned
  • PipPip
  • 32 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:DT
Reputacja: 30

Napisano 09 lipiec 2017 - 16:23

Reandra, czy czytałaś może książkę pt. 'Księgowy Mafii'? 



#75 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 16 marzec 2018 - 18:59

Kuku ;-) to znowu ja! Chcecie coś poczytać? Podobno ostatnio bardzo trendy (nienawidzę tego słowa) są powieści typu zombie apokalipsa. No to ja mam coś dla Was.

 

Robert J. Szmidt - Szczury Wrocława. Chaos

 

Nooo, kochani. Może i typ zombie apokalipsy jest już opisany na wszelkie możliwe sposoby, ale tu autor nieco się postarał i dobrze mu wyszło. Szkoda, że to na razie pierwsza część, ale nic to ;-) ok, przechodzę do rzeczy. We Wrocławiu, lata pięćdziesiąte, a więc mroczny PRL, epidemia czarnej ospy. I nagle okazuje się, że ospa to jeszcze nic, bo ludzie zaczynają się "odmieniać". I zaczyna się dziać...Jak myślicie, czy palenie szczątków szwędaczy to dobry pomysł? Przeczytajcie, to się przekonacie.

 

EDIT. A na fejsie jest podobno strona "chcę zginąć w drugiej części Szczurów Wrocławia" :) ponieważ wszyscy uczestnicy akcji powieści to kumple autora. Fajnie, co? Zgłaszacie się? ;-)
 
 


  • Król Julian i Pablo Escobar lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#76 Pablo Escobar

Pablo Escobar

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów
  • Serwer:PL2
  • Drużyna:Respect Team






Reputacja: 290

Napisano 16 marzec 2018 - 20:12

Kuku ;-) to znowu ja! Chcecie coś poczytać? Podobno ostatnio bardzo trendy (nienawidzę tego słowa) są powieści typu zombie apokalipsa. No to ja mam coś dla Was.

 

Robert J. Szmidt - Szczury Wrocława. Chaos

 

Nooo, kochani. Może i typ zombie apokalipsy jest już opisany na wszelkie możliwe sposoby, ale tu autor nieco się postarał i dobrze mu wyszło. Szkoda, że to na razie pierwsza część, ale nic to ;-) ok, przechodzę do rzeczy. We Wrocławiu, lata pięćdziesiąte, a więc mroczny PRL, epidemia czarnej ospy. I nagle okazuje się, że ospa to jeszcze nic, bo ludzie zaczynają się "odmieniać". I zaczyna się dziać...Jak myślicie, czy palenie szczątków szwędaczy to dobry pomysł? Przeczytajcie, to się przekonacie.

 

EDIT. A na fejsie jest podobno strona "chcę zginąć w drugiej części Szczurów Wrocławia" :) ponieważ wszyscy uczestnicy akcji powieści to kumple autora. Fajnie, co? Zgłaszacie się? ;-)
 
 

 

Ciekawa lektura, motyw zombie bardzo fajnie przedstawiony


  • Reandra lubi to

#77 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 08 maj 2018 - 18:04

Kolejne coś dobrego do przeczytania. Zajęło mi dwa wieczory - dobra, dobra, trochę nocy też zarwałam ;-)

 

Marc Elsberg - Blackout

 

Europa, zimowy dzień. Nagle zaczyna się awaria w sieci elektrowni europejskich. Siada dosłownie wszystko i wszędzie. Cała Europa bez prądu. Możecie sobie to wyobrazić? Nie chodzi tylko o podstawowe potrzeby... Mocna rzecz. Warta tych zarwanych nocy!! Polecam <3


  • Król Julian i Pablo Escobar lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#78 Reandra

Reandra

    Miłośnik forum

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
  • Miejscowość:Piaseczno - Gallifrey
  • Serwer:PL4
  • Postać:Reandra
  • Drużyna:PIERNIKOWA CHATKA
Reputacja: 441

Napisano 24 maj 2018 - 18:22

Dziś bez zbędnych wstępów, bo po prostu mam trochę mało czasu itd. blablabla, więc do rzeczy.

 

Ezekiel Boone "Wyklucie"

 

Ja powiem tak - boję się pająków i gdy natknę się na to paskudztwo w pokoju, to drę się na małża, żeby zabrał tę apokaliptyczną bestię jak najdalej się da ode mnie. I wzięłam się za TAKĄ książkę. No i co? Rozczarowanie. No bo co, parę scenek z szeleszczącą czarną masą, pochłaniającą ludzi, potem znowu strasznie brzmiące zdanie o odgłosach przeżuwania... nie żebym spodziewała się nie wiadomo jakich scen, ale po entuzjastycznych opisach innych czytaczy sądziłam, że to coś lepszego. Takie sobie, średnie, podobno to pierwsza część trylogii. To ja poczekam, przeczytam resztę i wtedy się okaże. A póki co sprawdźcie Wy :-) 


Użytkownik Reandra edytował ten post 24 maj 2018 - 18:22

  • Król Julian, Piteros321, Starlet i 1 inna osoba lubią to

0_57a02_b1d3cbe5_S.png


#79 Singlung

Singlung

    Znawca

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Serwer:PL4
Reputacja: 98

Napisano 27 maj 2018 - 21:27

Kolejne coś dobrego do przeczytania. Zajęło mi dwa wieczory - dobra, dobra, trochę nocy też zarwałam ;-)
 
Marc Elsberg - Blackout
 
Europa, zimowy dzień. Nagle zaczyna się awaria w sieci elektrowni europejskich. Siada dosłownie wszystko i wszędzie. Cała Europa bez prądu. Możecie sobie to wyobrazić? Nie chodzi tylko o podstawowe potrzeby... Mocna rzecz. Warta tych zarwanych nocy!! Polecam <3

Przepraszam, ze zaofftopikuje, ale ja jestem z czasow, kiedy prad wcale nie byl takim oczywistym dobrem codziennym, tak samo jak ogrzewanie czy ciepla woda :) Czesto siedzialo sie przy swieczce czy doslownie lampie naftowej. A jedyne co naprawde wtedy nie dzialalo poza oswietleniem i lodowka, to telewizor czb z jednym kanalem, czynnym od 16, tak wiec...
I pamietam zime stulecia, posiadanie wtedy pradu tak naprawde niewiele zmienialo... bo zaden piecyk elektryczny nie dawal rady, tylko piece weglowe i pierzyny i cieplo innych ludzi.
Oczywiscie tramwaje i rozne tam fabryki i tak tak dalej, przemysl, sklepy, przetworstwo... No, ale mialo sie alternatywy w postaci zimy prawdziwej za oknem, spizarki, kredensu podokiennego i benzyne... ktora to oczywiscie mozna uzyc do generatorow. A poza tym my zawsze na weglu prosperowalismy, tak wiec nie wiem za bardzo czemu te elektrownie mialyby przestac dzialac i nie byloby pradu jak zawsze mozna wrocic do wczesniejszych alternatyw i paliw. A dzis mamy jeszcze niby energie sloneczna... Tak wiec jak dla mnie troche slaby powod apokalipsy. A czesc krajow europejskich tak naprawde nie ma elektrowni jako takich, tylko kupuje energie od innych. Wiekszym problemem byloby wlasnie paliwo i surowce albo woda. Nie mowiac o sloncu...
A bez pradu i dzis umiem zyc, bo przeciez jezdze na dzialke czy pod namiot. Bardziej doskwiera mi brak sanitariatow, ale tez mozna sobie poradzic. Nadal sa na swiecie i w tej Europie rejony, gdzie bez pradu czesto trzeba sobie radzic i zyc, bez takiego dostarczanego do domu za oplata. O wiele gorszym w takich warunkach jest brak wlasnie paliwa, ciepla, zdatnej wody, a nie samej energii elektrycznej. Sadze, ze czytelnikow przeraza brak komputerow, internetu i tej gry :P
 
A z ksiazek polecilabym stare Chmielewskie, idealne na wieczor bez pradu, przy ogarku, w atmosferze PRLu :P

Użytkownik Singlung edytował ten post 27 maj 2018 - 21:29

  • Reandra lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych